Click Here to Go HomePage index.php
مهمان   به  GNUIran.org  خوش آمدید چهارشنبه، ۲۵ فروردین ۱۴۰۰ 
نکته ها و ترفند ها

معرفی یک سایت

برای دیدن تصاویر لینوکس به آدرس

www.lynucs.com

مراجعه کنید.

--

جستجو در سایت
جستجوی پیشرفته
جستجو در انجمن‌ها

پلاگین فایرفاکس

وضعیت کاربران سایت
مدیر
هیچیک از مدیران حاضر نیست
مدیر افتخاری
هیچ مدیر کمکی حاضر
ناظران
هیچ مدیر کمکی حاضر
اعضا:
جدیدترین:جدید امروز:0
جدیدترین:جدید دیروز:0
جدیدترین:مجموع:1040
جدیدترین:جدیدترین:
RezaJafary
اعضا:حاضر
اعضا:اعضا:0
مهمان‌ها:مهمان‌ها:1
مجموع:مجموع:1
کاربران حاضر
هیچ کاربر حاضری وجود ندارد

 
یک بررسی: بررسی VIM 7
927 بار مطالعه شده است
 
 
Vim The Editor

نسخه‌ی 7 برنامه‌ی VIM هنوز منتشر نشده است و در حقیقتدر مرحله‌ی تست است. اما Joe 'Zonker' Brockmeier این برنامه را نصب و بررسی درباره‌ی ‌آن در سایت Linux.com منتشر کرده است. در این بررسی می‌خوانیم:
« برای آزمایش Vim من نسخه‌ی 7.0f beta آن را برروی Ubuntu Breezy کامپایل کردم و این برنامه را برای کارهای روزانه‌ی خودم به مدت چند روز استفاده کردم.

[متن کامل...] 'بررسی VIM 7'   2616 کلمه در ادامه متن
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ چهارشنبه، ۱۳ اردیبهشت ۱۳۸۵
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
خبرها: تور تصویری Ubutu 6.06
906 بار مطالعه شده است
 
 
Ubuntu

سایت OSDir در دو تور تصویری به بررسی Ubuntu 6.0.6 و Kubuntu 6.0.6 پرداخته است.در حال حاضر آخرین نسخه‌ی تست این توزیع Ubuntu Flight 6 است که در حقیقت یک نسخه‌ی آلفا از Dapper Drake است. نسخه‌ی Ubuntu شامل GNOME و Kubuntu شامل KDE آخرین نسخه هستند. در صورتی که مایل به دیدن تور تصویری Ubuntu 6.06 Flight6 هستیدمی‌توانید اینجا کلیک کنید. برای دیدن تصاویر Kubuntu 6.0.6 Flight 6 اینجا کلیک کنید.


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ چهارشنبه، ۱۳ اردیبهشت ۱۳۸۵
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
یک بررسی: بررسی F-Spot و Planner و Firestarter
895 بار مطالعه شده است
 
 
GNOME

مجله‌ی TUX Magazine در شماره‌ی سیزدهم خود در مقاله‌ای به بررسی برنامه‌های F-Spot و Planner و Firestarter از میز کار GNOME پرداخته است، در بخشی از این بررسی می‌خوانیم:
«برنامه‌ی F-Spot رابطی بسیار جذاب برای مدیریت و ترتیب‌دادن به عکس‌های دیجیتالی شما فراهم می کند. می‌توانید به سدگی عکس‌های خود را ویرایش کنید و یا با دیگران به اشتراک بگذارید. این برنامه تعداد زیادی از فرمت‌ها را پشتیبانی می‌کند و .....Imendio Planne نیز یک ابزار برای مدیریت پروژه در میزکار GNOME است که به شما اجازه می‌دهد تا فعالیت‌ها و زیر فعالیت‌های خود را از طریق آن مدیریت کنید.نسخه‌ی نهایی قابلیت وارد کردن فایل‌های Microsoft Project2002 و بالاتر را دارد...»
ادامه


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ چهارشنبه، ۱۳ اردیبهشت ۱۳۸۵
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
نرم افزار: Grsync نسخه‌ی 0.4.1
923 بار مطالعه شده است
 
 
GNOME Applications

نسخه‌ی جدیدی از برنامه‌ی Grsync منتشر شد. برنامه‌ی Grsync یک رابط گرافیکی برای برنامه‌ی Rsync است که رابطی بسیار ساده و کارآمد در اختیار کاربران قرار می‌دهد.نسخه‌ی جدید که شمره‌ی ان 0.4.1 می‌باشد شامل تعداد زیادی رفع اشکال یا bugfix است و نیز ند قابلیت جدید به آن اضافه شده است برای نمونه درصد انجام پروسه‌ی کار از این پس بررروی title bar پنجره‌ها هم نمایش داده می شود و در صورتی که برنامه فایل config پیدا نکند اجرا نخواهد شد. حجم سورس کد این برنامه 132 کیلوبایت است و برای نصب آن به GTK نسخه‌ی 2.6 ویا بالاتر نیاز است. برای دیدن تصویری از این برنامه اینجا کلیک کنید. برای دریافت اطلاعات بیشتر یا دانلود برنامه نیز اینجا کلیک کنید.


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ چهارشنبه، ۱۳ اردیبهشت ۱۳۸۵
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
مصاحبه: Frans Englich دست اندرکار KDE
891 بار مطالعه شده است
 
 
KDE

سایت People Behind KDE در آخرین مصاحبه‌ی خود با Frans Englich مصاحبه کرده است. Frans یکی از توسعه دهندگان KDE است که برروی KDOM و نیز XSLT کار می‌کند. این جوان ۲۰ ساله‌ی دانمارکی از کارهایی که برای KDE انجام داده و نیز فعالیت‌هایی که برای KDE 4.0 در نظر دارد و نظراتش درباره‌ی KDE 4.0 ی‌گوید. برای مطالعه‌ی این مصاحبه اینجا کلیک کنید.


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ چهارشنبه، ۱۳ اردیبهشت ۱۳۸۵
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
انتشار هسته: Kernel نسخه‌ی 2.6.16.3
905 بار مطالعه شده است
 
 
Kernel

نسخه‌ی پایدار جدید از هسته‌ی سیستم عامل گنو/لینوکس منتشر شد. این نسخه که 2.6.16.13 نام دارد تنها شامل رفع اشکال‌های نسخه‌ی پایدار قبلی است . برای دیدن لیست تغییرات اینجا کلیک کنید و برای دریافت سرورس کد این انتشاراینجا را کلیک کنید. می‌توانید اطلاعات بیشتر در این زمینه را از سایت اصلی هسته در اینجا کسب کنید.


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ چهارشنبه، ۱۳ اردیبهشت ۱۳۸۵
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
خبرها: برگزاری کنفرانس در رابطه با OpenOffice 3.0
1466 بار مطالعه شده است
 
 
OpenOffice.org

در ۲۰ تا ۲۲ آذر ماه امسال، مصادف با ۱۱ تا ۱۳ سپتامبر ۲۰۰۶ در شهر لیون فرانسه ،کنفرانسی در رابطه با OpenOffice برای عموم علاقه مندان برگزار خواهد شد. کلیه علاقه مندان و توسعه دهندگان تا ۱۱ خرداد ماه مصادف با ۱ ژوئن فرصت دارند مقالات خود را به این کنفرانس ارایه تا دعوت نامه برای آنان ارسال گردد. موضوعات این کنفرانس بیشتر در ارتباط با موضوعات زیر خواهد بود: ۱- موضوعات عمومی شامل : OpenOffice.org 3.0 - پشتیبانی و روشهای مهاجرت و ..... ۲- موضوعات آموزشی شامل : OpenOffice.org در مدارس و دانشگاهها و ...... ۳- مدیریت های عمومی شامل : بررسی و مطالعه OpenOffice.org در دولت ها و ... ۴- موضوعات اینترپرایز شامل : مطالعه در کاربرد OpenOffice.org در بخش خصوصی و ... ۵- موضوعات توسعه شامل : ابزارهای توسعه و کدهای توسعه و چگونگی کار با آن و ... ۶- قالب های XML و OASIS و ...... برای اطلاعات بیشتر به سایت OpenOffice.org مراجعه نمایید.

  
 
 
نوشته شده توسط: matarodi  در تاریخ چهارشنبه، ۱۳ اردیبهشت ۱۳۸۵
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
نرم افزار: YouTranslate نسخه‌ی 1.1.6
899 بار مطالعه شده است
 
 
GNOME Applications

برنامه‌ی YouTranslate برای ساده‌تر کردن استفاده از سرویس‌های مترجم اینترنتی در لینوکس است. در صورتی که از سرویس‌های اینترنتی ترجمه مانند Google یا BabelFish استفاده کرده باشید می‌دانید که باید برای هر بار ترجمه حتما مرورگر وب خود را باز کنید و وارد سایت بشوید و متن خود را وارد و در انتظار ترجمه بنشینید. با این برنامه می‌توانید این مراحل را کوتاه‌تر کنید و به سادگی متن را در برنامه کپی و درخواست ترجمه کنید. این برنامه از سرویس‌های Google و (BabelFish (AltaVista و Systran پشتیبانی می‌کند. برای نصب YouTranslate به کتابخانه‌های +GTK نسخه‌ی 1.6 با بالاتر نیاز دارید. البته بدون Mono قادر به نصب این برنامه نخواهید بود.حجم سورس‌کد این برنامه فقط 50KB است و می‌توانید آنرا از اینجادانلود کنید. برای دیدن تصاویر این برنامه ویا دریافت آن می‌توانید به سایت اصلی در اینجا مراجعه کنید.


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ شنبه، ۰۹ اردیبهشت ۱۳۸۵
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
نرم افزار: ویرایشگر متن TEAنسخه‌ی 13.1
888 بار مطالعه شده است
 
 
GNOME Applications

نسخه‌ی جدیدی از ویرایشگر متن TEA text Editor منتشر شد. این برنامه‌ یک ویرایشگر متن بسیار سبک و کاراست که از xHTML، LaTeX و DocBook و نیز Wikipedia Editing پشتیبانی می‌کند، با encodingهای مختلف مشکلی ندارند و علاوه بر حجم کم سرعت بالایی نیز دارد. این برنامه قادر به روشتن کردن Syntaxهای زبان‌های برنامه نویسی مختلف است و یک پیمایشگر تصویر درونی دارد که به شما کمک می‌کند تا تصاویر PNG و JPEG و بسیاری تصاویر دیگر را به سادگی پیمایش کنید. این برنامه تحت مجوز GNU/GPL منتشر شده است و با GTK+ 2.4x یا بالاتر قابل نصب است. حجم سورس کد این برنامه نیز 407 کیلوبایت (KB) است. برای دانلود برنامه ویا دریافت اطلاعات بیشتر می‌توانید به سایت اصلی آن سر بزنید.


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ شنبه، ۰۹ اردیبهشت ۱۳۸۵
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
انتشار هسته: پچ جدید برای کرنل
889 بار مطالعه شده است
 
 
Kernel

یک اسنپ‌شات جدید برای هسته‌ی سیستم عامل گنو/لینوکس منتشر شد. این اسنپ‌شات Linux 2.6.17-rc3-git2 نام دارد. برای کسب اطلاع از لیست تغییرات اینجا و برای دریافت سورس کامل هسته و یا اطلاعات بیشتر اینجا کلیک کنید.


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ شنبه، ۰۹ اردیبهشت ۱۳۸۵
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


<   11121313233343536373839404142434445464748495051525354555657585969798999109   >

امکانات

اطلاعات

ارتباطات

پروژه‌ها

ورود اعضا
 


 برای ورود مشکل دارید؟
 ثبت نام کاربران جدید


The rest of this site is Copyright © 2004 2005 2006 2007 2008 GNUIran.org
Permission is granted to copy, distribute and/or modify this document under the terms of the GNU Free Documentation License,
Version 1.2 or any later version published by Free Software Foundation; A copy of the licence is available at www.gnu.org/copyleft/fdl.html

تمام مطالب این سایت تحت مجوز GNU/FDL نسخه ی ۱.۲ یا هر نسخه ی جدیدی که از سوی بنیاد نرم افزار آزاد منتشر شود قرار دارد شما برای کپی استفاده و/یا تغییر مستندات آزاد هستید.
می توانید یک نسخه از این مجوز را از اینجا تهیه کنید.


GIO Forums RSS   GIO News RSS   GIO Gallery RSS   Licensed under GNU/FDL  Use TW-CMS  Run on Debian GNU/Linux