Click Here to Go HomePage http://www.linux-sevenler.org
مهمان   به  GNUIran.org  خوش آمدید دوشنبه، ۰۱ مرداد ۱۴۰۳ 
نکته ها و ترفند ها

برای پیدا کردن فایل های کاربران دیگر در دایرکتوری خانگی خود از این دستور استفاده کنید:

find /home/your_user_name -user user_name -print

در قسمت user_name نام کاربری را که می خواهید از وجود فایل هایی با مالکیت او با خبر شوید را تایپ کنید.

--

جستجو در سایت
جستجوی پیشرفته
جستجو در انجمن‌ها

پلاگین فایرفاکس

وضعیت کاربران سایت
مدیر
هیچیک از مدیران حاضر نیست
مدیر افتخاری
هیچ مدیر کمکی حاضر
ناظران
هیچ مدیر کمکی حاضر
اعضا:
جدیدترین:جدید امروز:0
جدیدترین:جدید دیروز:0
جدیدترین:مجموع:1040
جدیدترین:جدیدترین:
RezaJafary
اعضا:حاضر
اعضا:اعضا:0
مهمان‌ها:مهمان‌ها:1
مجموع:مجموع:1
کاربران حاضر
هیچ کاربر حاضری وجود ندارد

 
خبرها: بایکوت شرکت Trend Micro
1609 بار مطالعه شده است
 
 
GNU

روز ۱۱ فوریه (سه روز پیش) «بنیاد نرم‌افزارهای ازاد» در یک آگهیاز کاربران نرم‌افزارهیا ازاد خواست تا شرکت Trend Micro را بایکوت کنند. این شرکت علیه Barracuda Networks اعاده دعوا کرده است و ادعا کرده این Barracuda Networks از Patentهای Tend Micro در محصولات خود استفاده کرده است. Barracuda Network تولید کننده سخت‌افزار مقابله با هرزنامه است که در این سخت‌آفزارها از برنامه‌ی ClamAV که یک زد ویروس آزاد است استفاده شده است. به اعتقاد «بنیاد نرم‌افزارهای آزاد» این گونه اقامه دعواها علیه جامعه‌ی IT و به خصوص کاربران و طرفداران برنامه‌های آزاد است. با بایکوت Ternd Micro به مشتریان این شرکت نشان دهید که استفاده از محصولات این شرکت به از بین بردن برنامه نویسان کمک می‌کنند. (متن اصلی خبر ، متن خبر ScriptumLibre.org)

  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ پنجشنبه، ۲۵ بهمن ۱۳۸۶
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
نرم افزار: یک موتور ویکی جدید تحت agpl3
1838 بار مطالعه شده است
 
 
اخبار

موتور ویکی که سایت wikidot.com بر اساس آن است از سوی شرکت Wikidot Inc تحت مجوز AGPL3 منتشر شد. این شرکت هر دو نسخه‌ی ۱ و ۲ را تحت این مجوز منتشر کرده است که این سایت در حال حاضر بر پایه‌ی نسخه یک است و نسخه‌ی دو نیز در حال انتشار است. این بدان معناست که با دریافت این محصول و بر اساس ضوابط AGPL3 می‌توانید Wikidot.com خودتان را راه بیاندازید. برای مشاهده‌ی آگهی این انتشار می‌توانید اینجا کلیک کنید.


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ دوشنبه، ۱۵ بهمن ۱۳۸۶
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
یک بررسی: بررسی پارسیکس گنو/لینوکس
2069 بار مطالعه شده است
 
 
Parsix

«توزیع‌های لینوکس همواره در حال به روز شدن هستند و پیشرفت هستند و با انتشار هر نسخه‌ی جدید سریع‌تر، قدرتمندتر و کاربردی‌تر می‌شوند ...» بخشی از نوشته‌های Linux.com را در ابتدای بررسی توزیع پارسیکس گنو/لینوکس خواندید. سایت Linux.com که مدت‌هاست به بررسی توزیع‌های محبوب مختلف مانند Fedora و Debian یا Yopper می‌پردازد اینک در بخش اخبار خود خبر بررسی پارسیکس گنو/لینوکس را قرار داده است. بررسی از سوی سایت LinuxLove.org انجام شده است و این خود یکی از نقاط قوت این بررسی است و از سوی دیگر علاقه‌ی Linux.com به این بررسی است که با وجود آنکه این بررسی را تهیه نکرده‌اند لینک این مقاله را در سایتشان به عنوام یک بررسی مناسب و توزیعی مورد تاییدشان قرار داده‌اند.
در سال‌های اخیز توزیع‌های لینوکس ایرانی فراوانی ارائه شدند که پارسیکس به دلیل همراه با جامعه کاربران و در نظر گرفتن نیازهای واقعی کاربران لینوکس در ایران توانسته به عنوان توزیع کاربردی و قدرتمندی خود را نشان دهد و از سوی دیگر با توجه به رابطه‌ی نزدیکش با کاربران لینوکس توانسته محبوبیت خواصی در کشورهای دیگر نیز پیدا کند. در صورتی که مایل به آشنایی بیشتر با نسخه شماره یک پارسیکس دارید می‌توانید به سایت Linux.com ویا LinuxLove.org مراجعه کنید.


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ چهارشنبه، ۱۰ بهمن ۱۳۸۶
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
خبرها: سان صاحب تجاری MySQL می‌شود
2128 بار مطالعه شده است
 
 
MySQL

شرکت Sun Microsystems در خبری و سپس شرکت MySQL AB در خبری دیگر اعلام کردند که در سان قصد دارد در فصل مالی آتی، شرکت MySQL AB را که پشتیبان اصلی پایگاه داده‌های MySQL است را بخرد. شرکت MYSQL AB صاحب تجاری پایگاه داده‌ی MySQL است که در حال حاضر سریع‌ترین نرخ رشد توسعه در میان پایگاه‌های داده‌ی اوپن سورس را صاحب است. سان‌مایکروسیستمز مبلغ این قرارداد را یک میلیارد دلار اعلام کرده است. پایگاه داده‌ی MySQL در حال حاضر در Google، Facebook، Nokia، China Mobile و Baidu و بسیاری شرکت‌های تجاری دیگر در حال استقاده است که Sun با خریدن شرکت MySQL AB به بازاری ۱۵ میلیارد دلاری دست خواهد یافت. جاناتان شوارتز که CEO (مدیر عامل) شرکت سان است این توافق‌نامه را اینگونه تفسیر می‌کند: «ما یک میلیارد دلار برای M در LAMP سرمایه گذاری می‌کنیم» و سپس هدفشان از خرید این شرکت را تبدیل شرکت سان به شرکتی می‌داند که هم سیستم عامل هم پایگاه داده هم زیان برنامه نویسی برای برنامه‌های تحت وب را ارائه می‌کند و تمام این راه‌حلها را به صورت OpenSource و در غالب نرم‌افزارهای آزاد ارائه می‌کند.


 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ سه شنبه، ۰۹ بهمن ۱۳۸۶
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
خبرها: شماره سی یکم ایران‌تاکس منتشر شد
1395 بار مطالعه شده است
 
 
IranTux

شماره سی یکم نشریه‌ی «ایران‌تاکس» منتشر شد. این شماره نیز با همت همکاران محترم نشریه‌ی الکترونیکی ایران‌تاکس همراه با مقالاتی جدید منتشر شد. ، مقالات این شماره به این ترتیب زیر هستند:
آشنایی با Kontrollerlab , معرفی KDE 4.0, راهنمای پورت سریال (قسمت دوم), معرفی Devil Linux, انگیزش اقتصادی نرم‌افزار متن‌باز: از نگاه سرمایه‌گذاران - قسمت دوم, کلیسای جامع و بازار - قسمت ششم


  
 
 
نوشته شده توسط: مهمان  در تاریخ سه شنبه، ۰۹ بهمن ۱۳۸۶
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
مقاله‌ی آموزشی: راه اندازی لینوکس از روی USB
1924 بار مطالعه شده است
 
 
Slax

توزیع SLAX یکی از دیسک‌های زنده‌ی لینوکس است که مدت‌هاست مود توجه کاربران زیادی قرار گرفته است× یکی از مواردی که باعث محبوبیت این توزیع شده است، سادگی نصب آن بررروی دیسک‌های USB یا USB Flash Disk ها است. با نصب Slax برروی USB می‌توانید از سرعت بالاتری نسبت به CD-ROM ها به این توزیع دسترسی پیدا کنید، از سوی دیگر امکان نصب و تغییر در برنامه‌های یا ذخیره‌ی کارهای انجام شده بسیار ساده‌تر خواهد بود. سایت PolishLinux در مقاله‌ای به نحوه‌ی نصب این توزیع برروی USB می‌پردازد، در صورتی که مایل به مطالعه‌ی این مقاله هستید اینجا کلیک کنید.


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ سه شنبه، ۰۹ بهمن ۱۳۸۶
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
انتشار جدید: Parsix GNU/Linux 1.0r0 موسوم به Ramon منتشر شد
1847 بار مطالعه شده است
 
 
Parsix

با افتخار به اطلاع می‌رسانیم که نسخه نهایی Parsix GNU/Linux 1.0r0 موسوم به Ramon منتشر شد. Parsix Ramon حاوی تعداد زیادی بهینه سازی و قابلیت جدید است که با جدیدترین فناوری‌های بازمتن ترکیب شده و در اختیار شما قرار داده شده است. مهمترین ویژگی‌های این نسخه عبارتند از: سیستم زنده بهینه سازی شده با اسکریپت‌های جدید آغازین و پایانی، ساختار جدید، سیستم فشرده سازی جدید SquashFS+LZMA، برنامه نصب به‌روز شده، هسته جدید 2.6.23.14 به همراه وصله‌های CFS v24.1، CK، TuxOnIce 3.0-RC5، Iwlwifi و... میزکار GNOME 2.20.3، تعداد زیادی بسته به‌روز شده مانند OpenOffice.org 2.2.1، GNU Iceweasel 2.0.0.11، GIMP 2.4.3، glibc 2.7، Pidgin 2.3.1، Exaile 0.2.10، xFarDic 0.10.3 و...، تمامی بسته‌های نرم‌افزاری با مخازن Debian testing به تاریخ ۲۴ ژانویه ۲۰۰۸ هماهنگ شده‌اند، ابزار جدید تنظیمات X.Org منتقل شده از اوبونتو و ظاهر جدید و جذاب مشکی رنگ و... برای اطلاعات دقیق‌تر نکات انتشار و صفحه تصاویر Ramon را ببینید. دریافت:

parsix_1.0r0-i386.iso (680 MB, MD5), parsix_1.0r0-amd64.iso (698 MB, MD5)


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ جمعه، ۰۵ بهمن ۱۳۸۶
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
خبرها: کاربران گنو/لینوکس شیراز
1736 بار مطالعه شده است
 
 
اخبار

گروه کاربران لینوکس شیراز در ادامه‌ی جلسات خود روز دوم بهمن ماه جلسه‌ای با عنوان «نقد و بررسی در رابطه با فعالیتهای گذشته و آینده گروه» برگزار خواهد کرد. این جلسه در «باغ مهر جوان» شهر شیراز از ساعت ۱۶:۰۰ الی ۱۸:۰۰ برگزار خواهد شد.
موضوعات مورد بحث در این جلسه:
1- گاهنامه گروه کاربران لینوکس شیراز
2- بررسی جلسات گذشته و نحوه برگزاری جلسات آینده
3- رفع مشکلات سایت و پیشنهادات سازنده در این رابطه
و ...
حضور اعضایی که در زمینه های مختلف با ما همکاری دارند و خواهند داشت ما را در پیگیری فعالیت و هدفمان دلگرم تر می سازد.


  
 
 
نوشته شده توسط: مهمان  در تاریخ دوشنبه، ۰۱ بهمن ۱۳۸۶
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
انتشار آزمایشی: GNOME SlackBuild نسخه RC1
1372 بار مطالعه شده است
 
 
Slackware

پروژه‌ی GNOME.SlackBuild یا GSB نسخه‌ی آزمایشی RC1 خود را منتشر کرد. این پروژه میزکار GNOME را برای Slackware 12 فراهم می‌کنید. در حقیقت این پروژه آخرین نسخه از میز کار GNOME را به دو صورت سورس کد و نیز باینری (دودویی) برای Slackware آماده نموده است. در ماه‌های گذشته تیم جان تازه‌ای گرفته و فعالیت برروی این میز پروژه بسیار بهبود یافته است و سیستم توسعه سورس کد GSB بسیار بهبود پیدا کرده. در حال حاضر نسخه‌ی مخصوص پردازنده‌های x86_64 قابل دریافت و استفاد می‌باشد. برای دریافت این بسته‌ها و یا آشنایی بیشتر با پروژه اینجا کلیک کنید.


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ یكشنبه، ۳۰ دی ۱۳۸۶
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
اخبار داخلی سایت: تغییرات جدید در سایت
1339 بار مطالعه شده است
 
 
اخبار داخلی سایت

همانطور که حتما متوجه شده‌اید سایت گنوایران.ارگ به دلیل تغییر در ساختار سایت و جابجایی سرویس‌دهنده وب غیر قابل دسترس و یا دارای مشکل در دسترسی بود، خوشبختانه جابجایی سرویس دهنده وب با موفقیت به پایان رسید، اما به دلیل مشکلاتی که در سرور پیشین داشتیم پایگاه‌داده‌ی سایت با مشکل موجه شد که به همین دلیل مجبور شدیم تا از نسخه‌های پشتیبان قدیمی‌تر برای بازیابی استفاده کنیم که به همین دلیل اخبار، اعضا و پست‌های انجمن‌ها که پس از دوم دی ماه ۱۳۸۶ ارسال شده‌اند در حال حاضر در دسترس نیستند. به همین دلیل از کاربران به خصوص کاربرانی که در این مدت عضو سایت شده بودند پوزش می‌طلبیم. امیدواریم بتوانیم با تغییرات جدید ایجاد شده در سرویس دهنده و ساختار سایت هرچه بهتر با مطالبی کارامد در کنار کاربران گنو/لینوکس باشیم.

با تشکر
گنوایران.ارگ


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ شنبه، ۲۹ دی ۱۳۸۶
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


<   1234567891011121314151617181920212232425262728292102   >

امکانات

اطلاعات

ارتباطات

پروژه‌ها

ورود اعضا
 


 برای ورود مشکل دارید؟
 ثبت نام کاربران جدید


The rest of this site is Copyright © 2004 2005 2006 2007 2008 GNUIran.org
Permission is granted to copy, distribute and/or modify this document under the terms of the GNU Free Documentation License,
Version 1.2 or any later version published by Free Software Foundation; A copy of the licence is available at www.gnu.org/copyleft/fdl.html

تمام مطالب این سایت تحت مجوز GNU/FDL نسخه ی ۱.۲ یا هر نسخه ی جدیدی که از سوی بنیاد نرم افزار آزاد منتشر شود قرار دارد شما برای کپی استفاده و/یا تغییر مستندات آزاد هستید.
می توانید یک نسخه از این مجوز را از اینجا تهیه کنید.


GIO Forums RSS   GIO News RSS   GIO Gallery RSS   Licensed under GNU/FDL  Use TW-CMS  Run on Debian GNU/Linux