Click Here to Go HomePage index.php
مهمان   به  GNUIran.org  خوش آمدید دوشنبه، ۰۱ مرداد ۱۴۰۳ 
نکته ها و ترفند ها

برای سوار کردن ( mount ) یک ISO از دستور زیر استفاده کنید:

mount -t iso9660 -o
loop /home/user/cd.iso /path/to/mounting_place

برای unmount کردن هم در همین دستور از unmount استفاده کنید.

--

جستجو در سایت
جستجوی پیشرفته
جستجو در انجمن‌ها

پلاگین فایرفاکس

وضعیت کاربران سایت
مدیر
هیچیک از مدیران حاضر نیست
مدیر افتخاری
هیچ مدیر کمکی حاضر
ناظران
هیچ مدیر کمکی حاضر
اعضا:
جدیدترین:جدید امروز:0
جدیدترین:جدید دیروز:0
جدیدترین:مجموع:1040
جدیدترین:جدیدترین:
RezaJafary
اعضا:حاضر
اعضا:اعضا:0
مهمان‌ها:مهمان‌ها:1
مجموع:مجموع:1
کاربران حاضر
هیچ کاربر حاضری وجود ندارد

 
یک بررسی: بررسی تصویری Dead CD
980 بار مطالعه شده است
 
 
اخبار

سایت OSDir در ادامه‌ی بررسی‌های تصویری خود یک تور برای DeadCD برگزار می‌کند. این توزیع که یک توزیع کم حجم بر اساس دبیان است ، با محیط گرافیکی ساده‌تر و برنامه‌های کامل‌تری نسبت به توزیع‌های هم سایز خود است . این توزیع ۱۰۰ مگابایتی سرریع و پر امکان است. برای اطلاعات بیشتر درباره‌ی این دیسک به سایت آن در http://web.isteve.bofh.cz/deadcdبروید.و برای دیدن تور به سایت OSDir بروید.

  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ سه شنبه، ۲۹ دی ۱۳۸۳
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
یک بررسی: بررسیNovell Linuux Desktop 9
1254 بار مطالعه شده است
 
 
Novell

‏ eweek یک بررسی از توزیع ناولی لینوکس یعنی Novell Linux Desktop انجام داده است ، در مقدمه ی این بررسی می‌خوانیم:
‏NLD9 یک توزیع لینوکس توانا است که پرداخت‌های بسیاری برروی آن شده و بسیار اصلاح گردیده که می‌تواند نیازهای سازمانی را برآورده کند؛ نیازهای عملی و اساسی کاربرانی که نمی‌خواهند در انحصار ویندوز باشند.... قیمت NLD9 برای هر کاربر به ازای یک‌سال معادل ۵۰ دلار آمریکاست.
برای مطالعه‌ی کامل این بررسی کلیک کنید.

  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ سه شنبه، ۲۹ دی ۱۳۸۳
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
انتشار جدید: XFce 4.2.0
1184 بار مطالعه شده است
 
 
XFCE

نسخه ی پایدار جدیدی از محیط میز کار XFCE منتشر شد. یکی از بزرگ‌ترین مزایای این محیط احتیاج بسیار کم آن به RAM است در واقع اگر سیستم شما دارای حافظه‌ی RAm کمی است بهترین میزکار همانا XFCE است. این میز کار گرافیکی از منظر زیبایی چیزی کمتر از سایر میز کارها ندارد و با حجم کم و سرعت بالایی که دارد مانند WindowMaker است با این تفاوت که یک محیط میزکار واقعی و تمام عیار است. در صورتی که کاربر این محیط هستید حتما به نسخه‌ی 4.2 منتقل کنید تا از امکانات جدید و مدیریت بهینه ی آن در حافظه سود بیشتری ببرید. برای اطلاعات بیشتر به www.xfce.org مراجعه فرمایید.

  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ دوشنبه، ۲۸ دی ۱۳۸۳
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
خبرها: ALSA
1183 بار مطالعه شده است
 
 
اخبار

نسخه‌ی جدید ALSA منتشر شد. ALSA یا Advanced Linux sound Architecture یک سیستم پیشرفته ی مدیریت صوت در لینوکس است که اغلب توزیع‌های جدید از این سیستم استفاده می‌کنند.
همان طور که می‌دانید آلسا همراه با کرنل پخش می‌شود و ااین نسخه‌ی جدید با کرنل بعدی خواهد آمد البته اگر می‌خواهید تست کنید که آیا این نسخه‌یجدید کارت شمارا پشتیبانی می‌کند و اگر می‌کند چگونه است می توانید آن را دریافت و کامپایل کنید.آنچه در نسخه‌ی جدید وارد شده است :
*.پشتیبانی از Firmware ها به صورت HotPlug .
*.به روزرسانی در مستندات .
*.چیپ ست Intel 8x0 موجود در لپ‌تاپ‌های HP و Dell نیز مورد پشتیبانی قرار گرفته‌اند.
*.در Alsa Mixer دکمه‌های جدید برای کنترل بیشتر وارد شده‌اند.
*. خطاهای بسیاری از این سیستم پاک شده‌اند و مشکلات و باگ‌های بسیاری بر طرف شده‌اند.
برای کسب اطلاع از تمام آنچه به این سیستم افزوده شده است به اینجا مراجعه کنید. صفحه‌ی اصلی پروژه نیز www.alsa-poject.org می‌باشد.
منبع خبر

  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ دوشنبه، ۲۸ دی ۱۳۸۳
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
انتشار جدید: ImageMagic
1114 بار مطالعه شده است
 
 
ImageMagic

نسخه‌ی جدید برنامه ی ویرایش تصاویر ImageMagic منتشر شد.در نسخه‌ی ۷-.۶.۱.۸ این برنامه تنها به رفع چند مشکل پرداخته شده است بنابراین اگر از نسخه‌ی قبلی استفاده می‌کنید نیازی برای به روز رسانی نیست ، اما اگر هنوز از نسخه های قدیمی‌تر استفاده می‌کنید بهتر است این برنامه را به روز کنید. برای اطلاعات بیشتر درباه‌ی این برنامه به سایت رسمی یعنی imagemagic.org مراجعه کنید و برای اطلاع از فرمت های مورد پشتیبانی اینجا کلیک کنید.برای دانلود نسخه‌ی نهایی با فرمت tar.bz2 اینجا کلیک کنید.

  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ یكشنبه، ۲۷ دی ۱۳۸۳
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
انتشار جدید: GNU Parted
1072 بار مطالعه شده است
 
 
اخبار

نسخه ی جدید برنامه‌ی GNU Parted منتشر شد ، این نسخه که عمدتا برای رفع اشکال می‌باشد پس از نسخه‌ی 1.6.20 که در ۱۸ ام ماه پیش منتشر شد آمده است. در نسخه‌ی ۱.۶.۲۱ هیچ امکان جدیدی اضافه نشده‌است اما مشکلاتی که در کارکرد وجود داشت بر طرف شده‌اند. این برنامه که یک برنامه‌ی مخصوص خط فرمان است کار پارتیشن بندی یا PARTition Editing را انجم می‌دهد. GNUParted با سیستم فایل‌های ext2 و ext3 و fat 16، Fat 32 ، Linux Swap ، UFS نیز HFS و NTFS ،‌ReiserFs و XFS سازگار است. برای کسب اصلاع از تمام قابلیت‌های این برنامه و اطلاعات بیشتر به سایت اصلی آن مراجعه کنید. GNU Parted

  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ یكشنبه، ۲۷ دی ۱۳۸۳
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
خبرها: کاپر از فایرفاکس می‌گوید
1173 بار مطالعه شده است
 
 
Mozilla

آقای Mitch Kapor رئیس بنیاد موزیلا در مصاحبه‌ای با CNET News.com درباره‌ی پیروزی‌های اخیر فایرفاکس در عرصه ی مرورگرها و چشم انداز آینده‌ی این مرورگر صحبت می‌کند.
کاپر: این امر [پیروزی فایرفاکس] مدتی زیاد به طول خواهد انجامید. می‌بینیم که افراد بسیار زیادی به سوی فایرفاکس جذب شده‌اند و به فایرفاکس روی آورده‌اند. این میلیون‌ها نفر افراد جذب شده باعث شده‌اند تا فایرفاکس در بازار مرورگرها سهمی داشته باشد ...
برای مطالعه‌ی کامل این گزارش کلیک کنید. این گزارش در ۳ صفحه آماده شده و پس از آشناکردن مخاطب با فرد مصاحبه شونده یعنی کاپر از اوپن سورس و فایرفاکس و موزیا می‌پرسد ، اگر نمی‌دانید در یک بنیاد عمومی یک رئیس چه کار می‌کند می‌توانید صفحه ی دوم این مصاحبه را بخوانید.، البته در نهایت آنچه از مصاحبه بر می‌آید برای دوست داران فایرفاکس امیدوار کننده است.

  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ یكشنبه، ۲۷ دی ۱۳۸۳
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
خبرها: تاندربردنسخه‌ی یک ۲ میلیون بار دانلود شد!
1199 بار مطالعه شده است
 
 
Thunderbird

طبق خبر Mozilla zine برنامه‌ی قدرتمند مدیریت پست الکترونیک بنیاد مزیلا یعنی تاندربرد دقیقا ۲ میلیون دفعه دانلود شد. سال ۲۰۰۵ برای این برنامه که علاوه بر مدیریت ایمیل‌ها به مدیریت گروه‌های خبری و RSS نیز می‌پردازد سالی پربار و خوش یمن تلقی می‌شود. برای دیدن خبر کلیک کنید.

  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ شنبه، ۲۶ دی ۱۳۸۳
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
یک بررسی: مندریک ۱۰.۱
1135 بار مطالعه شده است
 
 
Mandrake

من بسیار مشتاق بودم که یک توزیع جدید از لینوکس‌های رومیزی را تست کنم. بالاخره این کار را با مندریک 10.1 نسخه‌ی مخصوص پردازنده‌ی AMD 64 انجام دادم و بررسی خود را برایتان می‌نویسم.
من توزیع‌های زیادی را مانند حرفه‌ای های لینوکس آزمایش نکرده‌ام ، اولین توزیعی که من از آن استفاده کردم ردهت نسخه‌ی ۷.۲ بود.پس از آن که من یک AMD 64 خریدم تصمیم گرفتم از قابلیت‌های آن استفاده کنم و همان طور که می‌دانید ویندوز در دنیای ۶۴ بیتی برای میزکار اصلا مناسب نیست.بنابراین من یک مندریک ۹.۲ نسخه‌ی مخصوص AMD64 تهیه کردم. مندریک بسیار جالب بود اما پراز باگ و مشکلات بود. من زوزه‌ی ۹.۱ حرفه‌ای خودم را بسیار دوست دارم اما می‌خواستم یک بار دیگر مندریک را آزمایش کنم.
بخشی از مقاله‌ای دو صفحه‌ای در سایت OSNews را مطالعه کردید برای مطالعه‌ی کامل این بررسی می‌توانید اینجا کلیک کنید.

  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ جمعه، ۲۵ دی ۱۳۸۳
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
خبرها: نسخه‌ی ۲.۰ موزیلا در راه
1145 بار مطالعه شده است
 
 
Mozilla

به گزارش Slashdot سایت موزیلا در بخش MozillaWiki صفحاتی درباره‌ی نسخه‌ی بعد مجموعه‌ی موزیلا یعنی نسخه‌ی 2.0 نوشته اند. در این صفحات مطالبی درباره‌ی تغییرات آتی در این مجموعه نوشته شده است. اگر شما نیز بر این باورید که این مجموعه در حال انقراض است با دیدن این صفحات نظری متفاوت خواهید داشت.برای دیدن صفحات نسخه‌ی ۲ موزیلا کلیــک کنید.

  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ پنجشنبه، ۲۴ دی ۱۳۸۳
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


<   11121314151617172737475767778798081828384858687888990919293949596979899100101102103   >

امکانات

اطلاعات

ارتباطات

پروژه‌ها

ورود اعضا
 


 برای ورود مشکل دارید؟
 ثبت نام کاربران جدید


The rest of this site is Copyright © 2004 2005 2006 2007 2008 GNUIran.org
Permission is granted to copy, distribute and/or modify this document under the terms of the GNU Free Documentation License,
Version 1.2 or any later version published by Free Software Foundation; A copy of the licence is available at www.gnu.org/copyleft/fdl.html

تمام مطالب این سایت تحت مجوز GNU/FDL نسخه ی ۱.۲ یا هر نسخه ی جدیدی که از سوی بنیاد نرم افزار آزاد منتشر شود قرار دارد شما برای کپی استفاده و/یا تغییر مستندات آزاد هستید.
می توانید یک نسخه از این مجوز را از اینجا تهیه کنید.


GIO Forums RSS   GIO News RSS   GIO Gallery RSS   Licensed under GNU/FDL  Use TW-CMS  Run on Debian GNU/Linux