Click Here to Go HomePage http://www.gnu.org
مهمان   به  GNUIran.org  خوش آمدید دوشنبه، ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۰ 
نکته ها و ترفند ها

یک کتاب

--

جستجو در سایت
جستجوی پیشرفته
جستجو در انجمن‌ها

پلاگین فایرفاکس

وضعیت کاربران سایت
مدیر
هیچیک از مدیران حاضر نیست
مدیر افتخاری
هیچ مدیر کمکی حاضر
ناظران
هیچ مدیر کمکی حاضر
اعضا:
جدیدترین:جدید امروز:0
جدیدترین:جدید دیروز:0
جدیدترین:مجموع:1040
جدیدترین:جدیدترین:
RezaJafary
اعضا:حاضر
اعضا:اعضا:0
مهمان‌ها:مهمان‌ها:1
مجموع:مجموع:1
کاربران حاضر
هیچ کاربر حاضری وجود ندارد

 
یک بررسی: برسی توزیع زوزه ۱۰.۱
1167 بار مطالعه شده است
 
 
SuSE

نسخه‌ی جدیدی از توزیع SuSE در هفته‌ی گذشته منتشر شد که قابلیت‌های جدیدی چون xgl به آن افزوده شدند. Joe Barr در مقاله‌ای در سایت Linux.com به بررسی نسخه‌ی جدید زوزه پرداخته است. Joe در مقاله‌ی خود از از قابلیت‌های جدیدی که در زوزه افزورده شده است پرداخته و تا حدودی به اشکالاتی که در این نسخه رفع شده‌اند پرداخته است. در این مقاله پشتیبانی از سخت افزارهایی که Joe در کارهای روزمره خود استفاده می‌کرده نیز پرداخته شده است و در نهایت به بخش مشورت درباره‌ی توزیع می رسیم که Joe به شما پیشنهاد می‌کند تا ...
ادامه‌ی مقاله


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ یكشنبه، ۰۷ خرداد ۱۳۸۵
   ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
خبرها: تصور کنید روزی را که مایکروسافت نباشد
898 بار مطالعه شده است
 
 
Microsoft

نقل از infoworld: «آیا تا به حال این گوشزد را شنیده‌اید که می‌گویندمراغب آنچه آرزو می‌کنید باشید، شاید روزی به حقیقت پیوست؟ بسیار خوب، از آنجایی که مایکروسافت از کمپای‌هایی است که افراد زیادی آن را دوست ندارند، من تصمیم گرفتم تا از بزرگان صنعت این سوال ساده را بپرسم: «چه اتفاقی خواهد افتاد اگر مایکروسافت و تمام تکنولوژی‌های آن امروز نیست شوند؟»بخشی از مقاله‌ای را که Infoworld منتشر کرده است را خواندید. البته در این مقاله بیشتر از مایکروسافت دفاع شده تا آن را نقض کند اما خواندن آن خالی از لطف نیست. برای مطالعه‌ی این مقاله اینجا کلیک کنید.


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ یكشنبه، ۰۷ خرداد ۱۳۸۵
   ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
خبرها: شماره‌ی بیستم نشریه الکترونیک لینوکس منتشر شد
900 بار مطالعه شده است
 
 
IranTux

شماره‌ی بیستم مجله‌ی الکترنیکی «ایران‌تاکس» منتشر شد. در این شماره می‌خوانیم: آشنایی با awk بخش نهم ،   آشنایی با Subversion بخش هشتم ،   جینتو توزیعی متفاوت ،   Deskbar ابزاری برای میز شما ،   برگرداندن پارتیشنها و فایلهای پاک شده در لینوکس ،   ملاحضات امنیتی مربوط به Squid بخش اول و   ماژول نویسی برای هسته لینوکس بخش دهم
. همان‌طور که می‌دانید مجله‌ی ایران‌تاکس ،   مجله‌ای الکترونیکی و مستقل است که هر ماه مقالاتی در زمینه‌ی لینوکس و نرم‌افزارهای آزاد و منبع باز منتشر می‌کند. در صورتی که مایل به همکاری با این مجله می‌باشید می‌توانید اینجا ،  کلیک کنید. برای دسترسی به لیست کامل مقالات این شماره اینجا کلیک کنید.


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ چهارشنبه، ۰۳ خرداد ۱۳۸۵
   ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
خبرها: شماره‌ی ۱۵۲ مجله هفتگی Distrowatch
912 بار مطالعه شده است
 
 
Distrowatch Weekly

شماره‌ی ۱۵۲ مجله‌ی Distro Watch Wekly یا DWW منتشر شد. این مجله به زبان انگلیسی بوده و از طرف سایت Distrowatch.com منتشر می‌شود. در این شماره می‌خوانیم ، مصاحبه باMiklós Vajna از Frugalware Linux، توزیع‌های منتشر شده در هفته‌ی گذشته: DamnSmallLinux 2.4 و Puppy Linux 1.0.9 و SLAX 5.1.5، توزیع‌هایی که به تازگی منتشر خواهند شد: Ubuntu 6.0.6RC و اخبار گوناگونی از Mandriva و SUSE و Debian .....
برای مطالعه‌ی این شماره از DWW اینجا کلیک کنید.


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ سه شنبه، ۰۲ خرداد ۱۳۸۵
   ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
یک بررسی: تور تصویری amaroK 1.4.0
903 بار مطالعه شده است
 
 
KDE

سایت OSDir.com یک تور تصویری از برنامه‌ی amaroK منتشر کرده است. amaroK یک برنامه‌ی پخش فایل‌های صوتی برای محیط KDE است که در نسخه‌های اخیر به برنامه‌ی پیش‌فرض برای این کار در محیط KDE تبدیل شده است. این ابزار قدرتمند در عین قدرت در مدیریت فایل‌ها و پخش فایل‌هایی با فرمت‌های مختلف زیبایی خاصی نیز دارد و با محیط KDE بسیار درآمیخته و این هماهنگی آن را به ابزاری مطلوب برای دوستداران موسیقی تبدیل نموده است. در صورتی که مایل هستید برای دیدن این تور تصویری اینجا کلیک کنید.

  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ سه شنبه، ۰۲ خرداد ۱۳۸۵
   ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
مقاله‌ی آموزشی: ارتباط دور سریعتر با FreeNX
958 بار مطالعه شده است
 
 
مقاله آموزشی

یکی از ابزارهای مفید برای اتصال به یک کامپیوتر راه دور استفاده از VNC یا Virtual Network Computing می‌باشد. اما در یک اتصال با شبکه‌ای با سرعت پایین از بازدهی این برنامه بسیار کاسته می‌شود. برنامه‌ی دیگری که برای مدیریت از راه دور ی سیستم می‌توان استفاده کرد FreeNX است، اما این برنامه پایداری و پاسخگویی بهتری نسبت به VNC دارد و همچنین نصب ساده‌تری دارد. برنامه‌ی FreeNX برنامه‌ای بر اساس NX Technology از شرکت ایتالیایی NoMachine است که برای کار بررروی شبکه‌های کند به خوبی طراحی شده است. NX از Secure Shell یا SSH برای ایجاد اتصالات و احراز هویت استفاده می‌کند که امنیت اتصال را دوچندان می‌کند.شرکت NoMachine سرورهای تجاری NX را تولید می‌کند و نسخه‌های رایگانی از سرویس‌گیرنده‌های NX را برای Windows وMac OS X و Linux منتشر کرده است. این شرکت کتابخانه‌ها و هسته‌ی این تکنولوژی را تحت مجوز آزاد GNU Generel Public Lisence یاGPL منتشر کرده است که این باعث شده تا دیگران نیز بتوانند نسخه‌های دلخواه خود را از این تکنولوژی ایجاد کنند. Marc Abramowitz در مقاله‌ای در سایت Linux.com به بررسی نحوه‌ی نصب و نیز استفاده از FreeNX پرداخته است.در صورتی که مایل به مطالعه‌ی این مقاله می‌باشید اینجا کلیک کنید.


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ سه شنبه، ۰۲ خرداد ۱۳۸۵
   ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
نرم افزار: ImgeResizer نسخه‌ی 1.0
907 بار مطالعه شده است
 
 
GNOME Applications

نسخه‌ی جدیدی از اسکریپت ImageResizer منتشر شد. این اسکریپت به عنوان یک پلاگ‌این برای تغییر اندازه‌ی تصاویر در برنامه‌ی Nautilus استفاده می‌شود. البته استفاده از این اسکریپت به صورت مجزا و بدون برنامه‌ی ناتیلوس نیز ممکن است. مجوز انتشار این اسکریپت نیز GPL است و برای نصب به GTK+ V.2.2 یا بالاتر و نیز برنامه‌ی ImageMagic نیاز دارد. برای دریافت این اسکریپت اینجا کلیک کنید.


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ سه شنبه، ۰۲ خرداد ۱۳۸۵
   ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
مصاحبه: مصاحبه‌ی KDE با José Nuno Coelho Sanarra Pires
915 بار مطالعه شده است
 
 
KDE

سایت People Behinde KDE با یکی دیگر از دست‌اندر کاران میزکار KDE مصاحبه کرده است. José Nuno Coelho Sanarra Pires مترجم KDE به زبان پرتغالی است که با توجه به وضعیت ترجمه می‌توان گفت که یکی از مترجمین خبره‌ی KDE به شمار می‌رود. در صورتی که مایل به آشنای با این مترجم می‌باشید می‌توانید اینجا کلیک کنید.


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ سه شنبه، ۰۲ خرداد ۱۳۸۵
   ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
انتشار هسته: نسخه‌ی پایدار 2.6.16.18
855 بار مطالعه شده است
 
 
Kernel

نسخه‌ی پایدار جدیدی از هسته‌ی سیستم گنو/لینوکس منتشر شد. این نسخه Linux 2.6.16.18 نام دارد و تعدادی رفع اشکال در Net Stack صورت گرفته است. برای اطلاع از وضعیت تغییرات اینجا کلیک کنید و برای دریافت سورس کد نیز اینجا کلیک کنید.


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ سه شنبه، ۰۲ خرداد ۱۳۸۵
   ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
خبرها: استفاده از A better CD encoder
878 بار مطالعه شده است
 
 
مقاله آموزشی

برنامه‌ی A better CD encoder یک برنامه‌ برای تبدیل دیسک‌های صوتی به mp3 و ogg vorbiesو دیگر فرمت‌های صوتی است. واسط ‌های گرافیکی مختلفی برای این برنامه موجود هستند مانند cdparanoia و cdda2wav که trackهای دیسک صوتی را به فایل‌های صوتی برروی دیسک سخت شما تبدیل می‌کنند. در حقیقت برنامه‌ی A better CD encoder یا abcde یک اسکریپت برای Bourne Shell یا BASH می‌باشد. سایت Linux.com در مقاله‌ای به بررسی نحوه‌ی استفاده از این برنامه و نیز استفاده از آن برای دریافت کارایی هرچه بیشتر انجام داده است. درصورتی که از این نوع برنامه‌ها استفاده می‌کنید می‌توانید این مقاله را از اینجا بخوانید.


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ پنجشنبه، ۲۸ اردیبهشت ۱۳۸۵
   ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


<   1112131323334353637383940414243444546474849505152535455565767778797107   >

امکانات

اطلاعات

ارتباطات

پروژه‌ها

ورود اعضا
 


 برای ورود مشکل دارید؟
 ثبت نام کاربران جدید


The rest of this site is Copyright © 2004 2005 2006 2007 2008 GNUIran.org
Permission is granted to copy, distribute and/or modify this document under the terms of the GNU Free Documentation License,
Version 1.2 or any later version published by Free Software Foundation; A copy of the licence is available at www.gnu.org/copyleft/fdl.html

تمام مطالب این سایت تحت مجوز GNU/FDL نسخه ی ۱.۲ یا هر نسخه ی جدیدی که از سوی بنیاد نرم افزار آزاد منتشر شود قرار دارد شما برای کپی استفاده و/یا تغییر مستندات آزاد هستید.
می توانید یک نسخه از این مجوز را از اینجا تهیه کنید.


GIO Forums RSS   GIO News RSS   GIO Gallery RSS   Licensed under GNU/FDL  Use TW-CMS  Run on Debian GNU/Linux