Click Here to Go HomePage http://www.osp.ir
مهمان   به  GNUIran.org  خوش آمدید دوشنبه، ۰۱ مرداد ۱۴۰۳ 
نکته ها و ترفند ها

برای استفاده از حقوق کاربر ریشه ( root ) در کنسول کافیست تایپ کنید su و بعد از فشردن Enter کلمه ی عبور را وارد کنید!!!.

--

جستجو در سایت
جستجوی پیشرفته
جستجو در انجمن‌ها

پلاگین فایرفاکس

وضعیت کاربران سایت
مدیر
هیچیک از مدیران حاضر نیست
مدیر افتخاری
هیچ مدیر کمکی حاضر
ناظران
هیچ مدیر کمکی حاضر
اعضا:
جدیدترین:جدید امروز:0
جدیدترین:جدید دیروز:0
جدیدترین:مجموع:1040
جدیدترین:جدیدترین:
RezaJafary
اعضا:حاضر
اعضا:اعضا:0
مهمان‌ها:مهمان‌ها:1
مجموع:مجموع:1
کاربران حاضر
هیچ کاربر حاضری وجود ندارد

طبقه‌بندی: انتشار هسته

اخبار ارسال شده با این طبقه‌بندی به قرار زیر هستند.

    123456   >

 
انتشار هسته: لینوکس 2.6.27 منتشر شد
8783 بار مطالعه شده است
 
 
Kernel

نسخه‌ی 2.6.27 از هسته‌ی سیستم عامل گنو/لینوکس منتشر شد. در این نسخه علاوه بر رفع BUG های پیشین، درایورهای جدیدی برای webcamها افزوده شدند تا پشتیبانی لینوکس از webcamها هرچه بهتر شود. همچنین در این نسخه از کرنل فایل سیستم جدیدی به نام UBIFS افزوده شده است که برای Storage های برپایه‌ی flash بهینه سازی شده است، flash-based storage ها مانند دیسک‌های Solid State Disk یا SSD است که این روزها در بازار لپ‌تاپ و سرور بسیار پرسروصدا است، در این فایل سیستم جدید بهینه‌سازی‌های بسیاری از جمله روش استفاده از Direct I/O ویا روش‌های جدیدی برای Hibernation اعمال شده است. پشتیبانی از کارت‌های شبکه‌ی بیسیم Intel سری 5000 و RTL8187B و ath9k برای Atheros AR5008 و AR9001 نیز به این نسخه از کرنل افزوده شده است. پشتیبانی برای الگوریتم RIPEMD افزوده شده است. (Hashing Algorithm) برای دریافت اطلاعات کامل از تغییرات این نسخه می‌توانید به اینجا مراجعه کنید. برای دریافت این نسخه از کرنل نیز می‌توانید اینجا کلیک کنید.


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ دوشنبه، ۲۲ مهر ۱۳۸۷
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
انتشار هسته: نسخه‌های جدید لینوکس منتشر شدند
1814 بار مطالعه شده است
 
 
Kernel

نسخه‌ی پایدار ۲.۶.۲۵ سیستم عامل گنو/لینوکس منتشر شد. این نسخه تعدادی رفع اشکال مانند رفع مشکل CVE-2008-1669 است. برای مشاهده‌ی لیست کامل تغییرات این نسخه می‌توانید اینجا کلیک کنید. برای دریافت این نسخه می‌توانید اینجا کلیک کنید. همچنین نسخه‌ی پایدار جدیدی از سری ۲.۴ با شماره 2.4.52.2 منتشر شده است که برای کسب اطلاعات بیشتر دز این ضمینه می‌توانید به اینجا مراجعه کنید. برای دریافت این نسخه نیز اینجا کلیک کنید.


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ یكشنبه، ۲۲ اردیبهشت ۱۳۸۷
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
انتشار هسته: نسخه‌های پایدار جدید هسته
1574 بار مطالعه شده است
 
 
Kernel

در هفته‌ای که گذشت نسخه‌های پایدار جدیدی از هسته سیستم عامل گنو/لینوکس منتشر شد. ابتدا نسخه‌ی پایدار چدیدی از سری ۲.۴ با شماره ۲.۴.۳۶ منتشر شد و سپس نسخه جدیدی از سری ۲.۶ منتشر شد که ۲.۶.۲۳.۱۴ شماره گذاری شده است. برای اطلاع از تغییرات نسخه‌ی ۲.۶.۲۳.۱۴ اینجا کلیک کنید. برای دریافت سورس کد این نسخه نیز می‌توانید اینجا کلیک کنید. برای دیدن تغییرات نسخه‌ی ۲.۴.۳۶ نیز می‌توانید اینجا کلیک کنید و برای دریافت نسخه‌ی کامل سورس‌کد اینجا کلیک کنید. برای دریافت اطلاعات کامل از تغییرات نسخه‌های اخیر می‌توانید به سایت اصلی کرنل در اینجا مراجعه کنید. لیست پستی کرنل را به کسانی که مایل به بررسی بیشتر کرنل و اطلاع از اخرین تغییرات هستند پیشنهاد می‌کنیم. برای مشاهده‌ی یک آرشیو از این لیست می‌توانید اینجا کلیک کنید.


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ شنبه، ۲۹ دی ۱۳۸۶
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
انتشار هسته: نسخه پایدار جدیدی از کرنل منتشر شد
1551 بار مطالعه شده است
 
 
Kernel

نسخه‌ی ۲.۶.۲۲.۷ از هسته‌ی سیستم عامل گنو/لینوکس منتشر شد. این در حالی است که نسخه‌ی پیادار قبلی یعنی ۲.۶.۲۲.۶ کمتر از سی روز گذشته منتشر شده بود. این نسخه شامل تنها یک رفع نقص امنیتی برای سکوی x86_64 است. (CVE-2007-4573) برای دریافت نسخه‌ی پایدار جدید اینجا کلیک کنید. در صورتی که از نسخه‌ی پیشین یعنی ۲.۶.۲۲.۶ استفاده می‌کنید می‌ةوانید از این وصله برای به روز رسانی استفاده کنید. برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره‌ی هسته‌ی لینوکس به سایت Kernel.org مراجعه کنید.


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ یكشنبه، ۰۱ مهر ۱۳۸۶
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
انتشار هسته: نسخه جدید هسته لینوکس منتشر شد
1556 بار مطالعه شده است
 
 
Kernel

نسخه‌ی پیاداری از هسته‌ی گنو/لینوکس به شماره‌ی 2.6.22.5 منتشر شد. نسخه‌ی 2.6.22.5 دوازده روز پس از انتشار نسخه‌ی پایدار قبلی یعنی 2.6.22.3 منتشر شده است. در صورتی که مایل به مطالعه لیست تغییرات این نسخه می‌باشید می‌توانید اینجا کلیک کنید. در صورتی که نسخه‌ی پایدار پیشین را دریافت و نصب کردید می‌توانید تغییرات جدید را از طریق Patchesاین وصله‌ها اعمال کنید. برای دریفت نسخه‌ی کامل این نسخه نیز می‌توانید ینجا کلیک کنید.


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ چهارشنبه، ۰۷ شهریور ۱۳۸۶
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
انتشار هسته: هسته‌ی 2.6.21 لینوکس
1492 بار مطالعه شده است
 
 
Kernel

نسخه‌ی پایدار جدیدی هسته‌ی گنو/لینوکس منتشر شد. این نسخه ۲.۶.۲۱ شماره گذاری شده است و شامل تعدادی اصلاح و رفع نقص می‌باشد. برای دریافت سورس‌کد این نسخه از هسته‌ی لینوکس می‌توانید اینجا کلیک کنید. برای دریافت وصله برای به روز کردن نسخه‌ی پیشین نیز می‌توانید اینجا کلیک کنید. برای دیدن لیست تغییرات نیز اینجا کلیک کنید. برای اطلاعات بیشتر نیز می‌توانید به سایت رسمی کرنل مراجعه کنید.


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ پنجشنبه، ۰۶ اردیبهشت ۱۳۸۶
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
انتشار هسته: نسخه‌ی جدیدی هسته‌ی لینوکس
1565 بار مطالعه شده است
 
 
Kernel

نسخه‌ی پایدار جدیدی از هسته‌ی سیستم عامل گنو/لینوکس منتشر شد. این نسخه 2.6.20.7 شماره گذاری شده است و آخرین نسخه‌ی پایدار سری 2.6.20 لینوکس در حال حاضر است.برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره‌ی تغییرات این نسخه می‌توانید لیست تغییرات را در اینجا مطالعه کنید. برای دریافت وصله‌ی مربوط به این نسخه نیز می‌توانید اینجا کلیک کنید. برای دریافت سورس کد کامل این نسخه نیز می‌توانید اینجا کلیک کنید. همواره برای دریافت آخرین اخبار از هسته‌ی لینوکس می‌توانید به سایت رسمی هسته یعنی Kernel.org مراجعه کنید.


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ شنبه، ۲۵ فروردین ۱۳۸۶
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
انتشار هسته: نسخه‌ی پایدار جدید لینوس
1538 بار مطالعه شده است
 
 
Kernel

نسخه‌ی پایدار جدیدی از هسته‌ی لینوکس منتشر شد. این نسخه که 2.6.20.6 است شال تغییرات بسیاری می‌باشد که می‌توانید از اینجا مشاهده کنید. (لیست تغییرات)
برای دریافت این نسخه نیز می‌توانید اینجا کلک کنید. در صورتی که از نسخه‌ی قبل هسته استفاده می‌کنید می‌توانید با استفاده از این وصله نسخه‌ی هسته‌ی لینوکس خود را توسعه دهید.


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ شنبه، ۱۸ فروردین ۱۳۸۶
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
انتشار هسته: نسخه‌ی پایدار جدیدی لینوکس
1546 بار مطالعه شده است
 
 
Kernel

پنجم فروردین تیم توسعه‌ی هسته‌ی گنو/لینوکس نسخه‌ی جدیدی از هسته‌ی سیستم را منتشر نمودند. این نسخه که 2.6.20.4 است در کمتر از ۱۰ روز از نسخه‌ی پایدار قبل منتشر شده است و شامل تعدادی رفع عیب می‌باشد، رفع مشکلات اغلب به راه‌اندازهای سخت افزاری مربوط هستند از رفع مشکلات برای پردازنده‌های خانواده‌ی SPARC64 تا رفع مشکل IrDA و البته تعدادی بهینه سازی در ساختار پروتوکل‌ها نیز انجام شده مانند بهبودهایی در IPv6 و .... برای مشاهده‌ی تمام تغییرات اینجا کلیک کنید. برای دریافت سورس کد نسخه‌ی جدید نیز اینجا کلیک کنید.
برای دریافت اطلاعات بیشتر نیز می‌توانید به سایت رسمی کرنل در این آدرس مراجعه کنید.


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ جمعه، ۱۰ فروردین ۱۳۸۶
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
انتشار هسته: نسخه‌ی جدید هسته‌ی لینوکس منتشر شد
1617 بار مطالعه شده است
 
 
Kernel

نسخه‌ی پایدار جدیدی از هسته‌ی گنو/لینوکس منتشر شد. این نسخه که 2.6.20.3 شماره‌گذاری شده است آخرین نسخه‌ی پایدار هسته‌ی لینوکس است. در این نسخه تعدادی رفع مشکل برای درایورهای USB-to-Serial اضافه شده است. علاوه بر این وصله‌هایی برای رفع مشکل در چیپ‌ست‌های bcm43 ارائه شده است. تعدادی رفع اشکال برای ماژول‌های شبکه و سازوکارهای شبکه نیز اعمال شده است. برای دیدن لیست کامل تغییرات اینجا کلیک کنید.
برای دریافت سورس کد این نسخه از هسته نیز می توانید اینجا کلیک کنید. برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره‌ی نسخه‌های مختلف هسته می‌توانید به سایت رسمی آن در kernel.org مراجعه کنید.


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ شنبه، ۲۶ اسفند ۱۳۸۵
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


    123456   >

امکانات

اطلاعات

ارتباطات

پروژه‌ها

ورود اعضا
 


 برای ورود مشکل دارید؟
 ثبت نام کاربران جدید


The rest of this site is Copyright © 2004 2005 2006 2007 2008 GNUIran.org
Permission is granted to copy, distribute and/or modify this document under the terms of the GNU Free Documentation License,
Version 1.2 or any later version published by Free Software Foundation; A copy of the licence is available at www.gnu.org/copyleft/fdl.html

تمام مطالب این سایت تحت مجوز GNU/FDL نسخه ی ۱.۲ یا هر نسخه ی جدیدی که از سوی بنیاد نرم افزار آزاد منتشر شود قرار دارد شما برای کپی استفاده و/یا تغییر مستندات آزاد هستید.
می توانید یک نسخه از این مجوز را از اینجا تهیه کنید.


GIO Forums RSS   GIO News RSS   GIO Gallery RSS   Licensed under GNU/FDL  Use TW-CMS  Run on Debian GNU/Linux