Click Here to Go HomePage index.php
مهمان   به  GNUIran.org  خوش آمدید پنجشنبه، ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۰ 
نکته ها و ترفند ها

اطلاعات عمومی

آیا می دانید SuSE مخفف چیست؟ SuSE مخفف کلمات زیر است:

Software und System Entwicklung

--

جستجو در سایت
جستجوی پیشرفته
جستجو در انجمن‌ها

پلاگین فایرفاکس

وضعیت کاربران سایت
مدیر
هیچیک از مدیران حاضر نیست
مدیر افتخاری
هیچ مدیر کمکی حاضر
ناظران
هیچ مدیر کمکی حاضر
اعضا:
جدیدترین:جدید امروز:0
جدیدترین:جدید دیروز:0
جدیدترین:مجموع:1040
جدیدترین:جدیدترین:
RezaJafary
اعضا:حاضر
اعضا:اعضا:0
مهمان‌ها:مهمان‌ها:1
مجموع:مجموع:1
کاربران حاضر
هیچ کاربر حاضری وجود ندارد

 
انتشار آزمایشی: GIMP نسخه‌ی ۲.۳.۰
1016 بار مطالعه شده است
 
 
GIMP

توسعه دهندگان GIMP خبر از انتشار نسخه‌ی آزمایشی شماره‌ی ۲.۳.۰ دادند.این قدمی مهم به سوی انتشار نسخه‌ی پایدار ۲.۴ است.برای مشاهده‌ی لیست تغیرات به این صفحه مراجعه کنید و برای مطالعه‌ی خبر کامل انتشار اینجا کلیک کنید.برای مشاهده‌ی تصاویر نیز اینجا کلیک کنید. برای دریافت اطلاعات بیشتر و نیز دریافت برنامه نیز به سایت رسمی در آدرس gimp.org مراجعه کنید.


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ سه شنبه، ۲۷ اردیبهشت ۱۳۸۴
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
میزکار من VectorLinux
757 بار مطالعه شده است
 
 
اخبار

سایت NewsForge در ادامه‌ی بررسی‌های خود از توزیع‌های مختلف به بررسی توزیع VectorLinux پرداخته است. در بخشی از این مقاله می‌خوانیم :« من Vector Linux را به عنوان میزکار خودم انتخاب کردم چرا که عاشق Slackware هستم و Vector نیز بر پایه‌ی اسلکویر است.... من با وکتور حدود یکسال پیش زمانی که توزیع‌های فراوانی را بر روی پنتیوم II خودم تست میکردم آشنا شدم ... Vector نه تنها از Slackware اصلی سریع‌تر است بلکه بسته‌های فراوانی نیز دارد که در اسلکویر موجود نیست مانند پشتیبانی از فلش، جاوا، اکستنشن‌های فایرفاکس و غیره.»
ادامه


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ سه شنبه، ۲۷ اردیبهشت ۱۳۸۴
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
مقایسه: مقایسه‌ی KSpread، OO.orgو Gnumeric
968 بار مطالعه شده است
 
 
اخبار

سایت NewsForge در مقاله‌ای به بررسی و مقایسه‌ی سه برنامه‌ی صفحه گسترده در لینوکس کرده این برنامه‌ها KSpread 1.3.5 و OpenOffice.org Calc نسخه‌ی 1.9.83 و Gnumeric نسخه‌ی 1.4.3-6هستند.در صورتی که به دنبال برنامه‌آی مناسب برای کار صفحه‌های گسترده در لینوکس هستید این مقاله می‌تواند راهنمای مناسبی برای انتخاب نرم‌افزار مناسب شما باشد. برای مطالعه‌ی این مقاله به زبان انگلیسی اینجا کلیک کنید.

  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ سه شنبه، ۲۷ اردیبهشت ۱۳۸۴
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
ثبت نام aKademy 2005 آزاد شد
799 بار مطالعه شده است
 
 
KDE

ثبت نام برای کنفرانس aKademy امسال آغاز شد.طبق آگهی داده شده این کنفرانس در محل دانشگاه Málaga از روز شنبه ۲۷ آگوست تا یک شنبه ۴ سپتامبر (۵تا۱۲ شهریور ۱۳۸۴) برگزار خواهد شد.شرکت برای عموم آزاد بوده و KDE همگان را به شرکت در این کنفرانس دعوت می‌کند.در حال حاضر ثبت نام فقط برای حامیان نرم‌افزارهای آزاد و ثبت‌نام‌های انفرادی آزاد است و از روز ۱۲ ژوئن برای ثبت‌نام‌های شرکتی آزاد خواهد شد.برای ثبت نام کلیک کنید ...
به امید دیدار در Málaga!


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ جمعه، ۲۳ اردیبهشت ۱۳۸۴
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
خبرها: مصاحبه با دست اندرکاران Open Office.org
788 بار مطالعه شده است
 
 
OpenOffice.org

سایت NewsForge مصاحبه‌ای خواندنی با Louis Suarez-Pottsو Martin Hollmichel از دست اندرکاران اوپن آفیس.ارگ انجام داده است. در این مصاحبه سؤالاتی درباره‌ی نسخه‌ی ۲ این برنامه و نیز سوالاتی در باره‌ی استراتژی توسعه و اهداف OO.o در انتشار و توسعه‌ی این برنامه آمده است. درصورتی که مایل هستید تا از نسخه‌ی بعدی مجموعه‌ی دفتری OpenOffice.org بیشتر بدانید می‌توانید این مصاحبه را مطالعه کنید.متن کامل مصاحبه


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ جمعه، ۲۳ اردیبهشت ۱۳۸۴
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
یک بررسی: KPDFبرنامه‌ی ماه KDE
796 بار مطالعه شده است
 
 
KDE

سایت KDE هر ماه به بررسی یکی از برنامه‌های KDE می‌پردازد. برنامه‌ی ماه آپریل نیز KPDF است که این سایت به بررسی آن پرداخته است. این برنامه همان گونه که از اسمش می‌توان حدس زد برای مشاهده‌ی فایل‌های PDF است.در این مقاله به بررسی قابلیت‌های اصلی برنامه پرداخته شده است و در مصاحبه‌ای با یکی از ایجاد کننده‌های این برنامه به بررسی تاریخچه‌ی ایجاد و دلیلی نیاز به این برنامه پرداخته شده است.برای مطالعه کلیک کنید.


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ جمعه، ۲۳ اردیبهشت ۱۳۸۴
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
خبرها: استفاده از Konqueror برای مدیریت و سطله بر فایل‌
831 بار مطالعه شده است
 
 
KDE

در شماره‌ی دوم مجله‌ی TUX Magazine در مقاله‌ای شش صفحه‌ای به بررسی Konqueror و نحوه‌ی کار با این مدیرفایل پرداخته شده است. مجله‌ی TUX برای کاربران تازه‌کار گنو/لینوکس منتشر می‌شود و می‌توانید به صورت PDF نیز آن را به رایگان دریافت کنید.برای مطالعه‌ی این مقاله و مقالات دیگر به سایت اصلی در آدرس http://www.tuxmagazine.com مراجعه کنید.


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ جمعه، ۲۳ اردیبهشت ۱۳۸۴
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
یک بررسی: بررسی CentOS4
816 بار مطالعه شده است
 
 
اخبار

سایت OSNews یک بررسی یک صفحه‌ای از توزیع CentOS نسخه‌ی ۴ به عمل آورده که خواندن آن را به شما پیشنهاد می‌کنم.در این بررسی می‌خوانیم :« بسیاری از کلون‌های ردهت از زمانی آغازبه کار کردند که این شرک تصمیم به توقف انتشار نسخه‌های دانلودی این سیستم عامل گرفتند.... CentOS نیز یکی از این توزیع‌هاست.... در دانشگاه ما ابتدا از SuSE به Fedora کوچ کردیم و پس از خواندن برررسی NewsForge از CentOS و مطالعه‌ی آن به این توزیع کوچ کردیم. ما CentOS را در بخش سرور اجرا و استفاده کریم که برای ارائه‌ی خدمات پست الکترونیک و سرویس‌های اینترنتی و Proxy سرورها از آن استفاده می‌کنیم که برای حدود ۵۰۰ دانشجو سرویس دهی می‌کند....نسخهی جدید را با لینک BitTorent دریافت کردم.....» ادامه


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ جمعه، ۲۳ اردیبهشت ۱۳۸۴
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
انتشار آزمایشی: Abi Word 2.3.0
821 بار مطالعه شده است
 
 
AbiWord

نسخه‌ی ۲.۳.۰ برنامه‌ی پردازش کلمات Abiword منتشر شد.Abiword یکی از برنامه‌های آزاد و تحت مجوز GNU/GPL برای پردازش کلمات است که برای محط میزکار گنوم طراحی شده است و بخشی از مجموعه‌ی دفتری(Office) همین محیط است. این برنامه به صورت چند پلتفورمی طراحی شده است و بهصورت رایگان قابل دریافت است. به گفته‌ی تیم توسعه‌ی این برنامه تعداد قابل توجهی قابلیت جدید در نسخه‌ی ۲.۳.۰ به این برنامه افزوده شده است.از جمله‌ی این قابلیت‌های جدید می‌توان پشتیبانی‌از فرمول‌های ریاضی (از طریق پلاگین‌ها)، پشتیبانی از Open Documentها (پلاگین)، تبدیل مستقیم جداول به متن، چک کردن گرامر (دستور زبان) از طریق پلاگین را نام برد.برای دریافت این نسخه‌ می‌توانید اینجا کلیک کنید. برای دریافت اطلاعات بیشتر نیز به سایت اصلی در آدرس http://www.abisource.com مراجعه کند.


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ جمعه، ۲۳ اردیبهشت ۱۳۸۴
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
انتشار جدید: GRAMPS 2.0.0
837 بار مطالعه شده است
 
 
GNOME

نسخه‌ی نهایی ۲.۰.۰ برنامه‌ی GRAMPS منتشر شد.این نسخه که The Bright side of life نام گرفته اولین نسخه‌ی سری دوم اینبرنامه می‌باشد. GRAMPS یا Genealogical Research And Management Programming System برنامه‌آی است برای نگهداری تاریخچه‌ی فامیل! این برنامه تحت محیط میزکار GNOME نوشته شده است و به شما اجازه می‌دهد به راحتی شجره‌نامه‌ی خود را ایجاد و نظم دهید.در پایگاه داده‌ی این برنامه می‌توانید تا ۱۰۰۰۰ نفر از اعضای فامیل را وارد و تدوین کنید. امکانات دیگری نیز برای واردکردن (Import) و صادر کردن (Export) در این برنامه گنجانده شده است که به شما این امکان را می‌دهد که با فرمت‌های OO.o ، HTML، PDF، AbiWord، Kword،RTF، LaTex و PostScript به کار ورادکردن یا خارج کردناطلاعات بپردازید. تمام اطلاعات در پایگاه داده‌آی Berkley Database ذخیره و این قابلیت را دارد که به صورت XML نسخه‌ی ۱.۰ Import یا Export شوند. برای اطلاعات بیشتر می‌توانید به سایت اصلی در آدرس http://www.gramps-project.org مراجعه کنید.اگر می‌خواهید تصاویری از نسخه‌ی جدید این برنامه را ببینید اینجا کلیک کنید.


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ جمعه، ۲۳ اردیبهشت ۱۳۸۴
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


<   1112131415161717273747576777879808182838485868788899091929394104   >

امکانات

اطلاعات

ارتباطات

پروژه‌ها

ورود اعضا
 


 برای ورود مشکل دارید؟
 ثبت نام کاربران جدید


The rest of this site is Copyright © 2004 2005 2006 2007 2008 GNUIran.org
Permission is granted to copy, distribute and/or modify this document under the terms of the GNU Free Documentation License,
Version 1.2 or any later version published by Free Software Foundation; A copy of the licence is available at www.gnu.org/copyleft/fdl.html

تمام مطالب این سایت تحت مجوز GNU/FDL نسخه ی ۱.۲ یا هر نسخه ی جدیدی که از سوی بنیاد نرم افزار آزاد منتشر شود قرار دارد شما برای کپی استفاده و/یا تغییر مستندات آزاد هستید.
می توانید یک نسخه از این مجوز را از اینجا تهیه کنید.


GIO Forums RSS   GIO News RSS   GIO Gallery RSS   Licensed under GNU/FDL  Use TW-CMS  Run on Debian GNU/Linux