Click Here to Go HomePage http://www.gnu.org
مهمان   به  GNUIran.org  خوش آمدید چهارشنبه، ۲۵ فروردین ۱۴۰۰ 
نکته ها و ترفند ها

غلط های مصطلح
آیا می دانید نرم افزار KPPP را چگونه تلفظ می کنند؟ تلفظ این نرم افزار "کی تریپل پی-Key triple Pi-" است.

-- ناشناس

جستجو در سایت
جستجوی پیشرفته
جستجو در انجمن‌ها

پلاگین فایرفاکس

وضعیت کاربران سایت
مدیر
هیچیک از مدیران حاضر نیست
مدیر افتخاری
هیچ مدیر کمکی حاضر
ناظران
هیچ مدیر کمکی حاضر
اعضا:
جدیدترین:جدید امروز:0
جدیدترین:جدید دیروز:0
جدیدترین:مجموع:1040
جدیدترین:جدیدترین:
RezaJafary
اعضا:حاضر
اعضا:اعضا:0
مهمان‌ها:مهمان‌ها:1
مجموع:مجموع:1
کاربران حاضر
هیچ کاربر حاضری وجود ندارد

 
نرم افزار: gnome-game نسخه‌ی 2.14.1
976 بار مطالعه شده است
 
 
GNOME Applications

نسخه ی جدیدی از مجموعه‌ی gnome-game منتشر شد. این بسته شامل مجموعه‌ای از بازی‌ها برای محیط GNOME است. این بازی‌ها اغلب بازی‌های ساده و فکری و یا سرگرم‌کننده هستند. در این مجموعه می‌توانید بازی‌هایی مانند Aisleriot, Ataxx, Blackjack, Five-or-more, Four-in-a-Row, Gnometris, Iagno, Klotski, Mahjongg, Mines, Nibbles, Robots, Same GNOME, Tali, و Tetrave را بیابید. این بازی‌ها به کتابخانه‌های GTK++ 2.8 یا بالاتر و کتابخانه‌ّای استاندارد GNOME 2.14 برای نصب نیاز دارند. در صورتی که مایل به دریافت این بسته‌ هستید به سایت اصلی آن دراینجا مراجعه کنید.


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ پنجشنبه، ۲۴ فروردین ۱۳۸۵
   ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
انتشار جدید: KOffice نسخه‌ی 1.5 منتشر شد
902 بار مطالعه شده است
 
 
KDE

تیم توسعه‌ی KDE روز ۱۱ آپریل اعلام کرد که نسخه‌ی 1.5 مجموعه برنامه‌های دفتری KOffice منتشر شد. در این نسخه KOffice فرمت OpenDocuments را به عنوان فرمت پیش‌فرض خود استفاده می‌کند. از طرفی برنامه‌ی جدیدی برای مدیریت پروژه‌ها به نام KPlato به این مجموعه افزورده شده است. در Krita پشتیبانی از نوع پیشرفته‌ی Color Adjust به عمل آمده پس از مدت‌ها Kexi نسخه‌ی ۱.۰ در این مجموعه به کار رفته.برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره‌ی این مجموعه می‌توانید به سایت رسمی آن مراجعه کنیدو. اگر به خواندن آگهی انتشار نسخه‌ی جدید علاقه‌مند هستید می‌توانید آگهی انتشار نسخه‌ی ۱.۵ را در اینجا بخوانید.


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ پنجشنبه، ۲۴ فروردین ۱۳۸۵
   ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
نرم افزار: GNUCash نسخه‌ی1.9.4
932 بار مطالعه شده است
 
 
GNOME Applications

نسخه‌ی جدیدی از برنامه‌ی محبوب GnuCash منتشر شد. این نسخه که نسخه‌ی 1.9.4 است یک نسخه‌ی پایدار بوده و تعداد زیادی مشکل در آن حل شده است. مشکلاتی که در قسمت گزارش‌گیری وجود داشت برطرف شده است و یک نوارابزار جدید با آیکون‌ّای زیبا به آن اضافه شده است. تراکنش‌های برنامه‌ریزی شده نیز به خوبی کار می‌کنند، مشکلی که گاهی در زمان استفاده از Cancell رخ می‌داد و پس Cancel کردن تمام تغییرات Cancel می‌شدند نیز برطرف شده است. برای دیدن لیست تغییرات این نسخه می‌ةوانید بهسایت اصلیدراینجا مراجعه کنید. برای دانلود سورس‌کد 9.7 مگابایتی نیز اینجا کلیک کنید.


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ دوشنبه، ۲۱ فروردین ۱۳۸۵
   ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
مقاله‌ی آموزشی: ۱۰ ابزار برای مدیران سیستم
853 بار مطالعه شده است
 
 
مقاله آموزشی

Vadia Bodgan در مقاله‌ای به بررسی ۱۰ ابزاری که از آن‌ها بسیار استفاده می‌کند پر داخته است. Vadia Bogdan خود مدیر سیستم‌‌‌های Linux و FreeBSD است. او به بررسی ابزارهای GNUCreen و FUSE و GBDE و Mandatory Access Control و Pkg_cutleaves و Birthday و Figaro's Password Manager و Graphviz و Wmweather و Portaudit پرداخته است. این مقاله در سایت Linux.com منتشر شده است و برای خواندن آن می‌ةوانید اینجا را کلیک کنید.


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ دوشنبه، ۲۱ فروردین ۱۳۸۵
   ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
نرم افزار: IBM ACPI applet
908 بار مطالعه شده است
 
 
GNOME Applications

اگر از لپ‌تاپ‌های IBM برای کارتان استفاده می‌کنید و نیاز به اپلتی در محیط میز کار گنوم دارید که اطلاعات کافی درباره‌ی «فن» و «دمای پردازنده» به شما بدهد می‌توانید برنامه‌ی IBM ACPI Applet را دانلود و نصب کنید.این برنامه که یک برنامه‌ی آزاد تحت مجوز GPL است برای GTK+ 2.6 یا بالاتر نوشته است و بسته‌‌های دبیانی و نیز سورس‌کد برای کامپایل آماده است.برای دیدن تصاویری از محیط کار این برنامه اینجا کلیککنید. برای دریافت نیز می‌توانید اینجا کلیک کنید.


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ دوشنبه، ۲۱ فروردین ۱۳۸۵
   ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
انتشار هسته: اسنپ‌شات جدید هسته
900 بار مطالعه شده است
 
 
Kernel

یک اسنپ‌شات جدید برای هسته‌ی 2.6 منتشر شد. این اسنتپ‌شات Linux 2.6.17-rc1-git2 نام دارد. برای دریافت این اسنپ‌شات اینجا کلیک کنید. برای کسب اطلاع از تغییرات نیز اینجا کلیک کنید.نیز در همین‌جا اشاره کنیم که آخرین نسخه‌ی پایدار هسته‌ی گنو/لینوکس نسخه‌ی 2.6.16.2 می‌باشد که سه روز پیش منتشر شده است.


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ دوشنبه، ۲۱ فروردین ۱۳۸۵
   ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
نرم افزار: galculator نسخه‌ی 1.2.5.2
905 بار مطالعه شده است
 
 
GNOME Applications

برنامه‌ی galculator یک ماشین حساب براساس GTK2 مب‌باشد که از مدل RPN پشتیبانی می‌کند و به شما امکان می‌دهد فرمول را وارد کنید و نیز از مدل حساب جبری پشتیبانی می‌کند. این ماشین حساب علمی (مهندسی) از عملیات‌های جذر، توان، رادیکال، لگاریتم، مبناهای مختلف (دسیمال، اکتال، هگزادسیمال و باینری) و مبناهای مختلف برای زوایا (گراد، درجه،رادیان) پشتیبانی می‌کند. برای نصب به GTK+ 2.0 یا بالاتر نیاز دارید. برای دیدن تصاویر این برنامه اینجا و برای دانلود و نیز دیدن سایت رسمی اینجا کلیک کنید.


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ پنجشنبه، ۱۷ فروردین ۱۳۸۵
   ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
یک بررسی: تور تصویری SuSE 10.1
910 بار مطالعه شده است
 
 
SuSE

سایت OSDirتور تصویری جدیدی به راه انداخته، اگر کاربر SuSE هستید به شما پیشنهاد می‌کنیم حتما در این تور شرکت کنید. تور جدید مربوط به SuSE 10.1 است، که تا مدتی دیگر منتشر خواهد شد. این تور بر ساسا نسخه‌ی بتای 9 منتشر شده است. در صورتی که مایل به دیدن این تور هستید اینجا کلیک کنید.


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ پنجشنبه، ۱۷ فروردین ۱۳۸۵
   ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
یک بررسی: میزکارم : CentOS
876 بار مطالعه شده است
 
 
مقاله آموزشی

سایت linux.com یک بررسی درباره‌ی توزیع CentOS نسخه‌ی 4.2 منتشر کرده است. این بررسی را Steve Hanson یکی از مدیران سیستم مشهور دنیای لینوکس نوشته است. در این بررسی می‌خوانیم :
« بیش از ۲۰ سال است که من مدیر سیستم‌های یونیکس و لینوکس بوده‌ام و با سیستم عامل‌های مختلفی کار کرده‌ام. سال‌های زیادی را صرف کار با ردهت و نیز توزیع فدوارکور کرده‌ام ، من سردبیر مجله‌ی الکترونیکی Fedorazone هستم، یک شرکت مشاوره وب را اداره می‌کنم و تعداد زیادی برنامه‌های وب و ایمیل را نگهداری می‌کنم.(Maintain) من CentOS را برای پلتفورم سرورهای خودم انتخاب کردم چرا که ....»
ادامه

  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ پنجشنبه، ۱۷ فروردین ۱۳۸۵
   ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
یک بررسی: تور تصویری Mozilla Lightning
812 بار مطالعه شده است
 
 
Mozilla

سایت OSDir مدتیست که علاوه بر توزیع‌های لینوکس به برگزاری تورهای تصویری برای برنامه‌های مشهور اوپن‌سورس می‌پردازد. در یکی از این تورها به بررسی برنامه‌ی Mozilla Lightning نسخه‌ی 0.1 پرداخته است. در صورتی که مایل به دیدین این تور هستید می‌توانید اینجا کلیک .


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ پنجشنبه، ۱۷ فروردین ۱۳۸۵
   ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


<   1112131323334353637383940414243444546474849505152535455565758596061718191101   >

امکانات

اطلاعات

ارتباطات

پروژه‌ها

ورود اعضا
 


 برای ورود مشکل دارید؟
 ثبت نام کاربران جدید


The rest of this site is Copyright © 2004 2005 2006 2007 2008 GNUIran.org
Permission is granted to copy, distribute and/or modify this document under the terms of the GNU Free Documentation License,
Version 1.2 or any later version published by Free Software Foundation; A copy of the licence is available at www.gnu.org/copyleft/fdl.html

تمام مطالب این سایت تحت مجوز GNU/FDL نسخه ی ۱.۲ یا هر نسخه ی جدیدی که از سوی بنیاد نرم افزار آزاد منتشر شود قرار دارد شما برای کپی استفاده و/یا تغییر مستندات آزاد هستید.
می توانید یک نسخه از این مجوز را از اینجا تهیه کنید.


GIO Forums RSS   GIO News RSS   GIO Gallery RSS   Licensed under GNU/FDL  Use TW-CMS  Run on Debian GNU/Linux