Click Here to Go HomePage http://www.gnu.org
مهمان   به  GNUIran.org  خوش آمدید دوشنبه، ۰۱ مرداد ۱۴۰۳ 
نکته ها و ترفند ها

برای نصب یک بسته ی RPM در خط فرمان و با مجوز ریشه :
#rpm -Uvh  package-x.y.z-t.i386.rpm

--

جستجو در سایت
جستجوی پیشرفته
جستجو در انجمن‌ها

پلاگین فایرفاکس

وضعیت کاربران سایت
مدیر
هیچیک از مدیران حاضر نیست
مدیر افتخاری
هیچ مدیر کمکی حاضر
ناظران
هیچ مدیر کمکی حاضر
اعضا:
جدیدترین:جدید امروز:0
جدیدترین:جدید دیروز:0
جدیدترین:مجموع:1040
جدیدترین:جدیدترین:
RezaJafary
اعضا:حاضر
اعضا:اعضا:0
مهمان‌ها:مهمان‌ها:1
مجموع:مجموع:1
کاربران حاضر
هیچ کاربر حاضری وجود ندارد

 
یک بررسی: بررسی GNOME 2.14
989 بار مطالعه شده است
 
 
GNOME

«میزکار GNOME پس از مطالعاتی که از سوی Sun Microsystems در سال ۲۰۰۱ درباره‌ی کارآیی به عمل آمد وارد مسیر تازه‌ای شد، پس از آن GNOME آموخت که چطور سناریوهای کاربری و کارآیی را وارد مرحله‌ی اجرا کند، چگونه رابط کاربری قابل فهم‌تری را ایجاد کند و تغییرات عمده‌تری را در هر انتشار ایجاد کند. GNOME نسخه‌ی 2.14 نیز این خط را سیر می‌کند. هرچند بسیاری از این مراحل از چشم کاربران به دور است، ....»
ادامه‌ی بررسی


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ سه شنبه، ۰۱ فروردین ۱۳۸۵
   ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
یک بررسی: تور تصویری KNOPPIX 5.0
1177 بار مطالعه شده است
 
 
Knoppix

سایت OSDir تورتصویری از KNOPPIX 5.0 Live DVD منتشر کرده است. توزیع KNOPPIX یک دیسک زنده‌ی مبتنی بر Debian است که از نسخه‌ی ۴ به بعد برروی DVD منتشر می‌شود. در نسخه‌ی جدید تعداد زیادی تغییر در سیستم فایل unionfs انجام شده، شناسایی سخت افزارها بهبود بسیاری یافته و سیستم autoconfig بسیار بهتر شده است. برای دیدن این تور تصویری می‌توانید اینجا کلیک کنید.


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ سه شنبه، ۰۱ فروردین ۱۳۸۵
   ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
نرم افزار: VirgoFTP نسخه‌ی 1.3
1316 بار مطالعه شده است
 
 
GNOME Applications

برای بسیاری از کاربران نام CuteFTP آشناست، برنامه‌ی VirgoFTP نیز یک برنامه‌ی FTP Cliebt و بسیار شبیه یه CuteFTP است. این برنامه توسط SWT در جاوا نوشته شده است. هدف برنامه ایجاد برنامه‌ای ساده و نیز امن برای کاربران NON-WINDOWS در لینوکس و مکینتاش است. این برنامه به شما اجازه می‌دهد تا به صورت همزمان از چند اکانت FTP در چند سایت مختلف استفاده کنید. از SOCKS proxy نسخه‌ی 5 و HTTP Proxy پشتیبانی می‌کند.از پروتوکل RFC959 و OTP یا One Time Passwords پشتیبانی می‌کند. امکان ارسال به صورت Multiple Transfer Thread وجود داره. این برنامه از UTF-8 و en_us و GBK پشتیبانی می‌کند و برای نصب نیاز به Java 1.5 و +GTK نسخه‌ی 2.4x یا بالاتر نیاز دارید.
صفحه‌ی اصلی | تصاویر | دانلود


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ سه شنبه، ۰۱ فروردین ۱۳۸۵
   ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
نرم افزار: Evolution نسخه‌ی 2.6.0
1300 بار مطالعه شده است
 
 
Evolution

نسخه‌ی جدیدی از Evolution منتشر شد،این نسخه که ۲.۶.۰ است جدیدترین نسخه‌ی پایدار برنامه‌ی Evolution است. Evolution برنامه‌ای برای مدیریت قرارها، برنامه ریزی‌های شخصی و کنترل و مدیریت نامه‌های الکترونیکی است. این برنامه با امکانات بسیار زیاد خود یک برنامه‌ی مناسب در سطح تجاری یا Enterprise است و بسیاری از کاربران لینوکس از این برنامه به عنوان برنامه‌ی Mail Client یا برنامه‌ی مدیریت ایمیل استفاده می‌کنند. در این نسخه قابلیت Memo Component اضافه شده است و دیدی جدیدتر نصبت به Eventها، Taskها و Meeting Editor ایجاد شده است.یک سررسید کامل ایجاد شده است، از CalDAV و مدیریت از طریق شبکه پشتیبانی می‌شود، پشتیبانی از GroupWise بهبود بیشتری یافته، در قسمت لیست ملاقات‌ها و تماس‌ها نیز پشتیبانی از LDAP افزوده شده است، تعداد زیادی باگ نیز برظرف شده است که باعث می‌شود برنامه هرچه بهتر کار کند.برای دریافت و یا اطلاع از تمام امکانات این برنامه می‌توانید به سایت رسمی آن در اینجا مراجعه کنید. برای کاربری هر چه بهتر و آشنایی بیشتر با برنامه نیز خواندن مستندات آن در ویکی را به شما پیشنهاد می‌کنیم.


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ چهارشنبه، ۲۴ اسفند ۱۳۸۴
   ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
مقایسه: مکینتاش از دید لینوکس
1230 بار مطالعه شده است
 
 
مقاله آموزشی

..... «لینوکس کار تمام وقت من است، من برنامه‌ی LAMP را نوشتم و مدیر یک گروه از سرورهای لینوکس هستم. ده سال است که از لینوکس استفاده می‌کنم و بیش از چهار سال است که لینوکس میزکار اصلی من است. خوب، پس چرا من درباره‌ی مکینتاش می‌نویسم؟ چرا که مدتی پیش بر اثر کنجکاوی چیزهایی درباره‌ی مکینتاش و نحوه‌ی استفاده از آن برروی میزکارم کشف کردم.
در بیست سالی که من با کامپیوتر کار می‌کنم هر گز یک کامپیوتر اپل نداشته‌ام......» آنچه خواندید مقاله‌ای است که یکی از مدیران سیستم لینوکس درباره‌ی کامپیوترهای اپل نوشته اشت. در صورتی که مایل به خواندن ادامه‌ی این مقاله به انگلیسی هستید اینجا کلیک کنید.


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ چهارشنبه، ۲۴ اسفند ۱۳۸۴
   ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
نرم افزار: emelFM2 نسخه‌ی 0.1.6
1161 بار مطالعه شده است
 
 
GNOME Applications

نسخه‌ی 0.1.6 برنامه‌ی emelFM2 منتشر شد. برنامه‌ی emelFM2 یک مدیر فایل یا «File Manager» است که توسط کتابخانه‌های +GTK نوشته شده است و تحت مجوز آزاد GNU/GPL منتشر می‌شود. این مدیر فایل با ظاهری ساده و حجمی پایین دارای امکانات بسیاری مانند بوک‌مارک‌ها، فیلترهای مختلف برای فایل‌ها و دایرکتوری‌ها، خط فرمان توکار و پلاگین‌های مختلف است که کار با این برنامه‌ را بسیار ساده‌تر و شیرین‌تر می‌کند. برخی میزکارها مانند FluxBox از emelFM استفاده می‌کنند که برای نسخه‌ی ۱ کتابخانه‌های GTK نوشته شده است اما emelFM2 برای کتابخانه‌های GTK+ 2 نوشته شده است و می‌تواند به خوبی از Unicode پشتیبانی‌ می‌کند. برای دیدن تصاویر این برنامه اینجا کلیک کنید. برای رفتن به سایت رسمی اینجا و برای دانلود سورس کد این برنامهاینجا کلیک کنید.


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ چهارشنبه، ۲۴ اسفند ۱۳۸۴
   ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
مقاله‌ی آموزشی: منتقل کردن فونت‌ها به لینوکس
1412 بار مطالعه شده است
 
 
مقاله آموزشی

در بسیاری از نصب‌های سیستم عامل فونت‌ها قسمت‌هایی هستند که فراموش می‌شوند، زمانی که شما لینوکسی جدید نصب می‌کنید و یا اط ویندوز به لینوکس محاجرت می‌کنید این موضوع بسیار مشهود است. این بسیار عذاب آور است که بخواهیم تمام فونت‌ها را مجددا از اینترنت دانلود کنیم و شاید باید روزها وقت خود را برای پیدا کردن فونت‌ها صرف کنیم، یافتن فونت مورد علاقه ویا تنظیم بهترین نمایش فونت ....در این مقاله می‌توانید روشی برای گرفتن کپی پشتیبان از فونت‌های خود بیاموزید.


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ چهارشنبه، ۲۴ اسفند ۱۳۸۴
   ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
انتشار هسته: پچ جدید هسته
1173 بار مطالعه شده است
 
 
Kernel

یک SnapShot جدید از هسته‌ی لینوکس منتشر شد. این اسنپ‌شات برای هسته‌ی پایدار سری 2.6.16 بوده و نام آن linux 2.6.16-rc5-git14 است. برای کسب اطلاع از تغییرات اینجا و برای کسب اطلاعات بیشتر اینجا کلیک کنید.


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ شنبه، ۲۰ اسفند ۱۳۸۴
   ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
نرم افزار: BandSaw نسخه‌ی 0.3.0
1257 بار مطالعه شده است
 
 
GNOME Applications

برنامه‌ی Band Saw یک برنامه‌ی مانیتورینگ و کنترل سیستم است که به مدیران سیستم این اجازه را می‌دهد که تعداد زیادی سیستم را همزمان مانیتور کنند. این برنامه‌ی آزاد تحت مجوز GNU/GPL منتشر شده است و با زبان PyThon نوشته شده است و از کتابخانه‌های GTK برای نمایش گرافیک خود استفاده می‌کند.برای دریافت سورس برنامه اینجا و برای مشاهده‌ی سایت رسمی آن اینجا کلیک کنید.


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ شنبه، ۲۰ اسفند ۱۳۸۴
   ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
انتشار هسته: لینوکس 2.6.15.6 منتشر شد
1148 بار مطالعه شده است
 
 
Kernel

نسخه‌ی جدیدی از هسته‌ی سیستم گنو/ لینوکسمنتشر شد. این نسخه 2.6.15.6 نام دارد روز گذشته منتشر شده است.برای دریافت کد منبع این نسخه اینجا کلیک کنید. برای مشاهده‌ی لیست تغییرات نیز اینجا کلیک کنید.

  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ دوشنبه، ۱۵ اسفند ۱۳۸۴
   ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


<   11121313233343536373839404142434445464748495051525354555657585960616263738393103   >

امکانات

اطلاعات

ارتباطات

پروژه‌ها

ورود اعضا
 


 برای ورود مشکل دارید؟
 ثبت نام کاربران جدید


The rest of this site is Copyright © 2004 2005 2006 2007 2008 GNUIran.org
Permission is granted to copy, distribute and/or modify this document under the terms of the GNU Free Documentation License,
Version 1.2 or any later version published by Free Software Foundation; A copy of the licence is available at www.gnu.org/copyleft/fdl.html

تمام مطالب این سایت تحت مجوز GNU/FDL نسخه ی ۱.۲ یا هر نسخه ی جدیدی که از سوی بنیاد نرم افزار آزاد منتشر شود قرار دارد شما برای کپی استفاده و/یا تغییر مستندات آزاد هستید.
می توانید یک نسخه از این مجوز را از اینجا تهیه کنید.


GIO Forums RSS   GIO News RSS   GIO Gallery RSS   Licensed under GNU/FDL  Use TW-CMS  Run on Debian GNU/Linux