Click Here to Go HomePage index.php
مهمان   به  GNUIran.org  خوش آمدید پنجشنبه، ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۰ 
نکته ها و ترفند ها

آیا می دانید MD5 چیست؟ اگر نمی دانید اینجا کلیک کنید و بخوانید.

--

جستجو در سایت
جستجوی پیشرفته
جستجو در انجمن‌ها

پلاگین فایرفاکس

وضعیت کاربران سایت
مدیر
هیچیک از مدیران حاضر نیست
مدیر افتخاری
هیچ مدیر کمکی حاضر
ناظران
هیچ مدیر کمکی حاضر
اعضا:
جدیدترین:جدید امروز:0
جدیدترین:جدید دیروز:0
جدیدترین:مجموع:1040
جدیدترین:جدیدترین:
RezaJafary
اعضا:حاضر
اعضا:اعضا:0
مهمان‌ها:مهمان‌ها:1
مجموع:مجموع:1
کاربران حاضر
هیچ کاربر حاضری وجود ندارد

 
انتشار جدید: Live Linux CD Router
890 بار مطالعه شده است
 
 
LivecdRouter

  اگر می‌خواهید به سادگی یک روتر راه بیاندازید می توانید  Linux Live CD Router را دانلود و از آن استفاده کنید. برای استفاده از این دیسک لینوکس حداقل به ۱۶ مگابایت حافظه‌ی RAM و یک کامپیوتر 486 نیازمند هستید.از ابزارهایی که در این لینوکس موجود است می‌توان پشتیبانی از اتصالات Dialup  مودم کابلی و DSL Modem ها ، توانایی برپایی یک سرور DHCP و یا یک سرور DNS  قدرت کنترل ترافیک‌های QoS بی‌نیازی به دیسک سخت به دلیل زنده‌ بودن این دیسک و کنترل SMTP  را نام برد. امکانات ذکر شده تعدادی از تمام امکانات این دیسک زنده‌ی لینوکس هستند.  این توزیع دو نسخه‌ی رایگان و نسخه‌ی غیررایگان دارد ، همان طور که از نامشان برمی‌اید نسخه‌ی رایگتن رامی توانید  دانلود و استفاده  کنید  در نسخه‌ی غیررایگان شما با پرداخت مبلغی از پشتیبانی نیز برخوردار هستید. حجم این دیسک تنها 90 مگابایت می‌باشد. برای اطلاعات بیشتربه صفحه‌ی اصلی مراجعه فرمایید.

  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ شنبه، ۱۴ آذر ۱۳۸۳
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
مقاله‌ی آموزشی: ورودی به موزیلافایرفاکس
1024 بار مطالعه شده است
 
 
Firefox

  مدتی پیش در صفحه‌ی اصلی فایرفاکس در سایت موزیلا در حال جستجو بودم که لینک مقاله‌ای به نام "ورودی به موزیلا فایرفاکس" نظرم را به خودش جلب کرد ، پس از بررسی مقاله برآن شدم تا آن را برای سایر دوستان نیز ترجمه کنم ، هم اکنون این مقاله به زبان فارسی برای کاربرانی که هنوز با فایرفاکس آشنا نیستند و یامی خواهند نظری بر امکانات فایرفاکس بیاندازند آماده است. حتی اگر از ویندوز استفاده می کنید و یا در لینوکس از مرورگری جز فایرفاکس استفاده می کنید اطمینان داشته باشید که پس از مطالعه‌ی این مقاله تصمیم به دانلود و نصب فایرفاکس خواهید گرفت. همان طور که از نام مقاله برمی‌آید و من نیز اشاره کردم این مقاله برای کاربرانی استکه تازه با این محصول قدرتمند آشنا شده اند و یا هنوز آن را نمی‌شناسند. میدوارم پس از مطالعه‌ی این مقاله‌ی هشت بخشی بتوانید هرچه بهتر از این برنامه استفاده کنید که هدف نویسنده و مترجم هر دو همین  است.برای مطالعه اینجا کلیک کنید.
 
در نهایت از"Morten" از
nidelven-it.no  برای کمک هایشان و اجازه‌ی ایشان برای ترجمه‌ی مقاله تشکر می کنم .

  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ شنبه، ۱۴ آذر ۱۳۸۳
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
انتشار جدید: نسخه‌های نهایی 3 و خبرهایی از KDE4 !!
743 بار مطالعه شده است
 
 
KDE

  نسخه‌ی 3.3.2 میزکار KDE روزقبل ننتشر شد ، این نسخه شامل تعدادی رفع نقص‌های محیط میزکار KDE است.  در نیمه‌ی اول ماه دسامبر(ماهی که درآن هستیم) نسخه‌ی 3.4 نیز به پایان خواهد رسید.این آخرین نسخه‌ی عمده در میزکار های نسخه‌ی 3 خواهد بود. KDE 4 از کتابخانه‌های Qt 4 استفاده خواهد کرد که انقلابی برای KDE و تمام برنامه‌هایی است که با Qt کار می کنند ..... برای مطالعه‌ی کامل این خبر در سایت OSDir اینجا کلیک کنید.

  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ جمعه، ۱۳ آذر ۱۳۸۳
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
خبرها: اسکریپی برای تنظیم Hostname و تنظیمات شبکه
922 بار مطالعه شده است
 
 
اخبار

 این اسکریپت که NICL نام دارد ، توسط IBM و برای پوسته‌ی BASH نوشته شده است ، با استفاده از این اسکریپت می توانید به راحتی تنظیمات مربوط به شبکه و hostname خود را تغییر دهید و یا تنظیمات را از ابتدا اعمال کنید. این اسکریپت برروی زوزه نسخه‌ی ۸.۱  و ردهت نسخه‌ی ۸ و۹ همینطور فدوراکور ۱ و سرور های VMware ESX تست شده است . برای کسب اطلاعات کامل تر و دقیق‌تر می توانید خبر اصلی را در این برگ از اینترنت مطالعه کنید.

  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ جمعه، ۱۳ آذر ۱۳۸۳
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
خبرها: شماره ی جدید نشریه الکترونیک لینوکس
775 بار مطالعه شده است
 
 
IranTux

عنوان مقاله: ترجمه فارسی پروانه مستندات آزاد گنو (GNU FDL) "این یک ترجمه غیر رسمی از GNU Free Documentation License به زبان فارسی می‌باشد. این ترجمه توسط بنیاد نرم‌افزارهای آزاد انتشار نیافته و از لحاظ قانونی مرجعی برای مقررات توزیع مستندات تحت پروانه GNU نمی‌باشد – فقط متن پروانه به زبان انگلیسی چنین مرجعی برشمرده می شود. به هر ترتیب، ما امیدواریم این ترجمه به آشنایی فارسی زبانان با پروانه‌های GNU کمک کند." شما می توانید متن کامل این مقاله را در شماره جدید irantux مطالعه کنید.
نشریه الکترونیک لینوکس

  
 
 
نوشته شده توسط: md  در تاریخ جمعه، ۱۳ آذر ۱۳۸۳
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
خبرها: صرفه‌جویی ۲.۱ میلیون دلاری ونزوئلا با اوپن سورس
892 بار مطالعه شده است
 
 
اخبار

بر طبق گزارش‌هایی که از سوی دولت ونزوئلا منتشر شده است٬ وزارت ورزش و آموزش (MED) این کشور امسال با پیاده کردن پلت‌فرم‌های اوپن‌سورس در سرورهای مراکز اطلاعاتی خود٬ چیزی در حدود ۲.۱ میلیون دلار صرفه‌جویی کرده است. هم‌اکنون این وزارت‌خانه از سیستم‌عامل‌های اوپن‌سورس در سرورهای خود و برای کارهای شبکه استفاده می‌کند. همچنین MED به کارمندان اداری و فنی خود کمک می‌کند تا بیشتر با اوپن‌سورس و مخصوصا گنو/لینوکس آشنا شوند. این وزارت همچنین معتقد است که استفاده از این پلت‌فرم‌ها باعث افزایش بازدهی و تخصص کارمندان این وزارت نیز شده است.
ادامه‌ی این خبر...

  
 
 
نوشته شده توسط: Abbas  در تاریخ پنجشنبه، ۱۲ آذر ۱۳۸۳
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
نرم افزار: Passepartout 6.0
823 بار مطالعه شده است
 
 
اخبار

Passepartout برنامه‌ای جدید برای "Destktop Publishing" یا نشر رومیزی است.این برنامه برپایه‌ی کتابخانه‌های GTK نوشته شده است. کاربا این برنامه با ماوس یا کیبورد بسیار راحت بوده و شما می توانید با ماوس خود به راحتی متن یا تصویر موجود در صفحه‌ی خود را ویرایش کنید.  در نسخه‌ی جدید (۶.۰) شما قادر به صادر کردن فایل ها با فرمت PDF هستید و می توانید به راحتی از فونت‌های TTF در برنامه استفاده کنید. اگر مایلید درباره‌ی این برنامه بیشتر بدانید کلیـــک کنید.
 است.

  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ چهارشنبه، ۱۱ آذر ۱۳۸۳
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
نرم افزار: Konverter 0.92 Beta1
904 بار مطالعه شده است
 
 
KDE

Konventer برنامه‌ای گرافیکی است که همان طور که از K ابتدای آن برمی‌آید نیازمند KDE/QT می باشد. اگر فایل های Avi حجم دیسک سخت شمارا بیهوده اشغال کرده‌اند می توانید با این برنامه به داد دیسک سختتان برسید. کار با رابط گرافیکی این بنامه بسیار ساده بوده و هر کاربری می تواند به راحتی پس از نصب از آن برای تبدیل فایل های ویدئویی خود به فرمت های مختلف استفاده کند. برای اطلاعات بیشتر و یا دانلود برنامه و نیز دیدن تصاویر برنامه به سایت اصلی مراجعه فرمایید.


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ چهارشنبه، ۱۱ آذر ۱۳۸۳
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
اخبار داخلی سایت: کلیدهای میانبر در فایرفاکس
1320 بار مطالعه شده است
 
 
اخبار داخلی سایت

وقت طلاست ، همه این را می دانیم و همه می دانیم که کاربا کامپیوتر وقت گیر است ، اما برنامه نویسان راه حلی برای این مشکل یافته اند و آن کلیدهای میانبر یا Shortcut key ها هستند،‌با استفاده از این کلید ها ترکیب آن‌ها شما می‌توانید کارهایتان را سریع تر و با صرف وقت کمتر انجام دهید. فایرفاکس نسل جدید مرورگر های موزیلا و یکی از بهترین مرورگرهای موجود می باشد ، همان طور که در اخبارهای مختلف اشاره شده است روز به روز به کاربران این مرورگر قدرتمند و چابک اضافه می شود. اگر شما هم از کاربران فایرفاکس هستید و می خواهید با استفاده از کلید‌های میانبرهوشمندانه‌تر با این مرورگر کار کنید تا سرعت کارهایتان را بالاتر ببرید و وقت کمتری تلف کنید می توانید به مقاله‌ی ‌” کلیدهای میانبر در فایرافاکس “مراجعه کنید و یا به بخش مقالات سایت بروید. امیدواریم که با استفاده از این کلیدهای میانبر کارهایتان را سریع تر انجام دهید .


    گنو ایران.ارگ

  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ سه شنبه، ۱۰ آذر ۱۳۸۳
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
خبرها: سایت SCO در روز شکرگزاری هک شد
955 بار مطالعه شده است
 
 
SCO

به نظر می‌رسد وب‌سایت SCO در روز شکرگزاری هک شده است. یک صفحه از سایت آن که مربوط به جدال این شرکت با ردهت با عنوان "Red Hat v. SCO" بود به "SCO vs World" تغییر داده شده بود و متن آن نیز به این شکل تغییر کرده بود:

"Recently we found parts of our code in almost all Microsoft(R) software. We want to bring an action against Microsoft(R) and our legal department is working on that."


متن کامل خبر و عکس‌هایی از این صفحه را در این آدرس می‌توانید ببینید.

  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ سه شنبه، ۱۰ آذر ۱۳۸۳
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


<   11121314151617181828384858687888990919293949596979899100101102103104105106107108109110   >

امکانات

اطلاعات

ارتباطات

پروژه‌ها

ورود اعضا
 


 برای ورود مشکل دارید؟
 ثبت نام کاربران جدید


The rest of this site is Copyright © 2004 2005 2006 2007 2008 GNUIran.org
Permission is granted to copy, distribute and/or modify this document under the terms of the GNU Free Documentation License,
Version 1.2 or any later version published by Free Software Foundation; A copy of the licence is available at www.gnu.org/copyleft/fdl.html

تمام مطالب این سایت تحت مجوز GNU/FDL نسخه ی ۱.۲ یا هر نسخه ی جدیدی که از سوی بنیاد نرم افزار آزاد منتشر شود قرار دارد شما برای کپی استفاده و/یا تغییر مستندات آزاد هستید.
می توانید یک نسخه از این مجوز را از اینجا تهیه کنید.


GIO Forums RSS   GIO News RSS   GIO Gallery RSS   Licensed under GNU/FDL  Use TW-CMS  Run on Debian GNU/Linux