Click Here to Go HomePage index.php
مهمان   به  GNUIran.org  خوش آمدید پنجشنبه، ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۰ 
نکته ها و ترفند ها

برای اطلاع از مقدار یک متغییر محیطی از echo به شرح زیر استفاده کنید :
$~> echo $your_ENVIRONMENT_VARIABLE
For instance :
$~> echo $HOSTNAME

--

جستجو در سایت
جستجوی پیشرفته
جستجو در انجمن‌ها

پلاگین فایرفاکس

وضعیت کاربران سایت
مدیر
هیچیک از مدیران حاضر نیست
مدیر افتخاری
هیچ مدیر کمکی حاضر
ناظران
هیچ مدیر کمکی حاضر
اعضا:
جدیدترین:جدید امروز:0
جدیدترین:جدید دیروز:0
جدیدترین:مجموع:1040
جدیدترین:جدیدترین:
RezaJafary
اعضا:حاضر
اعضا:اعضا:0
مهمان‌ها:مهمان‌ها:1
مجموع:مجموع:1
کاربران حاضر
هیچ کاربر حاضری وجود ندارد

 
یک بررسی: معرفی ParallelKnoppix
865 بار مطالعه شده است
 
 
Knoppix

ParallelKnoppix یک دیسک زنده‌ بر پایه‌ی کناپیکس است که می تواند پردازش موازی و کلاسترینگ را در مدت ۱۵ دقیقه برای شما فراهم کند.

پارالل کناپیکس بدون نیاز به دیسک سخت یا مراحل نصب مانند هر دیسک زنده‌ی دیگری در چند دقیقه سیستم را بوت می‌کند و در ربع ساعت شما را قادر می‌سازد تا یک کلاستر برپایه‌ی لینوکس ایجاد کنید که با ابزار‌های برنامه نویسی و کتابخانه‌هایی مانند MPI کار می‌کند.
ادامه ....

  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ یكشنبه، ۱۳ دی ۱۳۸۳
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
خبرها: نسخه‌ی ۱.۰ فونت فارسی آزاد
964 بار مطالعه شده است
 
 
Free Persian Font

امروز همزمان با سال نوی میلادی اولین فونت فارسی ازاد فارسی نیز منتشر شد ، این فونت توسط آقای عباس ایزد و برای کاربران لینوکس ایرانی ایجاد شده تا کاربران بتوانند به دور از مسائل حقوقی و محدودیت‌های موجود از یک فونت فارسی آزاد استفاده کنند. در حال حاضر نسخه‌ی 1.0 این برنامه منتشر شده است و برای ادامه‌ی توسعه‌ی آن نیاز به همکاری دوستان در این زمینه داریم.
برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت فونت کافیست در منوی سمت راست سایت fpf.sf.net موارد مورد نظرتان را یافته و برروی آن کلیک کنید.
در صورتی که هر گونه پرسشی در باره‌ی این پروژه دارید می‌توانید در انجمن مخصوص این پروژه در سایت گنو ایران.ارگ مشکلتان را مطرح کنید .
قابل ذکر است که سایت رسمی این پروژه در حال حاضر فقط به زبان فارسی موجود است و بخش انگلیسی به زودی پس از رفع چند مشکلات فنی برپا خواهد شد.
با تشکر فراوان از عباس ایزد که وجود چنین فونتی را مدیون ایشان هستیم.

  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ شنبه، ۱۲ دی ۱۳۸۳
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
خبرها: سال لینوکس
853 بار مطالعه شده است
 
 
اخبار

در سال ۲۰۰۴ بر لینوکس و بازمتن چه گذشت؟ برای خواندن مقاله ای درباره ی اتفاقات مهم در ۱۲ ماه گذشته و همجنین پیش بینی ریچارد استالمن برای لینوکس در سال ۲۰۰۵ اینجا را کلیک کنید. برای مطالعه ی گلچینی از اخبار سال گذشته ی سایت newsforge.com نیز می توانید به اینجا مراجعه کنید.

  
 
 
نوشته شده توسط: مهمان  در تاریخ جمعه، ۱۱ دی ۱۳۸۳
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
خبرها: بنیاد گنوم به یاریتان نیاز دارد
953 بار مطالعه شده است
 
 
GNOME

در طول سال ۲۰۰۴ ، بنیاد گنوم فعالیت‌های بسیاری داشته ، نه تنها به ایجاد یک برنامه‌ی میزکار در سطح enterprise پرداخته بلکه به برداشتن شکاف دیجیتالی در کشورهای در حال توسعه‌ای همچون هند ، چین و برزیل نیز کمک کرده. تنها در Sao Paulo بیش از۴۰۰،۰۰۰ کاربر جدید از GNOME استفاده می‌کنند که شامل محله‌های فقیر نشین شهر می‌باشند و در سایه‌ی جامعه‌های غیر متمرکز گنومی ایجاد شده‌اند.
کمک‌هایی که از سوی بخش "Freinds of GNOME" یا "دوستداران گنوم" جاگرفته به گنوم کمک م‌کند تا کاربران سرتاسر جهان را پوشش بدهد و به آنان آموش‌های لازم را ارائه کند.

 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ پنجشنبه، ۱۰ دی ۱۳۸۳
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
انتشار جدید: GParted 0.0.8
895 بار مطالعه شده است
 
 
GNOME

نسخه‌ی جدیدی از برنامه‌ی Gpatred درهفته‌ی گذشته منتشر شده است. برنامه‌ی GParted برنامه‌ای گرافیکی برای محیط GNOME است که وظیفه‌ی پارتیشن بندی و ویرایش پارتیشن‌های کامپیوتر شما را به عهده دارد. GParted یا Gnome Partition Editor از libpartedبرای شناساییی و کار با سخت افزار استفاده می‌کند. و تحت مجز General Public License بنیاد نرم افزار آزاد منتشر شده است. این برنامه با سیستم‌ فایل‌های reiserfs ، ntfs ، Linux Swap ، jfs ، hfs ، fat32 ،fat16 ، ext2 ext3 و xfs پشتیبانی می‌کند.برای کسب اطلاعات بیشتر به صفحه‌ی اصلی این برنامه مراجعه کنید. برای کسب اطلاع از قابلیت‌های آن به این برگ از وب مراجعه کنید.

  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ پنجشنبه، ۱۰ دی ۱۳۸۳
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
خبرها: دانلود نسخه ی بتای Novell Open Enterprise Server
1005 بار مطالعه شده است
 
 
Novell

شما می‌توانید نسخه‌ی بتای برنامه‌ی Novell Open Enterprise Server را دانلود و در لینوکس SuSE نسخه‌ی Enterprise Server 9 ویا Netware نصب کنید. دانلود این برنامه در حال حاضر که نسخه بتا است رایگان و برنامه عمومی است.برای کسب اطلاعات بیشتر به منبع خبر در سایت ناول بروید.برای دانلود نیر می‌توانید ایـنجا کلیک کنید.

  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ پنجشنبه، ۱۰ دی ۱۳۸۳
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
مقاله‌ی آموزشی: پشتیبان‌گیری در MySQL
921 بار مطالعه شده است
 
 
MySQL

یکی از بهترین روش‌های مدیریت اطلاعات استفاده از پایگاه‌های داده است ، اما اگر بعد از اجرای یک دستور ناخواسته‌ی DROP DATABASE یا کرش سیستم یا دلایل دیگر پایگاه داده‌ی شما سدمه ببیند چه خواهید کرد؟ چه ضرری را متحمل خواهد شد؟ تنها راه پیش‌گیری از این خسارات استفاده از کپی‌های پشتیبان است. در مدیر پایگاه داده‌های MySQL ابزاری توکار به نام mysqldump وجود دارد که برای پشتیبان گیری از پایگاه‌های داده به صورت متن مستقل از پلتفورم از آن استاده می‌شود.
برای پشتیبان‌گیری پایگاه داده‌ای که sample_db نام دارد از دستور زیر استفاده می‌شود : .......
برای مطالعه‌ی ادامه‌ی مقاله کلیک کنید.

  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ سه شنبه، ۰۸ دی ۱۳۸۳
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
مقاله‌ی آموزشی: شبیه‌سازهای لینوکس و روش کارشان
1024 بار مطالعه شده است
 
 
Wine

کامپیوترها مدت‌های بسیاریست که به شبیه‌سازی یکدیگر می‌پردازند ، گاه برای اجرای یک برنامه‌ی قدیمی و گاه برای اجرای برنامه‌ای که برای سیستم عاملی دیگر نوشته شده است.حتی گاه به شبیه‌سازی سخت افزارهایی می‌پردازند که خرید آن‌ها هزینه‌های هنگفتی را برای افراد به همراه دارد .یکی از دلایل استفاده از این شبیه‌سازها آزمایش برنامه‌های نوشته شده برروی تمام سکو‌ها و با شرایط مختلف است یا نیاز به برنامه‌ای که تنها برای یک سیستم عامل نوشته شده ، گاهی نیز نیاز به شبیه سازی محیط دارید برای نمونه محیط یک شبکه تا از قبل با موارد و خطاهای پیش آمده آشنا باشید .
بخشی از مقاله‌ای درباره‌ی شبیه‌سازها را مطالعه کردید اگر به مطالعه‌ی ادامه‌ی این مقاله علاقه داردی آن را به زبان انگلیسی در سایتIBM و در این برگ بخوانید.

  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ سه شنبه، ۰۸ دی ۱۳۸۳
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
انتشار جدید: کریسمس و پخش کننده قدرتمند Xine1.0
911 بار مطالعه شده است
 
 
Xine

توسعه دهنده گانXine :پس از 2 سال آزمایش,رفع اشکال,انتشار نسخه های کاندیدا و توسعه و پیشرفتهای مهم,توسعه دهنده گان Xine مفتخرند که نسخه نهایی از نرم افزار باز متن و تحت مجوز GPL یعنی Xine(در واقع کتابخانه xine-lib 1.0) را به طور رسمی عرضه میکنند.نسبت به آخرین نسخه کاندیدای منتشر شده تغییرات زیادی نداشته است,این رفع اشکالات صورت گرفته نیر مربوط به رفع یک مشکل امنیتی در قستAIFF demuxer (CAN-2004-1300) بوده که رفع گردیده است و همچنین اشکال مربوط به پلاگینXv که در نسخه کاندیدای 1rc8 مشاهده شده بود و در این نسخه رفع گردیده است,در هر حال به شدت توصیه میشود که نسخه xine خود را به آخرین نسخه منتشر شده ارتقاء دهید.برای دریافت کدمنبع به اینجا مراجعه کنید یا میتوانید بطور مستقیم از اینجا دریافت نمایید.


 
 
نوشته شده توسط: mkargar  در تاریخ دوشنبه، ۰۷ دی ۱۳۸۳
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
خبرها: Epiphany تولدت مبارک !
781 بار مطالعه شده است
 
 
GNOME

« در ۲۵ دسامبر ۲۰۰۲ آقای Marco Pesenti Gritti آگهی انتشار اولین نسخه‌ی مرورگر Epiphany را منتشر کرد.این برنامه با هدف ایجاد یک مرورگر کم حجم با حداکثر قابلیت‌های استفاده ایجاد شد.از ویژگی‌هایی که در آن زمان وجود داشت سیستم بوک‌مارک منحصر به فرد این برنامه بود که بر خلاف سیستم‌های سابق دیگر به صورت سلسله مراتبی نبود بلکه بر اساس موضوع طبقه بندی می‌شد و نیز نواز آدرس جدید که می‌توانست از روی بو: مارک‌ها آدرس داده شده را تکمیل کند از دیگر ویژگی‌های این برنامه بود.
در دوسال اخیر برای این مرورگر اتفاقات یادی رخ داده است. از اتفاقات مهمی که برای این مرورگر رخ داده است انتخاب آن به عنوان بخشی از هسته‌ی محیط GNOME بوده. » بخشی از مقاله‌ای را که در سایت gonedesktop.org چاپ شده بود را مطالعه کردید ، اگر به این مرورگر چابک و کم حجم علاقه دارید یا با خواندن این خبر به آن علاقه مند شدید برای مطالعه‌ی ادامه اینجا کلیک کنید

  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ یكشنبه، ۰۶ دی ۱۳۸۳
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


<   11121314151617181828384858687888990919293949596979899100101102103104105106   >

امکانات

اطلاعات

ارتباطات

پروژه‌ها

ورود اعضا
 


 برای ورود مشکل دارید؟
 ثبت نام کاربران جدید


The rest of this site is Copyright © 2004 2005 2006 2007 2008 GNUIran.org
Permission is granted to copy, distribute and/or modify this document under the terms of the GNU Free Documentation License,
Version 1.2 or any later version published by Free Software Foundation; A copy of the licence is available at www.gnu.org/copyleft/fdl.html

تمام مطالب این سایت تحت مجوز GNU/FDL نسخه ی ۱.۲ یا هر نسخه ی جدیدی که از سوی بنیاد نرم افزار آزاد منتشر شود قرار دارد شما برای کپی استفاده و/یا تغییر مستندات آزاد هستید.
می توانید یک نسخه از این مجوز را از اینجا تهیه کنید.


GIO Forums RSS   GIO News RSS   GIO Gallery RSS   Licensed under GNU/FDL  Use TW-CMS  Run on Debian GNU/Linux