Click Here to Go HomePage http://www.gnuiran.org
مهمان   به  GNUIran.org  خوش آمدید چهارشنبه، ۱۳ اسفند ۱۳۹۹ 
نکته ها و ترفند ها

برای ساخت یک دیسک بوت :

mkbootdisk –device /dev/fd0 'uname -r'

--

جستجو در سایت
جستجوی پیشرفته
جستجو در انجمن‌ها

پلاگین فایرفاکس

وضعیت کاربران سایت
مدیر
هیچیک از مدیران حاضر نیست
مدیر افتخاری
هیچ مدیر کمکی حاضر
ناظران
هیچ مدیر کمکی حاضر
اعضا:
جدیدترین:جدید امروز:0
جدیدترین:جدید دیروز:0
جدیدترین:مجموع:1040
جدیدترین:جدیدترین:
RezaJafary
اعضا:حاضر
اعضا:اعضا:0
مهمان‌ها:مهمان‌ها:1
مجموع:مجموع:1
کاربران حاضر
هیچ کاربر حاضری وجود ندارد

طبقه‌بندی: مقاله‌ی آموزشی

اخبار ارسال شده با این طبقه‌بندی به قرار زیر هستند.

<   123456789101112    

 
مقاله‌ی آموزشی: لینوکس و پروژه‌ی گنو
1110 بار مطالعه شده است
 
 
مقاله آموزشی

"بسیاری از کاربران کامپیوتر٬ بدون اینکه خود متوجه باشند٬ هر روزه از یکی از نسخه‌های تغییریافته‌ی سیستم گنو (۱۸ کاراکتر) استفاده می‌کنند. بر اثر تغییرات عجیبِ وقایع٬ امروزه نسخه‌ی سیستم گنویی که بصورت گسترده مورد استفاده قرار می‌گیرد با عنوان "لینوکس" شناخته می‌شود٬ در حالیکه بسیاری از کاربران از وسعت ارتباط و پیوستگی آن با پروژه‌ی گنو آگاه نیستند..."
اگر شما نیز دقیقا تفاوت بین سیستم‌عامل گنو و لینوکس را نمی‌دانید می‌توانید با خواندن این مقاله‌ی آقای ریچارد استالمن به درک درستی از این دو دست پیدا کنید.

  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ چهارشنبه، ۱۸ آذر ۱۳۸۳
   ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
مقاله‌ی آموزشی: ورودی به موزیلافایرفاکس
1025 بار مطالعه شده است
 
 
Firefox

  مدتی پیش در صفحه‌ی اصلی فایرفاکس در سایت موزیلا در حال جستجو بودم که لینک مقاله‌ای به نام "ورودی به موزیلا فایرفاکس" نظرم را به خودش جلب کرد ، پس از بررسی مقاله برآن شدم تا آن را برای سایر دوستان نیز ترجمه کنم ، هم اکنون این مقاله به زبان فارسی برای کاربرانی که هنوز با فایرفاکس آشنا نیستند و یامی خواهند نظری بر امکانات فایرفاکس بیاندازند آماده است. حتی اگر از ویندوز استفاده می کنید و یا در لینوکس از مرورگری جز فایرفاکس استفاده می کنید اطمینان داشته باشید که پس از مطالعه‌ی این مقاله تصمیم به دانلود و نصب فایرفاکس خواهید گرفت. همان طور که از نام مقاله برمی‌آید و من نیز اشاره کردم این مقاله برای کاربرانی استکه تازه با این محصول قدرتمند آشنا شده اند و یا هنوز آن را نمی‌شناسند. میدوارم پس از مطالعه‌ی این مقاله‌ی هشت بخشی بتوانید هرچه بهتر از این برنامه استفاده کنید که هدف نویسنده و مترجم هر دو همین  است.برای مطالعه اینجا کلیک کنید.
 
در نهایت از"Morten" از
nidelven-it.no  برای کمک هایشان و اجازه‌ی ایشان برای ترجمه‌ی مقاله تشکر می کنم .

  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ شنبه، ۱۴ آذر ۱۳۸۳
   ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
مقاله‌ی آموزشی: نصب تم در حالت off-line برای فایرفاکس
951 بار مطالعه شده است
 
 
اخبار داخلی سایت

"یکی از ویژگی های بسیار جالب و جذاب موزیلا و فایرفاکس که از دوره ی نت اسکیپ به جا مانده اتنخاب تم برای مرورگر است ، اگر شما به هر دلیل از ظاهر مرورگر خود راضی نیستید ، می توانید یک تم جدید که شامل رنگ بندی کل مرورگر و دکمه های آن است را از سایت هایشان دریافت کنید ؛ در این مقاله من فقط به بررسی نصب تم در فایرفاکس خواهم پرداخت ." برای مطالعه ی ادامه ی این مقاله به اینجا بروید.

    گنو ایران.ارگ

  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ یكشنبه، ۰۸ آذر ۱۳۸۳
   ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
مقاله‌ی آموزشی: نسخه ی ۱.۱ مقاله ی سرور X
970 بار مطالعه شده است
 
 
اخبار داخلی سایت

نسخه ی ۱.۱ مقاله ی سرور X منتشر شد ،‌ در این مقاله شما می توانید علاوه بر مطالب گذشته مفهوم widget ها را نیز پیدا کنید ،‌ اگر تا بحال  این نام را شنیده اید اما نمی دانید مفهوم آن چیست ، حالا وقت آن رسیده که سری به مقاله ی سرور X بزنید.

   گنو ایران.ارگ

  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ شنبه، ۰۷ آذر ۱۳۸۳
   ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
مقاله‌ی آموزشی: ژئومتری دیسک سخت
906 بار مطالعه شده است
 
 
مقاله آموزشی

  ایا تا به حال در ضمن کار با برنامه های پارتیشن بندی مانند fdisk به اصطلاحات هد ،‌سیلندر ، سکتور برخورده اید؟  ایا می دانید چطور از مشخصات یک هارد می توان مطلع شد؟ اگر این ها را نمی دانید و یا می خواهید بیشتر درباره ی دیسک های سخت بدانید می توانید مقاله ی جدید  گنو ایران.ارگ را در  بخش مقالات   مطالعه کنید. در صورتی که هر پرسشی در باره ی این مقاله داشتید می توانیددر بخش انجمن ها / سخت افزار پرسش خود را مطرح کنید. همواره ما را از نظرات خود درباره ی مقالات مطلع کنید.

  گنوایران.ارگ

  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ چهارشنبه، ۱۳ آبان ۱۳۸۳
   ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
مقاله‌ی آموزشی: استفاده از Sudo
915 بار مطالعه شده است
 
 
مقاله آموزشی

ایا برای شما پیش امده که بخواهید برنامه ای را  با کاربری غیر از کاربر ریشه اجرا کنید و از شما کلمه ی عبور کاربر ریشه در خواست شده است؟اگر از این که مدام کلمه ی عبور را تایپ کنید خسته شده اید و یا می خواهید کاربران خاصی بتوانند این برنامه را بدون وارد کردن کلمه ی عبور اجرا کنند می توانید از ابزار sudo استفاده کنید. برای مطالعه ی مقاله ای درباره ی این برنامه به بخش مقالات سایت گنو ایران.ارگ مراجعه کنید و یا کلیک کنید!!

  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ شنبه، ۰۹ آبان ۱۳۸۳
   ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
مقاله‌ی آموزشی: نصب نرم افزار در لینوکس
1097 بار مطالعه شده است
 
 
مقاله آموزشی

با توجه به در خواست دوستان و کاربران محترم و احساس نیاز  به مقاله ای درباره ی روش های نصب نرم افزار ها در گنو/لینوکس گنو ایران.ارگ بر آن شد که مقاله ای در این باره بنویسد. مقاله ای که در پیش رودارید به کاربران کم تجربه و مبتدی پیشنهاد می شودکه هنوز با روند نصب برنامه در لینوکس آشنایی ندارند.البته این مقاله صرفا به معرفی روش های نصب پرداخته و درباره ی کارکردن با برنامه های مدیریت بسته ها و یا کامپایل برنامه ها از  کد منبع مطلبی ارائه نکرده ،‌گنو ایران.ارگ امیدوار است در آینده ای نزدیک درباره ی نحوه ی کار با ابزار های مدیریت بسته در لینوکس مقاله های خود را منتشر کند.اگر شما کنجکاوید تا روش استفاه از این مدیران بسته ها را بیاموزید می توانید از مقالات حاضر در سایت تکنوتاکس استفاده کنید.این مقالات شامل روش کار با بسته های rpm ،‌روش کار بابسته های Deb و روش تبدیل این بسته ها به یکدیگر و نیز کامپایل برنامه از کد منبع می باشند. منتظر مقالات بعدی ما باشید .
برای رفتن به بخش مقالات این جا کلیک کنید.
برای مطالعه ی مقاله ی جدید این جا  کلیک کنید.

گنو ایران.ارگ

  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ دوشنبه، ۲۷ مهر ۱۳۸۳
   ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
مقاله‌ی آموزشی: سرور X ،مدیر پنجره و محیط میز کار
952 بار مطالعه شده است
 
 
مقاله آموزشی

گنو ایران.ارگ در راستای هدف خود که همانا آموزش صحیح و قدم به قدم گنو/لینوکس به کاربران محترم است ،‌مقاله ای جدید با عنوان" سرور X ، مدیر پنجره و محیط میز کار" منتشر نموده.
اگر شما یک کاربر لینوکس هستید اما هنوز تفاوت میان Xserver و مدیر پنجره یا مدیر پنجره و محیط میز کار را نمی دانید ، این مقاله برای شما نوشته شده است تا با زبانی ساده این مفاهیم را بیان کند. امیدواریم که توانسته باشیم رضایت خاطرتان را جلب کنیم.
برای مطالعه ی این مقاله اینجا کلیک کنید.

  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ دوشنبه، ۲۰ مهر ۱۳۸۳
   ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


<   123456789101112    

امکانات

اطلاعات

ارتباطات

پروژه‌ها

ورود اعضا
 


 برای ورود مشکل دارید؟
 ثبت نام کاربران جدید


The rest of this site is Copyright © 2004 2005 2006 2007 2008 GNUIran.org
Permission is granted to copy, distribute and/or modify this document under the terms of the GNU Free Documentation License,
Version 1.2 or any later version published by Free Software Foundation; A copy of the licence is available at www.gnu.org/copyleft/fdl.html

تمام مطالب این سایت تحت مجوز GNU/FDL نسخه ی ۱.۲ یا هر نسخه ی جدیدی که از سوی بنیاد نرم افزار آزاد منتشر شود قرار دارد شما برای کپی استفاده و/یا تغییر مستندات آزاد هستید.
می توانید یک نسخه از این مجوز را از اینجا تهیه کنید.


GIO Forums RSS   GIO News RSS   GIO Gallery RSS   Licensed under GNU/FDL  Use TW-CMS  Run on Debian GNU/Linux