Click Here to Go HomePage http://www.gnu.org
مهمان   به  GNUIran.org  خوش آمدید شنبه، ۲۹ خرداد ۱۴۰۰ 
نکته ها و ترفند ها

برای این که بدانید هر برنامه چه مقدار RAM استفاده می کنید از دستور زیر استفاده کنید:

ps uax | grep sshd | grep -v grep | awk '{ a = a + $3} END { print a }'

در این جا مقدار استفاده ی ssh از حافظه نمایش داده خواهد شد.

--

جستجو در سایت
جستجوی پیشرفته
جستجو در انجمن‌ها

پلاگین فایرفاکس

وضعیت کاربران سایت
مدیر
هیچیک از مدیران حاضر نیست
مدیر افتخاری
هیچ مدیر کمکی حاضر
ناظران
هیچ مدیر کمکی حاضر
اعضا:
جدیدترین:جدید امروز:0
جدیدترین:جدید دیروز:0
جدیدترین:مجموع:1040
جدیدترین:جدیدترین:
RezaJafary
اعضا:حاضر
اعضا:اعضا:0
مهمان‌ها:مهمان‌ها:1
مجموع:مجموع:1
کاربران حاضر
هیچ کاربر حاضری وجود ندارد

 
خبرها: اوپرای رایگان برای مراکز آموزشی
1226 بار مطالعه شده است
 
 
اخبار

اوپرا در یک خبر رسمی اعلام کرد که از این پس برای استفاده از این برنامه در کالج‌ها و مدارس هزینه‌ای دریافت نخواهد کرد درواقع استفاده از این برنامه برای مدارس و کالج‌ها و دانشگاه‌ها رایگان است. برای مطالعه‌ی کامل این خبر در سایت اوپرا و کسب اطلاعات بیشتر به این آدرس مراجعه فرمایید.

  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ چهارشنبه، ۲۳ دی ۱۳۸۳
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
مهمانی
770 بار مطالعه شده است
 
 
اخبار

طی دعوت مهندس جهانگرد دبیر شورای ITC جمعی از لینوکس کاران به صرف شام در باشگاه ریاست جمهوری گرد هم جمع آمدند.این مهمانی در روز دوشنبه ۲۱ دی انجام شد.به بعضی از مهمانان حاضر لوح یاد بودی داده شد که از جمله آنان می توان آرش زینی , مهندس حاج غلامعلی و ... را نام برد.  
 
 
نوشته شده توسط: m_pahlevanzadeh  در تاریخ چهارشنبه، ۲۳ دی ۱۳۸۳
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
خبرها: IBM و پاتنت ۵۰۰ برنامه !
839 بار مطالعه شده است
 
 
IBM

شرکت IBM به طور رسمی اعلام کرد که پاتنت ۵۰۰ نرم افزارش را در اختیار افراد وگروه‌هایی که برروی برنامه‌های بازمتن کار می کنند قرار خواهد داد.
برای اطاع از لیست این ۵۰۰ برنامه می‌توانید به این لیست که با فرمت pdf موجود است مراجعه کنید.در میان این برنامه‌ها برنامه‌های مربوط به تنظیمات و نصب و پیکره بندی شبکه و نیز پایگاه‌داده یا برنامه‌های ویرایش تصاویر دیده می‌شود.برای کسب اطلاعات بیشتر به منبع خبر برروی سایت IBM مراجعه کنید.

  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ چهارشنبه، ۲۳ دی ۱۳۸۳
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
یک بررسی: نظر eweekدرباره‌ی تاندربرد
863 بار مطالعه شده است
 
 
Thunderbird

eweek نظرش را درباره‌ی تاندربرد می‌گوید : برنامه ی پست الکترونیک موزیلا بسیاری از آنچه را که یک کاربر حرفه‌ای نیاز دارد فراهم می‌کند و نیز از لحاظ امنیتی بسیار بهتر از Outlook عمل می‌کند اما با این حال تمام آنچه را که یک فرد در زمینه‌ی کار سازمانی نیاز دارد را فراهم نمی‌کند.
من برنامه‌ی ایمیل بنیاد موزیلا یعنی تاندربرد را بسیار دوست دارم .
من این برنامه را واقعا دوست دارم . برروی ویندوز XP خودم از تاندربرد استفاده می‌کنم. بررویکامپیوتر Mac دخترم نیز نصب کرده‌ام و این برنامه را با Outlook Experss برروی ویندوز ۲۰۰۰ همسرم نیز جایگزین کرده‌ام.
بخشی از مقاله‌ی چاپ شده در eweek را مطالعه کردید ، برای مطالعه‌ی کامل می‌توانید کلــیـک کنید.

  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ چهارشنبه، ۲۳ دی ۱۳۸۳
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
خبرها: تم‌های گنوم برای فایرفاکس
844 بار مطالعه شده است
 
 
GNOME

آیا از فایرفاکس به عنوان مرورگر پیش فرضتان استفاده می‌کنید؟ کاربر میزکار گنوم هم هستید؟ بنابراین باید علاقه‌مند باشید که فایرفاکس محبوبتان را با ظاهر گنوم ببینید ، اگر این طور است کاربران گنوم هدیه‌ای برایتان دارند ، تم‌های گنوم برای فایرفاکس نسخه‌ی ۱.۰ برای هر دو سیستم عامل لینوکس و ویندوز موجودند که که با نام GNOME-Fx شناخته می‌شوند ، این تم‌ها را می‌توانید از آدرس http://gnomefx.mozdev.org می‌توانید دریافت کنید و از دیدن گنوم در فایرفاکس لذت ببرید ، البته به کاربران KDE نیز پیشنهاد می‌کنیم از این تم‌ها را ازمایش کنند ، تم‌های زیبایی هستند هدیه‌ی گنوم به تمام لینوکس کارها با هر میز کاری.

  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ چهارشنبه، ۲۳ دی ۱۳۸۳
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
خبرها: همایش یک روزه‌ی لینوکس
993 بار مطالعه شده است
 
 
اخبار

اسکولینوکس یک سمینار یک روزه برای آشنایی با گنو/لینوکس برپا کرده. این سمینار یک‌روزه که در تاریخ ۱ بهمن ۱۳۸۳ روز پنجشنبه از ساعت ۹:۰۰ صبح تا ۱۶:۰۰ برگزار خواهد شد با هدف آشنایی دانشآموزان دبیرستانی با گنو/لینوکس و نرم‌افزارهای اوپن سورس برگزار می‌شود.در این سمینار دکترتابش ، روزبه پورنادر ، آقای میر آرمندهی ، محمدی و حامد ملک سخنرانی خواهند کرد.
برگزار کنندگان این همایش شبکه‌ی مدرسه ، پزوهشکده‌ی توسعه فناوری اطلاعات و ارتباطات و سازمان آموزش و پرورش شهر تهران اعلام شده‌اند. قابل ذکر است که این سمینار در محل دبیرستان نمونه دولتی رشد در منطقه‌ی ۱۶ که خود عضوی از شبکه‌ی مدرسه است برگزار خواهد شد. در صورتی که مایل به کسب اطلاعات بیشتر یا ثبت نام هستید می‌توانید به آدرس http://linux.schoolnet.ir/register.html مراجعه فرمایید.
گنو ایران.ارگ نیز برای این عزیزان آرزوی موفقیت می‌کند و امیدواریم سمیناری پربار و کارآمد برای دانش‌اموزان دبیرستانی باشد.

  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ سه شنبه، ۲۲ دی ۱۳۸۳
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
انتشار جدید: GIMP 2.2.2
871 بار مطالعه شده است
 
 
GIMP

در دوروز اخیر نسخه‌ی ۲.۲.۲ برنامه‌ی ویرایش تصاویر GIMP منتشر شد ، این نسخه نسخه‌ی رفع اشکال آخرین انتشار پایدار یعنی 2.2 برنامه‌ی گیمپ می‌باشد.برای دریافت سورس کد می‌توانید به اینجا مراجعه بکنید و طبق خبر gnomeDesktop نسخه‌های باینری نیز تا چند روز دیگر منتشر خواهند شد. برای اطلاع از تغییرات انجام شده در این نسخه نیز به این قسمت مراجعه کنید.

  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ سه شنبه، ۲۲ دی ۱۳۸۳
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
یک بررسی: بررسی تصویری لینوکس Luit نسخه‌ی ۰.۴
821 بار مطالعه شده است
 
 
اخبار

سایت OSDir یک بررسی تصویری از لینوکس Luit انجام داده. Luit Linux یک دیسک زنده بر اساس Knoppix و DamnSmall Linux است. مهم‌ترین خاصیت این توزیع جدید ماژولار بودن آن است که این قابلیت را فراهم می‌کند که دیسک‌های جانبی بیشتری به آن mount شوند و بسته‌های بیشتری را ارائه دهند. در صورتی که علاقه‌مند به گذراندن یک تور تصویری از این توزیع کوچک هستید می‌توانید اینجا کلیک کنید.. لازم به ذکر است که مدتی پیش OSDir تغیییراتی در تورهای تصویری خود انجام داده برای نمونه در تورها Thumbnail ها یا همان پیش‌نمایش‌های بند انگشتی را نیز وارد کرده.

  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ سه شنبه، ۲۲ دی ۱۳۸۳
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
یک بررسی: بررسی Xandros 3
816 بار مطالعه شده است
 
 
XandrOS

سایت DesktopOS یک بررسی برروی دیسک Xandros 3.0 انجام داده است. اگر با این توزیع فوق‌العاده‌ی لینوکس آشنا نیستید یا می‌خواهید بیشتر آشنا شوید می توانید این بررسی مفید را مطالعه کنید ، یکی از ویژگی‌های این بررسی کوتاه و مفید بودن آن است که از زیاده گویی و تعلریف غیر واقعی پرهیز کرده ، برای مطالعه‌ی این بررسی کلیک کنید.

  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ شنبه، ۱۹ دی ۱۳۸۳
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
خبرها: زوزه‌ی 9.2 آماده برای دانلود!
991 بار مطالعه شده است
 
 
SuSE

نسخه‌ی 9.2 لینوکس محبوب آلمانی یعنی SuSE برای دانلود آماده است.قبل از این شما برای نصب می‌توانستید از طریق شبکه اقدام کنید اما هم اکنون ISO‌های زوزه برای کپی برروی DVD آماده است. این iso ها برای معماری‌های x86 و x86_64 آماده شده است و شما می‌توانید از یکی از Mirror ها این iso‌ها را دریافت کنید.
در این فایل README شما می‌توانید جزئیات بیشتر را بیابید نیز برای دانلود به یکی از mirrorها مراجعه کنید ، شما می‌توانید یک دیسک SUSE-Linux-9.2-mini-instalaton به حجم 64.2 مگابایت دریافت کنید یا یک دیسک کامل DVD از این قسمت بگیرید : SUSE-Linux-9.2-FTP-DVD.iso

  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ شنبه، ۱۹ دی ۱۳۸۳
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


<   11121314151617181828384858687888990919293949596979899100101102103104   >

امکانات

اطلاعات

ارتباطات

پروژه‌ها

ورود اعضا
 


 برای ورود مشکل دارید؟
 ثبت نام کاربران جدید


The rest of this site is Copyright © 2004 2005 2006 2007 2008 GNUIran.org
Permission is granted to copy, distribute and/or modify this document under the terms of the GNU Free Documentation License,
Version 1.2 or any later version published by Free Software Foundation; A copy of the licence is available at www.gnu.org/copyleft/fdl.html

تمام مطالب این سایت تحت مجوز GNU/FDL نسخه ی ۱.۲ یا هر نسخه ی جدیدی که از سوی بنیاد نرم افزار آزاد منتشر شود قرار دارد شما برای کپی استفاده و/یا تغییر مستندات آزاد هستید.
می توانید یک نسخه از این مجوز را از اینجا تهیه کنید.


GIO Forums RSS   GIO News RSS   GIO Gallery RSS   Licensed under GNU/FDL  Use TW-CMS  Run on Debian GNU/Linux