Click Here to Go HomePage http://www.debian.org
مهمان   به  GNUIran.org  خوش آمدید دوشنبه، ۰۱ مرداد ۱۴۰۳ 
نکته ها و ترفند ها

برای اطلاع از وضعیت ماژول های لینوکستان در ترمینال تایپ کنید:

lsmod

--

جستجو در سایت
جستجوی پیشرفته
جستجو در انجمن‌ها

پلاگین فایرفاکس

وضعیت کاربران سایت
مدیر
هیچیک از مدیران حاضر نیست
مدیر افتخاری
هیچ مدیر کمکی حاضر
ناظران
هیچ مدیر کمکی حاضر
اعضا:
جدیدترین:جدید امروز:0
جدیدترین:جدید دیروز:0
جدیدترین:مجموع:1040
جدیدترین:جدیدترین:
RezaJafary
اعضا:حاضر
اعضا:اعضا:0
مهمان‌ها:مهمان‌ها:1
مجموع:مجموع:1
کاربران حاضر
هیچ کاربر حاضری وجود ندارد

درباره ی ما ( About us )

درباره ما

حرکت های گروهی و جمعی بمراتب پرثمرتر و نتیجه بخش تر از حرکت های انفرادی می باشند و بشر بسیاری از پیشرفت های خود را مدیون کارهای گروهی است.
از مهمترین و موفق ترین حرکت های گروهی بشر بنیاد نرم افزار آزاد ( Free Software Foundation ) ، پروژه گنو ( GNU Project ) و بعدها اوپن سورس ( Open Source ) می باشند که موفق شده اند عده کثیری از هکر ها ، برنامه نویس ها و ... را دور هم جمع کنند و در یک راستا و یک هدف به حرکت درآورند.
بی شک این شعار طرفداران بازمتن را شنیده اید که:

One Million Minds Can't be Wrong.

این خود یکی از اصلی ترین دلایل موفقیت این حرکت ها بوده است. حرکت هایی که در هر روز جایگاه خود را در جهان ارتقا می دهند و گسترش می یابند. در طی سالهای گذشته این حرکت ها تبدیل به یک فرهنگ شده اند. فرهنگی که در مقابل انحصار ایستاده است و آزادی را برای همگان می خواهد.
به غیر از بعد فرهنگی ، این حرکت ها مزایای دیگری نیز دارند. همانند دسترسی به نرم افزارها با قیمت ارزانتر ، اطمینان و ضریب امنیت بیشتر ، پشتیبانی بهتر ، امکان توسعه و بهینه سازی نرم افزارها برای کاربرد های متفاوت و ...
در بسیاری از کشورها حرکت جامعه بسوی استفاده از نرم افزارهای باز متن می باشد. برای نمونه می توان به برزیل ، آلمان ، چین ، فرانسه ، ژاپن ، هند ، کره و ... اشاره کرد که در بسیاری از مقاصد دولتی نیز از نرم افزارهای باز متن استفاده می کنند. در کشور ما - ایران - نیز با توجه به دلایل ذکر شده و نیز شرایط سیاسی و اقتصادی کشور ، لزوم استفاده از نرم افزارهای بازمتن بر مسئولان نیز پوشیده نمانده و شاهدیم که در این زمینه چندین پروژه در حال انجام می باشد که از بین آنها می توان به پروژه سیستم عامل ملی (بر اساس لینوکس) اشاره کرد.
از آنجایی که منابع فارسی زیادی در این زمینه وجود ندارد ، راه اندازی سایت هایی از این قبیل می تواند در پیاده سازی اهداف بازمتن و گنو در کشور بسیار مفید واقع شود.
گنو ایران.ارگ یک کار گروهی از تعدادی کاربر گنو/لینوکس و نرم افزارهای بازمتن می باشد که با هدف ترویج فرهنگ بازمتن و بویژه گنو در ایران راه اندازی شده است. در این سایت سعی کرده ایم تا کاربران را از آخرین اخبار مربوط به جامعه بازمتن و گنو و سیستم عاملهای گنو/لینوکس مطلع کنیم و نیز با نوشتن مقالاتی (هر چند کم و اندک) کاربران را در استفاده از ابزارهای بازمتن کمک کنیم و نیز شرایطی را برای کاربران تازه کار فراهم کنیم تا بتوانند مشکلات خود را مطرح کنند و کاربران با تجربه ایشان را در حل مشکلات یاری کنند. (که این خود یکی از اصول پروژه گنو می باشد.)
باشد که در جهت اهداف سایت ما را یاری کنید که هدف‌های بزرگ جز با همیاری و همفکری گروهی محقق نمی شوند.
در پایان لازم می دانم از کسانی که در راه اندازی گنو ایران.ارگ ما را یاری کردند کمال تشکر را داشته باشم.
در ابتدا از جناب آقای آلن باغومیان که بی شک کمکهای فراوان ایشان پشتوانه ی بسیار محکمی برای ما بود.
از شرکت تالار وب به جهت پشتیبانی و حمایت بی دریغ ایشان در تسهیل راه اندازی گنو ایران.ارگ. همچنین از جناب آقای بهزاد ابوالحسنی< behzad_abolhasani AT hotmail DOT com > برای طراحی لوگو و بنرهای گنوایران.ارگ بسیار سپاسگذاریم.
و نیز از جناب آقای Jeanloui مدیر سایت www.imagicweb.com که theme تجاری سایت را بصورت رایگان در اختیار ما قرار دادند.

با تشکر
گنو ایران.ارگ

امکانات

اطلاعات

ارتباطات

پروژه‌ها

ورود اعضا
 


 برای ورود مشکل دارید؟
 ثبت نام کاربران جدید


The rest of this site is Copyright © 2004 2005 2006 2007 2008 GNUIran.org
Permission is granted to copy, distribute and/or modify this document under the terms of the GNU Free Documentation License,
Version 1.2 or any later version published by Free Software Foundation; A copy of the licence is available at www.gnu.org/copyleft/fdl.html

تمام مطالب این سایت تحت مجوز GNU/FDL نسخه ی ۱.۲ یا هر نسخه ی جدیدی که از سوی بنیاد نرم افزار آزاد منتشر شود قرار دارد شما برای کپی استفاده و/یا تغییر مستندات آزاد هستید.
می توانید یک نسخه از این مجوز را از اینجا تهیه کنید.


GIO Forums RSS   GIO News RSS   GIO Gallery RSS   Licensed under GNU/FDL  Use TW-CMS  Run on Debian GNU/Linux