Click Here to Go HomePage http://www.osp.ir
مهمان   به  GNUIran.org  خوش آمدید پنجشنبه، ۲۶ فروردین ۱۴۰۰ 
نکته ها و ترفند ها

معرفی یک سایت

برای دریافت دیسکت بوت به آدرس

www.bootdisk.com

مراجعه کنید.

--

جستجو در سایت
جستجوی پیشرفته
جستجو در انجمن‌ها

پلاگین فایرفاکس

وضعیت کاربران سایت
مدیر
هیچیک از مدیران حاضر نیست
مدیر افتخاری
هیچ مدیر کمکی حاضر
ناظران
هیچ مدیر کمکی حاضر
اعضا:
جدیدترین:جدید امروز:0
جدیدترین:جدید دیروز:0
جدیدترین:مجموع:1040
جدیدترین:جدیدترین:
RezaJafary
اعضا:حاضر
اعضا:اعضا:0
مهمان‌ها:مهمان‌ها:1
مجموع:مجموع:1
کاربران حاضر
هیچ کاربر حاضری وجود ندارد

 
خبرها: کتاب رسمی Ubuntu
1247 بار مطالعه شده است
 
 
Ubuntu

پس از چند ماه تلاش تعدادی از توسعه دهندگان Ubuntu کتاب رسمی Ubuntu منتشر شد. این کتاب را "Prentice Hall PTR" منتشر کرده است و ویراستار اصلی «Jono Bacon» می‌باشد. البته نسخه‌ی الکترونیکی این کتاب تحت مجوز CCL منتشر شده است.اگرمایل به کمک در نوشتن این کتاب یا کامل کردن آن هستید می‌توانید اینجا کلیک کنید. بری خواندن آگهی رسمی این خبر نیز اینجا کلیک کنید.


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ دوشنبه، ۱۵ اسفند ۱۳۸۴
   ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
مقاله‌ی آموزشی: آپاچی ۲ همراهphp4 و php5
966 بار مطالعه شده است
 
 
Apache

در این مقاله روش نصب سرور وب آپاچی ۲ و فعال کردن PHP4 و PHP5 به صورت همزمان آموزش داده است. از آنجایی که اجرای php4 و php5 به صورت همزمان به عنوان ماجول آپاچی غیر ممکن است، در اینمقاله php5 به عنوان ماجول و php4 به صورت CGI فعال شده‌اند . این راهنما برای Debian Sarge 3.1 و نیز Ubuntu Breezy 5.10 نوشته شده است.(مقاله به انگلیسی است)


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ دوشنبه، ۱۵ اسفند ۱۳۸۴
   ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
انتشار جدید: نسخه‌ی جدید GCC
964 بار مطالعه شده است
 
 
GNU

‏ Mark Mitchell خبر از انتشار نسخه‌ی جدید GCC داد. این نسخه 4.1 است و یک انتشار اصلی ی Major به حساب می‌آید، بر اساس لیست قابلیت‌ها در این نسخه Optamizerها بهبود دوچندانی داشته‌اند، قابلیت‌های وابسته به زبان پیشرفت کرده‌اند، تعدادی محافظت در برابر حملات Stack-smashing و نیز Buffer - Overflow انجام گرفته. GCC یا GNU Compiler Collection شامل کامپایلرهای C و ++C و Objectiv-C و Fortran و Java و Ada می‌باشد. می‌توانید GCC را از اینجا دانلود کنید.


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ دوشنبه، ۱۵ اسفند ۱۳۸۴
   ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
مقاله‌ی آموزشی: راهنمای SSh در لینوکس
1192 بار مطالعه شده است
 
 
مقاله آموزشی

سایت suso.org در این مقاله به روش استفاده از SSH پرداخته شده است. در این مقاله به تعریف ماهیت SSH، شروع کار با SSH، ایجاد کلید‌های امن برای ارتباط، مفهوم رمزنگاری در ارسال و در نهایت کار با SCP به عنوان ابزاری ایمن برای جابجایی فایل در سرور و TCP Port Forwarding و .. پرداخته است. این مقاله به زبانی شیوا و ساده نوشته شده است و مناسب کاربران تازه‌کار و نا آشنا با SSH است. در صورتی که هنوز با SSH آشنا نشده‌اید خواندن این مقاله را به شما توصیه می‌کنیم.


  
 
 
نوشته شده توسط: Navid  در تاریخ دوشنبه، ۱۵ اسفند ۱۳۸۴
   ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
یک بررسی: بررسی FedoraCore 5
888 بار مطالعه شده است
 
 
Fedora

توزیع FedoraCore که از سوی جتماع RedHat مورد حمایت است برای انتشار پنجمین نسخه‌ی خود آماده می‌شود. سایت LinuxCult در مقاله‌ای به بررسی نسخه‌ی جدید این توزیع پرداخته است. در صورتی که مایل به مطالعه‌ی این بررسی هستید اینجا کلیک کنید.


  
 
 
نوشته شده توسط: Navid  در تاریخ دوشنبه، ۱۵ اسفند ۱۳۸۴
   ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
مقاله‌ی آموزشی: کنترل از طریق وب‌کم
1069 بار مطالعه شده است
 
 
مقاله آموزشی

آیا می‌خواهید چشمی در منزل یا محل کار خود داشته باشید در حالی که خودتان در آنجا حضور ندارید؟! شما می‌توانید سیستم لینوکسی خودتان را به یک سیستم کنترل حرکت از راه دور تبدیل کنید که از طریق یک دوربین وب‌کم و Motion که برنامه‌ای برای کنترل Video4Linux است استفاده کنید. در صورتی که مایل به انجام چنین کاری هستید می‌توانید این مقاله را بخواید.


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ شنبه، ۱۳ اسفند ۱۳۸۴
   ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
انتشار هسته: پچ جدید برای هسته
931 بار مطالعه شده است
 
 
Kernel

یک وصله‌ی جدید برای هسته‌ی لینکس به نام Linux 2.6.16-rc5-mm2 منتشر شد. برای مشاهده‌ی تغییرات اینجا کلیک کنید. برای دریافت اینجا و برای کسب اطلاع درباره‌ی وصله‌های mm اینجا کلیک کنید.


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ شنبه، ۱۳ اسفند ۱۳۸۴
   ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
مقاله‌ی آموزشی: ابزارهای مدیر سیستم
926 بار مطالعه شده است
 
 
مقاله آموزشی

سایت Linux.com مدتی است مقالاتی با موضوع «My Sysadmin toolbox» یا «جعبه ابزار مدیر سیستمم» منتشر می‌کند. در این سری مقالات این سایت به بررسی ابزارهای مفید برای مدیران سیستم می‌پردازد. در مقاله‌ی جدید نیز به بررسی برنامه‌های PuTTY و GNU Screen و GNU Emacs و SSH و System Rescue و GNU Readline نیز نگاهی دقیق‌تر به فایل‌های bashrc. و برنامه‌ی Rsync انداخته است.برای مطالعه‌ی این مقاله اینجا کلیک کنید.


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ جمعه، ۱۲ اسفند ۱۳۸۴
   ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
مقاله‌ی آموزشی: دیدن فایل‌های Word در خط فرمان
1484 بار مطالعه شده است
 
 
OpenOffice.org

به عنوان یک کاربر لینوکس گاهی بازی دادن کاربران ویندوز و مکینتاش به ذهنتان رسیده است! برای نمونه وقتی که یک فایل Word دریافت می‌کنید، از ریچارد استالمن در پاسخ به آن پیروی می‌کنید و آن را پس می‌فرستید. پردازنده‌های متن جدید در لینوکس مانند Abi Word و Kword و Open Office.org Writer و Text Marker امروزه بسیاری از فایل‌های Word را نمایش می‌دهند. اما اگر شما می‌خواهید این مستندات را در خط فرمان مشاهده نمایید یک ابزار مفید و کارآمد شما را در این کار یاری می‌کند.
ادامه ...


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ جمعه، ۱۲ اسفند ۱۳۸۴
   ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
نرم افزار: Quod Libet نسخه‌ی 0.18
955 بار مطالعه شده است
 
 
GNOME Applications

نسخه‌ی جدیدی از Quod Libetمنتشر شد. این برنامه یک پخش کننده‌ی موسیقی و یک ویرایشگر tagهای موسیقی است. این برنامه‌ که به زبان Python نوشته شده است و تحت مجوز آزاد GNU/GPL منتشر می‌شود برای طبقه بندی و ایجاد کتابخانه‌هایی برای موزیک‌ مناسب است. غیر از طبقه بندی بر اساس نام خواننده، آلبوم و سبک می‌توانید در میان گروه‌ها جستجو کنید، همچنین می‌تانید Tagهای تراک‌های مختلف را ویرایش کنید و این برای کاربرانی که اهل موسیقی هستند و تعداد زیادی تراک موسیقی دارند بسیار مناسب ایت. برای دریافت این برنامه و یا کسب اطلاع از نحوه‌ی نصب به صفحه‌ی اصلی در اینجا مراجعه کنید.(تصویری از این برنامه)


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ جمعه، ۱۲ اسفند ۱۳۸۴
   ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


<   1112131414243444546474849505152535455565758596061626364748494104   >

امکانات

اطلاعات

ارتباطات

پروژه‌ها

ورود اعضا
 


 برای ورود مشکل دارید؟
 ثبت نام کاربران جدید


The rest of this site is Copyright © 2004 2005 2006 2007 2008 GNUIran.org
Permission is granted to copy, distribute and/or modify this document under the terms of the GNU Free Documentation License,
Version 1.2 or any later version published by Free Software Foundation; A copy of the licence is available at www.gnu.org/copyleft/fdl.html

تمام مطالب این سایت تحت مجوز GNU/FDL نسخه ی ۱.۲ یا هر نسخه ی جدیدی که از سوی بنیاد نرم افزار آزاد منتشر شود قرار دارد شما برای کپی استفاده و/یا تغییر مستندات آزاد هستید.
می توانید یک نسخه از این مجوز را از اینجا تهیه کنید.


GIO Forums RSS   GIO News RSS   GIO Gallery RSS   Licensed under GNU/FDL  Use TW-CMS  Run on Debian GNU/Linux