Click Here to Go HomePage index.php
مهمان   به  GNUIran.org  خوش آمدید چهارشنبه، ۲۵ فروردین ۱۴۰۰ 
نکته ها و ترفند ها

برای باز کردن یک نرم افزار از طریق ترمینال برای آنکه بتوانید برنامه ای دیگر از طریق همان ترمینال اجرا کنید کافیست پس از تایپ نام برنامه یک علامت امپرسند "&” در انتهای نام آن تایپ کنید ، برای نمونه:

konqueror &

--

جستجو در سایت
جستجوی پیشرفته
جستجو در انجمن‌ها

پلاگین فایرفاکس

وضعیت کاربران سایت
مدیر
هیچیک از مدیران حاضر نیست
مدیر افتخاری
هیچ مدیر کمکی حاضر
ناظران
هیچ مدیر کمکی حاضر
اعضا:
جدیدترین:جدید امروز:0
جدیدترین:جدید دیروز:0
جدیدترین:مجموع:1040
جدیدترین:جدیدترین:
RezaJafary
اعضا:حاضر
اعضا:اعضا:0
مهمان‌ها:مهمان‌ها:1
مجموع:مجموع:1
کاربران حاضر
هیچ کاربر حاضری وجود ندارد

 
مقاله‌ی آموزشی: جلوگیری از حمله‌های SSH
980 بار مطالعه شده است
 
 
مقاله آموزشی

برای جلوگیری از حمله‌های SSH در شبکه در این مقاله می‌توانید روش انجام این کار با استفاده از DenyHosts را فرا بگیرید. DenyHost یک ابزار است که ورود از طریق SSH را کنترل می‌کند، این برنامه تمام hostهیی را که در لیست setc/hosts.deny/ موجود هستند را خوانده و به این لیست اجازه‌ی ورود از طریق SSH را نمی‌دهد.
ادامه ....


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ دوشنبه، ۰۸ اسفند ۱۳۸۴
   ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
نرم افزار: GNOME Power Manager نسخه‌ی 1.13.92
824 بار مطالعه شده است
 
 
GNOME Applications

نسخه‌ی جدیدی از برنامه‌ی GNOME Power Manager منتشر شد. این برنامه که به صورت یک Deamon اجرا می‌شود مدیریت Power سیستم را به عهده دارد. GNOME Power Manager از HAL برای کنترل کردن آیکون‌ها و رابطه با کاربران استفاده می‌کند. در این نسخه آیکون جدیدی برای نمایش شارژ یا دشارژ بودن UPS تعبیه شده است، متند‌های DUBS بهینه سازی شده‌اند و تعداد زیادی رفع اشکال صورت گرفته است. برای نصب این نسخه نیاز به HAL نسخه‌ی 0.5.6 و dbus نسخه‌ی 0.32 و glib نسخه‌ی 2.0 دارید.برای دریافت این نسخه که 930KB حجم دارد اینجا کلیک کنید. صفحه‌ی خانگی نیز منبعی مناسب برای دریافت اطلاعات بیشتر است.


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ دوشنبه، ۰۸ اسفند ۱۳۸۴
   ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
انتشار هسته: هسته‌ی Linux 2.6.16-rc4-git10
854 بار مطالعه شده است
 
 
Kernel

روز گذشته اسنپ‌شات جدیدی برای هسته‌ی لینوکس منتشر شد. این اسنپ‌شات Linux 2.6.16-rc4-git10 نام دارد ، برای دریافت این اسنپ‌شات می‌توانید اینجا کلیک کنید.برای مشاهده‌ی تغییرات اینجا و برای کسب اطلاعات بیشتر درباره‌ی کرنل اینجا کلیک کنید.


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ دوشنبه، ۰۸ اسفند ۱۳۸۴
   ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
یک بررسی: بررسی Banshee
962 بار مطالعه شده است
 
 
GNOME Applications

سایت Linux.com در یک مقاله به بررسی برنامه‌ی Banshee پرداخته است. برنامه‌ی Banshee یک برنامه‌ی اجرای موسیقی تحت کابخانه‌های +GTK است که Aaron Bockver و Novell آن را نوشته‌اند.این برنامه با استفاده از Mono و #C نوشته شده است و به سرعت در حال پیشرفت است.برای آشنایی بیشتر با این برنامه‌ی زیبا و کارامد می توانید این مقاله را مطالعه کنید.


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ جمعه، ۰۵ اسفند ۱۳۸۴
   ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
خبرها: بنیاد نرم‌افزار آزاد ویدئوی GPL3 را منتشر کرد
893 بار مطالعه شده است
 
 
GNU

بنیاد نرم‌افزار آزاد (Free Software Foundation) ویدئوی کنفرانسی را که درباره‌ی نسخه‌ی سوم مجوز GPL بود منتشر کرد. این کنفرانس که با حضور ریچارد استالمن و در ماه گذشته برگزار شده بود با هدف معرفی نسخه‌ی جدید این مجوز و دریافت نظرات افراد از طریق این کنفرانس برگزار شد. این ویدئو با فرمت Ogg Theora منتشر شده است و با استفاده از bittorent قابل دریافت است. برای دریافت از طریق bittorent می‌توانید اینجا کلیک کنید. برای آشنایی بیشتر با فرمت Ogg Theora می‌توانید به سایت رسمی آن در اینجا مراجعه کنید و یا مقاله‌ی مجله‌ی الکترونیکی ایران‌تاکس را در این باره مطالعه کنید.


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ چهارشنبه، ۰۳ اسفند ۱۳۸۴
   ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
مصاحبه: مصاحبه با Julian Seward
940 بار مطالعه شده است
 
 
KDE

برنامه‌ی Valigrind یک شبیه ساز پردازنده‌های مرکزی یا CPU است که در برنامه‌های KDE و بسیاری برنامه‌های دیگر برای دیباگ (debug) کردن برنامه‌ها استفاده می‌شود. نویسنده‌ی این برنامه یعنی Julian Seward مصاحبه‌ای با سایت KDE انجام داده است که برای علاقه‌مندان به روش‌های توسعه‌ی بازمتن جالب است. در این مصاحبه او از برنامه‌ای که نوشته است و هدفش از ایجاد برنامه و نظرش برای آینده‌ی برنامه سخن گفته است.
متن مصاحبه (انگلیسی)


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ سه شنبه، ۰۲ اسفند ۱۳۸۴
   ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
نرم افزار: GnuCash 1.9.1
986 بار مطالعه شده است
 
 
GNOME Applications

نسخه‌ی ناپایدار جدیدی از برنامه‌ی مدیریت حساب GnuCash منتشر شد. این نسخه که 1.9.1 نام دارد دومین نسخه‌ی ناپایدار سری 1.9 است که امید است تا چند ماه دیگر سری 2.0 منتشر شود. در این نسخه تعداد قابل توجهی مشکلات برنامه نویسی حل شده است و محیط کاربری نیز بهبودهای فراوانی یافته است. در صوتری که مایل به دریافت این برنامه هستید می‌توانید به اینجا مراجعه کنید. برای کسب اطلاع از وضعیت ترجمه‌های این برنامه و یا کمک در ترجمه‌ها نیز می‌توانید به اینجا مراجعه کنید. برای اطلاعات بیشتر نیز به صفحه‌ی اصلی در اینجا مراجعه کنید.


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ سه شنبه، ۰۲ اسفند ۱۳۸۴
   ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
انتشار هسته: Linux 2.6.16-rc4-git1
864 بار مطالعه شده است
 
 
Kernel

یک اسنپ‌شات جدید از هسته‌ی گنو لینوکس منتشر شد. این نسخه که Linux 2.6.16-rc4-git1 مطعلق به سری پایدار 2.6 بوده و یک اسنپ‌شات برای نسخه‌ی کاندادی چهارم 2.6.16 می‌باشد.برای مشاهده‌ی تغییرات اینجا کلیک کنید؛ برای کسب اطلاعات بیشتر درباره‌ی هسته‌ی لینوکس نیز اینجا کلیک کنید.


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ سه شنبه، ۰۲ اسفند ۱۳۸۴
   ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
یک بررسی: نگاهی به GNOME 2.14
903 بار مطالعه شده است
 
 
GNOME

اگر همه چیز درست پیش برود و توسعه دهندگان GNOME به قول خود وفا کنند نسخه‌ی 2.14 محیط میزکار GNOME در ۱۵ام ماه مارس (۲۴ اسفند) منتشر خواهد شد، در این نسخه امکانات جدید بسیاری گنجانده شده است و کارکردن با آن بسیار ساده‌تر شده است. سرعت بهبودیافته است و مشکلات امنیتی به حداقل رسیده‌اند. در این نسخه بازدهی و کاراریی بسیار مورد توجه قرار گرفته و سعی شده محصولی هر چه پایدارتر و کاراتر ارائه گردد. سایت GNOME.org در مقاله‌ای به بررسی این نسخه پرداخته است. برای مطالعه‌ی این بررسی و مشاهده‌ی تصاویری از این میزکار می‌توانید اینجا کلیک کنید. قابل توجه این که روزگذشته نسخه‌ی GNOME 2.14.0 Beta2 منتشر شد.(نام دیگر این نسخه 2.13.91 است)


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ دوشنبه، ۰۱ اسفند ۱۳۸۴
   ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
نرم افزار: Network Configure نسخه‌ی 0.1.5
873 بار مطالعه شده است
 
 

نسخه‌ی جدیدی از برنامه‌ی «Network Configuration Tool» منتشر شد. این برنامه برای تنظیم شبکه‌های Ethernet و PPPoE و PPTP و Dialup نیز WiFi استفاده می‌شود. البته در حال حاضر از WEP برای اتصالات بی‌سیم پشتیبانی نمی‌شود. این برنامه با داشتن ظاهری گرافیکی و کاربر پسند و استفاده از کتابخانه‌های +GTK محیطی ساده‌تر را برای کاربران لینوکس فراهم می‌کند تا بتوانند به سادگی از امکانات شبکه بهره بگیرند.. برای دریافت نیز اینجا و اگر مایل به مشاهده‌ی تصویری از این برنامه هستید اینجا کلیک کنید.


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ یكشنبه، ۳۰ بهمن ۱۳۸۴
   ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


<   11121314142434445464748495051525354555657585960616263646566768696106   >

امکانات

اطلاعات

ارتباطات

پروژه‌ها

ورود اعضا
 


 برای ورود مشکل دارید؟
 ثبت نام کاربران جدید


The rest of this site is Copyright © 2004 2005 2006 2007 2008 GNUIran.org
Permission is granted to copy, distribute and/or modify this document under the terms of the GNU Free Documentation License,
Version 1.2 or any later version published by Free Software Foundation; A copy of the licence is available at www.gnu.org/copyleft/fdl.html

تمام مطالب این سایت تحت مجوز GNU/FDL نسخه ی ۱.۲ یا هر نسخه ی جدیدی که از سوی بنیاد نرم افزار آزاد منتشر شود قرار دارد شما برای کپی استفاده و/یا تغییر مستندات آزاد هستید.
می توانید یک نسخه از این مجوز را از اینجا تهیه کنید.


GIO Forums RSS   GIO News RSS   GIO Gallery RSS   Licensed under GNU/FDL  Use TW-CMS  Run on Debian GNU/Linux