Click Here to Go HomePage http://www.lugir.org
مهمان   به  GNUIran.org  خوش آمدید شنبه، ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۰ 
نکته ها و ترفند ها

برای خاموش کردن کامپیوتر بعد از ۵ دقیقه بنویسید:

shutdown -h +5

برای زمان های دیگر به جای ۵ مقدار زمان را به دقیقه وارد کنید ، برای خاموش کردن در همین لحظه نیز به جای min+ بنویسید now به شکل زیر:

shutdown -h now

--

جستجو در سایت
جستجوی پیشرفته
جستجو در انجمن‌ها

پلاگین فایرفاکس

وضعیت کاربران سایت
مدیر
هیچیک از مدیران حاضر نیست
مدیر افتخاری
هیچ مدیر کمکی حاضر
ناظران
هیچ مدیر کمکی حاضر
اعضا:
جدیدترین:جدید امروز:0
جدیدترین:جدید دیروز:0
جدیدترین:مجموع:1040
جدیدترین:جدیدترین:
RezaJafary
اعضا:حاضر
اعضا:اعضا:0
مهمان‌ها:مهمان‌ها:1
مجموع:مجموع:1
کاربران حاضر
هیچ کاربر حاضری وجود ندارد

طبقه‌بندی: نرم افزار

اخبار ارسال شده با این طبقه‌بندی به قرار زیر هستند.

<   1234567891011121314   >

 
نرم افزار: IBM ACPI applet
908 بار مطالعه شده است
 
 
GNOME Applications

اگر از لپ‌تاپ‌های IBM برای کارتان استفاده می‌کنید و نیاز به اپلتی در محیط میز کار گنوم دارید که اطلاعات کافی درباره‌ی «فن» و «دمای پردازنده» به شما بدهد می‌توانید برنامه‌ی IBM ACPI Applet را دانلود و نصب کنید.این برنامه که یک برنامه‌ی آزاد تحت مجوز GPL است برای GTK+ 2.6 یا بالاتر نوشته است و بسته‌‌های دبیانی و نیز سورس‌کد برای کامپایل آماده است.برای دیدن تصاویری از محیط کار این برنامه اینجا کلیککنید. برای دریافت نیز می‌توانید اینجا کلیک کنید.


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ دوشنبه، ۲۱ فروردین ۱۳۸۵
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
نرم افزار: galculator نسخه‌ی 1.2.5.2
905 بار مطالعه شده است
 
 
GNOME Applications

برنامه‌ی galculator یک ماشین حساب براساس GTK2 مب‌باشد که از مدل RPN پشتیبانی می‌کند و به شما امکان می‌دهد فرمول را وارد کنید و نیز از مدل حساب جبری پشتیبانی می‌کند. این ماشین حساب علمی (مهندسی) از عملیات‌های جذر، توان، رادیکال، لگاریتم، مبناهای مختلف (دسیمال، اکتال، هگزادسیمال و باینری) و مبناهای مختلف برای زوایا (گراد، درجه،رادیان) پشتیبانی می‌کند. برای نصب به GTK+ 2.0 یا بالاتر نیاز دارید. برای دیدن تصاویر این برنامه اینجا و برای دانلود و نیز دیدن سایت رسمی اینجا کلیک کنید.


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ پنجشنبه، ۱۷ فروردین ۱۳۸۵
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
نرم افزار: xCHM نسخه‌ی 1.6
1090 بار مطالعه شده است
 
 
GNOME Applications

نسخه‌ی جدیدی از برنامه‌ی xCHM منتشر شد.در این نسخه علاوه بر ترجمه‌ی اکراینی، تعدادی باگ حل شده و نیز مشکل نمایش تصاویر نیز حل شده است. برای نصب این نسخه به GTK+ Version 2.2 یا بالاتر نیاز هست. برنامه‌ی xCHM برای دیدن فایل‌های CHM یا Compiled HTML Help در لینوکس به کار برده می‌شود که با حجم بسیار پایین خود بسیار عالی کار می‌کند.برای دیدن تصاویر این برنامه اینجا کلیک کنید. نیز برای کسب اطلاعات بیشتر و نیز دریافت برنامه اینجا کلیک کنید.


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ پنجشنبه، ۱۷ فروردین ۱۳۸۵
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
نرم افزار: LTM نسخه‌ی 0.6.0
844 بار مطالعه شده است
 
 
GNOME Applications

برنامه‌ی Laptop CPU Temperature Monitor for GNOME یک اپلت برای محیط میزکار GNOME است که مقدار حرارت CPU لپ‌تاپ را نمایش می‌دهد. شما می‌توانید یک گزارش از دما گرفته و در فایلی ذخیره کنید. این برنامه تحت مجوز آزاد GNU/GPL منتشر شده است و برای نصب نیاز به +GTK نسخه‌ی 2.6x و python دارد. می‌توانید سورس ۱۵۷ کیلوبایتی این برنامه را از اینجا دانلود کنید، همچنین برای نصب می‌ةوانید از بسته‌های دبیانیبا حجم ۵۱ کیلوبایت نیز استفاده کنید. برای دیدن تصویری از این برنامه نیز می‌توانید اینجا کلیک.


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ سه شنبه، ۰۱ فروردین ۱۳۸۵
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
نرم افزار: VirgoFTP نسخه‌ی 1.3
1316 بار مطالعه شده است
 
 
GNOME Applications

برای بسیاری از کاربران نام CuteFTP آشناست، برنامه‌ی VirgoFTP نیز یک برنامه‌ی FTP Cliebt و بسیار شبیه یه CuteFTP است. این برنامه توسط SWT در جاوا نوشته شده است. هدف برنامه ایجاد برنامه‌ای ساده و نیز امن برای کاربران NON-WINDOWS در لینوکس و مکینتاش است. این برنامه به شما اجازه می‌دهد تا به صورت همزمان از چند اکانت FTP در چند سایت مختلف استفاده کنید. از SOCKS proxy نسخه‌ی 5 و HTTP Proxy پشتیبانی می‌کند.از پروتوکل RFC959 و OTP یا One Time Passwords پشتیبانی می‌کند. امکان ارسال به صورت Multiple Transfer Thread وجود داره. این برنامه از UTF-8 و en_us و GBK پشتیبانی می‌کند و برای نصب نیاز به Java 1.5 و +GTK نسخه‌ی 2.4x یا بالاتر نیاز دارید.
صفحه‌ی اصلی | تصاویر | دانلود


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ سه شنبه، ۰۱ فروردین ۱۳۸۵
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
نرم افزار: Evolution نسخه‌ی 2.6.0
1300 بار مطالعه شده است
 
 
Evolution

نسخه‌ی جدیدی از Evolution منتشر شد،این نسخه که ۲.۶.۰ است جدیدترین نسخه‌ی پایدار برنامه‌ی Evolution است. Evolution برنامه‌ای برای مدیریت قرارها، برنامه ریزی‌های شخصی و کنترل و مدیریت نامه‌های الکترونیکی است. این برنامه با امکانات بسیار زیاد خود یک برنامه‌ی مناسب در سطح تجاری یا Enterprise است و بسیاری از کاربران لینوکس از این برنامه به عنوان برنامه‌ی Mail Client یا برنامه‌ی مدیریت ایمیل استفاده می‌کنند. در این نسخه قابلیت Memo Component اضافه شده است و دیدی جدیدتر نصبت به Eventها، Taskها و Meeting Editor ایجاد شده است.یک سررسید کامل ایجاد شده است، از CalDAV و مدیریت از طریق شبکه پشتیبانی می‌شود، پشتیبانی از GroupWise بهبود بیشتری یافته، در قسمت لیست ملاقات‌ها و تماس‌ها نیز پشتیبانی از LDAP افزوده شده است، تعداد زیادی باگ نیز برظرف شده است که باعث می‌شود برنامه هرچه بهتر کار کند.برای دریافت و یا اطلاع از تمام امکانات این برنامه می‌توانید به سایت رسمی آن در اینجا مراجعه کنید. برای کاربری هر چه بهتر و آشنایی بیشتر با برنامه نیز خواندن مستندات آن در ویکی را به شما پیشنهاد می‌کنیم.


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ چهارشنبه، ۲۴ اسفند ۱۳۸۴
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
نرم افزار: emelFM2 نسخه‌ی 0.1.6
1161 بار مطالعه شده است
 
 
GNOME Applications

نسخه‌ی 0.1.6 برنامه‌ی emelFM2 منتشر شد. برنامه‌ی emelFM2 یک مدیر فایل یا «File Manager» است که توسط کتابخانه‌های +GTK نوشته شده است و تحت مجوز آزاد GNU/GPL منتشر می‌شود. این مدیر فایل با ظاهری ساده و حجمی پایین دارای امکانات بسیاری مانند بوک‌مارک‌ها، فیلترهای مختلف برای فایل‌ها و دایرکتوری‌ها، خط فرمان توکار و پلاگین‌های مختلف است که کار با این برنامه‌ را بسیار ساده‌تر و شیرین‌تر می‌کند. برخی میزکارها مانند FluxBox از emelFM استفاده می‌کنند که برای نسخه‌ی ۱ کتابخانه‌های GTK نوشته شده است اما emelFM2 برای کتابخانه‌های GTK+ 2 نوشته شده است و می‌تواند به خوبی از Unicode پشتیبانی‌ می‌کند. برای دیدن تصاویر این برنامه اینجا کلیک کنید. برای رفتن به سایت رسمی اینجا و برای دانلود سورس کد این برنامهاینجا کلیک کنید.


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ چهارشنبه، ۲۴ اسفند ۱۳۸۴
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
نرم افزار: BandSaw نسخه‌ی 0.3.0
1257 بار مطالعه شده است
 
 
GNOME Applications

برنامه‌ی Band Saw یک برنامه‌ی مانیتورینگ و کنترل سیستم است که به مدیران سیستم این اجازه را می‌دهد که تعداد زیادی سیستم را همزمان مانیتور کنند. این برنامه‌ی آزاد تحت مجوز GNU/GPL منتشر شده است و با زبان PyThon نوشته شده است و از کتابخانه‌های GTK برای نمایش گرافیک خود استفاده می‌کند.برای دریافت سورس برنامه اینجا و برای مشاهده‌ی سایت رسمی آن اینجا کلیک کنید.


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ شنبه، ۲۰ اسفند ۱۳۸۴
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
نرم افزار: Quod Libet نسخه‌ی 0.18
955 بار مطالعه شده است
 
 
GNOME Applications

نسخه‌ی جدیدی از Quod Libetمنتشر شد. این برنامه یک پخش کننده‌ی موسیقی و یک ویرایشگر tagهای موسیقی است. این برنامه‌ که به زبان Python نوشته شده است و تحت مجوز آزاد GNU/GPL منتشر می‌شود برای طبقه بندی و ایجاد کتابخانه‌هایی برای موزیک‌ مناسب است. غیر از طبقه بندی بر اساس نام خواننده، آلبوم و سبک می‌توانید در میان گروه‌ها جستجو کنید، همچنین می‌تانید Tagهای تراک‌های مختلف را ویرایش کنید و این برای کاربرانی که اهل موسیقی هستند و تعداد زیادی تراک موسیقی دارند بسیار مناسب ایت. برای دریافت این برنامه و یا کسب اطلاع از نحوه‌ی نصب به صفحه‌ی اصلی در اینجا مراجعه کنید.(تصویری از این برنامه)


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ جمعه، ۱۲ اسفند ۱۳۸۴
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
نرم افزار: Wini The Riper نسخه‌ی 0.4.0
890 بار مطالعه شده است
 
 
GNOME Applications

این برنامه یک برنامه‌ی ساده با محیط گرافیکی جذاب برای ساخت فایل‌های چند رسانه‌ای است. این برنامه فرمت DVD و OGGوMp2 و MP3 و AC3و Divx نیز Xvid یا MPEG-2 Video را به خوبی می‌شناسد. برنامه تحت مجوز آزاد GNU/GPL است و برای نصب آن نیاز به Python نسخه‌ی 2.3 یا بالاتر دارید. این برنامه از کتابخانه‌های +GTK استفاده می‌کند و بسته‌های دبیانی آن از پیش آماده هستند. می‌ةوانید در توزیع دبیانتان از طریق apt آن را نصب کنید. برای دریافت این برنامه و یا کسب اطلاعات بیشتر اینجا کلیک کنید.(تصاویر برنامه)


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ جمعه، ۱۲ اسفند ۱۳۸۴
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


<   1234567891011121314   >

امکانات

اطلاعات

ارتباطات

پروژه‌ها

ورود اعضا
 


 برای ورود مشکل دارید؟
 ثبت نام کاربران جدید


The rest of this site is Copyright © 2004 2005 2006 2007 2008 GNUIran.org
Permission is granted to copy, distribute and/or modify this document under the terms of the GNU Free Documentation License,
Version 1.2 or any later version published by Free Software Foundation; A copy of the licence is available at www.gnu.org/copyleft/fdl.html

تمام مطالب این سایت تحت مجوز GNU/FDL نسخه ی ۱.۲ یا هر نسخه ی جدیدی که از سوی بنیاد نرم افزار آزاد منتشر شود قرار دارد شما برای کپی استفاده و/یا تغییر مستندات آزاد هستید.
می توانید یک نسخه از این مجوز را از اینجا تهیه کنید.


GIO Forums RSS   GIO News RSS   GIO Gallery RSS   Licensed under GNU/FDL  Use TW-CMS  Run on Debian GNU/Linux