Click Here to Go HomePage http://www.debian.org
مهمان   به  GNUIran.org  خوش آمدید چهارشنبه، ۰۲ بهمن ۱۳۹۸ 
نکته ها و ترفند ها

یک کتاب

--

جستجو در سایت
جستجوی پیشرفته
جستجو در انجمن‌ها

پلاگین فایرفاکس

وضعیت کاربران سایت
مدیر
هیچیک از مدیران حاضر نیست
مدیر افتخاری
هیچ مدیر کمکی حاضر
ناظران
هیچ مدیر کمکی حاضر
اعضا:
جدیدترین:جدید امروز:0
جدیدترین:جدید دیروز:0
جدیدترین:مجموع:1040
جدیدترین:جدیدترین:
RezaJafary
اعضا:حاضر
اعضا:اعضا:0
مهمان‌ها:مهمان‌ها:1
مجموع:مجموع:1
کاربران حاضر
هیچ کاربر حاضری وجود ندارد

موضوع: Debian

آیتم‌های جدیدی که با این موضوع ارسال شده‌اند به قرار زیر هستند.

<   123    

 
انتشار رسمی دبیان سارژ
920 بار مطالعه شده است
 
 
Debian

پس از مدت‌ها انتظار نسخه‌ی سارژ دبیان گنو/لینوکس به طور رسمی منتشر شد. این موضوع را به همه‌ی دوستداران دبیان تبریک می‌گوییم.
آگهی رسمی انتشار | آئینه‌های دریافت | نسخه‌ی DVD


 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ سه شنبه، ۱۷ خرداد ۱۳۸۴
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
یک بررسی: بررسی Libranet 3.0
867 بار مطالعه شده است
 
 
Debian

از زمان انتشار نسخه‌ی سوم لبیرانت گنو/لینوکس بررسی‌های مختلفی در باره‌ی این توزیع مبتنی بر دبیان گنو/لینوکس شده است. سایت NewsForge نیز در یک مقاله‌ی یک صفحه‌ای به بررسی این نسخه از توزیع لیبرانت پرداخته است.در قسمتی از این بررسی می‌خوانیم:


[متن کامل...] 'بررسی Libranet 3.0'   2518 کلمه در ادامه متن
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ سه شنبه، ۰۶ اردیبهشت ۱۳۸۴
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
مقاله‌ی آموزشی: نصب دبیان
829 بار مطالعه شده است
 
 
Debian

لینوکس تایمز قسمت دوم مقاله‌ی جالب نصب دبیان را منتشر کرد ، اگر قسمت اول این مقاله رامطالعه کرده‌اید قسمت دوم را نیز مطالعه کنید تا برای نصب دبیان برای سال نوی میلادی آماده شوید .در این مقاله که به نصب بسیار دقیقی بر اساس سخت افزار اشاره شده است شما می‌توانید با یک روش نصب جدید و جالب آشنا شوید و در عین حال نصب دبیان را به تجربه‌ای زیبا تبدیل کنید. اگر به مطالعه‌ی این مقاله علاقه مند هستید کلیــک کنید.

  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ سه شنبه، ۲۴ آذر ۱۳۸۳
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
انتشار آزمایشی: انتشار نسخه‌ی RC2 نصاب دبیان
792 بار مطالعه شده است
 
 
Debian

از آنجاییکه برنامه‌ی نصاب دبیان در حال تکمیل شدن است٬ انتظار برای انتشار دبیان سارژ تقریبا رو به اتمام است. نسخه‌ی RC2 این برنامه اکنون انتشار یافته است. برای دیدن عکس‌هایی از این برنامه به این آدرس بروید.

  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ سه شنبه، ۱۷ آذر ۱۳۸۳
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
خبرها: دبیان بر روی نصب ساده متمرکز می‌شود
837 بار مطالعه شده است
 
 
Debian

انتشار اصلی بعدی دبیان در نظر دارد تا مراحل نصب را برای کاربران غیر تکنیکی آسان‌تر سازد. توسعه‌دهندگان دبیان بطور کامل نصاب دبیان را برای انتشار بعدی آن (با کد نام سارژ) بازنویسی کرده‌اند. David Pashley یکی از توسعه‌دهندگان دبیان اعلام کرد: "یکی از خصوصیات برجسته‌ی سارژ نصاب آن است که دوباره نوشته شده است٬ بنابراین کاربر احتیاج ندارد تا کار زیادی انجام دهد."
وی افزود: "در گذشته نصاب دبیان به سخت بودن شهرت داشت٬ اما اکنون نصب دبیان بسیار آسان‌تر شده است و شما می‌توانید فقط کلید Enter را نگه دارید تا تنظیمات پیش‌فرض انتخاب شوند و نصب ادامه پیدا کند..."
متن کامل خبر را می‌توانید از این آدرس بخوانید.

  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ جمعه، ۲۲ آبان ۱۳۸۳
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
یک بررسی: چگونگی نصب لینوکس دبیان برای کامپوتر های رومیزی
2287 بار مطالعه شده است
 
 
Debian

 "برای کسانی که با  دبیان ناآشنا هستند باید بگویم ،‌من با توزیع های بسیاری کارکرده ام ،‌اما در نهایت به هیچ چیز جز دبیان نرسیدم.دبیان پدربزرگ پیر لینوکس است و جزو یکی از اولین توزیع های لینوکس می باشد .به جرات می توان گفت این اولین توزیعی است که همراه خود  مدیر بسته ها (package manager) را ارائه کرد. جدای از تاریخچه ی پر ارزش ، دبیان به  صخره ی استوار شهرت دارد ،‌ دبیان بیش از  ۱۵،۰۰۰ بسته دارد (تا به امروز).  دبیان از لحاظ قیمت رایگان و نیز توزیعی کاملاآزاد است.

   خوب ، پس چرا همه ی مردم از این توزیع  شگفت انگیز استفاده نمی کنند؟ این سوال دلایل بسیاری را در پاسخ به همراه دارد . آن ها می گویند دبیان به اندازه ی کافی برای کاربران سهل الاستفاده (user friendly) نمی باشد.آن ها می گویند برنامه ی نصاب دبیان هنوز هم قدیمی است و این ها تا حدودی سحیح هستند  ... البته اگر شما نسخه ی پایدار یا Stable دبیان را انتخاب کرده باشید.


 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ جمعه، ۱۵ آبان ۱۳۸۳
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
یک بررسی: نصب مشکل و سخت دبیان، از یک راه انعطاف پذیر!
914 بار مطالعه شده است
 
 
Debian

«به نظر من،یک از بهترین راه ها برای نصب دبیان،راه اندازی سیستم از یک دیسک زنده مانند Knoppix و سپس استفاده از debootstrap میباشد.این یک راه سریع و انعطاف پذیر برای در دست گرفتم و اداره کردن یک سیستم عامل و در نتیجه یک نصب بسیار تمیز میباشد.بر خلاف برنامه های نصب دبیان در گذشته و برنامه های نصب کنونی دبیان،این روش،نصب سیستم عامل را به طور کامل و درست،از روی یک Software RAID1 بسیار آسان میسازد. گذشته از این، Knoppix نسبت به دیسکهای نصب دبیان، از سخت افزارهای بیشتری پشتیبانی میکند (دارای سیستم پیشرفته و بهتر شناسایی خودکار سخت افزار). مستندات من بسیار واضح و روشن نشان دهنده این است که من چگونه میخواهم و ترجیح میدهم سیستم پایه ای دبیان را نصب کنم. این بررسی، یک راهنمایی برای نصب بسیار تمیز Debian، بوسیله راه اندازی از RAID1 میباشد.
۱) ابتدا یک دیسک راه انداز با پشتیبانی از debootstrap و RAID،مانند Knoppix تهیه کرده و سیستم را از روی آن راه اندازی میکنیم.
۲) حالا باید مطمئن باشیم که امکان DMA،برای هردو درایوهای فرضی ما(یعنی hda و hdc) فعال باشد،پس بوسیله خط فرمان،به صورت کاربر ریشه تایپ میکنیم...»
برای مطالعه این بررسی جالب، به اینجا مراجعه کنید.

  
 
 
نوشته شده توسط: mkargar  در تاریخ پنجشنبه، ۰۷ آبان ۱۳۸۳
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


<   123    

امکانات

اطلاعات

ارتباطات

پروژه‌ها

ورود اعضا
 


 برای ورود مشکل دارید؟
 ثبت نام کاربران جدید


The rest of this site is Copyright © 2004 2005 2006 2007 2008 GNUIran.org
Permission is granted to copy, distribute and/or modify this document under the terms of the GNU Free Documentation License,
Version 1.2 or any later version published by Free Software Foundation; A copy of the licence is available at www.gnu.org/copyleft/fdl.html

تمام مطالب این سایت تحت مجوز GNU/FDL نسخه ی ۱.۲ یا هر نسخه ی جدیدی که از سوی بنیاد نرم افزار آزاد منتشر شود قرار دارد شما برای کپی استفاده و/یا تغییر مستندات آزاد هستید.
می توانید یک نسخه از این مجوز را از اینجا تهیه کنید.


GIO Forums RSS   GIO News RSS   GIO Gallery RSS   Licensed under GNU/FDL  Use TW-CMS  Run on Debian GNU/Linux