Click Here to Go HomePage https://addons.mozilla.org/firefox/3667/
مهمان   به  GNUIran.org  خوش آمدید یكشنبه، ۳۰ شهریور ۱۳۹۹ 
نکته ها و ترفند ها

برای خاموش کردن کامپیوتر بعد از ۵ دقیقه بنویسید:

shutdown -h +5

برای زمان های دیگر به جای ۵ مقدار زمان را به دقیقه وارد کنید ، برای خاموش کردن در همین لحظه نیز به جای min+ بنویسید now به شکل زیر:

shutdown -h now

--

جستجو در سایت
جستجوی پیشرفته
جستجو در انجمن‌ها

پلاگین فایرفاکس

وضعیت کاربران سایت
مدیر
هیچیک از مدیران حاضر نیست
مدیر افتخاری
هیچ مدیر کمکی حاضر
ناظران
هیچ مدیر کمکی حاضر
اعضا:
جدیدترین:جدید امروز:0
جدیدترین:جدید دیروز:0
جدیدترین:مجموع:1040
جدیدترین:جدیدترین:
RezaJafary
اعضا:حاضر
اعضا:اعضا:0
مهمان‌ها:مهمان‌ها:1
مجموع:مجموع:1
کاربران حاضر
هیچ کاربر حاضری وجود ندارد

موضوع: MySQL

آیتم‌های جدیدی که با این موضوع ارسال شده‌اند به قرار زیر هستند.
 
خبرها: سان صاحب تجاری MySQL می‌شود
2129 بار مطالعه شده است
 
 
MySQL

شرکت Sun Microsystems در خبری و سپس شرکت MySQL AB در خبری دیگر اعلام کردند که در سان قصد دارد در فصل مالی آتی، شرکت MySQL AB را که پشتیبان اصلی پایگاه داده‌های MySQL است را بخرد. شرکت MYSQL AB صاحب تجاری پایگاه داده‌ی MySQL است که در حال حاضر سریع‌ترین نرخ رشد توسعه در میان پایگاه‌های داده‌ی اوپن سورس را صاحب است. سان‌مایکروسیستمز مبلغ این قرارداد را یک میلیارد دلار اعلام کرده است. پایگاه داده‌ی MySQL در حال حاضر در Google، Facebook، Nokia، China Mobile و Baidu و بسیاری شرکت‌های تجاری دیگر در حال استقاده است که Sun با خریدن شرکت MySQL AB به بازاری ۱۵ میلیارد دلاری دست خواهد یافت. جاناتان شوارتز که CEO (مدیر عامل) شرکت سان است این توافق‌نامه را اینگونه تفسیر می‌کند: «ما یک میلیارد دلار برای M در LAMP سرمایه گذاری می‌کنیم» و سپس هدفشان از خرید این شرکت را تبدیل شرکت سان به شرکتی می‌داند که هم سیستم عامل هم پایگاه داده هم زیان برنامه نویسی برای برنامه‌های تحت وب را ارائه می‌کند و تمام این راه‌حلها را به صورت OpenSource و در غالب نرم‌افزارهای آزاد ارائه می‌کند.


 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ سه شنبه، ۰۹ بهمن ۱۳۸۶
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
MySQL به پا می خیزد
962 بار مطالعه شده است
 
 
MySQL

در دو سال قبل، هنگامی که برنامه ساده پایگاه داده MySQL روز به روز محبوب و محبوب تر می شد، MySQL AB اصرار می ورزید که نرم افزارش تهدیدی برای پایگاه داده های بزرگی همچون IBM، اوراکل و مایکروسافت به حساب نمی آید.
آن روزها گذشت.
امروز Uppsala شرکت سوئدی، نسخه بروز شده نرم افزارش را با ویژگی هایی که به MySQL اجازه دست و پنجه نرم کردن با رقبای بزرگش را می دهد، روانه بازار می کند.
متن کامل را از اینجا بخوانید.


  
 
 
نوشته شده توسط: Javid  در تاریخ سه شنبه، ۰۳ آبان ۱۳۸۴
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
مقاله‌ی آموزشی: هاست مجازی توسط Postfix و Courier و MySQL
1048 بار مطالعه شده است
 
 
MySQL

سایت HowToForge مقاله‌ای درباره‌ی چگونگی نصب Postfix به صورت مجازی یا Virtual Host نوشته است.
«در این مقاله توضیح داده شده‌است که یک سرور پست الکترونیکی برپایه‌ی Postfix برپا کنیم که براساس یک دامنه یا کاربر مجازی باشد، برای نمونه کاربران و دامنه‌هایی که در یک پایگا‌داده‌های MySQL ثبت شده‌اند. همچنین به بررسی چگونگی نصب و تنظیم Courier شامل Courier-POP3 و Courier-IMAP خواهم پرداخت.... Qouta به صورت پیش فرض در Postfix گنجانده نشده است اما من به شما می‌اموزم که چگونه از این دو ابزار در کنار هم استفاده کنید.... در نهایت در ین مقاله به شما نحوه‌ی اسکن کردن نامه‌ها توسط SpamAssistance و ClameAV را خواهم آموخت تا نامه‌های خود را در مقابل Spam ها و ویروس‌ها حفاظت
مزیت نصب چنین سرویس‌دهنده‌هایی در حالت Virtual یا مجازی (کاربران و دامین‌های ثبت شده در پایگاه‌داده‌های MySQL) در این است که کارایی و بازده‌ی بهتری را نسبت به سیستم‌های نصب شده‌ی حقیقی دارند، با چنین سروری شما می‌تونید هزاران کاربر و دامین را مدیریت کنید، مدیریت چنین سیستمی نیز بسیار ساده‌تر خواهد بود چرا که شما با یک پایگاه‌داده سروکار دارید و دیگر نیازی به کار با Postmap Commandها برای ایجاد db files ندارید.حتی برای چنین کارهایی می‌توانید از یک رابط مانند phpMyAdmin ستفاده کنید که در این مقاله نیز نصب شده است و برای یادگیری و فهم بسیار ساده‌تر است.... »
ادامه‌ی مقاله


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ چهارشنبه، ۲۰ مهر ۱۳۸۴
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
خبرها: نسخه‌ی بتای MySQL Enterprise آماده است
1051 بار مطالعه شده است
 
 
MySQL

قرار است MySQL در پایان ماه ژانویه (ماه جاری مسیحی) نسخه‌ی ۵.۰ پایگاه‌داده‌ی بازمتن خود را منتشر کند . در این نسخه قابلیت‌هایی در سطح سازمانی به این پایگاه داده افزوده شده است. البته این محصول در وضعیت آلفا به سر می‌برد . در اصل قرار بود این محصول در سال ۲۰۰۴ منتشر گردد که به دلیل فشارهای کاری MYSQL هیچ نسخه‌ای منتشر نشد تا قبل از ارائه‌ی محصول از صحت کارکرد و آمادگی آن برای کار مطمئن شوند.
ادامه

  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ پنجشنبه، ۱۷ دی ۱۳۸۳
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
مقاله‌ی آموزشی: پشتیبان‌گیری در MySQL
921 بار مطالعه شده است
 
 
MySQL

یکی از بهترین روش‌های مدیریت اطلاعات استفاده از پایگاه‌های داده است ، اما اگر بعد از اجرای یک دستور ناخواسته‌ی DROP DATABASE یا کرش سیستم یا دلایل دیگر پایگاه داده‌ی شما سدمه ببیند چه خواهید کرد؟ چه ضرری را متحمل خواهد شد؟ تنها راه پیش‌گیری از این خسارات استفاده از کپی‌های پشتیبان است. در مدیر پایگاه داده‌های MySQL ابزاری توکار به نام mysqldump وجود دارد که برای پشتیبان گیری از پایگاه‌های داده به صورت متن مستقل از پلتفورم از آن استاده می‌شود.
برای پشتیبان‌گیری پایگاه داده‌ای که sample_db نام دارد از دستور زیر استفاده می‌شود : .......
برای مطالعه‌ی ادامه‌ی مقاله کلیک کنید.

  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ سه شنبه، ۰۸ دی ۱۳۸۳
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
مقاله‌ی آموزشی: کش برای پرس و جوهای MySQL
1044 بار مطالعه شده است
 
 
MySQL

همان طور که می‌دانید MySQL یکی از بهترین مدیران پایگاه‌های داده‌ای رابطه‌ای است که بر اساس استاندارد ANSI SQL92 ایجاد شده و حدود ۱۰ سال است که در حال انتشار می‌باشد. در نسخه‌ی ۴.۰ این برنامه قابلیت‌های جدید و کار آمد بسیاری اضافه شدند ، در مجله‌ی linuxMagazine مقاله‌ای درباره‌ی یکی از قابلیت ‌های جدید این نسخه نوشته شده است ، این قابلیت که در نسخه‌ی ۴.۰ اضافه شده Query Cache یا کش پرس‌ و جو می‌باشد. برای مطالعه‌ی این مقاله و دریافت مفاهیم مربوط به Query Cache می توانید اینجا کلیک کنید. این مقاله ابتدا به بررسی مفهوم کش در Query ها (پرس و جو‌ها) پرداخته سپس دلیل نیاز به این کش و در روش کار این کش و در نهایت به بررسی روش ایجاد چنین کشی پرداخته است. اگر نمی‌دانستید که برای MySQL نیز کش وجود دارد و از کاربران این پایگاه داده‌ی فوق‌العاده و بازمتن هستید می‌توانید در ۱۵ دقیقه با مطالعه‌ی این مقاله به مفاهیم کلی اشاره‌شده دست پیدا کنید.

  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ چهارشنبه، ۲۵ آذر ۱۳۸۳
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


امکانات

اطلاعات

ارتباطات

پروژه‌ها

ورود اعضا
 


 برای ورود مشکل دارید؟
 ثبت نام کاربران جدید


The rest of this site is Copyright © 2004 2005 2006 2007 2008 GNUIran.org
Permission is granted to copy, distribute and/or modify this document under the terms of the GNU Free Documentation License,
Version 1.2 or any later version published by Free Software Foundation; A copy of the licence is available at www.gnu.org/copyleft/fdl.html

تمام مطالب این سایت تحت مجوز GNU/FDL نسخه ی ۱.۲ یا هر نسخه ی جدیدی که از سوی بنیاد نرم افزار آزاد منتشر شود قرار دارد شما برای کپی استفاده و/یا تغییر مستندات آزاد هستید.
می توانید یک نسخه از این مجوز را از اینجا تهیه کنید.


GIO Forums RSS   GIO News RSS   GIO Gallery RSS   Licensed under GNU/FDL  Use TW-CMS  Run on Debian GNU/Linux