Click Here to Go HomePage index.php
مهمان   به  GNUIran.org  خوش آمدید پنجشنبه، ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۰ 
نکته ها و ترفند ها

برای نصب یک بسته ی RPM در خط فرمان و با مجوز ریشه :
#rpm -Uvh  package-x.y.z-t.i386.rpm

--

جستجو در سایت
جستجوی پیشرفته
جستجو در انجمن‌ها

پلاگین فایرفاکس

وضعیت کاربران سایت
مدیر
هیچیک از مدیران حاضر نیست
مدیر افتخاری
هیچ مدیر کمکی حاضر
ناظران
هیچ مدیر کمکی حاضر
اعضا:
جدیدترین:جدید امروز:0
جدیدترین:جدید دیروز:0
جدیدترین:مجموع:1040
جدیدترین:جدیدترین:
RezaJafary
اعضا:حاضر
اعضا:اعضا:0
مهمان‌ها:مهمان‌ها:1
مجموع:مجموع:1
کاربران حاضر
هیچ کاربر حاضری وجود ندارد

 
فایلهای ویدیویی برگزاری موفقیت آمیز ششمین کنفرانس دبیان
1023 بار مطالعه شده است
 
 
Debian

ششمین کنفرانس موفقیت آمیز دبیان با حضور تعداد زیادی از علاقمندان در دانشگاه هلسینکی برگزار شد و در این کنفرانس کارگاههای متعدد آموزشی و نمایشی و .... برای دوستداران برگزار گردید. گروه و بخش سمعی و بصری پروژه دبیان با تلاش زیادی توانسته است فایلهای ویدیویی این برگزاری را به صورت mpeg در سایت دبیان قرار دهد.علاقمندان به چگونگی و مباحث مطرح شده در این کنفرانس میتوانند این فایلها را از این آدرس دریافت نمایند.
  
 
 
نوشته شده توسط: مهمان  در تاریخ پنجشنبه، ۰۶ مرداد ۱۳۸۴
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
لینوکس در BBC
861 بار مطالعه شده است
 
 
Open Source

همگی ما با استفاده‌های لینوکس تا حدی آشنا هستیم ولی مطلبی که شاید بیش از هر چیز توجه افراد علاقمند را به خود جلب می‌کند استفاده از لینوکس به عنوان یک ابزار اصلی در زمینه‌های کاری مختلف و بخصوص مشاغل تخصصی است. سایت Linux Planet در یک مقاله بسیار جالب به بررسی استفاده شبکه BBC از لینوکس در کارهای مختلف و ابزارهای مورد استفاده برای این کار پرداخته است که شما را به مطالعه آن دعوت می‌کنیم.

  
 
 
نوشته شده توسط: navidjoon  در تاریخ پنجشنبه، ۰۶ مرداد ۱۳۸۴
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
خبرها: FreeBSD در XBox
841 بار مطالعه شده است
 
 
FreeBSD

بر روی FreeBSD XBox منتقل شد. " در دو هفته گذشته ، من مشغول کار بر روی انتقال FreeBSD به XBox بوده‌ام. این انتقال کاملا کار می‌کند. از Framebuffer آن کاملا پشتیبانی می‌شود، همین مطلب در مورد سخت‌افزارهای صدا و USB ( مانند صفحه کلید USB ) نیز صادق است. تنها چیزی که به خوبی کار نمی‌کند کارت شبکه آن است. " در حال حاضر می‌توانید در اینجا به سایت FeeBSD برای XBox دسترسی پیدا کنید.

  
 
 
نوشته شده توسط: navidjoon  در تاریخ پنجشنبه، ۰۶ مرداد ۱۳۸۴
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
فایلهای صوتی دومین همایش گروه کاربران لینوکس ایران LUGIR
911 بار مطالعه شده است
 
 
LUGIR.org

فایلهای صوتی دومین همایش گروه کاربران لینوکس ایران LUGIR.org آماده دریافت است. این فایلها به فرمت آزاد اُگ هستند. ۳ ساعت و ۴۰ دقیقه زمان مجموع آنها و ۲۵/۷ مگابایت حجم مجموع فایلهاست. در دومین همایش گروه کاربران لینوکس ایران LUGIR.org، آرمین رنجبر پیکربندی وب سرور آپاچی در توزیع دبیان را توضیح داد. آلن باغومیان میزکار Gnome 2.10 را برروی دیسک زنده Parsix 0.60 معرفی کرد. محسن پهلوان‌زاده از میزکار KDE و تاریخچه و خصوصیات آن گفت. بهنام بهجت مرندی توضیح کوتاهی داد درباره LUG و LUGIR و استقلال یا وابستگی آن. همچنین دکتر خوانساری مدیر پروژه فارسی لینوکس روند پیشرفت پروژه و مشکلات فنی و اجرایی آن را تشریح کرد و در پایان حدود یک ساعت به پرسشهای کاربران حاضر در جلسه پاسخ داد. فایلها را می‌توانید از اینجا دریافت کنید.


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ یكشنبه، ۰۲ مرداد ۱۳۸۴
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
شماره دهم نشریه الکترونیک لینوکس منتشر شد
859 بار مطالعه شده است
 
 
IranTux

شماره دهم نشریه الکترونیک لینوکس منتشر شد٬ مقاله‌های منتشر شده در این شماره عبارتند از :
OGG Vorbis: فرمت صوتی آزاد
بکارگیری ابزارهای مانیتور کردن سیستم
کامپیوترتان را آزادانه جستجو کنید
مقایسه‌ای بین GPL و Microsoft EULA - بخش اول
SuperTux یک بازی بازمتن واقعی
آشنایی با IPTABLES بخش چهارم
اخبار ماه دنیای اپن‌سور

  
 
 
نوشته شده توسط: md  در تاریخ یكشنبه، ۰۲ مرداد ۱۳۸۴
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
یک بررسی: فدورا کور ۴
746 بار مطالعه شده است
 
 
Fedora


من ۴ سال است که از لینوکس استفاده می‌کنم و در این مدت وقتم را در استفاده از توزیع‌های ردهت گذرانده‌ام. من فدورا کور ۱ را دوست داشتم ولی تحت تاثیر فدورا کور ۲ قرار نگرفتم. فدورا کور ۳ برای جبران کاستی‌های نسخه‌های قبلی آمده بود. حالا فدورا کور ۴ منتشر شده است و متاسفانه مانند یک خورجین شلوغ و درهم ریخته است. من آخرین نسخه‌ی منتشر‌شده‌ی فدورا کور را در کامپیوتری با پردازنده‌ی AMD Athlon 900MHz و 768MB رم و کارت گرافیکی GeForce FX 5500 و 80GB دسیک سخت امتحان کردم...
ادامه‌ی این بررسی


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ دوشنبه، ۲۷ تیر ۱۳۸۴
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
یک کنفرانس موفق برای بومی‌سازی نرم‌افزار در بالکان
871 بار مطالعه شده است
 
 
اخبار

در اولین روزهای ماه جولای، ۲۵ کشور شرق و مرکز اروپا کنفرانسی را در بلگراد برگزار کردند تا درباره‌ی بومی‌سازی نرم‌افزار آزاد دربالکان به بحث و گفتمان بپردازند. Vedran Vucic از مرکز لینوکس بلگراد کنفرانس را سازماندهی کرد تا اروپائی‌ها بتوانند پیرامون پروژهای بومی‌سازی در آینده بحث کنند. پشتیبان مالی این کنفرانس Open Society Institute Information Program بود.
ادامه‌ی خبر را از اینجا مطالعه نمایید.


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ دوشنبه، ۲۷ تیر ۱۳۸۴
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
دومین همایش آموزشی LUGIR در تهران برگزار شد
767 بار مطالعه شده است
 
 
LUGIR.org

دومین همایش آموزشی عمومی گروه کاربران لینوکس ایران (LUGIR) روز پنج شنبه هفته گذشته (۲۳ تیرماه ۱۳۸۴) برگزار شد. جلسه ساعت ۵ و ۱۵ دقیقه عصر شروع شد و تا بعد از ساعت ۹ شب ادامه داشت. در این همایش آرمین رنجبر پیکربندی وب سرور آپاچی در توزیع دبیان را توضیح داد. آلن باغومیان میزکار Gnome 2.10 را برروی دیسک زنده Parsix 0.60 معرفی کرد. محسن پهلوان‌زاده از میزکار KDE و تاریخچه و خصوصیات آن گفت. بهنام بهجت مرندی توضیح کوتاهی داد درباره LUG و LUGIR و استقلال یا وابستگی آن. همچنین دکتر خوانساری مدیر پروژه فارسی لینوکس روند پیشرفت پروژه و مشکلات فنی و اجرایی آن را تشریح کرد و در پایان حدود یک ساعت به پرسشهای کاربران حاضر در جلسه پاسخ داد. فایلهای صوتی و عکسهای همایش به زودی در سایت گروه کاربران لینوکس ایران در دسترس خواهد بود.


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ یكشنبه، ۲۶ تیر ۱۳۸۴
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
ترجمه بسته openoffice به فارسی
1577 بار مطالعه شده است
 
 
OpenOffice.org

با توجه به فراگیر شدن سیستم عامل محبوب و قدرتمند لینوکس و با توجه به نیاز کاربران به استفاده از بسته های نرم افزاری آنها در تمام امور از مدتی قبل کار ترجمه حدود ۸۰۰۰ رشته از ۱۱۰۰۰ رشته موجود در بسته نرم افزاری OpenOffice شروع شده و با جدیت تمام ادامه دارد. در این ترجمه سعی بر آن شده است تا رشته ها با واضح ترین و کاربردی ترین کاربردها در برنامه های مورد نظر برای علاقمندان ترجمه و تصحیح شود. امیدوارم تا حدود چند ماه دیگر بتوان بدون بروز مشکلی خاص این امر مهم برای کاربران فارسی زبان را به پایان برد و تمام فارسی زیانان را به هدیه ای بزرگ دعوت کرد. فارسی کردن (ترجمه) نرم افزارهای با کد منبع باز علاوه بر استفاده کاربران حرفه ای موجب جذب و علاقه کاربران عادی سیستم عامل بوده و برای گسترش و جذب فرهنگ استفاده ازسیستم عامل متن باز برای کاربران عادی میتواند جدا مثمرالاثمر باشد. از تمام علاقه مندان دعوت می شود ما را از نظرات سازنده خود بهره مند سازند.


  
 
 
نوشته شده توسط: matarodi  در تاریخ شنبه، ۲۵ تیر ۱۳۸۴
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
مقاله‌ی آموزشی: استفاده از Bittorent در لینوکس
919 بار مطالعه شده است
 
 
اخبار

در این روزها از شبکه‌های اشتراک فایل P2P بسیار می‌شنویم، یکی از این برنامه‌ها که در لینوکس نیز به شدت پر طرفدار است Bittorent می‌باشد. در حقیقت Bittorent با سایر نسخه‌های P2P مانند Napster تفاوت‌های بسیاری دارد که آن را به برنامه‌ای برای شبکه‌های P2P آینده تبدیل کرده است. در صورتی که مایل به فراگیری این برنامه هستید می‌توانید این مقاله‌ی آموزشی را مطالعه کنید.


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ پنجشنبه، ۲۳ تیر ۱۳۸۴
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


<   111213141516162636465666768697071727374757677787980818283848586878898108   >

امکانات

اطلاعات

ارتباطات

پروژه‌ها

ورود اعضا
 


 برای ورود مشکل دارید؟
 ثبت نام کاربران جدید


The rest of this site is Copyright © 2004 2005 2006 2007 2008 GNUIran.org
Permission is granted to copy, distribute and/or modify this document under the terms of the GNU Free Documentation License,
Version 1.2 or any later version published by Free Software Foundation; A copy of the licence is available at www.gnu.org/copyleft/fdl.html

تمام مطالب این سایت تحت مجوز GNU/FDL نسخه ی ۱.۲ یا هر نسخه ی جدیدی که از سوی بنیاد نرم افزار آزاد منتشر شود قرار دارد شما برای کپی استفاده و/یا تغییر مستندات آزاد هستید.
می توانید یک نسخه از این مجوز را از اینجا تهیه کنید.


GIO Forums RSS   GIO News RSS   GIO Gallery RSS   Licensed under GNU/FDL  Use TW-CMS  Run on Debian GNU/Linux