Click Here to Go HomePage index.php
مهمان   به  GNUIran.org  خوش آمدید چهارشنبه، ۰۱ بهمن ۱۳۹۹ 
نکته ها و ترفند ها

آیا می دانید مقدار cache دیسک سختتان چقدر است؟
$cat /proc/ide/hdX/cache
(X با توجه به سیستم شما می تواند  c ، b ،a یا d  باشد.)

--

جستجو در سایت
جستجوی پیشرفته
جستجو در انجمن‌ها

پلاگین فایرفاکس

وضعیت کاربران سایت
مدیر
هیچیک از مدیران حاضر نیست
مدیر افتخاری
هیچ مدیر کمکی حاضر
ناظران
هیچ مدیر کمکی حاضر
اعضا:
جدیدترین:جدید امروز:0
جدیدترین:جدید دیروز:0
جدیدترین:مجموع:1040
جدیدترین:جدیدترین:
RezaJafary
اعضا:حاضر
اعضا:اعضا:0
مهمان‌ها:مهمان‌ها:2
مجموع:مجموع:2
کاربران حاضر
هیچ کاربر حاضری وجود ندارد

طبقه‌بندی: انتشار آزمایشی

اخبار ارسال شده با این طبقه‌بندی به قرار زیر هستند.

    12345   >

 
انتشار آزمایشی: Parsix GNU/Linux 1.5r0-TEST-3 منتشر شد
1819 بار مطالعه شده است
 
 
Parsix

سومین نسخه آزمایشی Parsix GNU/Linux 1.5 موسوم به Viola منتشر شد. این نسخه به همراه هسته جدید، تعداد زیادی بسته نرم‌افزاری به‌روز شده و تصحیحاتی برای اشکالات گزارش شده منتشر شده است. تمامی بسته‌های نرم‌افزاری با مخازن پارسیکس و دبیان تا تاریخ ۷ ژوئن ۲۰۰۸ هماهنگ شده، تعدادی از اشکالات گزارش شده برطرف شده (۸۶، ۹۰، ۱۰۱، ۱۰۲، ۱۰۳، ۱۰۵، ۱۰۶، ۱۰۸، ۱۱۰، ۱۱۸، ۱۱۹، ۱۲۰، ۱۲۲، ۱۲۴، ۱۲۶و ۱۲۹)، بسته نرم‌افزاری GQView با gThumb جایگزین شده، بسته نرم‌افزاری Camorama با Cheese جایگزین شده و بسته‌های bug-buddy، gdb و iptraf مجددا اضافه شده‌اند. پارسیکس Viola به طور رسمی از Compiz-Fusion، VirtualBox-OSE و GNU Flash Player پشتیبانی می‌کند.

 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ سه شنبه، ۲۱ خرداد ۱۳۸۷
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
انتشار آزمایشی: اولین نسخه‌ی بتا از KDE 4.1
1869 بار مطالعه شده است
 
 
KDE

اولین نسخه‌ی بتا از نسخه‌ی ۴.۱ محیط میزکار KDE منتشر شد. همانطور که در اخبار مشاهده کرده و در جریان قرار گرفته‌اید، نسخه‌ی 4.0 محیط میزکار KDE از دو سال پیش آغاز به دوباره نویسی کرد و نسخه‌ی 4.0 تعداد بسیار زیادی تغییرات اساسی شامل بوده است. از جمله تغییرات در نسخه‌ی ۴.۱ می‌توان به استفاده از اغلب امکانات Plasma در سطح KDE دانست، در حقیقت در نسخه‌ی 4.0 از بسیاری امکانات Plasma استفاده نشده بود. Plasma وظیفه‌ی ایجاد منوها، پانل‌ها و ایجاد ظاهر میزکار را به عهده دارد. همچنین اغلب امکانات جدید Kontact اعمال شده‌اند.


 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ پنجشنبه، ۰۹ خرداد ۱۳۸۷
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
انتشار آزمایشی: اولین نسخه‌ی ازمایشی Wine منتشر شد
1486 بار مطالعه شده است
 
 
Wine

اولین نسخه‌ی ازمایشی Wine 1.0 منتشر شد. این خبر ناگهانی امروز در سایت winehq و بسیاری سایت‌های دیگر منتشر شد و باعث خوشنودی بسیاری از طرفداران این برنامه شد این نسخه یک نسخه رفع اشکال است که توسعه دهندگان Wine آن را برای انتشار نهایی تحت شماره 1.0 فریز کرده‌اند. برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره‌ی WINE و نسخه‌ی ۱.۰ آن می‌توانید به سایت اصلی مراجعه نمایید، همچنین آگهی انتشار این نسخه‌ی آزمایشی نیز در اینجا قابل دسترسی است.


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ شنبه، ۲۱ اردیبهشت ۱۳۸۷
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
انتشار آزمایشی: نسخه‌ی بتا ۵ فایرفاکس ۳ منتشر شد
1438 بار مطالعه شده است
 
 
Firefox

روز گذشته (چهارشنبه) بنیاد موزیلا در خبری انتشار سومین نسخه‌ی بتای فایرفاکس ۳ را اعلام کرد. در این نسخه بهینه سازی‌های فراوانی در کارایی (Performence) انجام شده، از جمله این تغییرات می‌توان به بهبود در استفاده از روش دریافت موازی اشاره کرد. مشکل استفاده بسیار فایرفاکس از حافظه نیز نه تنها برطرف شده بلکه به طور کامل از میان برداشته شده و توسعه دهندگان فایرفاکس ادعا می‌کنند نسخه ۳ این مرورگر از سایر مرورگرها بسیار کمتر به منابع حافظه نیاز دارند. البته این نه تنها از سوی توسعه دهندگان موزیلا بلکه از سوی Cybernet و همچنین The browser world نیز تایید شده است. بر اساس آخرین نتایج آزمایش‌ها پشتیبانی از Acid3 نیز به صورت کامل محیا شده است و Firefox3 Beta 5 امتیاز ۷۱ از ۱۰۰ کسب کرده است که مرورگر Safari امتیاز ۷۵ از ۱۰۰ و Opera نسخه 9.5 امتیاز ۷۹ از ۱۰۰ را کسب کرده بوده‌اند. انتظار می رود فایرفاکس در ماه ژوئن (حدودا دو ماه دیگر) به صورت نهایی منتشر شود. برای دریافت این نسخه می‌توانید اینجا کلیک کنید و یا به سایت اصلی موزیلا مراجعه کنید.


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ پنجشنبه، ۱۵ فروردین ۱۳۸۷
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
انتشار آزمایشی: اولین نسخه‌ی بتای gnash منتشر شد
1579 بار مطالعه شده است
 
 
GNU

اولین نسخه از برنامه‌ی gnash منتشر شد. این برنامه جایگزین آزاد Adobe Flash Player است که از سوی جامعه کاربران نرم‌افزارهای آزاد منتشر می‌شود. این برنامه به صورت پلاگین برای Mozilla Firefox و Konqueror و epiphany قابل استفاده است. در صورتی که مایل به استفاده از این برنامه به عنوان جایگزین آزاد Adobe Flash Player می باشید می‌توانید به سایت اصلی آن در اینجا مراجعه کنید.


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ چهارشنبه، ۲۲ اسفند ۱۳۸۶
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
انتشار آزمایشی: GNOME SlackBuild نسخه RC1
1372 بار مطالعه شده است
 
 
Slackware

پروژه‌ی GNOME.SlackBuild یا GSB نسخه‌ی آزمایشی RC1 خود را منتشر کرد. این پروژه میزکار GNOME را برای Slackware 12 فراهم می‌کنید. در حقیقت این پروژه آخرین نسخه از میز کار GNOME را به دو صورت سورس کد و نیز باینری (دودویی) برای Slackware آماده نموده است. در ماه‌های گذشته تیم جان تازه‌ای گرفته و فعالیت برروی این میز پروژه بسیار بهبود یافته است و سیستم توسعه سورس کد GSB بسیار بهبود پیدا کرده. در حال حاضر نسخه‌ی مخصوص پردازنده‌های x86_64 قابل دریافت و استفاد می‌باشد. برای دریافت این بسته‌ها و یا آشنایی بیشتر با پروژه اینجا کلیک کنید.


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ یكشنبه، ۳۰ دی ۱۳۸۶
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
انتشار آزمایشی: فایرفاکس ۳ بتای یک
1361 بار مطالعه شده است
 
 
Firefox

کمتر از یکسال از انتشار نسخه‌ی ۲.۰ فایرفاکس می‌گذرد اما تیم توسعه‌ی فایرفاکس خبر از انتشار اولین کاندیدای انتشار نسخه‌ی سوم فایرفاکس را منتشر کردند. نسخه‌ی سوم فایرفاکس که با نام کد Gran Paradiso (نام رشته‌کوهی در ایتالیا) منتشر شده است، اولین نسخه‌ی فایرفاکس خواهد بود که از Gecko نسخه‌ی ۱.۹ استفاده می‌کند. در این نسخه امکانات مختلفی مانند بهینه سازی در پردازش و نمایش صفحات و کدهای CSS، پشتیبانی کامل از استانداردهای W3C و موفقیت در آزمون ACID2، بهینه سازی در نمایش CSSها و صفحات فارسی، پشتیبانی بسیار توسعه یافته از Ad-Onها (برنامه‌های اضافی یا کمکی فایرفاکس)، پشتیبانیاز microformatها، ذخیره سازی صفحات به صورت PDF، پشتیبانی از OpenID و سیستم گزارش اشکال یا Bug Reporting به نام AirBag.


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ یكشنبه، ۲۰ آبان ۱۳۸۶
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
انتشار آزمایشی: اوبونتو 7.10 به مرحله آلفا ۱ رسید
1617 بار مطالعه شده است
 
 
Ubuntu

نسخه‌ی بعدی توزیع Ubuntu نسخه 7.10 شماره گذاری شده و با نام رمز Gusty Gibbon در چند ماه آینده منتشر خواهد شد. روز گذشته نسخه Alpha 1 این توزیه منتشر شد. در این نسخه میزکار GNOME نسخه‌ی ۲.۱۹.۲ و هسته‌ی نسخه‌ی ۲.۶.۲۲ همراه با تکنولوژی مجازی‌سازی KVM به همراه تعداد زیادی راه‌انداز سخت افزاری اضافه شده‌اند. علاوه بر این Xorg نسخه‌ی 7.3 به عنوان سرور محیط گرافیکی و تعدا زیادی تغییرات دیگر اضافه شده است. این نسخه نسخه‌ی آلفا ۱ می‌باشد و پیشنهاد شده برای کارهای رسمی از آن استفاده نشود اما بسیار سودمند خواهد بود که این نسخه را نصب و مشکلات موجود را گزارش کنید.
برای دیدن خبر انتشار و لیست تغییرات می‌توانید اینجا کلیک کنید. برای دیدن تصاویر این نسخه و شرکت در یک تور تصویری نیز می‌توانید اینجا کلیک کنید.


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ جمعه، ۱۸ خرداد ۱۳۸۶
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
انتشار آزمایشی: سومین نسخه‌ی آزمایشی KDE 4
1465 بار مطالعه شده است
 
 
KDE

تیم توسعه‌ی میزکار محبوب KDE خبر از انتشار سومین نسخه‌ی آزمایشی نسخه‌ی بعدی یعنی نسخه‌ی ۴ این میزکار را منتشر کرد. این نسخه برای برنامه نویسان و مدیران پروژه‌ای که تصمیم دارند برنامه‌های خود را برای KDE 4 آماده کنند فرصت بسیار خوبی فراهم می‌کند. پروژه‌ی KDE این نسخه را برای کاربران خانگی پیشنهاد نمی‌کند چرا که هنوز نسخه‌ی کاملا پایداری نیست و ممکن است تغییراتی در بخش‌های مختلف ایجاد شود. نسخه‌ی در حال توسعه‌ی KDE یعنی نسخه‌ی ۴ حاوی تعداد زیادی قابلیت جدید همراه با تکنولوژی‌های نوین است، برای نمونه:
تکنولوژی Sonnet که می‌توانید در مقاله‌ای که Linux.com نوشته بیشتر با آن آشنا شوید.
برنامه‌ی Solid به عنوان یک لایه‌ی هماهنگ کننده بین KDE4 و سخت افزار و منابع شبکه.
پشتیبانی بسیار قدرتمند برای پلتفورم‌های Windows و Mac OS از طریق kdelibs.com
مدیر فایل قدرتمند و جدید Dolphin که به تازگی به KDE4 افزورده شده است
و بسیاری امکانات جدیددیگر. برای مطالعه‌ی خبر مربوط به این موضوع می‌توانید اینجا کلیک کنید.


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ یكشنبه، ۰۶ اسفند ۱۳۸۵
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
انتشار آزمایشی: نسخه‌ی بتای دوم از میرکار گنوم
1296 بار مطالعه شده است
 
 
GNOME

روز کذشته نسخه‌ی جدیدی از میزکار گنوم منتشر شد. این نسخه GNOME 2.18.0 Beta 2 یا 2.17.91 نام دارد. به نقل از سایت GNOME Desktop این نسخه در ماه مارس ۲۰۰۷ به صورت نهایی منتشر خواهد شد. تیم توسعه‌ی گنوم این روزها کمی احساس تنهایی می‌کند و توسعه دهندگان آن پیشنهاد داده‌اند که کمی محبت نسبت به این میزکار نشان دهیم و نسخه‌ی جدید را آزمایش کنیم، در ترجمه‌ها کمک کنیم، به تهیه‌ی مستندات بپردازیم و سایر کمک‌هایی که در یک پروژه‌ی آزاد همواره مورد توجه قرار می‌گیرند. در این نسخه که پس از Beta 1 ارائه شده است امکانات موجود تغییری نکرده‌اند بلکه تعداد زیادی مشکل ای Bug برطرف شده‌اند و نیز ترجمه‌ها بهبود پیدا کرده‌اند. برای دریافت این نسخه نیز مانند نسخه‌های پیشین می‌توانید از GARNOME استفاده کنید. اگر مایل به کسب اطلاع از تغییرات این نسخه هستید می‌توانید به اینجا مراجعه کنید.


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ یكشنبه، ۲۹ بهمن ۱۳۸۵
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


    12345   >

امکانات

اطلاعات

ارتباطات

پروژه‌ها

ورود اعضا
 


 برای ورود مشکل دارید؟
 ثبت نام کاربران جدید


The rest of this site is Copyright © 2004 2005 2006 2007 2008 GNUIran.org
Permission is granted to copy, distribute and/or modify this document under the terms of the GNU Free Documentation License,
Version 1.2 or any later version published by Free Software Foundation; A copy of the licence is available at www.gnu.org/copyleft/fdl.html

تمام مطالب این سایت تحت مجوز GNU/FDL نسخه ی ۱.۲ یا هر نسخه ی جدیدی که از سوی بنیاد نرم افزار آزاد منتشر شود قرار دارد شما برای کپی استفاده و/یا تغییر مستندات آزاد هستید.
می توانید یک نسخه از این مجوز را از اینجا تهیه کنید.


GIO Forums RSS   GIO News RSS   GIO Gallery RSS   Licensed under GNU/FDL  Use TW-CMS  Run on Debian GNU/Linux