Click Here to Go HomePage https://addons.mozilla.org/firefox/3667/
مهمان   به  GNUIran.org  خوش آمدید پنجشنبه، ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۰ 
نکته ها و ترفند ها

برای گرفتن یک عکس ( Screenshot ) از میز کارتان در خط فرمان تایپ کنید:

import -window root name.jpg

--

جستجو در سایت
جستجوی پیشرفته
جستجو در انجمن‌ها

پلاگین فایرفاکس

وضعیت کاربران سایت
مدیر
هیچیک از مدیران حاضر نیست
مدیر افتخاری
هیچ مدیر کمکی حاضر
ناظران
هیچ مدیر کمکی حاضر
اعضا:
جدیدترین:جدید امروز:0
جدیدترین:جدید دیروز:0
جدیدترین:مجموع:1040
جدیدترین:جدیدترین:
RezaJafary
اعضا:حاضر
اعضا:اعضا:0
مهمان‌ها:مهمان‌ها:1
مجموع:مجموع:1
کاربران حاضر
هیچ کاربر حاضری وجود ندارد

 
انتشار جدید: فایرفاکس نسخه‌ی ۱.۰.۲
818 بار مطالعه شده است
 
 
Firefox

نسخه‌ی ۱.۰.۲ از مرورگر فایرفاکس توسط بنیاد موزیلا منتشر شد. این نسخه یک نسخه‌ی رفع عیب با به روزرسانی‌های امنیتی است و قابلیت جددی به آن افزوده نشده اما بروز رسانی‌های امنیتی در آن انجام شده. بنیاد موزیلا به روزرسانی مرورگر فایرفاکس را به کاربران آن پیشنهاد می‌کند. برای مطالعه‌ی آگهی انتشار اینجا و برای مطالعه‌ی لیست به روز رسانی‌های امنیتی اینجا کلیک کنید.

  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ پنجشنبه، ۰۴ فروردین ۱۳۸۴
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
خبرها: ابزارهای ترجمه‌ی بازمتن
878 بار مطالعه شده است
 
 
اخبار

‏OSDir.com: آیا به زبان بازمتن صحبت می‌کنید، اما زبان مادریتان انگلیسی نیست؟ شما می‌توانید لیستی از ابزارهای ترجمه‌ی کاربر پسند جمع آوری کنید که اغلبشان نیز گرافکی هستند مانند poEdit، KBabel و Gtranslator.
اغلب ابزارهای بازمتن از اGNU gettext به عنوان یک Framework استفاده می‌کنند که این قابلیت را به نرم‌افزارها می‌دهد تا لغت‌های مورد استفاده‌ی خود را به صورت اشیاء قابل جابجایی ( Objectsportable) یا PO file نگه داری کنند. زمانی که یک فایل PO هیچ ترجمه‌ای ندارد به آن یک PO template یا POT گفته می‌شود....
ادامه

  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ پنجشنبه، ۰۴ فروردین ۱۳۸۴
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
یک بررسی: بررسی اجمالی Linspire 5.0
911 بار مطالعه شده است
 
 
Linspire

سایت Mad penguin یک بررسی اجمالی از نسخه‌ی جدید توزیع Linspire انجام داده است. Adam Doxtater در این بررسی که همراه با تصاویری از لینسپایر ۵ است به نقدی کوچک از لینسپایر پرداخته. مطالبی درباره‌ی Click N Run که برنامه‌ی مدیر بسته‌ای مخصوص لینسپایر یا لیندوز سابق است نوشته شده که جالب توجه است ، پس از نگاهی کلی به لینسپایر نویسنده به بررسی نحوه‌ی نصب و سپس اجرا و برنامه‌های موجود در توزیع پرداخته است و نتیجه گیری را به خواننده واگذار نموده. در بخشی از این مقاله می‌خوانیم :
« به نظر من لینسپایر در این سال‌ها نسبت به گذشته پیشرفت چشمگیری داشته که دلایل مناسبی هم برای آن دارد.... نصب کردن لینسپایر ساده‌ترین نصبی است که در میان لینوکس‌ها دیده‌ام، نصب این نسخه توزیع Xandros را نیز مغلوب خود ساخته.... شما می‌توانید در این نسخه از سیستم فایل Reiserfs4 استفاده کنید، کافیست تا یک کلیک راست بکنید و .... Xandros نصبی در حدود ۱۰ دقیقه داشت و Linspire نصبی ۸ دقیقه‌ای ... »برای مطالعه‌ی این بررسی کلیک کنید.

  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ دوشنبه، ۰۱ فروردین ۱۳۸۴
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
انتشار آزمایشی: انتشار KDE-Bluetooth 1.0-beta1
805 بار مطالعه شده است
 
 
KDE

KDE Bluetooth یک Framework شامل تعدادی ابزار است که بر اساس پروتوکول Bluetooth در گنو/لینوکس ایجاد شده‌اند. این ابزارها دسترسی به اغلب فعالیت‌های معمول بلوتوث را فراهم می‌کنند.در حال حاضر نسخه‌ی بتای شماره‌ی ۱.۰ از این برنامه آماده‌ی به کار است. برای دریافت اطلاعات بیشتر به صفحه‌ی اصلی این پروژه مراجعه کنید.
منبع خبر

  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ دوشنبه، ۰۱ فروردین ۱۳۸۴
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
خبرها: Thin Clientهای لینوکسی
832 بار مطالعه شده است
 
 
اخبار

لینوکس همواره به عنوان یکی از بهترین انتخاب‌ها برای کارهای تجاری محسوب می‌شود. بسیاری از توزیع‌های امروزی لینوکس امکانات مختلفی با محیط‌های کامل مانند KDE در اختیار شما قرار می‌دهند که منابع سیستمی بیشتری نیاز دارند، شم با یک سیستم مرکزی و نصب لینوکس‌هایی ساده‌تر می‌توانید به تمام آنچه در نظر دارید با منابع سیستمی کمتر و هزینه‌ای پایین‌تر برسید. سایت Informit مقاله‌ای درباره‌ی سیستم‌ّای Thinclient با محوریت لینوکس نوشته که خواندن آن را به شما نیز پیشنهاد می‌کنیم. برای مطالعه‌ی این مقاله کلیک کنید.

  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ دوشنبه، ۰۱ فروردین ۱۳۸۴
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
خبرها: کوچ نوکیا به فایرفاکس
838 بار مطالعه شده است
 
 
Firefox

شرکت نوکیا در دفاتر خود مرورگر فایرفاکس را جانشین مرورگر Internet Explorer می‌کند.طبق خبر Inquirer در این شرکت ۰۰۰ ۵۵ کامپیوتر موجود است که در تمامشان فایرفاکس جانشین IE خواهد شد. با افزایش کوچ شرکت‌های بزرگ و کاربران خانگی از اینترنت اکسپلورر به فایرفاکس به دلیل ضعف‌های بسیار این برنامه شرکت مایکروسافت با ارائه‌ی نسخه‌ی ۷ از IE در تلاش است تا از این روند IE گریزی بکاهد، از طرف دیگر مرورگر فایرفاکس روز به روز قدرتمندتر می‌شود...

  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ شنبه، ۲۹ اسفند ۱۳۸۳
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
یک بررسی: لینوکس من Gentoo
927 بار مطالعه شده است
 
 
Gentoo

سایت Newsforg یکی دیگر از سری مقالات My workstation خود را منتشر کرد.در این مقاله به بررسی توزیع Gentoo پرداخته شده است. در بخشی از این مقاله می‌خوانیم:
«پس از آزمایش Slackware و چند سالی SuSE و تجربه‌ای با Debian شروع به کار با Gentoo کردم. من به بهینه سازی‌های بی حد و مرز و یا قابلیت‌های آنچنانی دیگر احتیاجی نداشتم ... بنابراین چرا Gentoo را دوست دارم؟ بسیار ساده است: برای سیستم مدیریت بسته‌های Portage آن ....» برای مطالعه‌ی کامل این مقاله کلیک کنید.

  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ شنبه، ۲۹ اسفند ۱۳۸۳
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
خبرها: Yahoo به دنبال سازگاری با فایرفاکس
775 بار مطالعه شده است
 
 
Firefox


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ شنبه، ۲۹ اسفند ۱۳۸۳
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
انتشار جدید: دیسک زنده‌ی گنوم برای چینی‌ها
821 بار مطالعه شده است
 
 
GNOME

دیسک زنده‌ی گنوم که برپایه‌ی توزیع Ubuntu است برای زبان چینی بهینه سازی شده و آماده‌ی دریافت است. در این توزیع برای نمایش حروف چینی از قلم‌های بیت مپ و بسیار شفاف استفاده شده که یکی از معدود توزیع‌هایی است که میطی کاملا چینی را برای کاربران خود با این کیفیت فراهم می‌کند. البته در نرم‌افزارها مانند Firefox یا Ephiphay نیز تغییراتی داده شده برای نمونه چاپ صفحات چینی بسیار بهبود پیدا کرده .برای دانلود این CD می‌توانید اینجا کلیک کنید.منبع خبر

  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ شنبه، ۲۹ اسفند ۱۳۸۳
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
یک بررسی: بررسی Knoppix 3.8
838 بار مطالعه شده است
 
 
Knoppix

سایت Oreilynet یک برسی اجمالی از Knoppix نسخه‌ی ۳.۸ به عمل آورده که در آن به بررسی نقات ضعف و قدرت این نسخه از دیسک زنده‌ی کناپیکس اشاره شده است.در این مقاله بیشتر برروی UnionFS که در نسخه‌ی جدید کناپیکس مورد استفاده قرار گرفته تمرکز شده است. در بخشی از این مقاله می‌خوانیم:
«در حقیقت من فکر می‌کنم UnionFS کناپیکس را به یک مرحله‌ی جدیدی از محاسبه‌گری وارد کرده. شما واقعا می‌توانید از CD به راحتی مانند یک سیستم نصب شده استفاده کنید .... من فکر می‌کنم توزیع‌هایی که بر اساس کناپیکس هستند (اگر هوشمند باشند) این تکنولوژی جدید را به نسخه‌های بعدی خود اضافه خواهند کرد...» اگر به مطالعه‌ی این مقاله علاقه‌مند هستید اینجا کلیک کنید.

  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ جمعه، ۲۸ اسفند ۱۳۸۳
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


<   1112131415161717273747576777879808182838485868788899091929394959697107   >

امکانات

اطلاعات

ارتباطات

پروژه‌ها

ورود اعضا
 


 برای ورود مشکل دارید؟
 ثبت نام کاربران جدید


The rest of this site is Copyright © 2004 2005 2006 2007 2008 GNUIran.org
Permission is granted to copy, distribute and/or modify this document under the terms of the GNU Free Documentation License,
Version 1.2 or any later version published by Free Software Foundation; A copy of the licence is available at www.gnu.org/copyleft/fdl.html

تمام مطالب این سایت تحت مجوز GNU/FDL نسخه ی ۱.۲ یا هر نسخه ی جدیدی که از سوی بنیاد نرم افزار آزاد منتشر شود قرار دارد شما برای کپی استفاده و/یا تغییر مستندات آزاد هستید.
می توانید یک نسخه از این مجوز را از اینجا تهیه کنید.


GIO Forums RSS   GIO News RSS   GIO Gallery RSS   Licensed under GNU/FDL  Use TW-CMS  Run on Debian GNU/Linux