Click Here to Go HomePage index.php
مهمان   به  GNUIran.org  خوش آمدید چهارشنبه، ۲۵ فروردین ۱۴۰۰ 
نکته ها و ترفند ها

آیا می دانید MD5 چیست؟ اگر نمی دانید اینجا کلیک کنید و بخوانید.

--

جستجو در سایت
جستجوی پیشرفته
جستجو در انجمن‌ها

پلاگین فایرفاکس

وضعیت کاربران سایت
مدیر
هیچیک از مدیران حاضر نیست
مدیر افتخاری
هیچ مدیر کمکی حاضر
ناظران
هیچ مدیر کمکی حاضر
اعضا:
جدیدترین:جدید امروز:0
جدیدترین:جدید دیروز:0
جدیدترین:مجموع:1040
جدیدترین:جدیدترین:
RezaJafary
اعضا:حاضر
اعضا:اعضا:0
مهمان‌ها:مهمان‌ها:1
مجموع:مجموع:1
کاربران حاضر
هیچ کاربر حاضری وجود ندارد

 
نرم افزار: xCHM نسخه‌ی 1.6
1090 بار مطالعه شده است
 
 
GNOME Applications

نسخه‌ی جدیدی از برنامه‌ی xCHM منتشر شد.در این نسخه علاوه بر ترجمه‌ی اکراینی، تعدادی باگ حل شده و نیز مشکل نمایش تصاویر نیز حل شده است. برای نصب این نسخه به GTK+ Version 2.2 یا بالاتر نیاز هست. برنامه‌ی xCHM برای دیدن فایل‌های CHM یا Compiled HTML Help در لینوکس به کار برده می‌شود که با حجم بسیار پایین خود بسیار عالی کار می‌کند.برای دیدن تصاویر این برنامه اینجا کلیک کنید. نیز برای کسب اطلاعات بیشتر و نیز دریافت برنامه اینجا کلیک کنید.


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ پنجشنبه، ۱۷ فروردین ۱۳۸۵
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
مقاله‌ی آموزشی: ایجاد چارت‌های Falsh با PHP/SWF
956 بار مطالعه شده است
 
 
PHP

برای داشتن چارتی زیبا و چشم‌آرا می‌توانید از PHP/SWF کمک بگیرید. این ابزار PHP می‌تواند بیست نوع مختلف از چارت‌ها را فراهم کند. این چارت‌ها می‌توانند به صورت خطی، ستونی، سه بعدی، پراکنده، میله‌ای و ... باشند. سایت Linux.com مقاله‌ای درباره‌ی این ابزار نوشته است که خواندن آن را به علاقه‌مندان توصیه می‌کنیم. برای مطالعه می‌توانیداینجا کلیک کنید.


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ پنجشنبه، ۱۷ فروردین ۱۳۸۵
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
خبرها: دیسک‌های Blu-ray ویا HD-DVD نخرید!
972 بار مطالعه شده است
 
 
GNU

بایکوتی جدید از سوی «بنیاد نرم‌افزار آزاد» مبنی بر نخریدن دیسک‌های Blu-ray یا HD-DVD منتشر شد. در متن این درخواست نوشته شده است:« هالی‌وود (Hollywood) برنامه‌ای برای «Digital Restrictions Management» در نظر گرفته است که از طرف Intel و IBM و Microsoft و SONY پشتیبانی می‌شود. این قانون برای تخدی به آزادی‌های شما برنامه ریزی شده است. این‌ها علاوه بر این به «نرم‌افزارهای آزاد» نیز صدمه می‌زنند، چرا که نرم‌افزارهای آزاد هرگز نمی‌توانند این دیسک‌ها را بخوانند. باید جلوی این دسیسه‌ی تجاری برای محدود کردن دسترسی به تکنولوژی گرفته شود. تا این‌ها وجود دارند، شما باید آن‌ها را از زندگی و خانه‌ی خود دور کنید.


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ چهارشنبه، ۰۹ فروردین ۱۳۸۵
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
شماره هیجدهم نشریه الکترونیک لینوکس منتشر شد
816 بار مطالعه شده است
 
 
IranTux

شماره هیجدهم نشریه الکترونیک لینوکس منتشر شد٬ این شماره اولین شماره‌ی سال ۱۳۸۵ این مجلهی الکترونیکی می‌باشد. مقاله‌های منتشر شده در این شماره عبارتند از : آشنایی با ScummVM آشنایی با awk بخش هشتم نخستین نگاه به میزکار GNOME 2.14 آشنایی با Subversion بخش ششم متقاعد کردن مدیران به استفاده از نرم‌افزار آزاد ماژول نویسی برای هسته لینوکس (قسمت هشتم) آشنایی با Phil Zimmermann امیدواریم این نسخه نیز مورد توجه دوست‌داران نشریه قرار گیرد.

  
 
 
نوشته شده توسط: md  در تاریخ یكشنبه، ۰۶ فروردین ۱۳۸۵
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
خبرها: کابران ناتوان باید ارتباط را یاد بگیرند.
862 بار مطالعه شده است
 
 
اخبار

امکان دسترسی موضوعی مهم برای توسعه‌دهندگان و حامیان FOSS می باشد. ISO استانداردهایی را برای تضمین در دسترس بودن نرم‌افزارها برای مردم، تعیین کرده است. بعضی از دولت‌ها لازم می‌دانند که نرم‌افزارهایی که برای استفاده عمومی ساخته شده‌اند، باید از استانداردهای دسترسی پا فراتر بگذارند. برای مطالعه این مطلب اینجا کلیک کنید.


  
 
 
نوشته شده توسط: Javid  در تاریخ چهارشنبه، ۰۲ فروردین ۱۳۸۵
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
یک بررسی: سیستم عامل رومیزی من: جنتو لینوکس
1420 بار مطالعه شده است
 
 
Gentoo

به عنوان یک تازه‌کار لینوکس، ردهت 9 برای من مفید بود.وقتی این شور اولیه از بین رفت، از Slackware Linux استفاده کردم. سپس Ubuntu را امتحان کردم که برای کامپیوتر قدیمی من بدون فایل Swap خیلی کند بود. در این هنگام من به کاربری تبدیل شده بودم که از کار با کنسول لذت می‌بردم. تصمیم گرفتم از توزیع‌هایی که در کامپیوتر من کند بودند، پا فراتر بگذارم. قدرت، سرعت، نرم افزارها و پیکربندی جنتو لینوکس جذابیت خاصی برای من داشت. جنتو لینوکس سرعت بالایی دارد چون تمام بسته‌هایی که در آن نصب می شود، با سخت‌افزار کاربر سازگاری کامل دارند. اکثر این بسته‌ها سورس‌کد هستند اما بسته‌های باینری نیز در حال رایج شدن می باشند چون سریعتر نصب می شوند...
متن کامل این خبر را از اینجا بخوانید.

  
 
 
نوشته شده توسط: Javid  در تاریخ چهارشنبه، ۰۲ فروردین ۱۳۸۵
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
یک بررسی: dvd::rip نسخه‌ی 0.52.7
828 بار مطالعه شده است
 
 

نسخه‌ی جدید برنامه‌ی dvd::rip منتشر شد. dvd::rip برنامه‌ای برای کپی DVDها با قابلیت‌های مختلف و رابط کاربری ساده است. توسط این برنامه می‌توانید اطلاعات DVD خود را برروی دیسک سخت rip کنید، از انتخاب Trackها و Multi Title پشتیبانی می‌کند. تمام کدک‌های اساسی را پشتیبانی می‌کند. (مانند xvid، divx، ffmpeg، mpeg1 و mpeg2) قابلیت نوشتن دیسک‌ها که البته کامل نیست، از فرمت OGG/Vorbis و WAV به خوبی پشتیبانی می‌کند، البته در قسمت Chapter تنها یک فایل برای هر Chapter قابل قبول است. این برنامه بر اساس GTK+ 1.2.x نوشته شده است و برنامه‌ای آزاد تحت مجوز GNU/GPL است.برای رفتن به صفحه‌ی اصلی اینجا، برای دیدن تصویری از برنامهاینجاو برای دانلود کردن سورس کد اینجا کلیک کنید.


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ سه شنبه، ۰۱ فروردین ۱۳۸۵
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
یک بررسی: تور تصویری Kubuntu 6.04 Flight 5
818 بار مطالعه شده است
 
 
Kubuntu

تور تصویری جدیدی از توزیع Kubuntu منتشر شد. Kubuntu توزیعی بر پایه‌ی Ubuntu همراه با میز کار KDE است که به صورت دیسک زنده منتشر می‌شود. مدیر بسته‌های جدید، ظاهر جدید و آخرین نسخه‌ی KDE از ویژگی‌های نسخه‌ی 6.04 Flight5 است. برای دیدن این تور اینجا کلیک کنید.


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ سه شنبه، ۰۱ فروردین ۱۳۸۵
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
نرم افزار: LTM نسخه‌ی 0.6.0
844 بار مطالعه شده است
 
 
GNOME Applications

برنامه‌ی Laptop CPU Temperature Monitor for GNOME یک اپلت برای محیط میزکار GNOME است که مقدار حرارت CPU لپ‌تاپ را نمایش می‌دهد. شما می‌توانید یک گزارش از دما گرفته و در فایلی ذخیره کنید. این برنامه تحت مجوز آزاد GNU/GPL منتشر شده است و برای نصب نیاز به +GTK نسخه‌ی 2.6x و python دارد. می‌توانید سورس ۱۵۷ کیلوبایتی این برنامه را از اینجا دانلود کنید، همچنین برای نصب می‌ةوانید از بسته‌های دبیانیبا حجم ۵۱ کیلوبایت نیز استفاده کنید. برای دیدن تصویری از این برنامه نیز می‌توانید اینجا کلیک.


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ سه شنبه، ۰۱ فروردین ۱۳۸۵
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
یک بررسی: چرا باید Epiphany باید به عنوان مرورگر پیش فرض انتخاب کرد؟!
870 بار مطالعه شده است
 
 
GNOME Applications

«فلسفه‌ی گنوم این است برنامه‌هایی بنویسند که کار خود را انجام دهند، تنها کار خودشان را...» قسمتی از یک بررسی درباره‌ی مرورگر Epiphany را مطالعه کردید. این مرورگر وب که مرورگر پیش فرض محیط میزکار GNOME است، در کنار سادگی محیطی کاری و کامل با قابلیت‌های فراوان برای کاربران ایجاد کرده است. در این مقاله به قابلیت‌های Epiphany و آنچه این برنامه دارد اشاره شده است و دلایلی برای استفاده از این برنامه نوشته شده است! نسخه‌ی جدید این برنامه که همراه میزکار 2.14 منتشر شده است دارای قابلیت‌های بسیار و اضافات یا extensionهایی است که قابلیت‌های زیبایی به این برنامه اضافه می‌کند. برای مطالعه‌ی این بررسی اینجا کلیک کنید.


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ سه شنبه، ۰۱ فروردین ۱۳۸۵
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


<   111213132333435363738394041424344454647484950515253545556575859606162728292102   >

امکانات

اطلاعات

ارتباطات

پروژه‌ها

ورود اعضا
 


 برای ورود مشکل دارید؟
 ثبت نام کاربران جدید


The rest of this site is Copyright © 2004 2005 2006 2007 2008 GNUIran.org
Permission is granted to copy, distribute and/or modify this document under the terms of the GNU Free Documentation License,
Version 1.2 or any later version published by Free Software Foundation; A copy of the licence is available at www.gnu.org/copyleft/fdl.html

تمام مطالب این سایت تحت مجوز GNU/FDL نسخه ی ۱.۲ یا هر نسخه ی جدیدی که از سوی بنیاد نرم افزار آزاد منتشر شود قرار دارد شما برای کپی استفاده و/یا تغییر مستندات آزاد هستید.
می توانید یک نسخه از این مجوز را از اینجا تهیه کنید.


GIO Forums RSS   GIO News RSS   GIO Gallery RSS   Licensed under GNU/FDL  Use TW-CMS  Run on Debian GNU/Linux