Click Here to Go HomePage http://www.gnu.org
مهمان   به  GNUIran.org  خوش آمدید پنجشنبه، ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۰ 
نکته ها و ترفند ها

برای تمیز کردن صفحه ی ترمینال از دستور clear استفاده کنید...
اگر هم می خواهید ترمینال را از ابتدا شروع کنید ( Reset کنید ) کافیست تایپ کنید:

reset

به همین سادگی!!!

--

جستجو در سایت
جستجوی پیشرفته
جستجو در انجمن‌ها

پلاگین فایرفاکس

وضعیت کاربران سایت
مدیر
هیچیک از مدیران حاضر نیست
مدیر افتخاری
هیچ مدیر کمکی حاضر
ناظران
هیچ مدیر کمکی حاضر
اعضا:
جدیدترین:جدید امروز:0
جدیدترین:جدید دیروز:0
جدیدترین:مجموع:1040
جدیدترین:جدیدترین:
RezaJafary
اعضا:حاضر
اعضا:اعضا:0
مهمان‌ها:مهمان‌ها:1
مجموع:مجموع:1
کاربران حاضر
هیچ کاربر حاضری وجود ندارد

 
خبرها: USENIX 2005
917 بار مطالعه شده است
 
 
USENIX

این ۳۰امین سالیانه‌ی USENIX است. USENIX در سال ۱۹۷۵ به عنوان «گروه کاربران یونیکس» کار خود را آغاز نمود ودر این مدت کنفرانس‌ها و جلسات مداوم و منظمی را برپا کرده است. USENIX برروی Unix تمرکز کرده که شامل سیستم عامل‌های شبه یونیکسی مانند GNU/Linux نیز می‌شود. کنفرانس USENIX محلی است که اگر شما سؤالی درباره‌ی مدیریت پیشرفته‌ی سیستم یا آخرین دستاوردهای تحقیقاتی سیستم‌فایل‌ها دارید در آن پیدا کنید.اگر می‌خواهید نظر Andy Tanenbaum درباره‌ی لینوکس را بدانید می‌توانید در USENIX این سؤال را از او بپرسید.
ادامه


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ جمعه، ۲۶ فروردین ۱۳۸۴
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
انتشار آزمایشی: BEAST 0.6.5
808 بار مطالعه شده است
 
 
اخبار

نسخه‌ی ۰.۶.۵ برنامه‌ی BEAST منتشر شد. همچنین نسخه‌ی ۰.۶.۴ BEAST-ALSA نیز منتشر شد. این انتشار یک نسخه‌ی آزمایشی از این برنامه است و ممکن است هنوز مشکلات و Bugهای داشته باشد.BEAST/BSE یا BEdevilled Audio SysTem and the Bedevilled Sound Engine همان‌طور که از نامش معلوم است یک برنامه‌ی مخصوص اهل موسیقی و موسیقی‌سازی است. برای کسب اطلاعات کامل از این برنامه و امکانات آن به آدرس http://beast.gtk.org مراجعه کنید. نیز برای دریافت نسخه‌ی جدید این برنامه از طریق FTP اینجا و از طریق HTTP اینجا کلیک کنید.


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ جمعه، ۲۶ فروردین ۱۳۸۴
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
انتشار نسخه نهایی FarsiCommerce برای عموم
2486 بار مطالعه شده است
 
 
PHP

نسخه اصلی برنامه FarsiCommerce‌ به انتشار عمومى رسید. در این نسخه سعی بر رفع اشکال و از بین بردن مشکلات نسخه‌های قبل شده تقریبا نسخه‌اى پایدار از برنامه را براى انتشار عمومى آماده شده است.
در این نسخه همچنین قسمت جدیدى به نام Document به پروژه اضافه شده که کلیه اسناد و توضیحات در رابطه با پروژه در این پوشه قرار خواهد گرفت و شما مى‌توانید با مطالعه این بخش با نحوه فعالیت پروژه آشنا شوید.
سایت پشتیبانى پروژه نیز به آدرس www.PersianOC.com راه اندازى شده است که حاوى اطلاعات بسیار مفیدى در رابطه با پروژه و نحوه فعالیت آن دارد. شما مى‌توانید با مراجعه به این سایت از آخرین تحولات پروژه با خبر شده و در خبرنامه آن عضو شوید. همچنین در این سایت امکانات دیگرى براى پشتیبانى کامل از پروژه در نظر گرفته شده است.
شما مى‌توانید براى دریافت این نسخه از برنامه به طور رایگان به سایت اصلی آن مراجعه کنید.

  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ پنجشنبه، ۲۵ فروردین ۱۳۸۴
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
Gimp 2.2.6
791 بار مطالعه شده است
 
 
GIMP


توسعه دهندگان برنامه‌ی GIMP خبر از انتشار نسخه‌ی ۲.۲.۶ این برنامه دادند. این نسخه نسخه‌ی رفع عیب یا Bug-fix بوده و در آن امکانات جدیدی وارد نشده اما مشکلات موجود در نسخه‌ی قبل تا حد زیادی برطرف شده‌اند.در حقیقت این نسخه کامل‌ترین و بی‌عیب‌ترین نسخه‌ی سری ۲.۲ این برنامه است.برای اطلاع از مشکلات بر طرف شده اینجا کلیک کنید. در صورتی که از این برنامه استفاده می‌کنید بهتر است آن را به روز کنید؛ برای بروز رسانی از اینجا کدمنبع را دریافت کنید.


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ پنجشنبه، ۲۵ فروردین ۱۳۸۴
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
یک بررسی: بررسی NeroLinux 2.0
764 بار مطالعه شده است
 
 
اخبار

مدتی پیش Nero AG نسخه‌ی لینوکسی برنامه‌ی مشهور خود یعنی برنامه‌ی رایت Nero را منتشر کرد. این برنامه یکی از محبوب‌ترین برنامه‌های ایجاد سی‌دی در ویندوز است و انتشار نسخه‌ی لینوکسی آن برای مهاجرین به لینوکس خبر خوبی است. البته این برنامه دارای مجوز آزاد یا بازمتن نیست و متاسفانه یک مجوز انحصاری دارد و البته قیمت این مجوز انحصاری نیز ۶۹ دلار است. سایت linux.com در مقاله‌ای به بررسی این برنامه پرداخته است. در این بررسی ابتدا به معرفی Nero پرداخته شده، سپس درباره‌ی نحوه‌ی نصب این برنامه توضیح داده شده است و سپس به اجرا و استفاده از برنامه پرداخته و در نهایت ویژگی‌های مهم و خاص این برنامه را مورد بررسی قرار داده است در صورتی که از کاربران Nero در ویندوز هستید و به گنو/لینوکس مهاجرت کرده‌اید پیشنهاد می‌کنیم که این مقاله را مطالعه کنید. برای مطالعه می‌توانید در اینجا مقاله را پیدا کنید.

  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ پنجشنبه، ۲۵ فروردین ۱۳۸۴
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
شماره ششم نشریه الکترونیک لینوکس (IranTux.com) منتشر شد
1041 بار مطالعه شده است
 
 
IranTux

اولین شماره نشریه الکترونیک لینوکس در سال ۸۴ منتشر شد. مقاله های منتشر شده در شماره ششم عبارتند از :
آشنایی با چند ابزار مفید متنی در گنو/لینوکس معرفی DocBook ، راه حلی جدیدنصب و پیکربندی سرویس‌دهنده Squidمدیریت کلمه عبور (قسمت دوم)آشنایی با CVS

  
 
 
نوشته شده توسط: md  در تاریخ شنبه، ۲۰ فروردین ۱۳۸۴
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
انتشار جدید: Phyton 2.4.1
862 بار مطالعه شده است
 
 
اخبار

نسخه‌ی ۲.۴.۱ زبان Phyton بعد از مدتی وقفه منتشر شد. این انتشار انتشار نهایی و پایدار است که در ۳۰ مارس ۲۰۰۵ (چند روز اخیر) منتشر شده است. در این انتشار تعدادی مشکل (bug) برطرف شده و به روزرسانی‌های امنیتی صورت گرفته است. در حقسقت نسخه‌ی ۲.۴.۱ نسخه‌ی Bugfix نسخه‌ی قبل یعنی ۲.۴ است و نسبت به نسخه‌ی قبل هیچ امکان جدیدی افزوده نشده است. برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت رسمی در اینجا مراجعه کنید.


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ جمعه، ۱۲ فروردین ۱۳۸۴
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
یک بررسی: نقش Wine در مهاجرت‌های سازمانی به لینوکس
917 بار مطالعه شده است
 
 
Wine

در این whitepaper (سند فنی) که توسط مسئولین شرکت Codeweavers منتشر شده نگاهی کامل به نقش WINE در استراتژی کوچ‌های سازمانی از میزکارهای ویندوزی به لینوکسی شده. در این گزارش به نیازهای موجود برای کوچ‌های سازمانی و تعدادی تاکتیک موجود برای این عمل اشاره شده و تعدادی پشنهاد که از منظر عملی، اقتصادی و نیز مشتری محوری بررسی شده‌اند نیز ارائه شده است. در حقیقت این سناد گواه میزان تاثیر برنامه‌هایی مانند WINE در کوچ از ویندوز به لینوکس است.


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ جمعه، ۱۲ فروردین ۱۳۸۴
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
یک بررسی: بررسی تصویری Linspire
1029 بار مطالعه شده است
 
 
Linspire


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ پنجشنبه، ۰۴ فروردین ۱۳۸۴
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
یک بررسی: چگونه Linspire را با Windows مقایسه کنیم؟
797 بار مطالعه شده است
 
 
Linspire

«به تازگی با گنو/لینوکس آشنا شده‌اید؟ نگران نباشید، لینسپایر نسخه‌ی ۵ لینوکس را به سادگی ویندوز کرده است.در نسخه‌ی ۵ بیش از ۱۲۰۰ بسته‌ی به‌روزرسانی شده نسبت به نسخه‌ی ۴.۵ وجود دارد.»سایت WindowsBeta در یک بررسی به مقایسه‌ی لینسپایر گنو/لینوکس پرداخته و آن را به عنوان توزیعی مناسب برای تازه کاران لینوکس پیشنهاد کرده. برای مطالعه‌ی این مقاله کلیک کنید.

  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ پنجشنبه، ۰۴ فروردین ۱۳۸۴
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


<   11121314151617172737475767778798081828384858687888990919293949596106   >

امکانات

اطلاعات

ارتباطات

پروژه‌ها

ورود اعضا
 


 برای ورود مشکل دارید؟
 ثبت نام کاربران جدید


The rest of this site is Copyright © 2004 2005 2006 2007 2008 GNUIran.org
Permission is granted to copy, distribute and/or modify this document under the terms of the GNU Free Documentation License,
Version 1.2 or any later version published by Free Software Foundation; A copy of the licence is available at www.gnu.org/copyleft/fdl.html

تمام مطالب این سایت تحت مجوز GNU/FDL نسخه ی ۱.۲ یا هر نسخه ی جدیدی که از سوی بنیاد نرم افزار آزاد منتشر شود قرار دارد شما برای کپی استفاده و/یا تغییر مستندات آزاد هستید.
می توانید یک نسخه از این مجوز را از اینجا تهیه کنید.


GIO Forums RSS   GIO News RSS   GIO Gallery RSS   Licensed under GNU/FDL  Use TW-CMS  Run on Debian GNU/Linux