Click Here to Go HomePage http://www.osp.ir
مهمان   به  GNUIran.org  خوش آمدید جمعه، ۲۰ تیر ۱۳۹۹ 
نکته ها و ترفند ها

برای دیدن پروسه هایی که توسط کاربر tux اجرا می شود از دستور زیر استفاده کنید :
$ps -u tux   --forest

--

جستجو در سایت
جستجوی پیشرفته
جستجو در انجمن‌ها

پلاگین فایرفاکس

وضعیت کاربران سایت
مدیر
هیچیک از مدیران حاضر نیست
مدیر افتخاری
هیچ مدیر کمکی حاضر
ناظران
هیچ مدیر کمکی حاضر
اعضا:
جدیدترین:جدید امروز:0
جدیدترین:جدید دیروز:0
جدیدترین:مجموع:1040
جدیدترین:جدیدترین:
RezaJafary
اعضا:حاضر
اعضا:اعضا:0
مهمان‌ها:مهمان‌ها:1
مجموع:مجموع:1
کاربران حاضر
هیچ کاربر حاضری وجود ندارد

موضوع: اخبار

آیتم‌های جدیدی که با این موضوع ارسال شده‌اند به قرار زیر هستند.

<   123456789101112131415161718   >

 
خبرها: مرور ایمن‌تر و شخصی‌تر وب با Squid
1103 بار مطالعه شده است
 
 
اخبار

آقای Joe Topjian مقاله‌ای جالب درباره‌ی گشت گذار هرچه ایمن‌تر و شخصی‌تر در وب بوسیله‌ی Squid نوشته است. این مقاله که در سایت Howtoforge منتشر شده است به شما نشان می‌دهد که چگونه خودرا در مقابل ترافیک وب محافظت کنید و یک گشت‌و‌گذار ایمن برای خود و شبکه‌ی خود فراهم کنید. برنامه‌ی Squid یک برنامه‌ی پروکسی در اینترنت است. برای مطالعه‌ی کامل این مقاله کلیک کنید.


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ دوشنبه، ۰۲ خرداد ۱۳۸۴
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
خبرها: کوچ کوبا از سیستم عامل ویندوز به لینوکس
1168 بار مطالعه شده است
 
 
اخبار

کشور کوبا سیستم عامل رایانه های خود را از ویندوز به لینوکس تغییر میدهد.
کشور کوبا به تدریج قصد دارد تا به جای سیستم عامل کنونی ویندوز رایانه های خود سیستم عامل متن باز لینوکس را جایگزین نماید. اقدام جایگزینی لینوکس به ویندوز برای بزرگترین شرکت رایانه ای جهان مایکروسافت ، شرکتی که بیشترین سهم را در بازار نرم افزارهای رایانه ای جهان بر عهده دارد بسیار گران و مضطرب کننده است. رابرت دی پرتو، رئیس دفتر اطلاعات و تکنولوژی کوبا گفته است از قبل 1500 رایانه این کشور از سیتم عامل متن باز لینوکس استفاده می کنند و او قصد دارد این سیستم عامل، جایگزین سیستم عامل رایانه های کاربران گردد. اگرچه که 90 درصد کامپیوترهای شخصی با ویندوز کار میکنند ولی شرکتها و دولت های بزرگ برای کاهش هزینه ها و امنیت بیشتر سیستمهایشان به لینوکس کوچ می کنند. او همچنین اجازه داده بود که در چهارچوب قانونی اقدام به جایگزینی سیستم عامل رایانه دفتر کارش نمایند.
منبع خبر برای علاقمندان

  
 
 
نوشته شده توسط: matarodi  در تاریخ جمعه، ۳۰ اردیبهشت ۱۳۸۴
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
یک بررسی: بررسی تصویری YES LInux 2.2.3
1159 بار مطالعه شده است
 
 
اخبار


سایت OSDire.com یک بررسی جدید از لینوکس YES منتشر کرد.در این بررسی تصویری که از نسخه‌ی ۲.۲ این توزیع است به بررسی مرحله مرحله‌ی کار با این توزیع پرداخته شده است.در نسخه‌ی جدید امکاناتی مانند php و Apache بهبودهای فراوانی یافته‌اند که این توزیع را بیش از پیش محبوب می‌کند. در صورتی که مایل هستید در این تور تصویری شرکت کنید کلیک کنید.


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ سه شنبه، ۲۷ اردیبهشت ۱۳۸۴
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
مقایسه: مقایسه‌ی Outlook و Evolution و Kontact
1180 بار مطالعه شده است
 
 
اخبار

آیا برای تبادل نامه‌های الکترونیکی، ثبت قرارهای ملاقات و اداره‌ی امورات دفتر خود از Outlook استفاده می‌کردید؟ اگر این چنین است پس حتما در لینوکس به دنبال جایگزینی مناسب برای OutLook هستید. برای یافتن این برنامه‌ی جایگزین می‌توانید مقاله‌ی جدید سایت opensourceversus.com را مطالعه کنید. در این مقاله به مقایسه‌ی برنامه‌های Outlook و Evolution و Kontact پرداخته شده است. در حقیقت این مقاله معادل‌های برنامه‌ی Outlook را معرفی کرده. در لینوکس نه نها برای این برنامه معادل‌هایی وجود دارد بلکه این معادل‌ها تعداد زیادی قابلیت جدید نیز دارند که Outlook فاقد آنهاست. برنامه‌های Novel Evolution و KDE Kontact دو برنامه‌ی مشهور هستند که در لینوکس جایگزین Outlook شده‌اند. برای مطالعه‌ی این مقاله به زبان انگلیسی کلیک کنید.


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ سه شنبه، ۲۷ اردیبهشت ۱۳۸۴
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
خبرها: شهر مونیخ Novel OES را انتخاب کرد
1200 بار مطالعه شده است
 
 
اخبار

طبق خبر اعلام شده توسط Waltham شهر مونیخ تا چند ماه دیگر سرورهای Netware خود را به Open Enterprice Server های شرکت ناول تغیر می‌دهد. نسخه‌ی منتشر شده‌ی OES در ماه مارس شامل Netware 7.0 و SUSE Linux Enterprice Server 9.0 می‌باشد که شامل نرم‌افزارهای بسیار برای سرویس‌دهی در بخش‌های مختف شبکه است. با آمدن چنین تکنولوژی‌هایی راه برای مهاجرت از NetWare به GNU/Linux هموارتر خواهد شد. منبع


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ سه شنبه، ۲۷ اردیبهشت ۱۳۸۴
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
خبرها: شرکت Xten Networks و لینوکس
1201 بار مطالعه شده است
 
 
اخبار

‏Xten Networks Inc یکی از شرکت‌های فراهم‌کننده‌ی سرویس‌های VoIP، Video OverIP، Instant Messaging و Presence SIP softphone روز بل اعلام کرد که تعدادی از SIP softphoneها و Software Development Kit های خود را برای لینوکس آماده کرده است.
ادامه‌ی خبر


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ سه شنبه، ۲۷ اردیبهشت ۱۳۸۴
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
میزکار من VectorLinux
757 بار مطالعه شده است
 
 
اخبار

سایت NewsForge در ادامه‌ی بررسی‌های خود از توزیع‌های مختلف به بررسی توزیع VectorLinux پرداخته است. در بخشی از این مقاله می‌خوانیم :« من Vector Linux را به عنوان میزکار خودم انتخاب کردم چرا که عاشق Slackware هستم و Vector نیز بر پایه‌ی اسلکویر است.... من با وکتور حدود یکسال پیش زمانی که توزیع‌های فراوانی را بر روی پنتیوم II خودم تست میکردم آشنا شدم ... Vector نه تنها از Slackware اصلی سریع‌تر است بلکه بسته‌های فراوانی نیز دارد که در اسلکویر موجود نیست مانند پشتیبانی از فلش، جاوا، اکستنشن‌های فایرفاکس و غیره.»
ادامه


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ سه شنبه، ۲۷ اردیبهشت ۱۳۸۴
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
مقایسه: مقایسه‌ی KSpread، OO.orgو Gnumeric
969 بار مطالعه شده است
 
 
اخبار

سایت NewsForge در مقاله‌ای به بررسی و مقایسه‌ی سه برنامه‌ی صفحه گسترده در لینوکس کرده این برنامه‌ها KSpread 1.3.5 و OpenOffice.org Calc نسخه‌ی 1.9.83 و Gnumeric نسخه‌ی 1.4.3-6هستند.در صورتی که به دنبال برنامه‌آی مناسب برای کار صفحه‌های گسترده در لینوکس هستید این مقاله می‌تواند راهنمای مناسبی برای انتخاب نرم‌افزار مناسب شما باشد. برای مطالعه‌ی این مقاله به زبان انگلیسی اینجا کلیک کنید.

  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ سه شنبه، ۲۷ اردیبهشت ۱۳۸۴
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
یک بررسی: بررسی CentOS4
817 بار مطالعه شده است
 
 
اخبار

سایت OSNews یک بررسی یک صفحه‌ای از توزیع CentOS نسخه‌ی ۴ به عمل آورده که خواندن آن را به شما پیشنهاد می‌کنم.در این بررسی می‌خوانیم :« بسیاری از کلون‌های ردهت از زمانی آغازبه کار کردند که این شرک تصمیم به توقف انتشار نسخه‌های دانلودی این سیستم عامل گرفتند.... CentOS نیز یکی از این توزیع‌هاست.... در دانشگاه ما ابتدا از SuSE به Fedora کوچ کردیم و پس از خواندن برررسی NewsForge از CentOS و مطالعه‌ی آن به این توزیع کوچ کردیم. ما CentOS را در بخش سرور اجرا و استفاده کریم که برای ارائه‌ی خدمات پست الکترونیک و سرویس‌های اینترنتی و Proxy سرورها از آن استفاده می‌کنیم که برای حدود ۵۰۰ دانشجو سرویس دهی می‌کند....نسخهی جدید را با لینک BitTorent دریافت کردم.....» ادامه


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ جمعه، ۲۳ اردیبهشت ۱۳۸۴
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
خبرها: اجرای لینوکس برروی MacMini
802 بار مطالعه شده است
 
 
اخبار

‏MacMini یکی از سیستم‌های ایده‌آل و ارزان قیمت با کارایی بالا با معماری PowerPC می‌باشد.برای ایجاد یک ایستگاه Stand Alone با قدرت سخت افزاری PowerPC و نرم افزاری GNU/Linux میتوانید این مقاله را که توسط گروه توسعه دهندگان شرکت IBM تهیه شده است، مطالعه کنید.


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ جمعه، ۲۳ اردیبهشت ۱۳۸۴
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


<   123456789101112131415161718   >

امکانات

اطلاعات

ارتباطات

پروژه‌ها

ورود اعضا
 


 برای ورود مشکل دارید؟
 ثبت نام کاربران جدید


The rest of this site is Copyright © 2004 2005 2006 2007 2008 GNUIran.org
Permission is granted to copy, distribute and/or modify this document under the terms of the GNU Free Documentation License,
Version 1.2 or any later version published by Free Software Foundation; A copy of the licence is available at www.gnu.org/copyleft/fdl.html

تمام مطالب این سایت تحت مجوز GNU/FDL نسخه ی ۱.۲ یا هر نسخه ی جدیدی که از سوی بنیاد نرم افزار آزاد منتشر شود قرار دارد شما برای کپی استفاده و/یا تغییر مستندات آزاد هستید.
می توانید یک نسخه از این مجوز را از اینجا تهیه کنید.


GIO Forums RSS   GIO News RSS   GIO Gallery RSS   Licensed under GNU/FDL  Use TW-CMS  Run on Debian GNU/Linux