Click Here to Go HomePage http://www.osp.ir
مهمان   به  GNUIran.org  خوش آمدید پنجشنبه، ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۰ 
نکته ها و ترفند ها

معرفی یک سایت

اگر با wine کار می کنید و به dll خاصی نیاز دارید و بر روی سیستمتان پیدا نکردید به سایت

www.dll-files.com

بروید.

--

جستجو در سایت
جستجوی پیشرفته
جستجو در انجمن‌ها

پلاگین فایرفاکس

وضعیت کاربران سایت
مدیر
هیچیک از مدیران حاضر نیست
مدیر افتخاری
هیچ مدیر کمکی حاضر
ناظران
هیچ مدیر کمکی حاضر
اعضا:
جدیدترین:جدید امروز:0
جدیدترین:جدید دیروز:0
جدیدترین:مجموع:1040
جدیدترین:جدیدترین:
RezaJafary
اعضا:حاضر
اعضا:اعضا:0
مهمان‌ها:مهمان‌ها:1
مجموع:مجموع:1
کاربران حاضر
هیچ کاربر حاضری وجود ندارد

 
اخبار داخلی سایت: نوشتن برروی DVD
793 بار مطالعه شده است
 
 
مقاله آموزشی

امروزه حتی با قیمت بالای دیسک‌های DVD کاربرانی هستند که از این نوع دیسک‌های با حجم بالا استفاده می‌کنند ؛ در لینوکس ابزار‌های گرافیکی مختلفی مانند K3B برای نوشتن برروی این دیسک‌ها موجود هستند ، اما یکی از رابط‌های بسیار محبوب لینوکس همان خط فرمان است ، ما در مقاله‌ای کوتاه روش نوشتن برروی دسک DVD را به اختصار شرح داده‌ایم.برای مطالعه‌ی این مقاله ی کوتاه به بخش مقالات مراجعه کنید یا اینجا کلیک کنید.
   
گنو ایران.ارگ

  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ شنبه، ۱۹ دی ۱۳۸۳
   ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
خبرها: مندریک و لینوکس‌های تجاری
866 بار مطالعه شده است
 
 
Mandrake

روز سه شنبه یکی از فروشندگان محبوب لینوکس در فرانسه یعنی مندریک سافت با انتشار یک آگهی وارد دنیای لینوکس‌های سازمانی یا Enterprise Linux‌ها شد. بر اساس این آگهی این شرکت قرار است دو نسخه ی جدید از لینوکسشان را منتشر کنند ، Corporate Server و Corporate Desktop دو نسخه‌ی جدید محصولات این شرکت فرانسوی هستند.
البته نسخه‌های x86 و x86 64-bit این توزیع همراه یک کلاینت Citrix و NX عرضه خواهند شد که این لینوکس را به یک ThinClient تبدیل می‌کند.نیز نسخه‌ای از برنامه‌ی Cross Over Office محصول شرکت Codeweavers نیز با این توزیع‌ها ارائه خواهند شد که این توزیع را به یک توزیع سازگار با برنامه‌های ویندوزی تبدیل می‌کند.
هر دو توزیع حتما با پشتیبانی مندریک به فروش خواهند رسید . قیمت آن‌ها از ۳۶۹.۹۰ دلار تا ۸۲۹.۹۰ دلار تغییر خواهد کرد.پشتیبانی‌ها بر اساس نرخ و شرایط فروش از طریق وب یا تلفن ارائه می‌شوند.
برای مطالعه‌ی کامل خبر و اطلاعات بیشتر به منبع خبردر یاهو مراجعه کنید.

  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ پنجشنبه، ۱۷ دی ۱۳۸۳
   ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
خبرها: نسخه‌ی بتای MySQL Enterprise آماده است
1050 بار مطالعه شده است
 
 
MySQL

قرار است MySQL در پایان ماه ژانویه (ماه جاری مسیحی) نسخه‌ی ۵.۰ پایگاه‌داده‌ی بازمتن خود را منتشر کند . در این نسخه قابلیت‌هایی در سطح سازمانی به این پایگاه داده افزوده شده است. البته این محصول در وضعیت آلفا به سر می‌برد . در اصل قرار بود این محصول در سال ۲۰۰۴ منتشر گردد که به دلیل فشارهای کاری MYSQL هیچ نسخه‌ای منتشر نشد تا قبل از ارائه‌ی محصول از صحت کارکرد و آمادگی آن برای کار مطمئن شوند.
ادامه

  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ پنجشنبه، ۱۷ دی ۱۳۸۳
   ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
انتشار جدید: Turkix 3.0
959 بار مطالعه شده است
 
 
Turkix

نسخه ی جدید لینوکس Turkix که نسخه‌ی ۳.۰ است با نام کد آجه (Aceh) شروع به انتشار کرده است.در این نسخه امکانات بسیاری اضفافه شده است که باعث کاربری هرچه آسان‌تر شده است. این توزیع که یک توزیع ترکیه‌ای آذربایجانیست به عنوان نقطه‌ی برادری لینوکس در این دو کشور یاد می‌شود. در این توزیع امکانات زبانی مورد نیاز کاربران آذربایجانی و نیز ترکیه‌ای فراهم شده و قابلیت‌هایی منحصر به فرد ارائه می‌کند که کاربری این توزیع در این کشور‌ها را آسان می‌کند. این توزیع یک دیسک زنده است و از بسته‌های rpm استفاده می‌کند. اما امکانات جالبی به آن افزورده شده‌اند ...

[متن کامل...] 'Turkix 3.0'   3942 کلمه در ادامه متن
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ چهارشنبه، ۱۶ دی ۱۳۸۳
   ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
خبرها: شماره‌ی جدید ایران‌تاکس
782 بار مطالعه شده است
 
 
IranTux

شماره‌ی جدید نشریه‌ی الکترونیکی لینوکس و اولین شماره‌ی سال ۲۰۰۵ این نشریه منتشر شد ، در این شماره می‌خوانیم ، پشتیبان‌گیری اطاعات در لینوکس ، فایرفاکس؛ نوک کوه یخ ، بررسی چند برنامه‌ی ویرایش HTML در لینوکس ، بیست قدم برای تبحر در گنو/لینوکس و نیز قسمت آخر مقاله‌ی محصول اطلاعات.
در نهایت از تمام کسانی که در این شماره به ما یاری رساندند بسیار سپاسگذاریم و از تمامی لینوکس دوستان ایرانی که علاقه‌مند به همکاری با این نشریه هستند با آغوش باز استقبال می‌کنیم. برای مطالعه‌ی این شماره و نیز اطلاعات بیشتر درباره‌ی این نشریه به سایت رسمی آن در آدرس www.irantux.com مراجعه کنید.

  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ چهارشنبه، ۱۶ دی ۱۳۸۳
   ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
مصاحبه: مصاحبه با ریچارد استالمن
1142 بار مطالعه شده است
 
 
اخبار

جرمی از سایت kerneltrap.org مصاحبه‌ای خواندنی با ریچارد استالمن بنیان‌گذار بنیاد نرم‌افزار آزاد و گنو انجام داده. در بخش‌هایی از این مصاحبه می‌خوانیم:
ریچارد استالمن پروژه‌ی گنو را در سال 1984 و بنیاد نرم افزار آزاد را در سال 1985 بنا نهاد. او همچنین نویسنده‌ی اصلی GNU Compiler Collection یا GCC و GNU symbolic debugger یا GDB و GNU Emacs است.

 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ سه شنبه، ۱۵ دی ۱۳۸۳
   ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
خبرها: پیشرفت سریع‌تر از برنامه‌ی توزیع‌ آسیایی لینوکس
844 بار مطالعه شده است
 
 
اخبار

توزیع استاندارد لینوکس که توسط پیمان فروشندگان چین ، ژاپن و کره توسعه پیدا می‌کند هم اکنون آماده‌ی ارائه و انتشار در ماه ژوئیه است. این توزیع استاندارد توسط شرکت چینی RedFlag و شرکت ژاپنی Miracle Linux و شرکت کره‌ای HaanSoft تولید و توزیع خواهد شد. هدف هر کدام از این شرکت‌ها ایجاد یک لینوکس به نام Asianux 2.0 و فروش آن تحت نام تجاری خودشان است. برای مطالعه‌ی ادامه اینجاکلیک کنید.

  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ سه شنبه، ۱۵ دی ۱۳۸۳
   ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
اخبار داخلی سایت: دومشکل یک امکان !!
738 بار مطالعه شده است
 
 
اخبار داخلی سایت

دو مشکل موجود در سایت حل شدند ، یکی از این مشکلات عدم نمایش نام کاربران در قسمت بالای سایت بود که قبل از این به صورت نمایش داده می شد اما بعد از این اصلاح با نام کاربری اعضا نمایش داده می‌شود .


[متن کامل...] 'دومشکل یک امکان !!'   943 کلمه در ادامه متن
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ دوشنبه، ۱۴ دی ۱۳۸۳
   ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
انتشار آزمایشی: نسخه‌ی آزمایشی Drivel
777 بار مطالعه شده است
 
 
GNOME

دو روز پیش نسخه‌ی ناپایدار 1.3.0 برنامه ی drivel منتشر شد. این برنامه که یک Client برای Live Journal است برای محیط GNOME نوشته شده است. در نسخه‌ی جدید پشتیبانی از حالت offline اضافه شده و ارسال پست‌ها به Blogger نیز Movable Type بسیار بهبود یافته. در واقع این برنامه به شماکمک می‌کند تا با سرعت بیشتر و اتلاف وقت کمتر به انتشار وبلاگ خود اقدام کنید. با امکانات بسیار زیاد و سادگی استفاده Drivel یکی از بهترین کلاینت‌های Live journal است.
برای کسب اطلاعات بیشتر درباره‌ی این برنامه به صفحه ی اصلی آن در اینجا مراجعه کنید. برای مشاهده‌ی تصاویری از این برنامه نیز به اینجا مراجعه کنید.

  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ دوشنبه، ۱۴ دی ۱۳۸۳
   ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
یک بررسی: دبیان و Tablet pc ها
934 بار مطالعه شده است
 
 
سخت افزار

مایکل رولینگ یک بسته‌ی نرم افزاری بر اساس دبیان برای Tablet PC شما نوشته ! در این مقاله که خبر آن در Slashdot آمده است ، روش نصب دبیان گنو/لینوکس برروی کامپیوتر‌های Compaq مدل Tablet TC1000 نوشته شده است.
در این بررسی مایکل بعد از نصب دبیان به نصب و راه‌اندازی Xwindows و فعال کردن ACPI و شبکه‌ی اترنت ، کارت صدا ، قلم و کلید‌های کناری Tablet PC نیز USB KeyBoard و ماوس USB و بسیاری قطعات این سیستم می‌پردازد. در صورتی که یک Tablet PC دارید و به فکر لینکسی کردن آن هستید این مقاله مقاله‌ای مناسب برای شماست..برای مطالعه‌ی مقاله اینجا کلیک کنید.

  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ دوشنبه، ۱۴ دی ۱۳۸۳
   ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


<   11121314151617181828384858687888990919293949596979899100101102103104105   >

امکانات

اطلاعات

ارتباطات

پروژه‌ها

ورود اعضا
 


 برای ورود مشکل دارید؟
 ثبت نام کاربران جدید


The rest of this site is Copyright © 2004 2005 2006 2007 2008 GNUIran.org
Permission is granted to copy, distribute and/or modify this document under the terms of the GNU Free Documentation License,
Version 1.2 or any later version published by Free Software Foundation; A copy of the licence is available at www.gnu.org/copyleft/fdl.html

تمام مطالب این سایت تحت مجوز GNU/FDL نسخه ی ۱.۲ یا هر نسخه ی جدیدی که از سوی بنیاد نرم افزار آزاد منتشر شود قرار دارد شما برای کپی استفاده و/یا تغییر مستندات آزاد هستید.
می توانید یک نسخه از این مجوز را از اینجا تهیه کنید.


GIO Forums RSS   GIO News RSS   GIO Gallery RSS   Licensed under GNU/FDL  Use TW-CMS  Run on Debian GNU/Linux