Click Here to Go HomePage http://www.linux-sevenler.org
مهمان   به  GNUIran.org  خوش آمدید چهارشنبه، ۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۰ 
نکته ها و ترفند ها

برای پاک کردن تاریخچه ی خط فرمان (کنسول) در خط فرمان با کاربر مورد نظر وارد کنید:
$dd if=/dev/zero  of=~/.bash_history

--

جستجو در سایت
جستجوی پیشرفته
جستجو در انجمن‌ها

پلاگین فایرفاکس

وضعیت کاربران سایت
مدیر
هیچیک از مدیران حاضر نیست
مدیر افتخاری
هیچ مدیر کمکی حاضر
ناظران
هیچ مدیر کمکی حاضر
اعضا:
جدیدترین:جدید امروز:0
جدیدترین:جدید دیروز:0
جدیدترین:مجموع:1040
جدیدترین:جدیدترین:
RezaJafary
اعضا:حاضر
اعضا:اعضا:0
مهمان‌ها:مهمان‌ها:1
مجموع:مجموع:1
کاربران حاضر
هیچ کاربر حاضری وجود ندارد

 
یک بررسی: GNUCash بررسی
866 بار مطالعه شده است
 
 
Gnumeric

برنامه‌ی GnuCash یک برنامه‌ی حسابرداری برای شرکت‌های کوچک است. (Small Busieness) که امکانات بسیار مفیدی برای کاربران فراهم می‌کند. امکان استفاده از حساب‌های دوبل، محسابه‌ی حساب بازمانده‌ به صورت ساده و بسیاری امکانات دیگر. سایت Linux.com در یک بررسی به امکانات مختلف این برنامه پرداخته است. در صورتی که مایل به مطالعه‌ی این مقاله می‌باشید می‌توانید آن از اینجا بخوانید.


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ سه شنبه، ۱۶ آبان ۱۳۸۵
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
نرم افزار: نسخه‌ی جدید Gedit
919 بار مطالعه شده است
 
 
GNOME Applications

نسخه‌ی جدیدی از Gedit منتشر شد. برنامه‌ی Gedit ویرایش‌گر متن یا TextEditor محیط میزکار GNOME است. این برنامه با امکانات فراوانی که ارائه می‌کند گاهی به عنوان یک IDE استفاده می‌شود. نسخه‌ی جدید 2.16.2 نام دارد که یک نسخه‌ی Bug repair یا رفع اشکال است، مانند رفع مشکلات در زمان کامپایل با gcc 2.95 یا مشکل کار با اسامی فایل‌ها و دایرکتوری‌ها و مشکلات دیگر. در این نسخه ۸ ترجمه‌ی جدید یز به این برنامه اضافه شده است. این برنامه که یک برنامه‌ی آزاد است تحت مجوز GPL منتشر می‌شود و برای نصب آن می‌توانید سورس کد ۴.۸ مگابایتی آن را دانلود کنید برای دریافت سورس کد به سایت اصلی مراجعه کنید. در صورتی که مایل به دیدن تصاویر این برنامه هستید ی‌توانید به صفحه‌ی تصاویر مراجعه کنید.


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ یكشنبه، ۱۴ آبان ۱۳۸۵
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
مقایسه: مقایسه‌ی برنامه‌های ویرایش تصاویر
904 بار مطالعه شده است
 
 
GIMP

سایت Linux.com بررسی درباره‌ی برنامه‌های GIMP و Krita انجام داده است. این بررسی شامل مقایسه‌ی ویژگی‌ها، امکانات، کمبودها و نگاهی کلی به دو برنامه‌ی GIMP و Krtita است. برنامه‌ی GIMP که از +GTK استفاده می‌کند یکی از برنامه‌های محبوب ویرایش تصاویر برای محیط میزکار گنوم است و Krita نیز برنامه‌ای Qt است که برای میزکار KDE آماده سازی شده. در صورتی که با چنین برنامه‌هایی سروکار دارید خواندن این مقاله را به شما پیشنهاد می‌کنیم.


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ یكشنبه، ۱۴ آبان ۱۳۸۵
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
انتشار هسته: یک اسنپ‌شات جدید از هسته‌ی لینوکس
902 بار مطالعه شده است
 
 
Kernel

امروز یک اسنپ‌شات جدید به نسخه‌ی Linux 2.6.19-rc4-git6 منتشر شد. این اسنپ‌شات یک اسنپ‌شات پایدار است که برای آگاهی از تغیرات آن می‌توانید اینجا کلیک کنید و برای دریافت آن نیز می‌توانید اینجا کلیک کنید. برای دریافت اطلاعات بیشتر دربارهی هسته‌ی سیستم عامل گنو/لینوکس به سایت کرنل در اینجا مراجعه کنید.


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ جمعه، ۱۲ آبان ۱۳۸۵
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
نرم افزار: نسخه‌ی جدید GNU Solfege
1066 بار مطالعه شده است
 
 
GNOME Applications

نسخه‌ی جدیدی از برنامه‌ی GNU Solfege منتشر شد. GNU Solfege یک برنامه‌ی آزاد تحت مجوز GNU/GPL برای کسانی است که در حال یادگیری موسیقی هستند و می‌خواهند گوش‌هایشان را تمرین بدهند. این برنامه برای نصب نیاز به +GTK نسخه‌ی 2.6 یابالاتر و نیز Python نسخه‌ی 2.3 دارد. تصاویر این برنامه را می‌توانید در سایت اصلی آن بیایید.


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ جمعه، ۱۲ آبان ۱۳۸۵
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
بررسی فایرفاکس نسخه‌ی ۲
934 بار مطالعه شده است
 
 
Firefox

همان طور که می‌دانید چند روزیست که نسخه‌ی جدید مرورگر وب فایرفاکس منتشر شده است. نسخه‌ی جدید یا Firefox 2.0 با تغییرات ریز و درشت بسیار و با ظاهری زیباتر آماده‌ی به کار است. سایت لینوکس دات کام نیز در یک بررسی به قابلیت‌های جدید فایرفاکس نسخه‌ی ۲ می‌پردازد. «زونکر بروکمَیر» نویسنده‌ی این مقاله در این بررسی کوتاه به قابلیت‌هایی مانند «بازیابی نشست» یا "Session Restore" و پشتیبانی بهتر از Feed ها، لیست‌کردن کاربرگ‌ها یا همان Tabهای موجود پرداخته و در نهایت با توجه به حرکت فایرفاکس در این مدت در انتهای مقاله نگاهی به نحوه‌ی توسعه و حرکت فایرفاکس می‌کند. برای مطالعه‌ی این بررسی خواندنی کافیست اینجا کلیک کنید.


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ یكشنبه، ۰۷ آبان ۱۳۸۵
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
خبرها: جامعه‌ی کاربران اوبونتوی ایران فعالیت خود را آغاز نمود
1035 بار مطالعه شده است
 
 
Ubuntu

Linux ">اوبونتو یک توزیع لینوکس بر پایه‌ی Debian GNU/Linux است که در ابتدا با هدف استفاده برروی میزکارها طراحی شد و سپس نسخه‌ی سرور آن نیز منتشر شد. در مدت ۲ سالی که اوبونتو فعالیت خود را با پشتیبانی شرکت Canonical آغاز کرده است به یکی از محبوب ترین توزیع‌های لینوکس تبدیل شده است. استوار بودن بر پایه‌ی‌های مستحکم Debian GNU/Linux و تغییرات ریز و درشتی که برروی قسمت‌های مختلف این توزیع داده شده است آن را توزیعی پایدار و کارآمد برای بسیاری از میزکارها نموده است. در حال حاضر این توزیع مخاطبان بسیاری از هر جای دنیا و صد البته ایران دارد. بر همین اساس و برای دسترسی ساده‌تر کاربران ایرانی به مستندات و انجمن‌های اوبونتو سایت ایرانی Ubuntu-ir راه اندازی شد. این سایت که نمایانگر جامعه‌ی کاربران اوبونتوی ایران است شامل قسمت‌های مختلفی چون اخبار، انجمن‌های پرسش و پاسخ، مستندات و راهنماهای فارسی اوبونتو و نگارشگر ویکی است. برای دریافت اطلاعات بیشتر و یا عضویت و استفاده و کمک به دیگران می‌توانید به آدرس ubuntu-ir.org مراجعه کنید. راه اندازی این سایت همزمان با ارائه‌ی نسخه‌ی جدید Ubuntu از سوی Ubuntu.com است. نسخه‌ی جدید نسخه‌ی ۶.۱۰ است.


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ یكشنبه، ۰۷ آبان ۱۳۸۵
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
انتشار آزمایشی: نسخه‌ی آزمایشی جدیدی از پارسیکس منتشر شد
850 بار مطالعه شده است
 
 
Parsix

نسخه آزمایشی جدیدی از Parsix GNU/Linux 0.85 منتشر شد. علاوه بر رفع اشکالات صورت گرفته، این نسخه دارای یک هسته به‌روز شده مبتنی بر 2.6.18 می‌باشد که دارای قابلیت شناسایی سخت‌افزار بهتر مخصوصا بر روی دیسک‌های سخت مبتنی بر SATA است. همچنین تعداد زیادی از بسته‌های نرم‌افزاری از زمان نسخه test-1 به روز رسانی شده‌اند و تمامی بسته‌ها با مخازن Debian/testing به تاریخ ۲۶ اکتبر ۲۰۰۶ هماهنگ شده‌اند. در این نسخه تعدادی اشکال کوچک و نه چندان مهم وجود دارد. لیست کامل اشکالات و اموری که انجام خواهد شد را می‌توانید در اینجا ببینید. از کلیه دوست داران پارسیکس تقاضا می‌شود تا این نسخه را دریافت و آزمایش کرده و اشکالات احتمالی آنرا گزارش نمایند. احتمالا نسخه آزمایشی دیگری پیش از انتشار نهایی ارائه خواهد شد. خبر دیگر اینکه نسخه ویژه‌ای از پارسیکس گنو/لینوکس بر روی ۶۰۰۰ دستگاه کامپیوتر خریداری شده برای مدارس توسط وزارت آموزش و پرورش، نصب شده است.
برای دریافت اطلاعات بیشتر یا دانلود نسخه‌ی آزمایشی جدید می‌توانید به سایت رسمی پروژه مراجعه کنید.


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ شنبه، ۰۶ آبان ۱۳۸۵
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
خبرها: شماره‌ی جدید نشریه‌ی الکترونیکی ایران‌تاکس
1007 بار مطالعه شده است
 
 
IranTux

شماره‌ی بیست و چهارم نشریه‌ی الکترونیکی ایران‌تاکس منتشر شد. این نشریه که به صورت ماهنامه منتشر می‌شود به دلیل پاره‌ای از مشکلات شماره‌ای برای ماه مهر منتشر ننموده است. هم اکنون شماره‌ی آبان (شماره‌ی بیست و چهارم) این نشریه منتشر شده است. برای دیدن فهرست مطالب این شماره می‌توانید اینجا کلیک کنید. در این شماره می‌خوانیم:
برپایی مخزن محلی برای دبیان
فایرفاکس مرورگر محبوب من
حق‌امتیازهای (Patent) نرم‌افزاری-قسمت دوم
کار با پویش‌گر پورت Nmap
چطور اوبونتو، ردهت را ورشکست می‌کند
ماژول نویسی برای هسته لینوکس - قسمت چهاردهم و پایانی
نرم‌افزار آزاد، ضرورتی برای کشورهای در حال توسعه
ایران‌تاکس یک نشریه‌ی الکترونیکی با محتوای نرم‌افزارهای آزاد و اوپن سورس با کمک داوطلبین منتشر می‌شود. در صورتی که مایل به ارسال مقاله برای این مجله می‌باشید می‌توانید اینجا را مطالعه فرمایید.


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ چهارشنبه، ۰۳ آبان ۱۳۸۵
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
نرم افزار: نسخه‌ی جدید Beagle
1394 بار مطالعه شده است
 
 
Mono

نسخه‌ی جدیدی از برنامه‌ی جستجوی رومیزی Beagle منتشر شد. این ابزار می‌توانید تمام محتویات روی میز شما از نامه‌های الکترونیکی و صفحه‌های وب تا فایل‌ها و محتویات دیتابیس‌ها را جستجو کند. در این نسخه پشتیبانی از Knotes و KAddressbook و Labyrinth اضافه شده است. به فیلترها اجازه‌ی استفاده از تاریخ و زمان داده شده است. نمایش آدرس فایل‌ها و دایرکتوری‌های یافته شده بسیار زیباتر شده. ترجمه‌های سوئدی و تایلندی و ... به آن اضافه شده است و بسیاری امکانات دیگر که می‌توانید از اینجا بیاببد. در صورتی که مایل به دیدن تصاویر این برنامه هستید نیز می‌توانید اینجا کلیک کنید.


  
 
 
نوشته شده توسط: Navid  در تاریخ پنجشنبه، ۲۷ مهر ۱۳۸۵
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


<   11121222324252627282930313233343536373839404142434445464748495969798999109   >

امکانات

اطلاعات

ارتباطات

پروژه‌ها

ورود اعضا
 


 برای ورود مشکل دارید؟
 ثبت نام کاربران جدید


The rest of this site is Copyright © 2004 2005 2006 2007 2008 GNUIran.org
Permission is granted to copy, distribute and/or modify this document under the terms of the GNU Free Documentation License,
Version 1.2 or any later version published by Free Software Foundation; A copy of the licence is available at www.gnu.org/copyleft/fdl.html

تمام مطالب این سایت تحت مجوز GNU/FDL نسخه ی ۱.۲ یا هر نسخه ی جدیدی که از سوی بنیاد نرم افزار آزاد منتشر شود قرار دارد شما برای کپی استفاده و/یا تغییر مستندات آزاد هستید.
می توانید یک نسخه از این مجوز را از اینجا تهیه کنید.


GIO Forums RSS   GIO News RSS   GIO Gallery RSS   Licensed under GNU/FDL  Use TW-CMS  Run on Debian GNU/Linux