Click Here to Go HomePage http://www.lugir.org
مهمان   به  GNUIran.org  خوش آمدید شنبه، ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۰ 
نکته ها و ترفند ها

معرفی یک سایت

برای دیدن تصاویر لینوکس به آدرس

www.lynucs.com

مراجعه کنید.

--

جستجو در سایت
جستجوی پیشرفته
جستجو در انجمن‌ها

پلاگین فایرفاکس

وضعیت کاربران سایت
مدیر
هیچیک از مدیران حاضر نیست
مدیر افتخاری
هیچ مدیر کمکی حاضر
ناظران
هیچ مدیر کمکی حاضر
اعضا:
جدیدترین:جدید امروز:0
جدیدترین:جدید دیروز:0
جدیدترین:مجموع:1040
جدیدترین:جدیدترین:
RezaJafary
اعضا:حاضر
اعضا:اعضا:0
مهمان‌ها:مهمان‌ها:2
مجموع:مجموع:2
کاربران حاضر
هیچ کاربر حاضری وجود ندارد

طبقه‌بندی: نرم افزار

اخبار ارسال شده با این طبقه‌بندی به قرار زیر هستند.

<   1234567891011121314   >

 
نرم افزار: ImgeResizer نسخه‌ی 1.0
907 بار مطالعه شده است
 
 
GNOME Applications

نسخه‌ی جدیدی از اسکریپت ImageResizer منتشر شد. این اسکریپت به عنوان یک پلاگ‌این برای تغییر اندازه‌ی تصاویر در برنامه‌ی Nautilus استفاده می‌شود. البته استفاده از این اسکریپت به صورت مجزا و بدون برنامه‌ی ناتیلوس نیز ممکن است. مجوز انتشار این اسکریپت نیز GPL است و برای نصب به GTK+ V.2.2 یا بالاتر و نیز برنامه‌ی ImageMagic نیاز دارد. برای دریافت این اسکریپت اینجا کلیک کنید.


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ سه شنبه، ۰۲ خرداد ۱۳۸۵
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
نرم افزار: ClamTK نسخه‌ی 2.18
890 بار مطالعه شده است
 
 
GNOME Applications

نسخه‌ی جدیدی از ClamTK منتشر شد. ClamTK یک رابط گرافیکی برای آنتی ویروس ClamAV است. این برنامه که تحت مجوز «آزاد» GPL منتشر می‌شود به زبان Perl نوشته شده و از کتابخانه‌های GTK برای نمایش گرافیک استفاده می‌کند. نسخه‌ی جدید برای نصب به GTK+ 2.2.x یا بالاتر نیاز دارد. حجم سورس کد این برنامه 24 کیلوبایت است و می‌توانید آن را از اینجا دانلود کنید. برای رفتن به صفحه‌ی اصلی این برنامه کلیک کنید.


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ یكشنبه، ۱۷ اردیبهشت ۱۳۸۵
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
نرم افزار: Grsync نسخه‌ی 0.4.1
923 بار مطالعه شده است
 
 
GNOME Applications

نسخه‌ی جدیدی از برنامه‌ی Grsync منتشر شد. برنامه‌ی Grsync یک رابط گرافیکی برای برنامه‌ی Rsync است که رابطی بسیار ساده و کارآمد در اختیار کاربران قرار می‌دهد.نسخه‌ی جدید که شمره‌ی ان 0.4.1 می‌باشد شامل تعداد زیادی رفع اشکال یا bugfix است و نیز ند قابلیت جدید به آن اضافه شده است برای نمونه درصد انجام پروسه‌ی کار از این پس بررروی title bar پنجره‌ها هم نمایش داده می شود و در صورتی که برنامه فایل config پیدا نکند اجرا نخواهد شد. حجم سورس کد این برنامه 132 کیلوبایت است و برای نصب آن به GTK نسخه‌ی 2.6 ویا بالاتر نیاز است. برای دیدن تصویری از این برنامه اینجا کلیک کنید. برای دریافت اطلاعات بیشتر یا دانلود برنامه نیز اینجا کلیک کنید.


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ چهارشنبه، ۱۳ اردیبهشت ۱۳۸۵
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
نرم افزار: YouTranslate نسخه‌ی 1.1.6
899 بار مطالعه شده است
 
 
GNOME Applications

برنامه‌ی YouTranslate برای ساده‌تر کردن استفاده از سرویس‌های مترجم اینترنتی در لینوکس است. در صورتی که از سرویس‌های اینترنتی ترجمه مانند Google یا BabelFish استفاده کرده باشید می‌دانید که باید برای هر بار ترجمه حتما مرورگر وب خود را باز کنید و وارد سایت بشوید و متن خود را وارد و در انتظار ترجمه بنشینید. با این برنامه می‌توانید این مراحل را کوتاه‌تر کنید و به سادگی متن را در برنامه کپی و درخواست ترجمه کنید. این برنامه از سرویس‌های Google و (BabelFish (AltaVista و Systran پشتیبانی می‌کند. برای نصب YouTranslate به کتابخانه‌های +GTK نسخه‌ی 1.6 با بالاتر نیاز دارید. البته بدون Mono قادر به نصب این برنامه نخواهید بود.حجم سورس‌کد این برنامه فقط 50KB است و می‌توانید آنرا از اینجادانلود کنید. برای دیدن تصاویر این برنامه ویا دریافت آن می‌توانید به سایت اصلی در اینجا مراجعه کنید.


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ شنبه، ۰۹ اردیبهشت ۱۳۸۵
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
نرم افزار: ویرایشگر متن TEAنسخه‌ی 13.1
888 بار مطالعه شده است
 
 
GNOME Applications

نسخه‌ی جدیدی از ویرایشگر متن TEA text Editor منتشر شد. این برنامه‌ یک ویرایشگر متن بسیار سبک و کاراست که از xHTML، LaTeX و DocBook و نیز Wikipedia Editing پشتیبانی می‌کند، با encodingهای مختلف مشکلی ندارند و علاوه بر حجم کم سرعت بالایی نیز دارد. این برنامه قادر به روشتن کردن Syntaxهای زبان‌های برنامه نویسی مختلف است و یک پیمایشگر تصویر درونی دارد که به شما کمک می‌کند تا تصاویر PNG و JPEG و بسیاری تصاویر دیگر را به سادگی پیمایش کنید. این برنامه تحت مجوز GNU/GPL منتشر شده است و با GTK+ 2.4x یا بالاتر قابل نصب است. حجم سورس کد این برنامه نیز 407 کیلوبایت (KB) است. برای دانلود برنامه ویا دریافت اطلاعات بیشتر می‌توانید به سایت اصلی آن سر بزنید.


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ شنبه، ۰۹ اردیبهشت ۱۳۸۵
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
نرم افزار: Bastille-linux نسخه‌ی 3.0.9
935 بار مطالعه شده است
 
 
اخبار

نسخه‌ی جدیدی از برنامه‌ی Bastille-linux منتشر شد. این برنامه شامل مجموعه روش‌‌هایی برای بالابردن سطح امنیت سیستم‌های لینوکس است. در حال حاضر این برنامه برای RedHat نسخه‌های Enterprise، توزیع FedoraCore، Debian و Gentoo موجود است. این برنامه البته از سوی کارکنان Hewlett Packard برای HP-UX و از سوی کارکنان IBM برای SuSE Linux وTurbo Linux موجود است. این برنامه پس از نصب و تنطیم سیستم را در مقابل مشکلات امنیتی پایدارتر می‌کند. برای کسب اطلاعات کامل‌تر به سایت اصلی آن در این آدرس مراجعه کنید.برای دریافت نسخه‌ی جدید نیز به اینجا مراجعه کنید.


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ پنجشنبه، ۳۱ فروردین ۱۳۸۵
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
نرم افزار: gThumb نسخه‌ی 2.7.6
866 بار مطالعه شده است
 
 
GNOME Applications

نسخه‌ی 2.7.6 برنامه‌ی gThumb منتشر شد. برنامه‌ی gThumb یک برنامه‌ی برای دیدن تصاویر است که با مجوز آزاد در اختیار کاربران لینوکس می‌باشد. این برنامه قادر به نمایش فایل‌های BMP، JPEG ، GIF ، PNG، TIFF، ICO و XPM می‌باشد و نیز اطلاعات EXIF ضمیمه شده به فایل‌های JPEG را به خوبی نمایش می‌دهد، از دیگر امکانات برنامه می‌توان به نمایش تمام صفحه یا fullscreen فایل‌هاو نیز امکان چرخاندن تصاویر را نام برد. این برنامه علاوه بر نمایش تصاویر (Image Viewer ) می‌تواند برای Brows کردن تصاویر استفاده کرد، به این معنا که می‌توانید در سطح دیسک سخت خود و یا CDهای تصاویر خود به راحتی به دنبال عکس مورد نطر بگردید. این برنامه با ایجاد Thumbnail ها برای پیش‌نمایش کوتاه و امکان بوک‌مارک کردن تصاویر و یا کپی و جابجا کردن فایل‌ها در سطح دیسک سخت به شما کمک می‌کند تا به راحتی با تصاویر خود کار کنید. البته این تمام امکانات این برنامه نیست. gThumb قدرت مدیریت و ارگانیزه کردن تصاویر شما را دارد. می‌توانید برای تصاویر خود شرح یا Comment ثبت کنید، تصاویر را به صورت کاتالوگ دسته بندی کنید و کتابخانه‌ای از تصاویر خود ایجاد کنید و حتی به ویرایش تصاویر خود بپردازید. این برنامه امکات تغییر سایز، تغییر تاریخ و یا تغییر فرمت را به شما می‌دهد. می‌توانید تصاویر تکراری را به سادگی پیدا کنید و از تصایر برای خود یک آلبوم وبی ایجاد کنید و یا به سادگی به دیدن تصاویر در حالت Slide Show بپردازید. برای دیدن تصاویری از این برنامه می‌توانید اینجا کلیک کنید. برای دریافت برنامه یا کسب اطلاعات بیشتر نیز می‌توانید اینجا کلیک کنید.


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ پنجشنبه، ۳۱ فروردین ۱۳۸۵
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
نرم افزار: GsqlR2 نسخه‌ی 1.27
885 بار مطالعه شده است
 
 
GNOME Applications

نسخه‌ی جدید از برنامه‌ی GsqlR2 منتشر شد. این برنامه یک رابط گرافیکی برای Oracle و توسعه‌ی برنامه‌های تحت Oracle است. از امکانات این برنامه می‌‌توان به Schema Browser، کار بررروی چند SQLبه صورت همزمان، رنگی نمایش دادن گرامر SQL، یک آنالایزر قدرتمند و ... اشاره کرد. البته این برنامه امکانات مختلف بسیاری دارد. برای نصب این برنامه به GTK+ 2.4 یا بالاتر نیاز خواهید داشت. برای دیدن تصاویری از این برنامه اینجا کلیک کنید. برای دریافت و یا کسب اطلاعات بیشتر نیز به سایت رسمی در اینجا مراجعه کنید.


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ پنجشنبه، ۲۴ فروردین ۱۳۸۵
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
نرم افزار: gnome-game نسخه‌ی 2.14.1
976 بار مطالعه شده است
 
 
GNOME Applications

نسخه ی جدیدی از مجموعه‌ی gnome-game منتشر شد. این بسته شامل مجموعه‌ای از بازی‌ها برای محیط GNOME است. این بازی‌ها اغلب بازی‌های ساده و فکری و یا سرگرم‌کننده هستند. در این مجموعه می‌توانید بازی‌هایی مانند Aisleriot, Ataxx, Blackjack, Five-or-more, Four-in-a-Row, Gnometris, Iagno, Klotski, Mahjongg, Mines, Nibbles, Robots, Same GNOME, Tali, و Tetrave را بیابید. این بازی‌ها به کتابخانه‌های GTK++ 2.8 یا بالاتر و کتابخانه‌ّای استاندارد GNOME 2.14 برای نصب نیاز دارند. در صورتی که مایل به دریافت این بسته‌ هستید به سایت اصلی آن دراینجا مراجعه کنید.


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ پنجشنبه، ۲۴ فروردین ۱۳۸۵
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
نرم افزار: GNUCash نسخه‌ی1.9.4
932 بار مطالعه شده است
 
 
GNOME Applications

نسخه‌ی جدیدی از برنامه‌ی محبوب GnuCash منتشر شد. این نسخه که نسخه‌ی 1.9.4 است یک نسخه‌ی پایدار بوده و تعداد زیادی مشکل در آن حل شده است. مشکلاتی که در قسمت گزارش‌گیری وجود داشت برطرف شده است و یک نوارابزار جدید با آیکون‌ّای زیبا به آن اضافه شده است. تراکنش‌های برنامه‌ریزی شده نیز به خوبی کار می‌کنند، مشکلی که گاهی در زمان استفاده از Cancell رخ می‌داد و پس Cancel کردن تمام تغییرات Cancel می‌شدند نیز برطرف شده است. برای دیدن لیست تغییرات این نسخه می‌ةوانید بهسایت اصلیدراینجا مراجعه کنید. برای دانلود سورس‌کد 9.7 مگابایتی نیز اینجا کلیک کنید.


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ دوشنبه، ۲۱ فروردین ۱۳۸۵
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


<   1234567891011121314   >

امکانات

اطلاعات

ارتباطات

پروژه‌ها

ورود اعضا
 


 برای ورود مشکل دارید؟
 ثبت نام کاربران جدید


The rest of this site is Copyright © 2004 2005 2006 2007 2008 GNUIran.org
Permission is granted to copy, distribute and/or modify this document under the terms of the GNU Free Documentation License,
Version 1.2 or any later version published by Free Software Foundation; A copy of the licence is available at www.gnu.org/copyleft/fdl.html

تمام مطالب این سایت تحت مجوز GNU/FDL نسخه ی ۱.۲ یا هر نسخه ی جدیدی که از سوی بنیاد نرم افزار آزاد منتشر شود قرار دارد شما برای کپی استفاده و/یا تغییر مستندات آزاد هستید.
می توانید یک نسخه از این مجوز را از اینجا تهیه کنید.


GIO Forums RSS   GIO News RSS   GIO Gallery RSS   Licensed under GNU/FDL  Use TW-CMS  Run on Debian GNU/Linux