Click Here to Go HomePage index.php
مهمان   به  GNUIran.org  خوش آمدید دوشنبه، ۰۱ مرداد ۱۴۰۳ 
نکته ها و ترفند ها

آیا می دانید در مرورگر موزیلا یا فایرفاکس خود چه پلاگین هایی نصب کرده اید؟ برای این که بدانید در LocationBar یا محل آدرس تایپ کنید:
about:plugins

--

جستجو در سایت
جستجوی پیشرفته
جستجو در انجمن‌ها

پلاگین فایرفاکس

وضعیت کاربران سایت
مدیر
هیچیک از مدیران حاضر نیست
مدیر افتخاری
هیچ مدیر کمکی حاضر
ناظران
هیچ مدیر کمکی حاضر
اعضا:
جدیدترین:جدید امروز:0
جدیدترین:جدید دیروز:0
جدیدترین:مجموع:1040
جدیدترین:جدیدترین:
RezaJafary
اعضا:حاضر
اعضا:اعضا:0
مهمان‌ها:مهمان‌ها:1
مجموع:مجموع:1
کاربران حاضر
هیچ کاربر حاضری وجود ندارد

 
شماره هشتم نشریه الکترونیک لینوکس (IranTux.com) منتشر شد
987 بار مطالعه شده است
 
 
IranTux

شماره هشتم نشریه الکترونیک لینوکس منتشر شد. مقاله های منتشر شده در این شماره عبارتند از :
GnomeBaker : ابزار دیگری برای ایجاد CD و DVD در گنو/لینوکس
AbiWord : واژه‌پرداز سبک و کارا
ترجمه فارسی Sun Industry Standards Source License
پروژه OpenOffice.org و اهمیت آن
آشنایی با اریک اس. ریموند
آشنایی با IPTABLES قسمت دوم
· اخبار - یکماه با بازمتن
از این به بعد ٬ نشریه به صورت ماهانه منتشر می‌شود. در این ماه شاهد تغییراتی در ساختار آن هستیم. مقاله‌ها با یک استاندارد چاپی خاص آماده می‌شوند. همچنین امکانی که مدتها در نظر داشتیم و تعداد زیادی از دوستان به نوعی آن را پیشنهاد یا درخواست کرده بودند ٬ از این شماره به بعد ارائه می‌شود. می‌توانید هر مقاله را با فرمت PDF دریافت کنید.
با تشکر از دوستانی که در این شماره ما را یاری کردند٬ نشریه از همکاری دوست‌داران گنو/لینوکس و نویسندگان استقبال می‌کند. همیشه نکاتی برای بهتر شدن وجود دارند. پیشنهادهای شما راهنمای ما خواهند بود.

  
 
 
نوشته شده توسط: md  در تاریخ جمعه، ۰۶ خرداد ۱۳۸۴
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
خبرها: مرور ایمن‌تر و شخصی‌تر وب با Squid
1103 بار مطالعه شده است
 
 
اخبار

آقای Joe Topjian مقاله‌ای جالب درباره‌ی گشت گذار هرچه ایمن‌تر و شخصی‌تر در وب بوسیله‌ی Squid نوشته است. این مقاله که در سایت Howtoforge منتشر شده است به شما نشان می‌دهد که چگونه خودرا در مقابل ترافیک وب محافظت کنید و یک گشت‌و‌گذار ایمن برای خود و شبکه‌ی خود فراهم کنید. برنامه‌ی Squid یک برنامه‌ی پروکسی در اینترنت است. برای مطالعه‌ی کامل این مقاله کلیک کنید.


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ دوشنبه، ۰۲ خرداد ۱۳۸۴
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
خبرها: ترفندی برای OO.o
1364 بار مطالعه شده است
 
 
OpenOffice.org

سایت Newsforge در مقاله‌ای به بررسی ترفندی برای وارد کردن کاراکترهای ویژه در مستندات برنامه‌ی OpenOffice.orgپرداخته است. همان طور که می‌دانید در برنامه‌ی OO.o می‌توانید به سادگی ترکیبی از چند زبان مختلف را در یک مستند به کار ببرید. برای وارد کردن کاراکتر‌های ویژه شما مجبورید هربار از مسیر منوی Insert >Special Character اقدام کنید. این روند برای زمانی که شما نیازی به واردکردن کاراکترهای زیادی ندارید مناسب است؛ این مقاله به بررسی روشی می‌پردازد که در صورتی که شمانیاز به وارد کردن تعداد زیادی کاراکتر ویژه داشتید به مشکلی بر نخورید. برای نمونه اگر شما نیاز به نوشتن مقاله‌ای به دوزبان دارید باید به تعداد زیادی سوئیچ بین صفحه کلید دوزبان داشته باشید اما ....
ادامه‌ی مقاله


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ دوشنبه، ۰۲ خرداد ۱۳۸۴
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
خبرها: اهداف KDEدر نسخه‌ی ۴
1166 بار مطالعه شده است
 
 
KDE

سایت KDE در مقاله‌آی به بررسی تیتروار اهداف این پروژه در تولید نسخه‌ی ۴ KDE پرداخته است. از اهداف مهم این پروژه برای تولید نسخه‌ی جدیدمی‌توان به کوچ KDE به نسخه‌ی ۴ Qt پشتیبانی هرچه بیشتر از زبان‌های راست به چپ (RTL)، بهبود وضعیت رمزنگاری در سیستم، طراحی مرکز کنترل (Control Center) جدید، رابط‌های جدید، بهبود در مجتمع‌سازی کدهای Phyton نام برد. برای مطالعه‌ی لیست کامل این اهداف اینجا کلیک کنید.


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ دوشنبه، ۰۲ خرداد ۱۳۸۴
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
انتشار جدید: GCC 3.4.4
1141 بار مطالعه شده است
 
 
GNU


نسخه‌ی جدیدی از کامپایلر GCC توسط توسعه دهندگان پروژه‌ی GNU منتشر شد. نسخه‌ی 3.4.4 نسخه‌ی رفع اشکال برای 3.4.3 است. کامپایلر GCC که یکی از اولین محصولات پروژه‌ی GNU می‌باشد، کامپایلری آزاد و رایگان است که تحت مجوز آزاد GNU/GP منتشر می‌شود.برای دریافت نسخه‌ی جدید این کامپایلر می‌وانید به سایت اصلی آن در اینجا مراجعه کنید.  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ دوشنبه، ۰۲ خرداد ۱۳۸۴
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
خبرها: کوچ کوبا از سیستم عامل ویندوز به لینوکس
1168 بار مطالعه شده است
 
 
اخبار

کشور کوبا سیستم عامل رایانه های خود را از ویندوز به لینوکس تغییر میدهد.
کشور کوبا به تدریج قصد دارد تا به جای سیستم عامل کنونی ویندوز رایانه های خود سیستم عامل متن باز لینوکس را جایگزین نماید. اقدام جایگزینی لینوکس به ویندوز برای بزرگترین شرکت رایانه ای جهان مایکروسافت ، شرکتی که بیشترین سهم را در بازار نرم افزارهای رایانه ای جهان بر عهده دارد بسیار گران و مضطرب کننده است. رابرت دی پرتو، رئیس دفتر اطلاعات و تکنولوژی کوبا گفته است از قبل 1500 رایانه این کشور از سیتم عامل متن باز لینوکس استفاده می کنند و او قصد دارد این سیستم عامل، جایگزین سیستم عامل رایانه های کاربران گردد. اگرچه که 90 درصد کامپیوترهای شخصی با ویندوز کار میکنند ولی شرکتها و دولت های بزرگ برای کاهش هزینه ها و امنیت بیشتر سیستمهایشان به لینوکس کوچ می کنند. او همچنین اجازه داده بود که در چهارچوب قانونی اقدام به جایگزینی سیستم عامل رایانه دفتر کارش نمایند.
منبع خبر برای علاقمندان

  
 
 
نوشته شده توسط: matarodi  در تاریخ جمعه، ۳۰ اردیبهشت ۱۳۸۴
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
یک بررسی: بررسی تصویری YES LInux 2.2.3
1159 بار مطالعه شده است
 
 
اخبار


سایت OSDire.com یک بررسی جدید از لینوکس YES منتشر کرد.در این بررسی تصویری که از نسخه‌ی ۲.۲ این توزیع است به بررسی مرحله مرحله‌ی کار با این توزیع پرداخته شده است.در نسخه‌ی جدید امکاناتی مانند php و Apache بهبودهای فراوانی یافته‌اند که این توزیع را بیش از پیش محبوب می‌کند. در صورتی که مایل هستید در این تور تصویری شرکت کنید کلیک کنید.


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ سه شنبه، ۲۷ اردیبهشت ۱۳۸۴
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
مقایسه: مقایسه‌ی Outlook و Evolution و Kontact
1180 بار مطالعه شده است
 
 
اخبار

آیا برای تبادل نامه‌های الکترونیکی، ثبت قرارهای ملاقات و اداره‌ی امورات دفتر خود از Outlook استفاده می‌کردید؟ اگر این چنین است پس حتما در لینوکس به دنبال جایگزینی مناسب برای OutLook هستید. برای یافتن این برنامه‌ی جایگزین می‌توانید مقاله‌ی جدید سایت opensourceversus.com را مطالعه کنید. در این مقاله به مقایسه‌ی برنامه‌های Outlook و Evolution و Kontact پرداخته شده است. در حقیقت این مقاله معادل‌های برنامه‌ی Outlook را معرفی کرده. در لینوکس نه نها برای این برنامه معادل‌هایی وجود دارد بلکه این معادل‌ها تعداد زیادی قابلیت جدید نیز دارند که Outlook فاقد آنهاست. برنامه‌های Novel Evolution و KDE Kontact دو برنامه‌ی مشهور هستند که در لینوکس جایگزین Outlook شده‌اند. برای مطالعه‌ی این مقاله به زبان انگلیسی کلیک کنید.


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ سه شنبه، ۲۷ اردیبهشت ۱۳۸۴
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
خبرها: شهر مونیخ Novel OES را انتخاب کرد
1198 بار مطالعه شده است
 
 
اخبار

طبق خبر اعلام شده توسط Waltham شهر مونیخ تا چند ماه دیگر سرورهای Netware خود را به Open Enterprice Server های شرکت ناول تغیر می‌دهد. نسخه‌ی منتشر شده‌ی OES در ماه مارس شامل Netware 7.0 و SUSE Linux Enterprice Server 9.0 می‌باشد که شامل نرم‌افزارهای بسیار برای سرویس‌دهی در بخش‌های مختف شبکه است. با آمدن چنین تکنولوژی‌هایی راه برای مهاجرت از NetWare به GNU/Linux هموارتر خواهد شد. منبع


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ سه شنبه، ۲۷ اردیبهشت ۱۳۸۴
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
خبرها: شرکت Xten Networks و لینوکس
1201 بار مطالعه شده است
 
 
اخبار

‏Xten Networks Inc یکی از شرکت‌های فراهم‌کننده‌ی سرویس‌های VoIP، Video OverIP، Instant Messaging و Presence SIP softphone روز بل اعلام کرد که تعدادی از SIP softphoneها و Software Development Kit های خود را برای لینوکس آماده کرده است.
ادامه‌ی خبر


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ سه شنبه، ۲۷ اردیبهشت ۱۳۸۴
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


<   11121314151616263646566676869707172737475767778798081828384858687888990919293103   >

امکانات

اطلاعات

ارتباطات

پروژه‌ها

ورود اعضا
 


 برای ورود مشکل دارید؟
 ثبت نام کاربران جدید


The rest of this site is Copyright © 2004 2005 2006 2007 2008 GNUIran.org
Permission is granted to copy, distribute and/or modify this document under the terms of the GNU Free Documentation License,
Version 1.2 or any later version published by Free Software Foundation; A copy of the licence is available at www.gnu.org/copyleft/fdl.html

تمام مطالب این سایت تحت مجوز GNU/FDL نسخه ی ۱.۲ یا هر نسخه ی جدیدی که از سوی بنیاد نرم افزار آزاد منتشر شود قرار دارد شما برای کپی استفاده و/یا تغییر مستندات آزاد هستید.
می توانید یک نسخه از این مجوز را از اینجا تهیه کنید.


GIO Forums RSS   GIO News RSS   GIO Gallery RSS   Licensed under GNU/FDL  Use TW-CMS  Run on Debian GNU/Linux