Click Here to Go HomePage index.php
مهمان   به  GNUIran.org  خوش آمدید جمعه، ۱۵ آذر ۱۳۹۸ 
نکته ها و ترفند ها

غلط های مصطلح
حتما نام توزیع آلمانی SuSE را شنیده اید ، این توزیع را "زوزه" تلفظ می کنند نه "زوز" یا "سوسه". شما درست تلفظ می کردید؟

-- ناشناس

جستجو در سایت
جستجوی پیشرفته
جستجو در انجمن‌ها

پلاگین فایرفاکس

وضعیت کاربران سایت
مدیر
هیچیک از مدیران حاضر نیست
مدیر افتخاری
هیچ مدیر کمکی حاضر
ناظران
هیچ مدیر کمکی حاضر
اعضا:
جدیدترین:جدید امروز:0
جدیدترین:جدید دیروز:0
جدیدترین:مجموع:1040
جدیدترین:جدیدترین:
RezaJafary
اعضا:حاضر
اعضا:اعضا:0
مهمان‌ها:مهمان‌ها:1
مجموع:مجموع:1
کاربران حاضر
هیچ کاربر حاضری وجود ندارد

موضوع: KDE

آیتم‌های جدیدی که با این موضوع ارسال شده‌اند به قرار زیر هستند.

<   123456   >

 
مصاحبه: دست اندرکاران KDE : این بار Daniel Molkentin
1147 بار مطالعه شده است
 
 
KDE

در مصاحبه‌ی جدید People Behinde KDE این سایت شما را با Daniel Molkentin بیست و چهار ساله آشنا خواهد کرد. وی که دانشجوست و اهل آلمان یکی از فعالان KDE در توسعه‌ی KBattleship که یک بازیست و Kontact Framework و نیز KDE TechBae است. برای توسعه‌ی KDE از جایی حقوق نمی‌گیرد و از طرفی روزی ۲ تا ۳ ساعت وقت برای انجام کارهای KDE صرف می‌کند. کتابی به آلمانی درباره‌ی QT4 نوشته که به زودی به انگلیسی نیز ترجمه خواهد شد و برای بهبود KDE4 مصمم است. اگر مایل به مطالعه‌ی این مصاحبه هستید می‌توانید اینجا کلیک کنید.


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ شنبه، ۳۰ دی ۱۳۸۵
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
مصاحبه: Eike Hein یکی دیگر از فعالان KDE
930 بار مطالعه شده است
 
 
KDE

سایت People Behinde KDE یکی از سایت‌های تحت نظر پروژه‌ی KDE است که به مصاحبه با دست‌اندرکاران KDE می‌پردازد، از برنامه نویسان تا مترجمان محیط از گرافیست‌ها تا طراحان سایت‌های KDE خلاصه هر که در راهبری پروژه‌ی KDE سهمی دارد. در مصاحبه‌ی این هفته‌ی People Behinde KDE با Eike Hein آشنا می‌شوید. وی که نزدیک به بیست سال سن دارد یکی از فعالان آلمانی این پروژه است. همکاری در پروژه‌هایی مانند Konversation و ِYakuake از جمله فعالیت‌های Hein است. از سال ۱۹۹۹ با KDE آشنا شده و برای همکاری با KDE حقوقی نمی‌گرید؛ اهداف جالبی برای KDE 4 در سر دارد و عامل فعالیت و همکاری خود را جامعه‌ی کاربرانشان می‌داند، طرف‌دار VIM است و از Gentoo استفاده می‌کند، به نظرش Amarok بهترین برنامه‌ی KDE است و ....
ادامه در اینجا


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ جمعه، ۱۵ دی ۱۳۸۵
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
مصاحبه: Philip Rodrigues از دست‌اندر کاران KDE
875 بار مطالعه شده است
 
 
KDE

سایت People Behinde KDE در مصاحبه‌ای با Philip Rodrigues انجام داده، او که یکی از فعال‌ترین اعضای نویسنده‌ی مستندات KDE است گاهی نیز کد می‌زندو در برنامه نویسی‌ها کمک می‌کند. فیلیپ اهل آکسفورد انگلیس است و ۲۲ ساله، دانشجوی دکترای فیزیک و علاقه‌مند به Konqueror و KDE را بروی FreeBSD استفاده می‌کند! او از Emacs برای کارهایش استفاده می‌کند و دلیل آن را داشتن امکانات وسیع برای ویرایش DocBook و SGML/XML بیان می‌کند. برای آشنایی هرچه بیشتر با این همکار KDE می‌توانید اینجا کلیک کنید.


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ جمعه، ۱۴ مهر ۱۳۸۵
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
مصاحبه: Allan Sandfeld از دست‌اندرکاران KDE
977 بار مطالعه شده است
 
 
KDE

سایت People Behinde KDE یکی دیگر از دست‌اندر کاران KDE را پای میز مصاحبه کشید. این بار مصاحبه شونده Allan Sandfeld است یکی از فعال‌ترین افراد در KHTML و KDE Multimedia البته اغلب او را از KHTML می‌شناسند. همان موتور قدرتمندی که Konqueror از آن استفاده می‌کند و Apple نیز با بهره‌گیری از آن Safari را قدرتمند کرده. وی اهل دانمارک است و ۲۹ سال سن دارد، دانشجوست و از زوزه‌ی ۵.۳ کارش با لینوکس را آغاز نموده و هفته‌ای ۵ الی ۱۰ ساعت برروی KDE کار می‌کند ....
ادامه ....


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ یكشنبه، ۲۶ شهریور ۱۳۸۵
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
مصاحبه: Oliver Goffart از دست‌اندرکاران KDE
1256 بار مطالعه شده است
 
 
KDE

سایت People Behind KDE هر هفته با یکی از دست‌اندرکاران توسعه‌ی KDE مصاحبه می‌نماید. در مصاحبه‌ی این هفته‌، People Behind KDE با جوان‌ترین نسل توسعه دهندگان Kopete مصاحبه کرده است. مهمان این هفته Olivier Goffart است. Oliver بیست و یک سال سن دارد و اهل بلژیک است و لاگ کارهای خود را به فرانسوی در وبلاگ خود می‌نویسد. این جوان بیست و یک ساله که برروی هسته‌ی Kopete و برخی پلاگ‌این‌های این برنامه کار می‌کند برروی نسل جدید KNotify برای KDE نسخه‌ی 4 نیز کار می‌کند. وی لینوکس را از سال ۱۹۹۹ با SuSE 6.1 و KDE 1.1.1 شناخته و از سال ۲۰۰۲ فعالیت خود را برای توسعه‌ی KDE آغاز می‌کند. وی برای کار بروی KDE حقوقی دریافت نمی‌کند اما به گفته‌ی خودش در سال گذشته از سوی Google و از طریق پروژه‌ی Summer of Code برای برای کار بروی Khotkeys پشتیبانی مالی می‌شده است. Olivier نیز مانند بسیاری دیگر از توسعه دهندگان KDE با صرف روزی ۳۰ دقیقه به کارهای KDE می‌پردازد.(البته ۳۰ دقیقه برای خواندن لیست‌های پستی و مخالف عقیقه‌ی عمومی وی می‌گوید که همواره در حال کد زدن نیست) . وی مرورگر وب Konqueror را جذاب‌ترین بخش محیط KDE می‌داند و کمبود برنامه‌ای برای تغییر یک شبکه به شبکه‌ی دیگر در KDE را احساس می‌کند. Olivier از Archlinux استفاده می‌کند و برای لپ‌تاپ خود Frugalware را ترجیح داده است. میزکارش مانند این تصویر است برعکس بسیاری از توسعه دهندگان که vi یا EMACS را انتخاب می‌کنند،‌اولیور KDevelop را انتخاب می‌کند و بیشتر از هرجای دیگری از دنیا 1:: را می‌پسندد. اگر مایل به آشنایی بیشتر با این توسعه دهنده هستید می‌توانید اینجا کلیک کنید.


  
 
 
نوشته شده توسط: Navid  در تاریخ دوشنبه، ۰۹ مرداد ۱۳۸۵
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
مصاحبه: دست‌اندر کاری دیگر از KDE
915 بار مطالعه شده است
 
 
KDE

همان طور که می‌دانید سایت People Behind KDE مدت‌هاست برای آشنایی کاربران با توسعه دهندگان محیط میزکار KDE و برنامه‌های مربوط به آن و نیز برای آشنایی بیشتر کاربران با روش توسعه و کار محیط‌های اوپن سورس با توسعه دهندگان KDE مصاحبه‌‌های بسیاری انجام داده که خبرشان را پیش از این نیز در این سایت دیده‌اید. در مصاحبه‌ی اخیر People Behind KDE با مسن‌ترین همکار KDE یعنی Erik Kjær Pedersen مصاحبه کرده است. وی که درحال حاضر ساکن ایالات متحده است مترجم KDE به زبان دانمارکی است، این مترجم ۶۰ ساله که به تنهایی مشغول به ترجمه‌ی KDE به زبان دانمارکی است بیش از ۹۹.۱۸ درصد از محیط KDE را به دانمارکی ترجمه کرده است و جالب‌تر آنکه فقط روزی ۳۰ دقیقه برروی این پروژه کار می‌کند. به نظر وی Skype در KDE فراموش شده (من نیز با وی موافقم) و در ادامه‌ی مصاحبه به برنامه‌ی خود برای KDE 4 و نیز از ..... صحبت می‌کند. برای مطالعه‌ی این مصاحبه‌ی خواندنی اینجا کلیک کنید.


  
 
 
نوشته شده توسط: Navid  در تاریخ پنجشنبه، ۲۲ تیر ۱۳۸۵
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
خبرها: نوکیا مرورگر جدیدی برپایه‌ی KHTML منتشر کرد
1342 بار مطالعه شده است
 
 
KDE

شرکت نوکیا یک مرورگر وب برای گوشی‌های تلفن سری S60 منتشر کرد. بر اساس آگهی انتشار این مرورگر برپایه‌ی کدهای KHTML می‌باشد. در حقیقت این مرورگر برپایه‌ی WebKit و KHTML است. درAKademy سال گذشته خبرهایی از این که نوکیا پروژه‌های اوپن سورسی این گونه‌ای دارد بود و هم اکنون این پروژه‌ها به حقیقت پیوسته است. این مرورگر به زوردی بر روی گوشی‌های ESeries و NSeries و 3250 نصب خواهد شد.


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ پنجشنبه، ۱۱ خرداد ۱۳۸۵
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
یک بررسی: تور تصویری amaroK 1.4.0
903 بار مطالعه شده است
 
 
KDE

سایت OSDir.com یک تور تصویری از برنامه‌ی amaroK منتشر کرده است. amaroK یک برنامه‌ی پخش فایل‌های صوتی برای محیط KDE است که در نسخه‌های اخیر به برنامه‌ی پیش‌فرض برای این کار در محیط KDE تبدیل شده است. این ابزار قدرتمند در عین قدرت در مدیریت فایل‌ها و پخش فایل‌هایی با فرمت‌های مختلف زیبایی خاصی نیز دارد و با محیط KDE بسیار درآمیخته و این هماهنگی آن را به ابزاری مطلوب برای دوستداران موسیقی تبدیل نموده است. در صورتی که مایل هستید برای دیدن این تور تصویری اینجا کلیک کنید.

  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ سه شنبه، ۰۲ خرداد ۱۳۸۵
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
مصاحبه: مصاحبه‌ی KDE با José Nuno Coelho Sanarra Pires
915 بار مطالعه شده است
 
 
KDE

سایت People Behinde KDE با یکی دیگر از دست‌اندر کاران میزکار KDE مصاحبه کرده است. José Nuno Coelho Sanarra Pires مترجم KDE به زبان پرتغالی است که با توجه به وضعیت ترجمه می‌توان گفت که یکی از مترجمین خبره‌ی KDE به شمار می‌رود. در صورتی که مایل به آشنای با این مترجم می‌باشید می‌توانید اینجا کلیک کنید.


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ سه شنبه، ۰۲ خرداد ۱۳۸۵
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
مصاحبه: Frans Englich دست اندرکار KDE
891 بار مطالعه شده است
 
 
KDE

سایت People Behind KDE در آخرین مصاحبه‌ی خود با Frans Englich مصاحبه کرده است. Frans یکی از توسعه دهندگان KDE است که برروی KDOM و نیز XSLT کار می‌کند. این جوان ۲۰ ساله‌ی دانمارکی از کارهایی که برای KDE انجام داده و نیز فعالیت‌هایی که برای KDE 4.0 در نظر دارد و نظراتش درباره‌ی KDE 4.0 ی‌گوید. برای مطالعه‌ی این مصاحبه اینجا کلیک کنید.


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ چهارشنبه، ۱۳ اردیبهشت ۱۳۸۵
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


<   123456   >

امکانات

اطلاعات

ارتباطات

پروژه‌ها

ورود اعضا
 


 برای ورود مشکل دارید؟
 ثبت نام کاربران جدید


The rest of this site is Copyright © 2004 2005 2006 2007 2008 GNUIran.org
Permission is granted to copy, distribute and/or modify this document under the terms of the GNU Free Documentation License,
Version 1.2 or any later version published by Free Software Foundation; A copy of the licence is available at www.gnu.org/copyleft/fdl.html

تمام مطالب این سایت تحت مجوز GNU/FDL نسخه ی ۱.۲ یا هر نسخه ی جدیدی که از سوی بنیاد نرم افزار آزاد منتشر شود قرار دارد شما برای کپی استفاده و/یا تغییر مستندات آزاد هستید.
می توانید یک نسخه از این مجوز را از اینجا تهیه کنید.


GIO Forums RSS   GIO News RSS   GIO Gallery RSS   Licensed under GNU/FDL  Use TW-CMS  Run on Debian GNU/Linux