Click Here to Go HomePage index.php
مهمان   به  GNUIran.org  خوش آمدید شنبه، ۱۷ خرداد ۱۳۹۹ 
نکته ها و ترفند ها

آیا می دانید از چه پردازشگری استفاده می کنید؟ اگر دقیقا نمی دانید در خط فرمان تایپ کنید:
$cat /proc/cpuinfo

--

جستجو در سایت
جستجوی پیشرفته
جستجو در انجمن‌ها

پلاگین فایرفاکس

وضعیت کاربران سایت
مدیر
هیچیک از مدیران حاضر نیست
مدیر افتخاری
هیچ مدیر کمکی حاضر
ناظران
هیچ مدیر کمکی حاضر
اعضا:
جدیدترین:جدید امروز:0
جدیدترین:جدید دیروز:0
جدیدترین:مجموع:1040
جدیدترین:جدیدترین:
RezaJafary
اعضا:حاضر
اعضا:اعضا:0
مهمان‌ها:مهمان‌ها:1
مجموع:مجموع:1
کاربران حاضر
هیچ کاربر حاضری وجود ندارد

طبقه‌بندی: انتشار جدید

اخبار ارسال شده با این طبقه‌بندی به قرار زیر هستند.

<   123456789101112   >

 
انتشار جدید: GNU Parted
1072 بار مطالعه شده است
 
 
اخبار

نسخه ی جدید برنامه‌ی GNU Parted منتشر شد ، این نسخه که عمدتا برای رفع اشکال می‌باشد پس از نسخه‌ی 1.6.20 که در ۱۸ ام ماه پیش منتشر شد آمده است. در نسخه‌ی ۱.۶.۲۱ هیچ امکان جدیدی اضافه نشده‌است اما مشکلاتی که در کارکرد وجود داشت بر طرف شده‌اند. این برنامه که یک برنامه‌ی مخصوص خط فرمان است کار پارتیشن بندی یا PARTition Editing را انجم می‌دهد. GNUParted با سیستم فایل‌های ext2 و ext3 و fat 16، Fat 32 ، Linux Swap ، UFS نیز HFS و NTFS ،‌ReiserFs و XFS سازگار است. برای کسب اصلاع از تمام قابلیت‌های این برنامه و اطلاعات بیشتر به سایت اصلی آن مراجعه کنید. GNU Parted

  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ یكشنبه، ۲۷ دی ۱۳۸۳
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
انتشار جدید: GIMP 2.2.2
871 بار مطالعه شده است
 
 
GIMP

در دوروز اخیر نسخه‌ی ۲.۲.۲ برنامه‌ی ویرایش تصاویر GIMP منتشر شد ، این نسخه نسخه‌ی رفع اشکال آخرین انتشار پایدار یعنی 2.2 برنامه‌ی گیمپ می‌باشد.برای دریافت سورس کد می‌توانید به اینجا مراجعه بکنید و طبق خبر gnomeDesktop نسخه‌های باینری نیز تا چند روز دیگر منتشر خواهند شد. برای اطلاع از تغییرات انجام شده در این نسخه نیز به این قسمت مراجعه کنید.

  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ سه شنبه، ۲۲ دی ۱۳۸۳
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
انتشار جدید: Turkix 3.0
959 بار مطالعه شده است
 
 
Turkix

نسخه ی جدید لینوکس Turkix که نسخه‌ی ۳.۰ است با نام کد آجه (Aceh) شروع به انتشار کرده است.در این نسخه امکانات بسیاری اضفافه شده است که باعث کاربری هرچه آسان‌تر شده است. این توزیع که یک توزیع ترکیه‌ای آذربایجانیست به عنوان نقطه‌ی برادری لینوکس در این دو کشور یاد می‌شود. در این توزیع امکانات زبانی مورد نیاز کاربران آذربایجانی و نیز ترکیه‌ای فراهم شده و قابلیت‌هایی منحصر به فرد ارائه می‌کند که کاربری این توزیع در این کشور‌ها را آسان می‌کند. این توزیع یک دیسک زنده است و از بسته‌های rpm استفاده می‌کند. اما امکانات جالبی به آن افزورده شده‌اند ...

[متن کامل...] 'Turkix 3.0'   3942 کلمه در ادامه متن
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ چهارشنبه، ۱۶ دی ۱۳۸۳
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
انتشار جدید: GParted 0.0.8
896 بار مطالعه شده است
 
 
GNOME

نسخه‌ی جدیدی از برنامه‌ی Gpatred درهفته‌ی گذشته منتشر شده است. برنامه‌ی GParted برنامه‌ای گرافیکی برای محیط GNOME است که وظیفه‌ی پارتیشن بندی و ویرایش پارتیشن‌های کامپیوتر شما را به عهده دارد. GParted یا Gnome Partition Editor از libpartedبرای شناساییی و کار با سخت افزار استفاده می‌کند. و تحت مجز General Public License بنیاد نرم افزار آزاد منتشر شده است. این برنامه با سیستم‌ فایل‌های reiserfs ، ntfs ، Linux Swap ، jfs ، hfs ، fat32 ،fat16 ، ext2 ext3 و xfs پشتیبانی می‌کند.برای کسب اطلاعات بیشتر به صفحه‌ی اصلی این برنامه مراجعه کنید. برای کسب اطلاع از قابلیت‌های آن به این برگ از وب مراجعه کنید.

  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ پنجشنبه، ۱۰ دی ۱۳۸۳
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
انتشار جدید: کریسمس و پخش کننده قدرتمند Xine1.0
911 بار مطالعه شده است
 
 
Xine

توسعه دهنده گانXine :پس از 2 سال آزمایش,رفع اشکال,انتشار نسخه های کاندیدا و توسعه و پیشرفتهای مهم,توسعه دهنده گان Xine مفتخرند که نسخه نهایی از نرم افزار باز متن و تحت مجوز GPL یعنی Xine(در واقع کتابخانه xine-lib 1.0) را به طور رسمی عرضه میکنند.نسبت به آخرین نسخه کاندیدای منتشر شده تغییرات زیادی نداشته است,این رفع اشکالات صورت گرفته نیر مربوط به رفع یک مشکل امنیتی در قستAIFF demuxer (CAN-2004-1300) بوده که رفع گردیده است و همچنین اشکال مربوط به پلاگینXv که در نسخه کاندیدای 1rc8 مشاهده شده بود و در این نسخه رفع گردیده است,در هر حال به شدت توصیه میشود که نسخه xine خود را به آخرین نسخه منتشر شده ارتقاء دهید.برای دریافت کدمنبع به اینجا مراجعه کنید یا میتوانید بطور مستقیم از اینجا دریافت نمایید.


 
 
نوشته شده توسط: mkargar  در تاریخ دوشنبه، ۰۷ دی ۱۳۸۳
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
انتشار جدید: OpenOffice.org 1.1.4
893 بار مطالعه شده است
 
 
OpenOffice.org

نسخه ی ۱.۱.۴ مجموعه برنامه‌های دفتری OpenOffice.org آماده‌ی دانلود است.این نسخه که در حال حاضر آخرین نسخه ی پایدار این مجموعه است جانشین نسخه ی ۱.۱.۳ شده. این نسخه شامل تعداد زیادی رفع اشکال می‌باشد و هیچ امکان جدیدی به آن اضافه نشده است. اگر می‌خواهید آخرین نسخه‌ی این مجموعه‌ی مناسب دفتری را داشته باشید می‌توانید به برگ دانلود مراجعه کنید.
متاسفانه هنوز هیچ نسخه‌ای از این برنامه به زبان فارسی ترجمه نشده است که البته گروهی از دوستان تصمیم به شروع ترجمه‌ی آن گرفته‌اند که امیدواریم موفق باشند ، اما برای دریافت سایر ترجمه‌های این مجموعه می توانید به بخش دریافت زبان‌های محلی مراجعه کنید.

  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ پنجشنبه، ۰۳ دی ۱۳۸۳
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
انتشار جدید: GIMP 2.2
973 بار مطالعه شده است
 
 
GIMP

بعد از ۱۱ ماه توسعه دهندگان گیمپ نسخه‌ی ۲.۲ این برنامه را ارائه کردند. Gimp برنامه‌ای برای تدوین و ایجاد تصاویر است با قابلیت‌های بسیار که به رقیبی برای Photoshop چند صد دلاری تبدیل شده است ، این برنامه که از +GTK برای کار کردن بهره می‌جوید به سرعت در حال توسعه و پیشرفت است. آنچه در این نسخه قبل از هر چیز توجه شما را به خود جلب می کند

[متن کامل...] 'GIMP 2.2'   1475 کلمه در ادامه متن
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ سه شنبه، ۰۱ دی ۱۳۸۳
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
انتشار جدید: موزیلا 1.7.5
846 بار مطالعه شده است
 
 
Mozilla

نسخه‌ی جدید مجموعه نرم افزار موزیلا منتشر شد. این نسخه‌که نسخه‌ی پایدار 1.7.5می‌باشد قابل دانلود از سایت رسمی است. برای اطلاع از تغییرات این نسخه به اینجا مراجعه کنید.

  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ سه شنبه، ۰۱ دی ۱۳۸۳
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
انتشار جدید: K3B
765 بار مطالعه شده است
 
 
K3B

K3b نسخه‌ی جدید برنامه‌ی کپی سی‌دی K3B در دو روز اخیر منتشر شد. این نسخه به شماره‌ی 0.11.18 که احتمالا آخرین نسخه‌ی این برنامه در سال جاری میلادی است ، دارای یک تغییر کلی نمی‌باشد اما بسیاری از مشکلات و باگ‌های برنامه حذف شده‌اند و برای هسته‌ی 2.6 بهینه سازی‌های بسیار خوبی صورت گرفته ، برای مثال درگیر در هسته‌های 2.68 خطایی مبنی بر اجرای اجرا نشدن cdrecord با مجوز suid نمی‌دهد ، البته این‌بار هم تشخیص سرعت نوشتن روی سی‌دی بهتر شده است. تشخیص سخت افزار های نویسنده‌ی سی‌دی نیز کمی بهتر شده ، برای اطلاع از تمام تغییرات به بخش خبر در سایت رسمی بروید. برای دانلود نسخه‌ی جدید نیز به صفحه‌ی دانلودها مراجعه کنید. نکته ی جالبی که در هر جای سایت به چشم می‌خورد انتشار کتابی به زبان آلمانی برای کار با این برنامه است.

  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ سه شنبه، ۲۴ آذر ۱۳۸۳
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
انتشار جدید: کناپیکس ۳.۷
924 بار مطالعه شده است
 
 
Knoppix

نسخه‌ی جدیدی از دیسک زنده‌ی کناپیکس منتشر شد. در این نسخه کاربران می‌توانند سیستم خود را با هسته‌های ۲.۴.۲۷ و یا ۲.۶.۹ راه‌اندازی کنند. در این نسخه از KDE 3.3.1 به عنوان میزکار پیش‌فرض استفاده شده است. آقایKlaus Knopper که توسعه‌دهنده‌ی این توزیع می‌باشد تقریبا تمامی بسته‌های نرم‌افزاری را به روز کرده است. همچنین پشتیبانی از بعضی سخت‌افزارهای خاص مانند کارت‌های گرافیکی پیشرفت خوبی داشته است. یک ابزار مدیریتی نیز اضافه شده است که کار تنظیمات ISDN را آسان‌تر کرده است. فایل ISO این نسخه که در حدود ۷۰۰ مگابایت حجم می‌باشد بر روی بعضی سایت‌های آئینه قرار گرفته است. همچنین نسخه‌ی آلمانی آن نیز منتشر شده است. این آگهی انتشار را در این آدرس می‌توانید بخوانید.

  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ دوشنبه، ۲۳ آذر ۱۳۸۳
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


<   123456789101112   >

امکانات

اطلاعات

ارتباطات

پروژه‌ها

ورود اعضا
 


 برای ورود مشکل دارید؟
 ثبت نام کاربران جدید


The rest of this site is Copyright © 2004 2005 2006 2007 2008 GNUIran.org
Permission is granted to copy, distribute and/or modify this document under the terms of the GNU Free Documentation License,
Version 1.2 or any later version published by Free Software Foundation; A copy of the licence is available at www.gnu.org/copyleft/fdl.html

تمام مطالب این سایت تحت مجوز GNU/FDL نسخه ی ۱.۲ یا هر نسخه ی جدیدی که از سوی بنیاد نرم افزار آزاد منتشر شود قرار دارد شما برای کپی استفاده و/یا تغییر مستندات آزاد هستید.
می توانید یک نسخه از این مجوز را از اینجا تهیه کنید.


GIO Forums RSS   GIO News RSS   GIO Gallery RSS   Licensed under GNU/FDL  Use TW-CMS  Run on Debian GNU/Linux