Click Here to Go HomePage http://www.gnu.org
مهمان   به  GNUIran.org  خوش آمدید شنبه، ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۰ 
نکته ها و ترفند ها

برای نصب یک بسته ی RPM در خط فرمان و با مجوز ریشه :
#rpm -Uvh  package-x.y.z-t.i386.rpm

--

جستجو در سایت
جستجوی پیشرفته
جستجو در انجمن‌ها

پلاگین فایرفاکس

وضعیت کاربران سایت
مدیر
هیچیک از مدیران حاضر نیست
مدیر افتخاری
هیچ مدیر کمکی حاضر
ناظران
هیچ مدیر کمکی حاضر
اعضا:
جدیدترین:جدید امروز:0
جدیدترین:جدید دیروز:0
جدیدترین:مجموع:1040
جدیدترین:جدیدترین:
RezaJafary
اعضا:حاضر
اعضا:اعضا:0
مهمان‌ها:مهمان‌ها:1
مجموع:مجموع:1
کاربران حاضر
هیچ کاربر حاضری وجود ندارد

طبقه‌بندی: نرم افزار

اخبار ارسال شده با این طبقه‌بندی به قرار زیر هستند.

<   1234567891011121314   >

 
نرم افزار: امکانات جدید برای Inkscape
1183 بار مطالعه شده است
 
 
GNOME Applications

سایت رسمی Inkscape معولا امکاناتی را که در حال توسعه‌ی آن‌هاست منتشر می‌کند، در گزارش جدید خود به امکاناتی که بعد از انتشار نسخه‌ی 0.43 قرار است اضافه شود اشاره می‌کند:
مد Outline : این مد به شما کمک می‌کند تا قدرت دیدن فقط قسمت بیرونی shapeهای خود را داشته باشید.   دیالوگ‌های ترنسفرماسیون بهبودهای بسیاری خواهند یافت، swatchها به صفحه‌ی اصلی منتقل خواهند شد، کانکترها بهبود پیدا کرده‌اند و شما می‌توانید حتی فضای خالی را به عنوان یک مقدار برای اشیاء به کار ببرید، Overlap ها از بین رفته اند و ...
ادامه ...


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ جمعه، ۰۷ بهمن ۱۳۸۴
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
نرم افزار: Liferea نسخه‌ی 1.0.2
799 بار مطالعه شده است
 
 
GNOME Applications

نسخه‌ی جدید برنامه‌ی Liferea منتشر شد. این نسخه که 1.0.2 نام دارد یک نسخه‌ی رفع اشکال است که برای کار با Firefox 1.5 نیز بهینه سازی شده است. این انتشار دومین انتشار سال ۲۰۰۶ این برنامه است و سرعت پیشرفت این برنامه در سال جدید حاکی از تلاش توسعه دهندگان در ال جدید است. (نسخه‌ی قبلی ۹ روز پیش منتشر شده بود) . در حال حاضر برنامه‌ی Liferea یکی از برنامه‌هی بسیار پایدار برای کاربا RSS هاست که انواع فایل‌های Syndicate مانند RSS1 ، RSS2، RDF و ATOM ، CDF، OCS و OPML را پشتیبانی می‌کند. سری 1.0 این برنامه به زبان‌های مختلفی ترجمه شده است که متاسفانه هنوز زبان فارسی جزء این زبان‌ها نیست.
سایت اصلی   | دانلود | تصاویر


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ پنجشنبه، ۰۶ بهمن ۱۳۸۴
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
نرم افزار: Gaim نسخه‌ی 2.0.0.0 بتا 2
832 بار مطالعه شده است
 
 
Gaim


نسخه‌ی بتای جدیدی از سری 2.0.0 برنامه‌ی Gaim منتشر شد.این برنامه‌ که از کتابخانه‌های +GTK استفاده می‌کند یک برنامه‌ی پیام رسان فوری یا IM است که از پروتوکل‌های MSN، یاهو،AOL، IRC و Jabber نیز Gadu-Gadu پشتیبانی می‌کند. برای دریافت نسخه‌ی جدی میتوانید به سایت مادر در آدرس http://gaim.sourceforge.net است. در حال حاضر Gaim در لینوکس به خوبی از Google Talk و نیز Yahoo و . پشتیبانی می‌کند و در صورتی که از میز کار GNOME برای کارهای خود استفاده می‌کنید می‌توانید از اطلاعات Gaim در برنامه‌هایی نظیر Evolution نیز استفاده کنید.


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ پنجشنبه، ۰۶ بهمن ۱۳۸۴
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
نرم افزار: Xsane نسخه‌ی 0.991
836 بار مطالعه شده است
 
 
GNOME Applications

نسخه‌ی جدیدی از برنامه‌ی XSane منتشر شد. این برنامه که یک رابط گرافیکی برای کار با Scannerهاست از کتابخانه‌های SANE برای برقراری ارتباط با اسکنرها استفاده می‌کند.البته SANE از ابزارهای دیگری مانند دوربین‌های دیجیتالی عکاسی و یا ابزارهای ویدئویی نیز پشتیبانی می‌کند که در XSane از این ابزارها پشتیبانی نمی‌شود و فقط از اسکنرها پشتیبانی می‌شود. شما می‌توانید تصاویر را در یک فایل اسکن کنید، یک فتوکپی از آن‌ها بگیرید، فکس کنیدو یا از طریق ایمیل ارسال کنید. برای نصب XSane به +GTK نسخه‌ی 2.4x نیاز دارید و باید کتابخانه‌های Sane را نیز در سیستم نصب نموده باشید. سایت رسمی www.xsane.org است که می‌توانید برای دیدن تصاویر برنامه یا دریافت به آنجا مراجعه کنید.


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ پنجشنبه، ۰۶ بهمن ۱۳۸۴
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
نرم افزار: Evince نسخه‌ی 0.5.0
910 بار مطالعه شده است
 
 
GNOME Applications

نسخه‌ی جدیدی از برنامه‌ی محبوب Evince منتشر شد، این نسخه که 0.5.0 است از فرمت‌های PDF، PostScript، DVI، DJVU ، Multipage tiff و نیز Comic Book (با پسوند cbr/cbz) پشتیبانی می‌کند. البته پروژه در نظر دارد تا از پرزتنتیشن‌های برنامه‌های OO Impress و Power Point نیز پشتیبانی کند که این خبر خوبی است. در نسخه‌ی جدید از انواع جدیدی Link در صفحات PDF پشتیبانی می‌شود و پسوردهای مستندات در gnome-key-ring ذخیره و نگهداری می‌شوند. ظاهر این نسخه نیز تفاوت‌هایی کرده است برای نمونه Statusbar برای حفظ فضا حذف شده و اطلاعات و پیغام‌های مربوط به پردازش صفحات در صفحه نمیش داده می‌شود. برای لینک‌ها نیز Tooltip اضافه شده است و در این نسخه منوی کلیک راست ضافه شده است ;-) که کار با این برنامه را هر چه ساده‌تر می‌کند. تعدادی رفع مشکل یا bug fixed نیز صورت گرفته است. لیست فرمت‌های مورد پشتیبانی را از اینجا ببینید. سایت اصلی نیز اینجاست و برای دانلود به این صفحه مراجعه کنید. ( فرمت‌های RPM، DEB و Ebuild علاوه بر سورس کد موجودند)


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ یكشنبه، ۰۲ بهمن ۱۳۸۴
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
نرم افزار: ClamTK نسخه‌ی 2.14
844 بار مطالعه شده است
 
 
GNOME Applications

برنامه‌ی ClamTK یک برنامه‌ی گرافیکی برای کار با نرم‌افزار ضد ویروس ClamAV است. که با حجم «بیست و هشت کیلوبایت» قابل دریافت است. برای نصب نیز نیاز به نسخه‌ی 2.2x کتابخانه‌های +GTK است. در صورتی که کاربر KDE هستید می‌توانید از همین سایت برنامه‌ی Clamtk-kde را دانلود کنید که به شما اجازه می‌دهد تا ClamAV خود را از طریق کانکرر کنترل کنید. در ضمن نسخه‌های دبیانی نیز دارای اسکریپت‌هایی برای کارکرد هر چه بهتر هستند. تصاویر برنامه را در اینجا می‌توانید مشاهده کنید.


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ یكشنبه، ۰۲ بهمن ۱۳۸۴
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
نرم افزار: Beagle نسخه‌ی 0.2.0
1338 بار مطالعه شده است
 
 
Mono

نسخه‌ی 0.2.0 برنامه‌ی Beagle منتشر شد، این ابزار یک برنامه‌ی جستجوی روی میزی است که شما را در جستجو به دنبال فایل‌ و دایرکتوری‌ها، نامه‌های الکترونیکی، تاریخچه‌ی کار با وب، چت IRC و ..... کمک می‌کند. این برنامه از Mono و GTK برای کار کردن استفاده می‌کند و برای نصب به GTK Sharp نیاز دارد. در نسخه‌ی جدید رابط کاربری بهبود یافته و تغییرات فراوانی در Deamon برنامه ایجاد شده است. سایت اصلیدانلود نسخه جدید


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ یكشنبه، ۰۲ بهمن ۱۳۸۴
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
نرم افزار: Etherial نسخه 0.10.14
957 بار مطالعه شده است
 
 
GNOME Applications

نسخه‌ی جدید از برنامه‌ی Etherial منتشر شد. این برنامه که یک برنامه‌ی آنالیزکننده‌ی شبکه یا یک pakcet Sniffer است برای نظارت بر کارکرد شبکه به کار می‌رود. از طریق این ابزار می‌توانید تمام اطلاعاتی را که در شبکه‌ی شما تبادل می‌شود کنترل و بررسی کنید. برای نصب این نسخه به +GTK نسخه‌ی 2.4x نیاز خواهید داشت. (بسیاری از توزیع‌های بزرگ این ابزار را به صورت توکار دارند.) تصاویر   |   سایت اصلی


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ چهارشنبه، ۲۸ دی ۱۳۸۴
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
نرم افزار: دیسک زنده‌ی GParted نسخه 0.1
847 بار مطالعه شده است
 
 
GNOME

این دیسک زنده قدرت و سادگی کار با GParted بر روی یک دیسک ۵۰ مگابایتی را فراهم می‌کند. GParted LiveCD با هدف در اختیار قرار دادن امکان پارتیشن بندی برای کاربران توزیع شده است، این دیسک زنده‌ی ۵۰ مگابایتی بر اساس توزیع Slackware بوده و از Xfree86 و Xvesa به همراه میزکار کم حجم و چابک FluxBox منتشر شده است و از قدرت هسته‌ی ۲.۶ بهره می‌برد. نکته‌ی قابل توجه این که این دیسک زنده همراه با انتشارهای GParted به روز می‌شود و شما می‌توانید همواره آخرین نسخهی GParted را به صورت دیسک زنده در اختیار داشته باشید. برای دریافت آخرین نسخه اینجا و برای رفتن به سایت اصلی اینجا کلیک کنید.


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ چهارشنبه، ۲۸ دی ۱۳۸۴
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
نرم افزار: FontPage نسخه 0.8
831 بار مطالعه شده است
 
 
GNOME Applications

ابزار FontPage ابزاری بسیار جالب برای لیست کردن، مشاهده و نصب قلم (فونت) در لینوکس به خصوص میزکار گنوم است، این ابزار که تحت مجوز GNU/GPL منتشر می شود به کاربران لینوکس اجازه می‌دهد تا فونت‌های TrueTypeای را در سیستمشان نصب کنند و تغییراتی در این فونت‌ها ایجاد کنند. برای نصب این نسخه از برنامه نیاز به Python نسخه‌ی ۲.۴ یا بالاتر، pyGTK نسخه‌ی ۲.۶ یا بالاتر و +GTK نسخه‌ی ۲.۶ خواهید داشت. البته بودن بسته‌های Pango و FontConfig هم لازم است.
تصویری از برنامه   |   سایت اصلی


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ چهارشنبه، ۲۸ دی ۱۳۸۴
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


<   1234567891011121314   >

امکانات

اطلاعات

ارتباطات

پروژه‌ها

ورود اعضا
 


 برای ورود مشکل دارید؟
 ثبت نام کاربران جدید


The rest of this site is Copyright © 2004 2005 2006 2007 2008 GNUIran.org
Permission is granted to copy, distribute and/or modify this document under the terms of the GNU Free Documentation License,
Version 1.2 or any later version published by Free Software Foundation; A copy of the licence is available at www.gnu.org/copyleft/fdl.html

تمام مطالب این سایت تحت مجوز GNU/FDL نسخه ی ۱.۲ یا هر نسخه ی جدیدی که از سوی بنیاد نرم افزار آزاد منتشر شود قرار دارد شما برای کپی استفاده و/یا تغییر مستندات آزاد هستید.
می توانید یک نسخه از این مجوز را از اینجا تهیه کنید.


GIO Forums RSS   GIO News RSS   GIO Gallery RSS   Licensed under GNU/FDL  Use TW-CMS  Run on Debian GNU/Linux