Click Here to Go HomePage index.php
مهمان   به  GNUIran.org  خوش آمدید پنجشنبه، ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۰ 
نکته ها و ترفند ها

یک کتاب
Linux Servers

--

جستجو در سایت
جستجوی پیشرفته
جستجو در انجمن‌ها

پلاگین فایرفاکس

وضعیت کاربران سایت
مدیر
هیچیک از مدیران حاضر نیست
مدیر افتخاری
هیچ مدیر کمکی حاضر
ناظران
هیچ مدیر کمکی حاضر
اعضا:
جدیدترین:جدید امروز:0
جدیدترین:جدید دیروز:0
جدیدترین:مجموع:1040
جدیدترین:جدیدترین:
RezaJafary
اعضا:حاضر
اعضا:اعضا:0
مهمان‌ها:مهمان‌ها:1
مجموع:مجموع:1
کاربران حاضر
هیچ کاربر حاضری وجود ندارد

موضوع: Fedora

آیتم‌های جدیدی که با این موضوع ارسال شده‌اند به قرار زیر هستند.

    12   >

 
یک بررسی: تور فدورا ۸
1607 بار مطالعه شده است
 
 
Fedora


این روزها به دلیل انتشار جدید فدورا نسخه‌ی ۸ تعداد زیادی راهنمای نصب و راه اندازی و یا بررسی‌های مختلف از این میزکار منتشر شده است. از جمله این بررسی‌ها می‌توان به تور ویدئویی فدورا ۸ که از سوی سایت Linux.com منتشر شده است اشاره کرد. در این تور ویدئویی می‌توانید با ظاهر فدورا ۸ و نحوه‌ی نصب و راه اندای آن بیشتر آشنا شوید. علاوه بر این توضیحی موجز درباره‌ی فدورا در ابتدای این بررسی در سایت آمده است. برای دیدن این بررسی که به صورت Flash و نیز فرمت آزاد OGG قابل دیدن و دریافت است می‌توانید اینجا کلیک کنید.


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ یكشنبه، ۲۷ آبان ۱۳۸۶
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
مقاله‌ی آموزشی: راهنمای نصب Fedora 8 برروی سرور
1862 بار مطالعه شده است
 
 
Fedora

همان‌زور که اطلاع دارید نسخه‌ی هشتم توزیع گنو/لینوکس فدورا هفته‌ی گذشته منتشر شد. سایت Hoetoforge نیز در یک راهنمای جامع به بررسی چگونگی نصب Fedora 8 به عنوان سرویس دهنده پرداخته است، در این مقاله با روش نصب و راه اندازی سرویس دهنده وب آپاجی، سرویس دهنده پست الکترونیکی Postfix، سرویس دهنده FTP و پایگاه داده‌های MySQL و فایروال (firewall) و بسیاری سرویس‌های دیگر آشنا می‌شوید. این راهنمای علاوه بر کامل بودن به صورت مرحله به مرحله است و حتی اگر تاکنون اقدام به نصب Fedora نکرده‌اید می‌توانید با استفاده از این راهنما به نثب آخرین نسخه‌ی فدورا بپردازید. برای مطالعه‌ی این مقاله اینجا کلیک کنید.


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ شنبه، ۲۶ آبان ۱۳۸۶
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
مقاله‌ی آموزشی: نصب Xen همراه محیط گرافیکی در Fedora 7
1925 بار مطالعه شده است
 
 
Fedora

سایت howtoforge در مقاله‌ای نحوه‌ی نصب Xen به همراه محیط گرافیکی برای کنترل آن در Fedora 7 را آموزش داده است. برنامه Xen این امکان را به شما می‌دهد تا Paravirtualization را بررروی سخت افزارهای خود اجرا کنید. برای اجرای این مجازی‌سازی شما به پردازنده‌های Vanderpoll (اگر CPU شما اینتل است) و یا Pacifica (اگر از AMD استفاده می‌کنید) نیاز خواهید داشت. روش Paravirtualization یکی از انواع روش‌های مجازی سازی با بهره‌وری بسیار بالا از سخت‌افزار است که به شما امکان اجرای چند سیستم عامل در یک سیستم عامل را در زمان واحد فراهم می‌کند. هرچند Xen به اندازه‌ی VMware در برخی زمینه‌ها قدرتمند و دارای امکانات مختلف نیست اما یکی از برترین سکوهای مجازی‌سازی ارائه شده در سطح سازمانی یا (ٍEnterprise) است. (تصویری از اجرای چند سیستم عامل همزمان در اینجا موجود است)
برای مطالعه این مقاله که در دو صفحه ارائه شده است می‌توانید اینجا کلیک کنید.


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ دوشنبه، ۰۲ مهر ۱۳۸۶
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
یک بررسی: بررسی فدوار ۷
1456 بار مطالعه شده است
 
 
Fedora

نسخه‌ی هفتم توزیع محبوب فدورا هفته‌ی گذشته با کمی تاخیر و بسیاری قابلیت‌های جدید منتشر شد. در این نسخه قابلیت‌هایی مانند دیسک زنده یا به روزرسانی‌های مختلف وجود دارد. سایت Linux.com نیز در مقاله‌ای به بررسی این نسخه پرداخته است. منتقد این نسخه Zonker نوسنده‌ی مشهور Linux.com است. وی در این بررسی به نقاط ضعف و قدرت این توزیع می‌پردازد و در مقاله‌ای مفصل سعی می‌کند تا تمام جوانب این توزیع را بررسی کند. در صورتی که مایل به دریافت اطلاعات بیشتری دراره‌ی نسخه‌ی جدید Fedora هستید خواندن این مقاله را به شما توصیه می‌کنیم.
برای مطالعه‌ی مقاله اینجا کلیک کنید


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ جمعه، ۱۸ خرداد ۱۳۸۶
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
یک بررسی: کارایی اوبونتو یا فدوراکور؟
1044 بار مطالعه شده است
 
 
Fedora

کدام سریع‌تر است، فدوراکور یا اوبونتو؟ سایت Phoronix که مدت‌هاست به مقایسه‌ی محصولات نرم‌افزاری مختلف با هم می‌پردازد این بار اقدام به مقایسه‌ی Ubuntu و fedoraCore دو توزیع مشهور لینوکس با یکدیگر نموده است. در این آزمایش توجه به سرعت در بازی‌ها و نیز در فعالیت‌های روزانه‌ی میزکاری بوده است. در صورتی که مایل به مطالعه‌ی این مقایسه هستید می‌توانید اینجا کلیک کنید.


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ شنبه، ۲۶ اسفند ۱۳۸۵
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
یک بررسی: اولین بررسی‌های Fedora Core 7
827 بار مطالعه شده است
 
 
Fedora

نسخه‌ی جدیدی از فدوراکورد در پیش رویمان است نسخه‌ی ۷. چند روز پیش اولین نسخه‌ی آزمایشی فدوراکور منتشر شد. این نسخه‌ی تست در حال حاضر آماده‌ی دریافت از طریق BitTorrent و نیز Mirrorهای پروژه‌ی فدورا است. البته نسخه‌ی 7 فدوراکور به صورت Live CD یا دیسک شنده نیز قابل دریافت است که مخلوطی است از بسته‌های اصلی (Core) که تمام سیستم عامل است و Extra ها که برنامه‌های اضافی رویمتمم سیستم عامل هستند. سایت Linux.com نیز یکی از سایت‌هایی است که با انتشار FedoraCore 7 اقدام به انتشار یک بررسی درباره‌ی این توزیعجدید کرده است. می‌توانید بررسی مربوطه را در اینجا مطالعه کنید.


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ سه شنبه، ۱۷ بهمن ۱۳۸۵
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
یک بررسی: دیسک زنده‌ی فدوراکور
1049 بار مطالعه شده است
 
 
Fedora

جامعه‌ی فدورا اولین نسخه‌ی رسمی از دیسک زنده‌ی فدورا را ماه پیش بر اساس Fedora Core 6 منتشر کردند. سایت Linux.com نیز در یک بررسی که روز قبل آن را منتشر کرده است به کنکاش این توزیع می‌رود:
« دیسک زنده ه صورت یک ISO به حجم ۶۸۴ مگابایت و فقط برای i386 منتشر شده است. فایل سیستم فشرده سازی شده حدود ۲.۳ گیگابایت را در CD جای داده است» و سپس به بررسی قابلیت‌ها امکانات و کمبودهای این دسک زنده می‌پردازد. در صورتی که مایل به خواندن این مقاله هستید می‌توانید اینجا کلیک کنید.


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ سه شنبه، ۲۶ دی ۱۳۸۵
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
خبرها: فدوراکور ۶ یکمیلیون دریافت در ۷۴ روز
866 بار مطالعه شده است
 
 
Fedora

فقط ۷۴ روز پس از انتشار فدوراکور ۶ این توزیع بیش از ۱ میلیون بار دانلود شد. با توجه به گزارشی که از سوی مسئولین پروژه‌ی فدورا منتشر شده در حقیقت هر ۹ دقیقه یکبار فدوراکور۶ دانلود می‌شود. تیم فدوار از برنامه‌ای به نام Cacti که ابزاری اوپن‌سورس برای برای پیگیری میزان دریافت فایل‌ها و نیز رسم جداول و نمودارهاست استفاده می‌کند. این ابزار تعداد IPهای منحصر به فردی را می‌شمارد که yum برای به روز رسانی از آن‌ها استفاده می‌کند. در حقیقت به جای آنکه فقط Download‌های فایل‌های iso فدوراکور ۶ محاسبه بشوند تعداد IPهایی که از طریق آن‌ها برنامه‌ی yum خود را به روز می‌کند محاسبه می‌شوند. با توجه به اظهارات سرپرست پروژه‌ی Fedora آقای Max Spevack که در لیست پستی فدورا کور منتشر شده، استفاده از این واحد سنجش بسیار کارامدتر و دقیقت‌تر از واحدی است که سابقا بر اساس تعداد دانلود‌ها استفاده می‌شد. در حال حاضر Cacti فقط از Core Packageها پشتیبانی می‌کند و از Fedora Extraها پشتیبانی نمی‌کند. این به معنی بیش‌تر بودن کاربران فدوراکور ۶ به حساب می‌آید چرا که کاربرانی که از Fedora Extra استفاده می‌کنند شمرده نمی‌شوند.....
آنچه مطالعه کردید بخشی از خبر مربوط به انفجار در استفاده از فدوراکور۶ در سایت Linux.com بود. اگر مایل به مطالعه‌ی ادامه ی مقاله هستید اینجا کلیک کنید. همچنین برای دریافت اطلاعات به روز از میزان دریافت و استفاده از فدوراکور ۶ می‌توانید به صفحه‌ی آمار فدورا مراجعه کنید.


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ پنجشنبه، ۲۱ دی ۱۳۸۵
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
یک بررسی: بررسی FedoraCore 5
888 بار مطالعه شده است
 
 
Fedora

توزیع FedoraCore که از سوی جتماع RedHat مورد حمایت است برای انتشار پنجمین نسخه‌ی خود آماده می‌شود. سایت LinuxCult در مقاله‌ای به بررسی نسخه‌ی جدید این توزیع پرداخته است. در صورتی که مایل به مطالعه‌ی این بررسی هستید اینجا کلیک کنید.


  
 
 
نوشته شده توسط: Navid  در تاریخ دوشنبه، ۱۵ اسفند ۱۳۸۴
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
یک بررسی: تور تصویری Fedoracore5 تست 2
815 بار مطالعه شده است
 
 
Fedora

سایت OSDir.com در ادامه‌ی تورهای تصویری خود به بررسی نسخه‌ی جدید فدوراکور یعنی Fedoracore 5 تست 2 پرداخته است. برای مشاهده‌یاین تور تصویری می‌توانید اینجا کلیک کنید.


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ جمعه، ۳۰ دی ۱۳۸۴
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


    12   >

امکانات

اطلاعات

ارتباطات

پروژه‌ها

ورود اعضا
 


 برای ورود مشکل دارید؟
 ثبت نام کاربران جدید


The rest of this site is Copyright © 2004 2005 2006 2007 2008 GNUIran.org
Permission is granted to copy, distribute and/or modify this document under the terms of the GNU Free Documentation License,
Version 1.2 or any later version published by Free Software Foundation; A copy of the licence is available at www.gnu.org/copyleft/fdl.html

تمام مطالب این سایت تحت مجوز GNU/FDL نسخه ی ۱.۲ یا هر نسخه ی جدیدی که از سوی بنیاد نرم افزار آزاد منتشر شود قرار دارد شما برای کپی استفاده و/یا تغییر مستندات آزاد هستید.
می توانید یک نسخه از این مجوز را از اینجا تهیه کنید.


GIO Forums RSS   GIO News RSS   GIO Gallery RSS   Licensed under GNU/FDL  Use TW-CMS  Run on Debian GNU/Linux