Click Here to Go HomePage index.php
مهمان   به  GNUIran.org  خوش آمدید دوشنبه، ۰۱ مرداد ۱۴۰۳ 
نکته ها و ترفند ها

برای اطلاع از وضعیت ادوات USB در ترمینال و حالت کاربر ریشه تایپ کنید:

lsusb

--

جستجو در سایت
جستجوی پیشرفته
جستجو در انجمن‌ها

پلاگین فایرفاکس

وضعیت کاربران سایت
مدیر
هیچیک از مدیران حاضر نیست
مدیر افتخاری
هیچ مدیر کمکی حاضر
ناظران
هیچ مدیر کمکی حاضر
اعضا:
جدیدترین:جدید امروز:0
جدیدترین:جدید دیروز:0
جدیدترین:مجموع:1040
جدیدترین:جدیدترین:
RezaJafary
اعضا:حاضر
اعضا:اعضا:0
مهمان‌ها:مهمان‌ها:1
مجموع:مجموع:1
کاربران حاضر
هیچ کاربر حاضری وجود ندارد

 
انتشار جدید: +GTK نسخه 2.8.11
976 بار مطالعه شده است
 
 
GTK

نسخه‌ی جدید +GTK منتشر شد. +GTK یک ابزار برای ایجاد رابط‌های گرافیکی است که به صورت کتابخانه‌ها قابل دسترسی است و برای سیستم عامل‌های مختلفی موجود است.در نسخه‌ی جدید بهبودهایی در قسمت مدیریت حافظه و ترجمه‌ها و مستندات صورت گرفته و تعداد بسیاری Bugfix نیز انجام شده. برای اطلاعات بیشتر به صفحه‌ی اصلی مراجعه کنید.


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ یكشنبه، ۰۹ بهمن ۱۳۸۴
   ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
مقاله‌ی آموزشی: نسخه‌ی جدید مقاله‌ی فایل سیستم‌ها
1181 بار مطالعه شده است
 
 
مقاله آموزشی

نسخه‌ی 0.4.6 مقاله‌ی‌ «فایل سیستم‌ها»» منتشر شد، در این نسخه تعدادی از تعریف حذف شدند و تعاریف مناسب‌تر همراه با مثال‌های عینی برای درک بهتر مطلب آورده شده است.
برای مطالعه‌ی این مقاله اینجا کلیک کنید.

  
 
 
نوشته شده توسط: Navid  در تاریخ شنبه، ۰۸ بهمن ۱۳۸۴
   ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
خبرها: مهاجرت از ویندوز ساده‌تر می‌شود
1074 بار مطالعه شده است
 
 
Linspire

  «برای بار اول Versora را در نمایشگاه Linux World بستون در فوریه‌ی ۲۰۰۵ دیدم و قابلیت‌های آن من را شگفت زده کرد.در اصل تمام کارها و پردازش اطلاعات شما را برای مهاجرت به لینوکس انجام می‌دهد؛ بعد از آن دیگر از این کمپانی چیزی نشنیدم تا این اواخر که خبر همکاری Linspire با آن‌ها را شنیدم. یک راه کامل برای کوچ از ویندوز به لینوکس ...»
بخشی از بررسی «جم ماتزن» را درباره‌ی همکاری Linspire و Versora مطالعه کردید. چندی پیش شرکت Linspire اعلام نمود که قصد دارد با Versor همکاری‌هایی در زمینه‌ی مهاجرت به لینوکس داشته باشد. در حقیقت برنامه‌ی Versora یک برنامه‌ی تحت ویندوز است که اطلاعاتی مانند نامه‌های الکترونیکی، مستندات Office، تنظیمات مرورگر، بوک مارک‌ها (Favotites) ، تصاویر پشت زمینه میز کار، محافظ صفحه نمایش و بسیاری دیگر از تنظیمات و اطلاعات را برای مهاجرت به لینوکس پشتیبان‌گیری می‌کند و در لینوکس این تغییرات را اعمال می‌کند. حال توزیع لینسپایر قرار به همکاری با این نرم‌افزار گذاشته.
در صورتی که مایل به مطالعه‌ی بررسی هستید اینجا کلیک کنید.


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ شنبه، ۰۸ بهمن ۱۳۸۴
   ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
مقاله‌ی آموزشی: ابزارهای مفید در راه‌اندازی سرورها
1244 بار مطالعه شده است
 
 
مقاله آموزشی

‏Linux.com : « من مدیر سیستم ISP هستم، ما یک سری (کلاستر) از سرویس‌های اساسی مانند mail، webو DNS نیز RADIUS را راه‌اندازی کردیم. من در این مدت ابزارهای بسیاری پیدا کردم که زندگی بدون این ابزارها غیر ممکن است.
برای مطالعه‌ی این مقاله و آشنایی با ابزاهای مفیدی که یک مدیر سیستم یا Sysadmin به آن‌ها احتیاج دارد کلیک کنید.


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ شنبه، ۰۸ بهمن ۱۳۸۴
   ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
خبرها: ReHat لینوکس‌هایی برایintel macها منتشر می‌کند
1313 بار مطالعه شده است
 
 
RedHat

شرکت ردهت اعلام نمود که این کمپانی قصد دارد تا از از محصول جدید Apple یعنی Intel mac پشتیبانی نموده و برای آن نیز نسخه‌هایی منتشر کند. در حال حاضر Fedora و بسیاری توزیع‌های دیگر لینوکس از PowerPC پشتیبان می‌کنند اما ردهت می‌]واهد مطمئن شود که پشتبانی از سخت‌افزار اپل به بهترین نحو ادامه خواهد داشت.یکی از چالش‌های جدید به کار گیری Extensible Firmwre Interface از سوی اینتل به عنوان جایگزین جدیدی برای BIOS است که تا به حال پشتیبانی چشمگیری از آن به عمل نیامده.
ادامه ...


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ شنبه، ۰۸ بهمن ۱۳۸۴
   ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
خبرها: راهنمای پارسیکس گنو/لینوکس
1157 بار مطالعه شده است
 
 
Parsix

نسخه‌ی 1.2.0 راهنمای کاربران توزیع پارسیکس گنو/لینوکس منتشر شد. طبق changelog منتشر شده نسخه شامل تعدادی رفع اشکال، چند سوال جدید و بالاخره نسخه‌ی انگلیسی راهنما است. برای مشاهده‌ی این راهنما به فارسی اینجا و به انگلیسی اینجا کلیک کنید. برای دریافت به صورت آرشیو tar.gz نیز اینجا کلیک کنید.(حجم ۱۲۸ کیلوبایت است)
در صورتی که با این توزیع ایرانی گنو/لینوکس آشنا نیستید می‌توانید به سایت اصلی در آدرس Parsix.org مراجعه کنید.


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ جمعه، ۰۷ بهمن ۱۳۸۴
   ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
یک بررسی: تور تصویری Vector Linux
1041 بار مطالعه شده است
 
 
اخبار

سایت LinClips.com یک تور تصویری کامل از توزیع VectorLinux منتشر کرده است. در صورتی که مایل به دیدن این تور تصویری که از نسخه‌ی 5.1.1 تهیه شده هستید اینجا کلیک کنید. توجه داشته باشید که این تور تصویری مجموعه تصاویر یا ScreenShot Tour نیست بلکه یک تور ScreenCast است، در حقیقت حدود دو دقیقه فیلم از نحوه‌ی کار VectorLinux با فرمت Macromedia Shockwave Flash در اختیار شما قرار خواهد گرفت.(متاسفانه نمایش این سایت در Opera و IE بهتر از Firefox و KOnqueror یا Safari است)


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ جمعه، ۰۷ بهمن ۱۳۸۴
   ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
خبرها: جایزه‌ی سال بنیادنرم‌ افزار آزاد
1192 بار مطالعه شده است
 
 
GNU

جایزه‌ی سال ۲۰۰۵ بنیاد نرم افزار آزاد به AndrewTridge توسعه دهنده و ارگانیزاتور پروژه‌ی Samba تعلق گرفت. Samba یک مهندسی معکوس از پروتوکل Server Message Block نسخه‌ی مایکروسافت است که برای اشتراک فایل و سرویس‌های چاپ استفاده می‌شود. این برنامه به سیستم‌هی زاد اجازه می‌دهد تا بتوانند به محیط ویندوز متصل شده و از امکانات اشرتاک گذاری فایل‌ها استفاده کند. Samba برروی میلیون‌ها کامپیوتردر سراسر جهان استفاده می‌شود. البته Tridge برنامه‌ی rsync را نیز منتشر کرده است که یک برنامه برای توزیع فایل‌ها در سیستم‌های راه دور و یکی از ابزارهای پشتیبان‌گیری در لینوکس است.


 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ جمعه، ۰۷ بهمن ۱۳۸۴
   ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
نرم افزار: امکانات جدید برای Inkscape
1183 بار مطالعه شده است
 
 
GNOME Applications

سایت رسمی Inkscape معولا امکاناتی را که در حال توسعه‌ی آن‌هاست منتشر می‌کند، در گزارش جدید خود به امکاناتی که بعد از انتشار نسخه‌ی 0.43 قرار است اضافه شود اشاره می‌کند:
مد Outline : این مد به شما کمک می‌کند تا قدرت دیدن فقط قسمت بیرونی shapeهای خود را داشته باشید.   دیالوگ‌های ترنسفرماسیون بهبودهای بسیاری خواهند یافت، swatchها به صفحه‌ی اصلی منتقل خواهند شد، کانکترها بهبود پیدا کرده‌اند و شما می‌توانید حتی فضای خالی را به عنوان یک مقدار برای اشیاء به کار ببرید، Overlap ها از بین رفته اند و ...
ادامه ...


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ جمعه، ۰۷ بهمن ۱۳۸۴
   ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
خبرها: برنامه‌های محبوب برای باز نویسی در لینوکس
1149 بار مطالعه شده است
 
 
Novell

شرکت ناول اوایل همین ماه میلادی (۲۷ روز پیش) در یک نظر خواهی در سایت خود لیستی از برنامه‌هایی را که مردم دوست دارند تا برای لینوکس دوباره نوشته شوند گرد آوری کرد. در این لیست Quickbooks رتبه‌ی اول، Autocad رتبه‌ی دوم و Photoshop رتبه‌ی سوم را دارد.برنامه‌های بعدی Itunesو Dreamweaver هستند و رتبه‌ی ششم و هفتم به ترتیب با Visio و Lotus Notes و هشت و نه Quicken و Macromedia Studio است. رتبه‌ی دهم نیز Act است. در حقیقت ده برنامه‌ای که لینوکس کارها علاقه دارند تا این برنامه‌ها برای لینوکس هم نوشته شود را در لیست ناول می‌توانید مشاهده کنید. برای مطالعه‌ی این نظر خواهی و بررسی‌های ناول میتوانید به این صفحه مراجعه کنید.


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ جمعه، ۰۷ بهمن ۱۳۸۴
   ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


<   11121314142434445464748495051525354555657585960616263646566676869707172738393103   >

امکانات

اطلاعات

ارتباطات

پروژه‌ها

ورود اعضا
 


 برای ورود مشکل دارید؟
 ثبت نام کاربران جدید


The rest of this site is Copyright © 2004 2005 2006 2007 2008 GNUIran.org
Permission is granted to copy, distribute and/or modify this document under the terms of the GNU Free Documentation License,
Version 1.2 or any later version published by Free Software Foundation; A copy of the licence is available at www.gnu.org/copyleft/fdl.html

تمام مطالب این سایت تحت مجوز GNU/FDL نسخه ی ۱.۲ یا هر نسخه ی جدیدی که از سوی بنیاد نرم افزار آزاد منتشر شود قرار دارد شما برای کپی استفاده و/یا تغییر مستندات آزاد هستید.
می توانید یک نسخه از این مجوز را از اینجا تهیه کنید.


GIO Forums RSS   GIO News RSS   GIO Gallery RSS   Licensed under GNU/FDL  Use TW-CMS  Run on Debian GNU/Linux