Click Here to Go HomePage index.php
مهمان   به  GNUIran.org  خوش آمدید دوشنبه، ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۰ 
نکته ها و ترفند ها

برای تغییر کلمه ی عبور کاربر خود در خط فرمان تایپ کنید:
$passwd

--

جستجو در سایت
جستجوی پیشرفته
جستجو در انجمن‌ها

پلاگین فایرفاکس

وضعیت کاربران سایت
مدیر
هیچیک از مدیران حاضر نیست
مدیر افتخاری
هیچ مدیر کمکی حاضر
ناظران
هیچ مدیر کمکی حاضر
اعضا:
جدیدترین:جدید امروز:0
جدیدترین:جدید دیروز:0
جدیدترین:مجموع:1040
جدیدترین:جدیدترین:
RezaJafary
اعضا:حاضر
اعضا:اعضا:0
مهمان‌ها:مهمان‌ها:1
مجموع:مجموع:1
کاربران حاضر
هیچ کاربر حاضری وجود ندارد

 
خبرها: amarok نسخه‌ی 1.4 Beta1
838 بار مطالعه شده است
 
 

نسخه‌ی بتای amaroK 1.4 منتشر شد. برنامه‌ی Amarok که یکی از برنامه‌های بسیار محبوب میزکار KDE است برای پخش فایل‌های صوتی و مدیریت آن‌ها ساخته شده است. در این برنامه‌ی کامل تگ‌های WMA و MP4/AAC نیز RealMedia به خوبی پشتیبانی می‌شود، امکان ساخت PlayList امکان ایجاد صف برای فایل‌ها، امکان درخواست از یک CDDB نیز ساخت آلبوم‌ها وجود دارد. ظاهر گرافیکی این برنامه بسیار زیبا و کاربرپسند می‌باشد. برای دریافت و یا اطلاع از ویژگی‌های دیگر این برنامه حتما به صفحه‌ی اصلی پروژه در سایت KDE مراجعه کنید.


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ جمعه، ۲۸ بهمن ۱۳۸۴
   ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
یک بررسی: میزکارم Mandriva PowerPack 2006
867 بار مطالعه شده است
 
 
Mandrake

سایت NewsForge.com در یک مقاله به بررسی Mandriva PowerPack 2006 پرداخته است. در این بررسی به سادگی کار و نیاز بسیار کم به تنظیمات توجه بسیاری شده است و نویسنده از سادگی کار با این توزیع ابراز رضایت نموده است. سادگی در نصب و به روز رسانی نیز از دیگر مزایا به شمار می‌آید.برای مطالعه‌ی این بررسی می‌تواند اینجا کلیک کنید.


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ جمعه، ۲۸ بهمن ۱۳۸۴
   ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
خبرها: LTM نسخه‌ی 0.5.0
845 بار مطالعه شده است
 
 

نسخه‌ی جدیدی از برنامه‌ی Laptop Temperature Monitor منتشر شد. این برنامه‌ی آزاد که برای محیط میزکار GNOME نوشته شده است، به صورت یک اپلت در پانل نمایش داده می‌شود و حرارت CPU را نمایش می‌دهد. برای نصب و استفاده از به Python و python-gnome نیاز خواهید داشت، همچنین داشتن کتابخانه‌های +GTK نسخه‌ی 1.6 ویا بالاتر ضروری است. برای دیدن تصاویر این برنامه اینجا کلیک کنید. نیز برای کب اطلاعات بیشتر و دریافت برنامه به صفحه‌ی اصلی در اینجا مراجعه کنید.


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ جمعه، ۲۸ بهمن ۱۳۸۴
   ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
مقاله‌ی آموزشی: مدیریت ساده‌ی بسته‌ها در SuSE
919 بار مطالعه شده است
 
 
مقاله آموزشی

یکی از برنامه‌هایی که امروزه مدیران سیستم و نیز کاربران SuSE از آن استفاده می‌کنند برنامه‌ی "y2pmsh" است، این برنامه یک رابط خط فرمانی برای برنامه‌ی مدیریت بسته‌های YaST2 است، این برنامه قاردر به نصب، حذف، عزل و به روز رسانی بسته‌های RPM است. SuSE به صورت پیش‌فرض "y2pmsh" را نصب نمی‌کند اما شما می توانید این برنامه را از طریق YaST2 نصب کنید.
ادامه در linux.com


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ جمعه، ۲۸ بهمن ۱۳۸۴
   ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
نرم افزار: Celestia نسخه‌ی 1.4.1
917 بار مطالعه شده است
 
 

برنامه‌ی Celestia یک برنامه‌ی شبیه سازی فضا است که از OpenGL استفاده می‌کند. این برنامه که به صورت چند پلتفورمه توسط OPenGL نوشته شده است به شما اجازه‌ی اجرا برروی چنیدن پلتفورم را می‌دهد.این برنامه را می‌توان بر رروی GNOME یا KDE و ازطرفی GTK یا Gkut نصب کرد. حجم کد این برنامه 23.9 مگابایت است و می‌توانید از اینجا دانلود کنیدش. برای دیدن تصاویر برنامه اینجا و برای رفتن به صفحه‌ی اصلی اینجا کلیک کنید.


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ جمعه، ۲۸ بهمن ۱۳۸۴
   ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
خبرها: PalmOS بازهم به لینوکس روی می‌آورد
922 بار مطالعه شده است
 
 
سخت افزار

بعد از یک سال شلوغ و پردرسر برای PalmSource این شرکت تصمیم گرفته است که از Access Linux Platform یا ALP که بر اساس نسخه‌ی 2.6.12 لینوکس به همراه GTK و تعداد زیادی برنامه‌ی PIM ارائه می‌شود استفاده کند. طبق ظهارات PalmSource قرار ست PalmOS 6.0 یا Cobalt را به یک هسته‌ی لینوکس منتقل کنند. ALP که براساس نسخه‌ی 2.6.12 هسته‌ی لینوکس ست همراه با HotSync مشهور Palm نیز JVM منتشر شده است و از Code-Signing پشتیبانی می‌کند.
ادامه ....


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ جمعه، ۲۸ بهمن ۱۳۸۴
   ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
انتشار هسته: اسنپ‌شات جدید کرنل
865 بار مطالعه شده است
 
 
Kernel

یک اسنپ‌شات جدید از هسته‌ی گنو/لینوکس منتشر شد. این اسنپ‌شات که Kernel 2.6.16-rc3-git8 نام دارد روز جمعه منتشر شد. برای کسب اطلاع از تغییرات این اسنپ‌شات به اینجا مراجعه کنید. برای دریافت اینجا و نیز برای دریافت آخرین نسخه‌ی هسته به اینجا مراجعه کنید.


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ جمعه، ۲۸ بهمن ۱۳۸۴
   ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
خبرها: کمک Mandriva با KDE
1009 بار مطالعه شده است
 
 
KDE

به گزارش dot.kde.org دپارتمان لهستان Mandriva در یک همکاری بیش از یکصد فایل از مجموعه مستندات KDE را به بخش ترجمه‌ی لهستانی KDE هدیه کرد. این فایل‌ها که بیش از ۸۰۰۰ پیغام را در بر دارند به کاربران لهستانی اجازه می‌دهند تا بتوانند با مهارت هرچه بیشتری از KDE در زبان مادریشان استفاده کنند. KDE نیز پس از تشکر از این عمل Mandriva اظهار کرده است که این ترجمه‌ها در نسخه‌ی بعدی پشتیبانی خواهند شد.


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ جمعه، ۲۸ بهمن ۱۳۸۴
   ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
نرم افزار: Gparted نسخه‌ی 0.2.1
912 بار مطالعه شده است
 
 
GNOME Applications

نسخه‌ی جدیدی از برنامه‌ی Gparted منتشر شد، این برنامه یک برنامه‌ی پارتیشن‌بندی در لینوکس است که از Parted و نیز کتابخانه‌های +GTK استفاده می‌کنید. برای نصب نسخه‌ی جدید به libparted نسخه‌ی 1.6.25 ویا بالاتر نیاز دارید. در این نسخه امکانات جدیدی نیز اضافه شده است، از جمله پشتیبانی از آرگومان‌های خط فرمان و یا اضافه شدن زیرمنوی "Devices" ، قدرت فعال و غیر فعال کردن Swap از طریق برنامه و نیز قابلیت مشاهده‌ی محل سوار شدن سیستم فایل‌ها برروی درختچه‌ی فایل سیستم. ترجمه‌های کانادایی، ترکی، هلندی و چند ترجمه‌ی دیگر نیز به این نسخه افزوده شده ست. تعدادی BugFix نیز در این نسخه شده است. برای اطلاع از قابلیت‌های این برنامه اینجا کلیک کنید. برای دانلود این نسخه که ۳۹۲ کیلوبایت حجم دارد اینجا کلیک کنید.


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ جمعه، ۲۸ بهمن ۱۳۸۴
   ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
خبرها: گردهمائی کاربران لینوکس
884 بار مطالعه شده است
 
 
LUGIR.org

گردهمائی کاربران لینوکس ایران همانگونه که مطلع می باشید روز چهارشنبه 26 بهمن ساعت 17:00 در فرهنگسرای فناوری و اطلاعات برگزار شد و تا ساعت 20:00 ادامه داشت. در ابتدا جناب آقای خوانساری در خصوص امنیت و فرهنگسازی برنامه های بازمتن و عمومیت دادن و فواید این گونه از برنامه های متن باز نقد و بررسی شد. سپس جناب آقای باغومیان به معرفی ابتدایی پارسیکس پرداختند و در ادامه توضیحات جامعتر را در خصوص توزیع ایرانی پارسیکس گنو / لینوکس را جناب آقای نوید ارائه دادند. با تشکر از تمامی دوستان و سروران گرامی که با حضور خود و ارائه نظرات خود به گسترش فرهنگ لینوکس کمک می نمایند.


  
 
 
نوشته شده توسط: ali_pourian  در تاریخ جمعه، ۲۸ بهمن ۱۳۸۴
   ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


<   111213141424344454647484950515253545556575859606162636465666768788898108   >

امکانات

اطلاعات

ارتباطات

پروژه‌ها

ورود اعضا
 


 برای ورود مشکل دارید؟
 ثبت نام کاربران جدید


The rest of this site is Copyright © 2004 2005 2006 2007 2008 GNUIran.org
Permission is granted to copy, distribute and/or modify this document under the terms of the GNU Free Documentation License,
Version 1.2 or any later version published by Free Software Foundation; A copy of the licence is available at www.gnu.org/copyleft/fdl.html

تمام مطالب این سایت تحت مجوز GNU/FDL نسخه ی ۱.۲ یا هر نسخه ی جدیدی که از سوی بنیاد نرم افزار آزاد منتشر شود قرار دارد شما برای کپی استفاده و/یا تغییر مستندات آزاد هستید.
می توانید یک نسخه از این مجوز را از اینجا تهیه کنید.


GIO Forums RSS   GIO News RSS   GIO Gallery RSS   Licensed under GNU/FDL  Use TW-CMS  Run on Debian GNU/Linux