Click Here to Go HomePage index.php
مهمان   به  GNUIran.org  خوش آمدید پنجشنبه، ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۰ 
نکته ها و ترفند ها

برای اطلاع از وضعیت پارتیشن های خود در خط فرمان  :

$df -hT

--

جستجو در سایت
جستجوی پیشرفته
جستجو در انجمن‌ها

پلاگین فایرفاکس

وضعیت کاربران سایت
مدیر
هیچیک از مدیران حاضر نیست
مدیر افتخاری
هیچ مدیر کمکی حاضر
ناظران
هیچ مدیر کمکی حاضر
اعضا:
جدیدترین:جدید امروز:0
جدیدترین:جدید دیروز:0
جدیدترین:مجموع:1040
جدیدترین:جدیدترین:
RezaJafary
اعضا:حاضر
اعضا:اعضا:0
مهمان‌ها:مهمان‌ها:1
مجموع:مجموع:1
کاربران حاضر
هیچ کاربر حاضری وجود ندارد

 
خبرها: راهنمای KOffice در قالب PDF
788 بار مطالعه شده است
 
 
KDE

بعد از مدت‌ها تیم مستندات KDE تصمیم گرفت تا نسخه‌های PDF راهنمای KOffice را منتر کند. پیش از این برای مطالعه‌ی راهنماها باید از نسخه‌های HTML استفاده می‌کردید که برروی سایت قرار داشتند. البته در حال حاضر راهنمای ۸ برنامه از ۱۰ برنامه‌ی مجموعه‌ی KOffice به صورت PDF قابل دسترسی است که شامل KChart و KFormula، Kivio، Kpresent، KSpread، Kugar، KOffice می‌باشد. راهنمای کار با KWord متاسفانه همچنان به صورت HTML برروی سیت KDE قرار دارد و Koshell نیز با هیچ فرمی راهنمایی ندارد. صفحات PDF از ۵ تا ۶۰ صفحه هستند. برای دریافت راهنماهای سری ۱.۴ به اینجا مراجعه کنید.


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ جمعه، ۳۰ دی ۱۳۸۴
   ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
یک بررسی: تور تصویری Parsix 0.75
766 بار مطالعه شده است
 
 
Parsix

سایت OSDir.com یک تور تصویری از نسخه‌ی جدید پارسیکس گنو/لینوکس به راه انداخته، در صورتی که مایل به دیدن محیط کار پارسیکس گنو/لینوکس 0.75.1 هستید می‌توانید دراین تور شرکت کنید.
شروع تور


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ جمعه، ۳۰ دی ۱۳۸۴
   ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
خبرها: GNOME women GNOME Bug day
832 بار مطالعه شده است
 
 
GNOME

گروه GNOME women یا زنان گنوم اولین Bug Day خود را برگزار می‌کنید و از حضور شما در این روز استقبال می‌کند. Bug dayها که از مدت‌ها قبل از طرف GNOME برگزار می‌شوند به بررسی مشکلات و معایب میزکار گنوم می‌پردازند. Bug Dayها به صورت اجلاسی مجازی و از طریق کانال‌های IRC برگزار می شوند. اولین Bug Day زنان گنوم نیز در تاریخ شنبه ۲۸ ژانویه از ساعت ۹صبح الی ۹ شب به وقت EST در کانال bugs# سرور irc.gnome.org برگزار خواهد شد. (مصادف با شنبه ۸ بهمن ۱۳۸۴ - ساعت ۱۲:۳۰ ظهر تا ۱۲:۳۰ شب).
برای کسب اطلاع از شرکت کنندگان و نیز موضوع جلسه به اینجا مراجعه کنید.


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ جمعه، ۳۰ دی ۱۳۸۴
   ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
مقاله‌ی آموزشی: یک فایروال برای کامپیوترهای دسکتاپ
935 بار مطالعه شده است
 
 
مقاله آموزشی

تعریف قوانین یک فایروال برای کاربران تازه‌کار شاید کمی دشوار به نظر برسد، در حقیقت برای تعریف این قوانین نیاز به دانش شبکه دارید. اگر در سیستم خودتان سرویسی اجرا نمی‌کنید و به عنوان یک میزکار شخصی از آن استفاده می‌کنید، در این مقاله در سایت debianhelp روش راه اندازی یک فایروال ساده اما کارآمد برای کامپیوترهای شخصی آموزش داده شده. می‌توانید پس از راه اندازی فایروال خود از طریق این آدرس صحت سیستم خود را تست کنید.


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ جمعه، ۳۰ دی ۱۳۸۴
   ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
خبرها: ‏GoogleTalk برای GAIM و سایر IMها آزاد شد
830 بار مطالعه شده است
 
 
Gaim

روز ۱۸ ژانویه (چهارشنبه گذشته) Google در یک آگهی عمومی خبر از آزاد کردن سیستم پیام ران فوری خود بری سرویس‌های دیگر کرد. از این پس هر شبکه‌ی پیام رسان فوری (IM) که از پروتوکل XMPP استفاده می‌کند (پروتوکلی که در اصل توسط Jabber توسعه یافته) می‌تواند از GoogleTalk استفاده نماید.البته Google اعلامکرده که تصمیم دارد سرویس IM خود را برای شبکه‌های SIP یا Session Initiation Protocol نیز توسعه دهد. در صورتی که در Google حساب دارید، برای نمونه حساب پست الکترونیک Gmail می‌توانید از آن برای استفاده از سیستم GoogleTalk استفاده نمایید. برای این کار به شما خواندن راهنمای Google را در اینجا پیشنهاد می‌کنم. در صورتی که مایل به دریافت برنامه‌ی GAIM هستید می‌تونید به اینجا مراجعه کنید.


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ جمعه، ۳۰ دی ۱۳۸۴
   ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
انتشار جدید: پارسیکس گنو/لینوکس 0.75
900 بار مطالعه شده است
 
 
Parsix

پس از دوماه کار، پارسیکس گنو/لینوکس 0.75 برای عرضه آماده شد! این نسخه کاملترین و پایدارترین انتشار پارسیکس گنو/لینوکس تا کنون بوده و تعداد بسیار زیادی بهینه سازی در این نسخه نسبت به نسخه 0.70 صورت گرفته است. مانند ظاهر و جلوه جدید، سیستم نصب بسیار بهبود یافته با قابلیت ارتقاء نسخه‌های نصب شده فعلی پارسیکس گنو/لینوکس (برای اطلاعات بیشتر، راهنمای نصب را ببینید)، سیستم مدیریت خودکار ابزارهای ذخیره سازی USB، میزکار GNOME 2.12.2، هسته 2.6.14.5 بهینه شده برای i686 و k7، کتابخانه libc6 بهینه شده برای i686 با پشتیبانی از NPTL، محیط Xorg 6.9.0، صفحات Splash برای بوت و GRUB، مستندات آموزشی (راهنمای کاربری و راهنمای نصب) و بسته‌ها نیز به‌روز رسانی شده.

 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ پنجشنبه، ۲۹ دی ۱۳۸۴
   ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
نرم افزار: Etherial نسخه 0.10.14
957 بار مطالعه شده است
 
 
GNOME Applications

نسخه‌ی جدید از برنامه‌ی Etherial منتشر شد. این برنامه که یک برنامه‌ی آنالیزکننده‌ی شبکه یا یک pakcet Sniffer است برای نظارت بر کارکرد شبکه به کار می‌رود. از طریق این ابزار می‌توانید تمام اطلاعاتی را که در شبکه‌ی شما تبادل می‌شود کنترل و بررسی کنید. برای نصب این نسخه به +GTK نسخه‌ی 2.4x نیاز خواهید داشت. (بسیاری از توزیع‌های بزرگ این ابزار را به صورت توکار دارند.) تصاویر   |   سایت اصلی


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ چهارشنبه، ۲۸ دی ۱۳۸۴
   ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
مصاحبه: مصاحبه با Görkem Çetin
963 بار مطالعه شده است
 
 
KDE

سایت people.kde.org در این شماره با Görkem Çetin (گؤرکم چتین) مصاحبه کرده است، در این مصاحبه می‌خوانیم « مصاحبه‌ی حاضر People Behind KDE با یکی از اسطوره‌های محلی سازی KDE است، این مرد مدیر KDE Turkey و از مترجمین KDE به زبان ترکی (آناطولی) است. او در نظر دارد تمام KDE 4 را به ترکی ترجمه کند ....»
ادامه‌ی مصاحبه


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ چهارشنبه، ۲۸ دی ۱۳۸۴
   ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
اخبار داخلی سایت: رفع نواقص سایت
789 بار مطالعه شده است
 
 
اخبار داخلی سایت

در چند روز اخیر قسمت مقالات و قسمت نکته‌ها و ترفند‌ها به دلیل برخی به روز رسانی‌ها دچار مشکلاتی شده بودند که در حال حاضر این مشکلات برطرف شده‌اند و قسمت مقالات نیز نکته‌ها و ترفند‌ها به خوبی کار می‌کنند. از دوستانی که این مشکلات ‏را گزارش نمودند بسیار سپاس‌گذاریم. لطفا در صورت مشاهده‌ی هر گونه مشکل در انجمن‌ها مشکل مربوطه را مطرح نمایید
با تشکر
گنوایران.ارگ


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ چهارشنبه، ۲۸ دی ۱۳۸۴
   ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
مقاله‌ی آموزشی: راه اندازی سیستم از طریق USB
961 بار مطالعه شده است
 
 
مقاله آموزشی

بوت سیستم از طریق یک دیسک فلش USB کار ترسناکی به نظر می‌رسد،‌ اما در حقیقت کاری بسیار ساده است! با داشت ابزاری مناسب و کمی دانش می‌توانید از طریق تکنیک‌هایی که در این مقاله آمده است سیستم خود را از طریق یک دیسک فلش USB بوت کنید.


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ چهارشنبه، ۲۸ دی ۱۳۸۴
   ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


<   11121314151525354555657585960616263646566676869707172737475768696106   >

امکانات

اطلاعات

ارتباطات

پروژه‌ها

ورود اعضا
 


 برای ورود مشکل دارید؟
 ثبت نام کاربران جدید


The rest of this site is Copyright © 2004 2005 2006 2007 2008 GNUIran.org
Permission is granted to copy, distribute and/or modify this document under the terms of the GNU Free Documentation License,
Version 1.2 or any later version published by Free Software Foundation; A copy of the licence is available at www.gnu.org/copyleft/fdl.html

تمام مطالب این سایت تحت مجوز GNU/FDL نسخه ی ۱.۲ یا هر نسخه ی جدیدی که از سوی بنیاد نرم افزار آزاد منتشر شود قرار دارد شما برای کپی استفاده و/یا تغییر مستندات آزاد هستید.
می توانید یک نسخه از این مجوز را از اینجا تهیه کنید.


GIO Forums RSS   GIO News RSS   GIO Gallery RSS   Licensed under GNU/FDL  Use TW-CMS  Run on Debian GNU/Linux