Click Here to Go HomePage http://www.lugir.org
مهمان   به  GNUIran.org  خوش آمدید دوشنبه، ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۰ 
نکته ها و ترفند ها

دانسته هایتان را با دیگران تقسیم کنید!


اگر شما نکته ٬ ترفند ٬ غلط مصطلح یا کتاب مناسبی سراغ دارید که فکر می کنید بتوان در بخش "نکته ها و ترفند ها" گذاشته شود ٬ می توانید برای مدیران سایت ارسال کنید. در صورتی که مورد پسند قرار گیرد با نام شما در این بلاک (قسمت) نوشته خواهد شد.

--

جستجو در سایت
جستجوی پیشرفته
جستجو در انجمن‌ها

پلاگین فایرفاکس

وضعیت کاربران سایت
مدیر
هیچیک از مدیران حاضر نیست
مدیر افتخاری
هیچ مدیر کمکی حاضر
ناظران
هیچ مدیر کمکی حاضر
اعضا:
جدیدترین:جدید امروز:0
جدیدترین:جدید دیروز:0
جدیدترین:مجموع:1040
جدیدترین:جدیدترین:
RezaJafary
اعضا:حاضر
اعضا:اعضا:0
مهمان‌ها:مهمان‌ها:1
مجموع:مجموع:1
کاربران حاضر
هیچ کاربر حاضری وجود ندارد

 
مقاله‌ی آموزشی: استفاده از Knoppix برای نجات سیستم
920 بار مطالعه شده است
 
 
Knoppix

Shock Family مقاله‌ای جالب درباره‌ی استفاده از Knoppix به عنوان یک دیسک نجات سیستم منتشر کرده است که خواندن آن را به شما توصیه می‌کنیم. در این مقاله از کنوپکس نسخه‌ی 3.7 استفاده شده است و شامل ۴ بخش و ۷ ضمیمه است. در این راهنما روش‌های استفاده از کناپیکس برای پشتیبان گیری اطلاعات و ذخیره برروی دیسک‌های نوری یا دیگر رسانه‌ها مورد بررسی قرار گرفته و درباره‌ی روش اتصال به شبکه و نوشتن برروی پارتیشن‌های NTFS صحبت شده است.
ادامه ....


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ یكشنبه، ۰۲ بهمن ۱۳۸۴
   ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
انتشار جدید: Wine نسخه‌ی 0.9.6
888 بار مطالعه شده است
 
 
Wine

طبق آگهی سایت winehq.org نسخه‌ی 0.9.6 برنامه‌ی wine منتشر شد. Wine یک شبیه سز API ویندوز در لینوکس است. در این نسخه تعداد زیادی مشکل برطرف شده است و Direct Sound بهبودهای بسیاری یافته و از طرفی Static controlها پیشرفت‌های بسیاری کرده‌اند. اگر به دنبال سایت اصلی Wine هستید می‌توانید اینجا کلیک کنید، راهنماهای wine نیز در دسترس هستند و برای دریافت به صفحه‌ی دانلودها مراجعه کنید.


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ یكشنبه، ۰۲ بهمن ۱۳۸۴
   ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
مقاله‌ی آموزشی: ۱۰ ابزار روزانه‌ی یک مدیر سیستم
1905 بار مطالعه شده است
 
 
مقاله آموزشی

سایت Linux.com مقاله‌ای چاپ نموده است که در آن یک مدیر سیستم ۱۰ ابزاری را که روزانه از آن‌ها استفاده می‌کند معرفی کرده است. نویسنده‌ی مقاله Javier de Miguel Rodríguez‍ مدیر سیستم دانشگاه Seville اسپانیاست.برای مطالعه‌ی این مقاله کلیک کنید.


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ یكشنبه، ۰۲ بهمن ۱۳۸۴
   ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
نرم افزار: Evince نسخه‌ی 0.5.0
910 بار مطالعه شده است
 
 
GNOME Applications

نسخه‌ی جدیدی از برنامه‌ی محبوب Evince منتشر شد، این نسخه که 0.5.0 است از فرمت‌های PDF، PostScript، DVI، DJVU ، Multipage tiff و نیز Comic Book (با پسوند cbr/cbz) پشتیبانی می‌کند. البته پروژه در نظر دارد تا از پرزتنتیشن‌های برنامه‌های OO Impress و Power Point نیز پشتیبانی کند که این خبر خوبی است. در نسخه‌ی جدید از انواع جدیدی Link در صفحات PDF پشتیبانی می‌شود و پسوردهای مستندات در gnome-key-ring ذخیره و نگهداری می‌شوند. ظاهر این نسخه نیز تفاوت‌هایی کرده است برای نمونه Statusbar برای حفظ فضا حذف شده و اطلاعات و پیغام‌های مربوط به پردازش صفحات در صفحه نمیش داده می‌شود. برای لینک‌ها نیز Tooltip اضافه شده است و در این نسخه منوی کلیک راست ضافه شده است ;-) که کار با این برنامه را هر چه ساده‌تر می‌کند. تعدادی رفع مشکل یا bug fixed نیز صورت گرفته است. لیست فرمت‌های مورد پشتیبانی را از اینجا ببینید. سایت اصلی نیز اینجاست و برای دانلود به این صفحه مراجعه کنید. ( فرمت‌های RPM، DEB و Ebuild علاوه بر سورس کد موجودند)


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ یكشنبه، ۰۲ بهمن ۱۳۸۴
   ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
انتشار جدید: SuSE نسخه 10.1 بتای 1
884 بار مطالعه شده است
 
 
SuSE

هم اکنون imageهای CD نسخه‌ی SuSE 10.1 Beta 1 برای دانلود همگانی آماده هستند .نسخه‌ی جدید از Intel و AMD x86 و x86-64 و معماری PowerPC پشتیبانی می‌کند. در V10.1 می‌توانید Linux2.6.15 و نسخه‌ی VS برنامه‌ّای glibc و GCC را بیابید. Xorg نسخه‌ی 6.9 و KDE 3.5 و GNOME 2.12.2 از دیگر بسته‌ّای این سری است. پشتیبانی از شبکه‌ها بسیار بهبود پیدا کرده مخصوصا در قسمت WPA برای WLAnها و مودم‌های ISDN. این نسخه ۵ سی‌دی راشامل می‌شود. برای اطلاعات بیشتر و یا دریافت می‌توانید به اینجا مراجعه کنید.


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ یكشنبه، ۰۲ بهمن ۱۳۸۴
   ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
نرم افزار: ClamTK نسخه‌ی 2.14
844 بار مطالعه شده است
 
 
GNOME Applications

برنامه‌ی ClamTK یک برنامه‌ی گرافیکی برای کار با نرم‌افزار ضد ویروس ClamAV است. که با حجم «بیست و هشت کیلوبایت» قابل دریافت است. برای نصب نیز نیاز به نسخه‌ی 2.2x کتابخانه‌های +GTK است. در صورتی که کاربر KDE هستید می‌توانید از همین سایت برنامه‌ی Clamtk-kde را دانلود کنید که به شما اجازه می‌دهد تا ClamAV خود را از طریق کانکرر کنترل کنید. در ضمن نسخه‌های دبیانی نیز دارای اسکریپت‌هایی برای کارکرد هر چه بهتر هستند. تصاویر برنامه را در اینجا می‌توانید مشاهده کنید.


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ یكشنبه، ۰۲ بهمن ۱۳۸۴
   ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
نرم افزار: Beagle نسخه‌ی 0.2.0
1338 بار مطالعه شده است
 
 
Mono

نسخه‌ی 0.2.0 برنامه‌ی Beagle منتشر شد، این ابزار یک برنامه‌ی جستجوی روی میزی است که شما را در جستجو به دنبال فایل‌ و دایرکتوری‌ها، نامه‌های الکترونیکی، تاریخچه‌ی کار با وب، چت IRC و ..... کمک می‌کند. این برنامه از Mono و GTK برای کار کردن استفاده می‌کند و برای نصب به GTK Sharp نیاز دارد. در نسخه‌ی جدید رابط کاربری بهبود یافته و تغییرات فراوانی در Deamon برنامه ایجاد شده است. سایت اصلیدانلود نسخه جدید


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ یكشنبه، ۰۲ بهمن ۱۳۸۴
   ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
مقاله‌ی آموزشی: دستورات و کلیدهای میانبر لینوکس
1280 بار مطالعه شده است
 
 
مقاله آموزشی


سایت UnixGuide در مقاله‌ای یک صفحه‌ای دستورات ضروری برای یک کاربر تازه‌کار و نیز تعداد زیادی کلیدمیانبر در محیط کار لینوکس را لیست کرده است. در صورتی که تا کنون با خط فرمان لینوکس کار نکرده‌اید و یا تازه به جمع کاربران خط فرمان پیوسته‌اید این راهنما می‌تواند راهگشای مناسبی برای شما بشد. برای مطالعه‌ی این راهنما که به زبان انگلیسی بسیار ساده است، اینجا کلیک کنید.


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ جمعه، ۳۰ دی ۱۳۸۴
   ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
خبرها: کامپیوترهای جدید HP و Mandriva
839 بار مطالعه شده است
 
 
Mandrake

Mandriva توزیع کننده‌ی mandriva Linux روز گذشت خبر از همکاری جدیدش با HP داد. قرار است شرکت HP کامپیوترهایی توزیع کند که از قبل توزیع Mandriva برروی آن‌ها نصب شده است. این کامپیوترها در ۳۷ کشور آمریکای جنوبی توزیع خواهند شد. Mandriva GNU/Linux نصب شده نسخه‌ی ۲۰۰۶ خواهد بود و برای کار با این کامپیوترها بهینه سازی شده است.
خبر در Mandriva


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ جمعه، ۳۰ دی ۱۳۸۴
   ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
یک بررسی: تور تصویری Fedoracore5 تست 2
815 بار مطالعه شده است
 
 
Fedora

سایت OSDir.com در ادامه‌ی تورهای تصویری خود به بررسی نسخه‌ی جدید فدوراکور یعنی Fedoracore 5 تست 2 پرداخته است. برای مشاهده‌یاین تور تصویری می‌توانید اینجا کلیک کنید.


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ جمعه، ۳۰ دی ۱۳۸۴
   ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


<   111213141515253545556575859606162636465666768697071727374758595105   >

امکانات

اطلاعات

ارتباطات

پروژه‌ها

ورود اعضا
 


 برای ورود مشکل دارید؟
 ثبت نام کاربران جدید


The rest of this site is Copyright © 2004 2005 2006 2007 2008 GNUIran.org
Permission is granted to copy, distribute and/or modify this document under the terms of the GNU Free Documentation License,
Version 1.2 or any later version published by Free Software Foundation; A copy of the licence is available at www.gnu.org/copyleft/fdl.html

تمام مطالب این سایت تحت مجوز GNU/FDL نسخه ی ۱.۲ یا هر نسخه ی جدیدی که از سوی بنیاد نرم افزار آزاد منتشر شود قرار دارد شما برای کپی استفاده و/یا تغییر مستندات آزاد هستید.
می توانید یک نسخه از این مجوز را از اینجا تهیه کنید.


GIO Forums RSS   GIO News RSS   GIO Gallery RSS   Licensed under GNU/FDL  Use TW-CMS  Run on Debian GNU/Linux