Click Here to Go HomePage https://addons.mozilla.org/firefox/3667/
مهمان   به  GNUIran.org  خوش آمدید دوشنبه، ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۰ 
نکته ها و ترفند ها

برای ایجاد یک iso ازCD خود یک راه استفاده از cat است!!:

cat /dev/cdrom > file_name.iso

--

جستجو در سایت
جستجوی پیشرفته
جستجو در انجمن‌ها

پلاگین فایرفاکس

وضعیت کاربران سایت
مدیر
هیچیک از مدیران حاضر نیست
مدیر افتخاری
هیچ مدیر کمکی حاضر
ناظران
هیچ مدیر کمکی حاضر
اعضا:
جدیدترین:جدید امروز:0
جدیدترین:جدید دیروز:0
جدیدترین:مجموع:1040
جدیدترین:جدیدترین:
RezaJafary
اعضا:حاضر
اعضا:اعضا:0
مهمان‌ها:مهمان‌ها:1
مجموع:مجموع:1
کاربران حاضر
هیچ کاربر حاضری وجود ندارد

 
انتشار جدید: تاندربرد ۱.۵
797 بار مطالعه شده است
 
 
Thunderbird

نسخه‌ی ۱.۵ برنامه‌ی Thunderbitd منتشر شد. تاندربرد یک برنامه‌ی مدیریت ایمیل است که امکان خواندن RSS ها و کار با گروه‌های خبری یا News Groupها را نیز دارد. این برنامه از POP،IMAP ، SMTP و پروتوکل‌های امنیتی مانند SSL و TLS به خوبی پشتیبانی می‌کند، امکان فیلتر کردن ، نوشتن نامه‌های HTML و استفاده از extensions برای توسعه‌ی امکانات برنامه از مضایای تاندربرد است. تاندربرد نیز مانند سایر محصولات بنیاد موزیلا بر اساس Gecko است و از فارسی به خوبی پشتیبانی می‌کند. برای دریافت و یا به روز رسانی تاندربرد به صفحه‌ی اصلی آن در اینجا مراجعه کنید.


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ جمعه، ۲۳ دی ۱۳۸۴
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
خبرنامه‌ی دبیان
759 بار مطالعه شده است
 
 
Debian

خبرنامه‌ی جدید دبیان (DWN) مربوط به این هفته منتشر شد.این دومین شماره‌ی سال ۲۰۰۶ این خبرنامه می‌باشد. برای مطالعه‌ی این خبرنامه اینجا کلیک کنید.

  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ پنجشنبه، ۲۲ دی ۱۳۸۴
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
خبرها: فدوراکور ۵ همراه با Mono
1293 بار مطالعه شده است
 
 
Mono

مدتیست mono و برنامه‌های تحت مونو در میان کاربران GNOME محبوبیت بیشتری پیدا کرده است و برنامه‌های کاربردی و مفیدی توسط این framework نوشته می‌شود، شرکت RedHat نیز اعلام نموده که در توزیع FedoraCore از نسخه‌ی 5 برنامه‌ی Mono به عنوان بخشی از توزیع ارائه خواهد شد و تعدادی برنامه مانند Beagle یا Tomboy و F-Spot نیز در این نسخه ارائه خواهند شد.


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ پنجشنبه، ۲۲ دی ۱۳۸۴
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
مقاله‌ی آموزشی: سوئیچ به ویندوز
966 بار مطالعه شده است
 
 
Microsoft

سایت Madpenguin مقاله‌ای با عنوان «سوئیچ به ویندوز : : آن قدر که شما فکر می‌کنید ساده نیست» ، در این مقاله‌ی دو صفحه‌ای نویسنده از گذشته‌اش با یونیکس نوشته و ... برای مطالعه‌ی کامل این مقاله اینجا کلیک یکنید.


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ سه شنبه، ۲۰ دی ۱۳۸۴
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
‏mozdex و ۱۰۰ میلیون صفحه قدرت!
872 بار مطالعه شده است
 
 
اخبار

‏ Mozdex یک موتور جوستجوی وب است که با هدف ایجاد یک موتور جستجوی اوپن سورس ایجاد شده است. این سایت برای جستجوهای خود از تکنولوژی‌های اوپن سورسی چون RSS یا XML یا OpseSearch استفاده می‌کند روز گذشته وبلاگ MozdexBlog اعلام نمود که Mozdex بیش از ۱۰۰ میلیون سایت را Index بندی کرده است که تا ماه فوریه این رقم به ۴۰۰ میلیون خواهد رسید. هدف Mozdex افزودن ماهانه بیش از ۲۰۰ میلیون صفحه برای رسیدن به بیش از ۲ هزار میلیون صفحه در پایان سال است. برای استفاده از این موتور جستجوی اوپن‌سورس به آدرس http://mozdex.com مراجعه کنید.


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ سه شنبه، ۲۰ دی ۱۳۸۴
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
خبرها: ده پروژه‌ی اوپن سورس برتر سال ۲۰۰۵
806 بار مطالعه شده است
 
 
Open Source

روزنامه‌ی The Independent چاپ انگلستان لیستی از ده پروژه‌ی اوپن سورس برتر را گرد آوری کرده است، این پروژه‌ها : Wikipedia و Firefox و OpenOffice و Bittorent و Mediawiki و Xvid و pbb و Outfoxed، dyne:bolic و GIMP و Apache و نهایتا Sourceforge هستند. البته این لیست فقط شامل برنامه‌ها نیست بلکه به بررسی پروژه‌های برتر پرداخته. برای مطالعه‌ی کامل این مقاله کلیک کنید.


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ سه شنبه، ۲۰ دی ۱۳۸۴
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
مصاحبه: سرپرست تیم پروژه‌ی Ubuntu Server
805 بار مطالعه شده است
 
 
Ubuntu

سایت ossblog.it مصاحبه‌ای خواندنی با Fabio Massimo Di Nitto سرپرست پروژه‌ی Ubuntu Server منتشر کرده، در این مصاحبه Fabio درباره‌ی هدف پروژه و دلیل احساس نیاز به نسخه ی سرور Ubuntu صحبت کرده و دلایلی برای کوچ یک مدیر سیستم از RedHat، SuSE و DEbian به Ubuntu آورده که خواندن دلایل خالی از لطف نیست. این سرپرست ایتالیایی پروژه در این مصاحبه از امکانات اضافی که نسخه‌ی سرور دارد سخن گفته. برای مطالعه‌ی این مصاحبه اینجا کلیک کنید.

  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ دوشنبه، ۱۹ دی ۱۳۸۴
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
خبرنامه‌ی هفتگی دبیان
692 بار مطالعه شده است
 
 
Debian

اولین خبرنامه‌ی هفتگی دبیان یا DWN در سال ۲۰۰۶ منتشر شد، در این شماره درباره‌ی روش‌های کاستن حجم فایل‌های فشرده شده، خبرهایی از کنفرانس FOSS.IN، بسته‌های جدید اضافه شده به پروژه‌ی دبیان و خبرها و مقالاتی دیگر را می‌توانید مطالعه کنید. برای مطالعه‌ی اولین خبرنامه‌ی دبیان در سال ۲۰۰۶ اینجا کلیک کنید.


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ دوشنبه، ۱۹ دی ۱۳۸۴
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
مصاحبه: مصاحبه با نویسنده‌ی K3B
827 بار مطالعه شده است
 
 
KDE

سایت people.kde.org در اولین مصاحبه‌ی خود در سال جدید با Sebastian Trüg نویسنده‌ی برنامه‌ی K3B مصاحبه کرده است. برنامه‌ی K3B یکی از محبوب‌ترین برنامه‌های ایجاد دیسک‌های CD و DVD در لینوکس است که برای محیط KDE نوشته شده است. در این مصاحبه Sebastian Trüg درباره ی نحوه‌ی آشنایی خود با KDE و لینوکس و انگیزه‌اش برای نوشتن برنامه‌ی K3B صحبت می‌کند . برای مطالعه‌ی این مصاحبه کلیک کنید.

  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ یكشنبه، ۱۸ دی ۱۳۸۴
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
یک بررسی: میزکار من Xandros
749 بار مطالعه شده است
 
 
XandrOS

سایت Newsforge در یک بررسی از توزیع Xandros می‌نویسد: « حدود یکسال پیش لینوکس را برروی سیستمم نصب کردم، من مدیر پایگاه‌داده‌های PeopleSoft و Oracle shop هستم و بیشتر وقتم را صرف مدیریت از راه دور سرورهایمان می‌کنم. تصمیم به نصب لینوکس گرفتم چرا که ناامید شده بودم، ویندوز قابلیت‌هایی مانند چند میزکار یا انتقال صفحه‌ی نمایش از یک سرور به میزکار من برای اجرای برنامه‌ها به صورت راه دور را نداشت و نمی‌توانستم از SSH استفاده کنم. [...] امروز به واسطه‌ی Xandros دارای یک میزکار مستحکم هستم که هیچ نگرانی درباره‌ی ویروس‌ها، spywareها وadware ها ندارم.»
ادامه ....


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ یكشنبه، ۱۸ دی ۱۳۸۴
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


<   11121314151525354555657585960616263646566676869707172737475767778798999109   >

امکانات

اطلاعات

ارتباطات

پروژه‌ها

ورود اعضا
 


 برای ورود مشکل دارید؟
 ثبت نام کاربران جدید


The rest of this site is Copyright © 2004 2005 2006 2007 2008 GNUIran.org
Permission is granted to copy, distribute and/or modify this document under the terms of the GNU Free Documentation License,
Version 1.2 or any later version published by Free Software Foundation; A copy of the licence is available at www.gnu.org/copyleft/fdl.html

تمام مطالب این سایت تحت مجوز GNU/FDL نسخه ی ۱.۲ یا هر نسخه ی جدیدی که از سوی بنیاد نرم افزار آزاد منتشر شود قرار دارد شما برای کپی استفاده و/یا تغییر مستندات آزاد هستید.
می توانید یک نسخه از این مجوز را از اینجا تهیه کنید.


GIO Forums RSS   GIO News RSS   GIO Gallery RSS   Licensed under GNU/FDL  Use TW-CMS  Run on Debian GNU/Linux