Click Here to Go HomePage http://www.debian.org
مهمان   به  GNUIran.org  خوش آمدید چهارشنبه، ۲۵ فروردین ۱۴۰۰ 
نکته ها و ترفند ها

برای اطلاع یافتن از ابزارهای PCI در کنسول یکی از دستورات زیر را تایپ کنید:

lspci -v
cat /proc/pci

توجه کنید که این کار را باید در حالت کاربر ریشه انجام دهید.

--

جستجو در سایت
جستجوی پیشرفته
جستجو در انجمن‌ها

پلاگین فایرفاکس

وضعیت کاربران سایت
مدیر
هیچیک از مدیران حاضر نیست
مدیر افتخاری
هیچ مدیر کمکی حاضر
ناظران
هیچ مدیر کمکی حاضر
اعضا:
جدیدترین:جدید امروز:0
جدیدترین:جدید دیروز:0
جدیدترین:مجموع:1040
جدیدترین:جدیدترین:
RezaJafary
اعضا:حاضر
اعضا:اعضا:0
مهمان‌ها:مهمان‌ها:1
مجموع:مجموع:1
کاربران حاضر
هیچ کاربر حاضری وجود ندارد

طبقه‌بندی: خبرها

اخبار ارسال شده با این طبقه‌بندی به قرار زیر هستند.

<   123456789101112131415161718192021222324252627282930   >

 
خبرها: نتایج رای گیری برنامه های متن باز
1118 بار مطالعه شده است
 
 
اخبار

آیا تا به حال از دوستان و یا آشنایان خود در ارتباط با برنامه های کاربردی لینوکس نظر خواهی کرده اید؟ آیا تا به حال قصد داشته اید که بهترین برنامه برای کار خود را در بین برنامه های متن باز انتخاب کنید؟ دوست دارید که بدانید بهترین و دوست داشتنی ترین برنامه های مورد استفاده کاربران متن باز سیستم عامل لینوکس در موارد مختلف کدامند؟ مطمئنا به این وسیله میتوانید با دقت بیشتری برنامه مورد نظر خود را انتخاب و در زمان کمتری به نتیجه بهتری برسید، همانگونه که انتخاب نامناسب ممکن است در رسیدن به هدف شما را با مشکلات متعددی روبرو سازد، به همین جهت و برای اطلاع کاربران تازه وارد به دنیای دوست داشتنی لینوکس در یک نظر خواهی بزرگ از بسیاری کاربران این سیستم عامل نتایج زیر در مورد برنامه مختلف مورد علاقه و پر کاربرد کاربران، به شرح زیر، بدست آمده است که می تواند قابل توجه باشد.

-۱ بهترین برنامه بازی متن باز در سال 2005 : Frozen Bubble
-۲ بهترین برنامه محیط دسکتاپ کاربران در سال 2005: KDE
-۳ بهترین برنامه مدیریت پرونده ها در سال 2005 : Konqueror
-۴ بهترین توزیع مورد علاقه کاربران در سال 2005 : Ubuntu
-۵ بهترین مدیر پنجره ها.......

 
 
نوشته شده توسط: matarodi  در تاریخ یكشنبه، ۲۴ اردیبهشت ۱۳۸۵
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
خبرها: تور تصویری Ubutu 6.06
906 بار مطالعه شده است
 
 
Ubuntu

سایت OSDir در دو تور تصویری به بررسی Ubuntu 6.0.6 و Kubuntu 6.0.6 پرداخته است.در حال حاضر آخرین نسخه‌ی تست این توزیع Ubuntu Flight 6 است که در حقیقت یک نسخه‌ی آلفا از Dapper Drake است. نسخه‌ی Ubuntu شامل GNOME و Kubuntu شامل KDE آخرین نسخه هستند. در صورتی که مایل به دیدن تور تصویری Ubuntu 6.06 Flight6 هستیدمی‌توانید اینجا کلیک کنید. برای دیدن تصاویر Kubuntu 6.0.6 Flight 6 اینجا کلیک کنید.


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ چهارشنبه، ۱۳ اردیبهشت ۱۳۸۵
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
خبرها: برگزاری کنفرانس در رابطه با OpenOffice 3.0
1466 بار مطالعه شده است
 
 
OpenOffice.org

در ۲۰ تا ۲۲ آذر ماه امسال، مصادف با ۱۱ تا ۱۳ سپتامبر ۲۰۰۶ در شهر لیون فرانسه ،کنفرانسی در رابطه با OpenOffice برای عموم علاقه مندان برگزار خواهد شد. کلیه علاقه مندان و توسعه دهندگان تا ۱۱ خرداد ماه مصادف با ۱ ژوئن فرصت دارند مقالات خود را به این کنفرانس ارایه تا دعوت نامه برای آنان ارسال گردد. موضوعات این کنفرانس بیشتر در ارتباط با موضوعات زیر خواهد بود: ۱- موضوعات عمومی شامل : OpenOffice.org 3.0 - پشتیبانی و روشهای مهاجرت و ..... ۲- موضوعات آموزشی شامل : OpenOffice.org در مدارس و دانشگاهها و ...... ۳- مدیریت های عمومی شامل : بررسی و مطالعه OpenOffice.org در دولت ها و ... ۴- موضوعات اینترپرایز شامل : مطالعه در کاربرد OpenOffice.org در بخش خصوصی و ... ۵- موضوعات توسعه شامل : ابزارهای توسعه و کدهای توسعه و چگونگی کار با آن و ... ۶- قالب های XML و OASIS و ...... برای اطلاعات بیشتر به سایت OpenOffice.org مراجعه نمایید.

  
 
 
نوشته شده توسط: matarodi  در تاریخ چهارشنبه، ۱۳ اردیبهشت ۱۳۸۵
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
خبرها: شماره‌ی نوزدهم مجله‌ی ایران‌تاکس
890 بار مطالعه شده است
 
 
IranTux

شماره‌ی نوزدهم مجله‌ی الکترونیکی «ایران‌تاکس» منتشر شد، در شماره‌ی این ماه می‌خوانیم:
نصب لینوکس برروی پخش کننده‌‌های موسیقی iPod nano، نصب و راه اندازی یک Dial-in Server در لینوکس، بازی با تقویم و ساعت در ترمینال، بررسی امنیتی برنامه‌ی محبوب مدیریت سرویس پست الکرتونیکی Postfix، قسمت هفتم مقاله‌ی آشنایی با Subversion، ماژول نویسی برای هسته گنو/لینوکس قسمت نهم و آشنایی با Bram Cohen نویسنده‌ی Bittorent . همان‌طور که می‌دانید مجله‌ی ایران‌تاکس مجله‌ای الکترونیکی و مستقل است که هر ماه مقالاتی در زمینه‌ی لینوکس و نرم‌افزارهای آزاد و منبع باز منتشر می‌کند. در صورتی که مایل به همکاری با این مجله می‌باشید می‌توانید اینجا کلیک کنید. برای دسترسی به لیست کامل مقالات این شماره اینجا کلیک کنید.


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ دوشنبه، ۰۴ اردیبهشت ۱۳۸۵
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
خبرها: دیسک‌های Blu-ray ویا HD-DVD نخرید!
972 بار مطالعه شده است
 
 
GNU

بایکوتی جدید از سوی «بنیاد نرم‌افزار آزاد» مبنی بر نخریدن دیسک‌های Blu-ray یا HD-DVD منتشر شد. در متن این درخواست نوشته شده است:« هالی‌وود (Hollywood) برنامه‌ای برای «Digital Restrictions Management» در نظر گرفته است که از طرف Intel و IBM و Microsoft و SONY پشتیبانی می‌شود. این قانون برای تخدی به آزادی‌های شما برنامه ریزی شده است. این‌ها علاوه بر این به «نرم‌افزارهای آزاد» نیز صدمه می‌زنند، چرا که نرم‌افزارهای آزاد هرگز نمی‌توانند این دیسک‌ها را بخوانند. باید جلوی این دسیسه‌ی تجاری برای محدود کردن دسترسی به تکنولوژی گرفته شود. تا این‌ها وجود دارند، شما باید آن‌ها را از زندگی و خانه‌ی خود دور کنید.


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ چهارشنبه، ۰۹ فروردین ۱۳۸۵
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
خبرها: کابران ناتوان باید ارتباط را یاد بگیرند.
862 بار مطالعه شده است
 
 
اخبار

امکان دسترسی موضوعی مهم برای توسعه‌دهندگان و حامیان FOSS می باشد. ISO استانداردهایی را برای تضمین در دسترس بودن نرم‌افزارها برای مردم، تعیین کرده است. بعضی از دولت‌ها لازم می‌دانند که نرم‌افزارهایی که برای استفاده عمومی ساخته شده‌اند، باید از استانداردهای دسترسی پا فراتر بگذارند. برای مطالعه این مطلب اینجا کلیک کنید.


  
 
 
نوشته شده توسط: Javid  در تاریخ چهارشنبه، ۰۲ فروردین ۱۳۸۵
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
خبرها: کتاب رسمی Ubuntu
1247 بار مطالعه شده است
 
 
Ubuntu

پس از چند ماه تلاش تعدادی از توسعه دهندگان Ubuntu کتاب رسمی Ubuntu منتشر شد. این کتاب را "Prentice Hall PTR" منتشر کرده است و ویراستار اصلی «Jono Bacon» می‌باشد. البته نسخه‌ی الکترونیکی این کتاب تحت مجوز CCL منتشر شده است.اگرمایل به کمک در نوشتن این کتاب یا کامل کردن آن هستید می‌توانید اینجا کلیک کنید. بری خواندن آگهی رسمی این خبر نیز اینجا کلیک کنید.


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ دوشنبه، ۱۵ اسفند ۱۳۸۴
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
خبرها: Podcastهای گنوم
889 بار مطالعه شده است
 
 
GNOME

اولین اپیزود GNOME Podcast منتشر شد. در این اپیزود گنوم در نظر دارد تا اخبار و اطلاعات GNOME را از طریق Podcastها منتشر کند. اطلاعات شامل مصاحبه‌ها و بررسی ها و نیزفید‌بک‌هاست.برای دریافت این Podcast ها اینجا کلیک کنید. (از طریق برنامه‌های مختلفی در لینوکس می‌توان از پادکست‌ها استفاده کرد)


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ پنجشنبه، ۱۱ اسفند ۱۳۸۴
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
خبرها: ایران‌تاکس هفدهم
895 بار مطالعه شده است
 
 
IranTux

شماره‌ی هفدهم مجله‌ی الکترونیکی «ایران‌تاکس» منتشر شد. این شماره آخرین شماره‌ی سال ۱۳۸۴ بوده و در آن می‌خوانیم :
احیای مدیر بوت گراب، آشنایی با awk بخش هفتم، چگونه مردم را تشویق به کار داوطلبانه کنیم ، آشنایی با Daniel Julius Bernstein ، ماژول نویسی برای هسته لینوکس (قسمت هفتم)، آشنایی با Subversion بخش پنجم .
شماره‌ی آینده در فرورین ۱۳۸۵ منتشر خواهد شد. در صورتی که مایل به همکاری با مجله و یا ارسال مقاله می‌باشید می‌توانید از اینجا طلاعات کامل‌تری گرد آوری نمایید، در پایان نیز از دوستانی که ما را در نشر این شماره یاری نمودند سپاس‌گذاریم.


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ دوشنبه، ۰۸ اسفند ۱۳۸۴
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
خبرها: بنیاد نرم‌افزار آزاد ویدئوی GPL3 را منتشر کرد
893 بار مطالعه شده است
 
 
GNU

بنیاد نرم‌افزار آزاد (Free Software Foundation) ویدئوی کنفرانسی را که درباره‌ی نسخه‌ی سوم مجوز GPL بود منتشر کرد. این کنفرانس که با حضور ریچارد استالمن و در ماه گذشته برگزار شده بود با هدف معرفی نسخه‌ی جدید این مجوز و دریافت نظرات افراد از طریق این کنفرانس برگزار شد. این ویدئو با فرمت Ogg Theora منتشر شده است و با استفاده از bittorent قابل دریافت است. برای دریافت از طریق bittorent می‌توانید اینجا کلیک کنید. برای آشنایی بیشتر با فرمت Ogg Theora می‌توانید به سایت رسمی آن در اینجا مراجعه کنید و یا مقاله‌ی مجله‌ی الکترونیکی ایران‌تاکس را در این باره مطالعه کنید.


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ چهارشنبه، ۰۳ اسفند ۱۳۸۴
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


<   123456789101112131415161718192021222324252627282930   >

امکانات

اطلاعات

ارتباطات

پروژه‌ها

ورود اعضا
 


 برای ورود مشکل دارید؟
 ثبت نام کاربران جدید


The rest of this site is Copyright © 2004 2005 2006 2007 2008 GNUIran.org
Permission is granted to copy, distribute and/or modify this document under the terms of the GNU Free Documentation License,
Version 1.2 or any later version published by Free Software Foundation; A copy of the licence is available at www.gnu.org/copyleft/fdl.html

تمام مطالب این سایت تحت مجوز GNU/FDL نسخه ی ۱.۲ یا هر نسخه ی جدیدی که از سوی بنیاد نرم افزار آزاد منتشر شود قرار دارد شما برای کپی استفاده و/یا تغییر مستندات آزاد هستید.
می توانید یک نسخه از این مجوز را از اینجا تهیه کنید.


GIO Forums RSS   GIO News RSS   GIO Gallery RSS   Licensed under GNU/FDL  Use TW-CMS  Run on Debian GNU/Linux