Click Here to Go HomePage http://www.linux-sevenler.org
مهمان   به  GNUIran.org  خوش آمدید دوشنبه، ۰۱ مرداد ۱۴۰۳ 
نکته ها و ترفند ها

یک کتاب

--

جستجو در سایت
جستجوی پیشرفته
جستجو در انجمن‌ها

پلاگین فایرفاکس

وضعیت کاربران سایت
مدیر
هیچیک از مدیران حاضر نیست
مدیر افتخاری
هیچ مدیر کمکی حاضر
ناظران
هیچ مدیر کمکی حاضر
اعضا:
جدیدترین:جدید امروز:0
جدیدترین:جدید دیروز:0
جدیدترین:مجموع:1040
جدیدترین:جدیدترین:
RezaJafary
اعضا:حاضر
اعضا:اعضا:0
مهمان‌ها:مهمان‌ها:1
مجموع:مجموع:1
کاربران حاضر
هیچ کاربر حاضری وجود ندارد

 
نرم افزار: نصب LAMP بوسیله TASKEL
1803 بار مطالعه شده است
 
 
مقاله آموزشی

این راهنما به شرح روش نصب LAMP یا Linux - Apache - MySQL - PHP پرداخته است. توزیع مورد استفاده در این راهنما Ubuntu Desktop است. این راهنما برای تمام توزیع‌های لینوکسی بر پایه‌ی دبیان مانند پارسیکس، اوبونتو، کنوپکس و ... قابل استفاده است. LAMP یکی از بسترهای محبوب برای توسعه نرم‌افزارهای تحت وب است که در سال‌های اخیر به دلیل سرعت در توسعه، سادگی کار و بازدهی مناسب مورد توجه بسیار قرار گرفته است. روش‌های مختلفی برای نصب و راه اندازی LAMP وجود دارد که در این مقاله با یکی از آنها آشنا می‌شویم.


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ یكشنبه، ۰۴ آذر ۱۳۸۶
   ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
مقاله‌ی آموزشی: رقابت xwiki برای در دست گرفتن بازار تجاری
1473 بار مطالعه شده است
 
 
Sun JDS


برنامه‌ی XWiki یک موتور ویکی یا Wiki Engine است که به زبان Java نوشته شده است. و تحت مجوز آزاد GNU/LGPL منتشر شده است. توسعه دهندگان Xwiki اعلام نمودند که با ارائه‌ی نسل دم این ویکی در کنفرانس JavaPolis که در کشور بلژیک برگزار خواهد شد، تصمیم دارند تا از رغیب خود یعنی Confluence که محصولی تجاری و انحصاری شرکت Atlassian است پیشی بگیرند. (در حال حاضر Confluence در بیش از ۴۰۰۰ شرکت در حال استفاده است حال آنکه Xkiwi تنها در بیش از یکصد شرکت در حال استفاده است)
قابلیت‌هایی که XWiki برروی آن‌ها بسیار مانور می‌دهد امکان استفاده به صورت توکار با Google Doc، امکان استفاده از محیط توسعه Eclips و نیز استفاده از Groovy یا Velocity برای توسعه‌ی XWiki و یا برنامه‌های جانبی آن است. (Pluginهای XWIKi توسط Groovy و Velocity نوشته شده‌اند) (منبع)


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ یكشنبه، ۲۷ آبان ۱۳۸۶
   ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
نرم افزار: دیدن فایل‌های CHM در لینوکس
1871 بار مطالعه شده است
 
 
مقاله آموزشی

فرمت CHM یا compiled HTML فرمت انحصاری شرکت مایکروسافت برای فایل‌های Help یا راهنمای ویندوز مایکروسافت است که در سال‌ ۱۹۹۷ منتشر شد. پس از آن این فرمت علاوه بر راهنما‌های ویندوز برای ایجاد کتاب‌های الکترونیکی نیز استفاده می‌شود. برنامه‌های آزاد مختلفی در لینوکس برای نمایش این فایبل‌ها موجود است که می‌توان به Xchm یا gnochm یا kchmviewver اشاره کرد. سایت Ubuntu Geek در مقاله‌ای به بررسی برنامه‌های نمایش CHM در لینوکس پرداخته است، در صورتی که مایل به مطالعه‌ی این مقاله هستید اینجا کلیک کنید.


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ یكشنبه، ۲۷ آبان ۱۳۸۶
   ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
یک بررسی: تور فدورا ۸
1607 بار مطالعه شده است
 
 
Fedora


این روزها به دلیل انتشار جدید فدورا نسخه‌ی ۸ تعداد زیادی راهنمای نصب و راه اندازی و یا بررسی‌های مختلف از این میزکار منتشر شده است. از جمله این بررسی‌ها می‌توان به تور ویدئویی فدورا ۸ که از سوی سایت Linux.com منتشر شده است اشاره کرد. در این تور ویدئویی می‌توانید با ظاهر فدورا ۸ و نحوه‌ی نصب و راه اندای آن بیشتر آشنا شوید. علاوه بر این توضیحی موجز درباره‌ی فدورا در ابتدای این بررسی در سایت آمده است. برای دیدن این بررسی که به صورت Flash و نیز فرمت آزاد OGG قابل دیدن و دریافت است می‌توانید اینجا کلیک کنید.


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ یكشنبه، ۲۷ آبان ۱۳۸۶
   ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
مقاله‌ی آموزشی: میزکار حرفه‌ای با gOS
1481 بار مطالعه شده است
 
 
مقاله آموزشی

در این مقاله به شما نشان داده می‌شود که چگونه می‌توانید جانشینی تمام عیار برای میزکار ویندوزتان با استفاده از gOS فراهم کنید. برای نمونه برنامه‌هایی که برای کارهای روزانه خود نیاز دارید و صد البته با ویژگی‌ها و قایلیت‌های جدید، مانند میزکاری عاری از DRM یا Patentهای مایکروسافت. gOS سیستم عاملی رایگان و اوپن سورس برپایه‌ی Ubuntu نسخه 7.10 است که همراه برنامه‌های Google و سایر برنامه‌های web 2.0 منتشر شده است.این میزکار برای کارهای خود در عوض GNOME یا KDE از میزکار بسیار سریع و سبک Enlightenment نسخه ۱۷ استفاده می‌کند.


[متن کامل...] 'میزکار حرفه‌ای با gOS'   1829 کلمه در ادامه متن
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ یكشنبه، ۲۷ آبان ۱۳۸۶
   ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
مقاله‌ی آموزشی: راهنمای نصب Fedora 8 برروی سرور
1862 بار مطالعه شده است
 
 
Fedora

همان‌زور که اطلاع دارید نسخه‌ی هشتم توزیع گنو/لینوکس فدورا هفته‌ی گذشته منتشر شد. سایت Hoetoforge نیز در یک راهنمای جامع به بررسی چگونگی نصب Fedora 8 به عنوان سرویس دهنده پرداخته است، در این مقاله با روش نصب و راه اندازی سرویس دهنده وب آپاجی، سرویس دهنده پست الکترونیکی Postfix، سرویس دهنده FTP و پایگاه داده‌های MySQL و فایروال (firewall) و بسیاری سرویس‌های دیگر آشنا می‌شوید. این راهنمای علاوه بر کامل بودن به صورت مرحله به مرحله است و حتی اگر تاکنون اقدام به نصب Fedora نکرده‌اید می‌توانید با استفاده از این راهنما به نثب آخرین نسخه‌ی فدورا بپردازید. برای مطالعه‌ی این مقاله اینجا کلیک کنید.


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ شنبه، ۲۶ آبان ۱۳۸۶
   ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
خبرها: گسترش بازار کار ناول پس از همکاری با مایکروسافت
1493 بار مطالعه شده است
 
 
Novell

بازار کار ناول پس از عقد قرارداد مشهورش با شرکت مایکروسافت بیش از ۲۴۳ درصد بهبود یافته است. جاستین استیمن (مدیر فروش) با ذکر این خبر افزود: این رشد بازار لینوکس ناول برای مدتی محدود نخواهد بود و ادامه خواهد داشت. (متن کامل خبر)


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ جمعه، ۲۵ آبان ۱۳۸۶
   ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
مقاله‌ی آموزشی: نصب Ruby On Rails در اوبونتو
1511 بار مطالعه شده است
 
 
Ruby On Rails

ریلز (Rails) یک فریم‌ورک برای توسعه نرم‌افزارها با استفاده زبانب رنامه نویسی Ruby است که به Ruby On Rails یا ROR معروف است. این بستر توسعه نرم‌آفزار از مدل توسعه MVC یا Model View Control پشتیبانی کامل می‌کند و راه‌کارهای توسعه‌ی نرم‌افزاری جدیدی پیش‌پای توسعه دهندگان می‌گذارد. (ROR از Ajax به عنوان View استفاده می‌کند). در صورتی که مایل به نصب و راه اندازی این بستر و نیز زبان Ruby بروی سیستم خود هستید می‌توانید از این راهنما استفاده کنید. راهنما به زبان انگلیسی و برای اوبونتو نوشته شده است اما سایر توزیع‌های برپایه‌ی دبیان نیز می‌توانند از همین روش استفاده کنند.


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ یكشنبه، ۲۰ آبان ۱۳۸۶
   ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
انتشار آزمایشی: فایرفاکس ۳ بتای یک
1361 بار مطالعه شده است
 
 
Firefox

کمتر از یکسال از انتشار نسخه‌ی ۲.۰ فایرفاکس می‌گذرد اما تیم توسعه‌ی فایرفاکس خبر از انتشار اولین کاندیدای انتشار نسخه‌ی سوم فایرفاکس را منتشر کردند. نسخه‌ی سوم فایرفاکس که با نام کد Gran Paradiso (نام رشته‌کوهی در ایتالیا) منتشر شده است، اولین نسخه‌ی فایرفاکس خواهد بود که از Gecko نسخه‌ی ۱.۹ استفاده می‌کند. در این نسخه امکانات مختلفی مانند بهینه سازی در پردازش و نمایش صفحات و کدهای CSS، پشتیبانی کامل از استانداردهای W3C و موفقیت در آزمون ACID2، بهینه سازی در نمایش CSSها و صفحات فارسی، پشتیبانی بسیار توسعه یافته از Ad-Onها (برنامه‌های اضافی یا کمکی فایرفاکس)، پشتیبانیاز microformatها، ذخیره سازی صفحات به صورت PDF، پشتیبانی از OpenID و سیستم گزارش اشکال یا Bug Reporting به نام AirBag.


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ یكشنبه، ۲۰ آبان ۱۳۸۶
   ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
خبرها: تغییر موقت در آدرس مجله‌ی IranTUX
1690 بار مطالعه شده است
 
 
IranTux

به دلیل برخی مشکلات فنی مدتی است دسترسی به مجله‌ی الکترونیکی «ایران‌‌تاکس» از طریق آدرس www.irantux.com غیر ممکن است، برای درسترسی ساده‌تر به محتوای سایت از آدرس www.irantux.org استفاده نمایید. علاوه بر این برای دسترسی ساده‌تر به لیست مقالات در آدرس جدید می‌توانید از لینک «آرشیو مقالات» در منوی اصلی (سمت راست سایت) استفاده کنید. امیدواریم مشکلات فنی این دوستان هر چه زودتر برطرف شود و بتوانیم با آدرس همیشگیشان از مجله استفاده کنیم.


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ سه شنبه، ۱۵ آبان ۱۳۸۶
   ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


<   12345678910111213141516171819202122232434445464748494104   >

امکانات

اطلاعات

ارتباطات

پروژه‌ها

ورود اعضا
 


 برای ورود مشکل دارید؟
 ثبت نام کاربران جدید


The rest of this site is Copyright © 2004 2005 2006 2007 2008 GNUIran.org
Permission is granted to copy, distribute and/or modify this document under the terms of the GNU Free Documentation License,
Version 1.2 or any later version published by Free Software Foundation; A copy of the licence is available at www.gnu.org/copyleft/fdl.html

تمام مطالب این سایت تحت مجوز GNU/FDL نسخه ی ۱.۲ یا هر نسخه ی جدیدی که از سوی بنیاد نرم افزار آزاد منتشر شود قرار دارد شما برای کپی استفاده و/یا تغییر مستندات آزاد هستید.
می توانید یک نسخه از این مجوز را از اینجا تهیه کنید.


GIO Forums RSS   GIO News RSS   GIO Gallery RSS   Licensed under GNU/FDL  Use TW-CMS  Run on Debian GNU/Linux