Click Here to Go HomePage http://www.gnu.org
مهمان   به  GNUIran.org  خوش آمدید دوشنبه، ۰۱ مرداد ۱۴۰۳ 
نکته ها و ترفند ها

برای نوشتن یک فایل iso در CD در کنسول تایپ کنید:

cdrecord dev=0,0,0 speed=8 -v -eject /path/to/cd_image.iso

--

جستجو در سایت
جستجوی پیشرفته
جستجو در انجمن‌ها

پلاگین فایرفاکس

وضعیت کاربران سایت
مدیر
هیچیک از مدیران حاضر نیست
مدیر افتخاری
هیچ مدیر کمکی حاضر
ناظران
هیچ مدیر کمکی حاضر
اعضا:
جدیدترین:جدید امروز:0
جدیدترین:جدید دیروز:0
جدیدترین:مجموع:1040
جدیدترین:جدیدترین:
RezaJafary
اعضا:حاضر
اعضا:اعضا:0
مهمان‌ها:مهمان‌ها:1
مجموع:مجموع:1
کاربران حاضر
هیچ کاربر حاضری وجود ندارد

موضوع: KDE

آیتم‌های جدیدی که با این موضوع ارسال شده‌اند به قرار زیر هستند.

    123456   >

 
نرم افزار: دومین نسخه‌ی بتای Amarok 2 منتشر شد
9016 بار مطالعه شده است
 
 
KDE

گروه توسعه‌ی Amarok در یک آگهی خبر از انتشار دومین نسخه‌ی بتای Amarok 2 دادند، از عمده تغییرات این نسخه می‌توان به جایگزین کردن SQlite با MySQL-embeded اشاره کرد، استفاده از MySQL-embeded به Amarok این امکان را می‌دهد تا از سرعت MySQL برای انجام‌کارها استفاده کند و انتظار می‌رود جستجوی موسیقی در این نسخه از Amarok سرعت بیشتری داشته باشد. علاوه بر این استفاده از سرویس LibriVox برای جستجوی Lyric ها دوباره به Amarok افزوده شده است. همچنین پشتیبانی از Lyricwiki نیز افزوده شده و تعداد بسیار زبادی bug نیز از میان برداشته شده‌اند. برای مشاهده‌ ی لیست کامل Bugfix و امکانات افزوده شده می‌توانید به آگهی انتشار مراجعه کنید.


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ دوشنبه، ۲۲ مهر ۱۳۸۷
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
انتشار آزمایشی: اولین نسخه‌ی بتا از KDE 4.1
1869 بار مطالعه شده است
 
 
KDE

اولین نسخه‌ی بتا از نسخه‌ی ۴.۱ محیط میزکار KDE منتشر شد. همانطور که در اخبار مشاهده کرده و در جریان قرار گرفته‌اید، نسخه‌ی 4.0 محیط میزکار KDE از دو سال پیش آغاز به دوباره نویسی کرد و نسخه‌ی 4.0 تعداد بسیار زیادی تغییرات اساسی شامل بوده است. از جمله تغییرات در نسخه‌ی ۴.۱ می‌توان به استفاده از اغلب امکانات Plasma در سطح KDE دانست، در حقیقت در نسخه‌ی 4.0 از بسیاری امکانات Plasma استفاده نشده بود. Plasma وظیفه‌ی ایجاد منوها، پانل‌ها و ایجاد ظاهر میزکار را به عهده دارد. همچنین اغلب امکانات جدید Kontact اعمال شده‌اند.


 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ پنجشنبه، ۰۹ خرداد ۱۳۸۷
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
مصاحبه: دست‌اندرکاران KDE
1583 بار مطالعه شده است
 
 
KDE

سایت People Behinde KDE در مصاحبه‌ی جدید خود با چند تن از دانشجویانی که در Google Summer of Code 2007 مشغول برنامه نویسی برای KDE هستند مصاحبه می‌کند. در این مصاحبه با Leo Franchi از تگزاس آشنا می‌شویم که به برنامه نویسی برای Amarok مشغول است همچنین با uan González Aguilera آشنا می‌شویم که مشغول به نوشتن قطعات لازم برای پشتیبانی از Bluetooth در میزکار KDE است، Andrew Manson که مشغول نوشتن پشتیبانی از GPS برای Marble است و درنهایت با Marcus Hanwell آشنا می‌شویم که مشغول تهیه‌ی «ویرایشگر مولکول سه بعدی» برای Kalzium است. در صورتی که مایل به مطالعه‌ی این مصاحبه هستید می‌توانید اینجا کلیک کنید.


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ جمعه، ۳۰ شهریور ۱۳۸۶
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
مصاحبه: دست اندر کاران KDE
1598 بار مطالعه شده است
 
 
KDE

سایت People Behinde KDE به طور مستمر با دست‌اندر کاران KDE مصاحبه می‌کند. در دو مصاحبه‌ی جدید، این سایت با Jos Poortvielt و Matthias Kretz مصاحبه نموده است که به ترتیب، نویسنده‌ی مقالات و توسعه دهنده‌ی برنامه‌های مختلف محیط میزکار KDE هستند. «ماتیاس کرتز» توسعه دهنده‌ی سابق KView و aRts و kdelibهاست، این روزها نیز عمده‌ی زمان خود را برای توسعه‌ی Phonon صرف می‌کند و باقی‌مانده‌ی زمان ش را مشغول گزارش خطاها و کمک به سایر برنامه‌نویسان KDE است. وی ۲۶ سال سن دارد و دانشجوی فیزیک و علوم کامپیوتر است، در حال حاضر بابت برنامه نویسی برای پروژه‌ی KDe حققوی دریافت نمی‌کند و ....
«Jos Poortvliet» نیز ۲۶ ساله است، وی اعم وقت خود را جهت مستندسازی، نوشتن راهنماها، ایجاد اسلایدهای مختلف برای KDE و هماهنگی برای اجرای نمایشگاه‌ها و گردهمایی‌های مربوط به KDE صرف می‌کند. وی تیز برای کمک به KDE حقوقی دریافت نمی‌کند و ....
در صورتی که مایل به آشنایی بیشتر با دست‌آندر کاران KDE هستید و می‌خواهید بدانید در دنیای بازمتن چرخ امور چگونه می‌گردد، می‌توانید این مصاحبه‌ها را به ترتیب در اینجا و اینجا مطالعه کنید.


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ چهارشنبه، ۱۰ مرداد ۱۳۸۶
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
مصاحبه: دست اندرکاران KDE: آلبرت آستالز سید
1604 بار مطالعه شده است
 
 
KDE

سایت People Behind KDE هر دوهقته با یکی از دست اندرکاران پروژه‌ی KDE مصاحبه می‌کند. برای مصاحبه‌ی جدید People Behinde KDE به اسپانیا می‌رود. به سراغ یکی از توسعه دهندگان KPDF. Albert Astals Cid بیست و پنج ساله، اهل اسپانیا و توسعه دهنده‌ی KPDF است. از زمان مندریک ۷ با لینوکس آشا شده و در حال حاضر بیش از سه سال است که در پروژه‌هایی مانند KDPF و KGeography در حال فعالیت و توسعه‌ی میزکار KDE است. زمان بسیاری را جهت توسعه‌ی KDE صرف می‌کند و عاشق Kubuntu است، از میان ریچارد استالمن و لینوس تروالدز، لینوس رو انتخاب می‌کند و ...
در صورتی که مایل هستید تا با دست‌اندر کاران KDE و در حقیقت با کسانی که گنو/لینوکس را توسعه می‌دهند آشتا بشوید می‌توانید این مصاحبه را در اینجا مطالعه کنید.


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ یكشنبه، ۱۹ فروردین ۱۳۸۶
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
انتشار آزمایشی: سومین نسخه‌ی آزمایشی KDE 4
1465 بار مطالعه شده است
 
 
KDE

تیم توسعه‌ی میزکار محبوب KDE خبر از انتشار سومین نسخه‌ی آزمایشی نسخه‌ی بعدی یعنی نسخه‌ی ۴ این میزکار را منتشر کرد. این نسخه برای برنامه نویسان و مدیران پروژه‌ای که تصمیم دارند برنامه‌های خود را برای KDE 4 آماده کنند فرصت بسیار خوبی فراهم می‌کند. پروژه‌ی KDE این نسخه را برای کاربران خانگی پیشنهاد نمی‌کند چرا که هنوز نسخه‌ی کاملا پایداری نیست و ممکن است تغییراتی در بخش‌های مختلف ایجاد شود. نسخه‌ی در حال توسعه‌ی KDE یعنی نسخه‌ی ۴ حاوی تعداد زیادی قابلیت جدید همراه با تکنولوژی‌های نوین است، برای نمونه:
تکنولوژی Sonnet که می‌توانید در مقاله‌ای که Linux.com نوشته بیشتر با آن آشنا شوید.
برنامه‌ی Solid به عنوان یک لایه‌ی هماهنگ کننده بین KDE4 و سخت افزار و منابع شبکه.
پشتیبانی بسیار قدرتمند برای پلتفورم‌های Windows و Mac OS از طریق kdelibs.com
مدیر فایل قدرتمند و جدید Dolphin که به تازگی به KDE4 افزورده شده است
و بسیاری امکانات جدیددیگر. برای مطالعه‌ی خبر مربوط به این موضوع می‌توانید اینجا کلیک کنید.


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ یكشنبه، ۰۶ اسفند ۱۳۸۵
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
مصاحبه: دست‌اندر کار KDE: Inge Wallin
1633 بار مطالعه شده است
 
 
KDE

سایت PeopleBehine KDE مصاحبه‌ای جدید با دست‌اندرکاری از پروژه‌ی KDE منتشر کرد. ستاره‌ی این مصاحبه Inge Wallin است. این برنامه نویس ۴۳ ساله‌ی سوئدی در پروژه‌های مختلف KDE همکاری می‌کند. شروع کار با رفع عیب‌های بازی‌های KDE مانند KPat و Konquest است و این روزها وی مشغول همکاری در پروژه‌ی KOffice است. در حقیقت وی مسئول نگهداری و توسعه‌ئ KChart از برنامه‌های مجموعه‌ی برنامه‌های دفتری KOffice است. وی که در حال حاضر مدیر عامل شرکت Cendio AB است برای همکاری در پروژه‌ی KDE حقوقی دریافت نمی‌کند و به طور تقریبی بین ۵ تا ۲۰ ساعت در هفته برای کمک به KDE فعالیت می‌کند. برای کارهایش از Emacs استفاده می‌کند و عقیده دارد ابزارهایی مانند vi یا kate ابزارهای آماتور هستند! به دلیل خاطره‌هایی که دارد از Fedora Core بروی میزکارش استفاده می‌کند و اما به مهاجرت به Novell SuSE یا Kubuntu هم فکر می‌کند. به نظر وی برنامه‌های فوق‌العاده‌ی KDE دو برنامه‌ی Kontact و Konqueror هستند. Inge پدر دو فرزند ۷ و ۹ ساله است و از همکاری داوطلبانه برای KDE بسیار خرسند است، حتی برای نسخه‌های بعدی KDE ایده‌های جدید دیگری دارد. ایده‌های ریچارد استالمن را بیشتر از ایده‌های لینوس تروالدز می‌پسندد و ....
ادامه .....


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ شنبه، ۲۸ بهمن ۱۳۸۵
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
مصاحبه: دست اند کاران KDE اینبار: Cyrille Berger
1635 بار مطالعه شده است
 
 
KDE

سایت People Behinde KDE در مصاحبه‌ی جدید خود به فرانسه می‌رود و با Cyrille Berger پای میز مصاحبه می‌نشیند. این دانشجوی ۲۴ ساله‌ی مقطع دکترا برروی Krtita کار می‌کند و کار با KDE را از سال ۱۹۹۶ آغاز کرده است و در سال ۲۰۰۴ همکاری خود را با KDE به صورت رسمی به عنوان توسعه دهنده‌ی پلاگین‌های Krita شروع کرد. خودش دلیل ملحق شدن به گروه Krita را علاقه‌ی شخصی‌اش به کار گرافیک می‌داند. وی برای توسعه‌ی KDE حقوقی دریافت نمی‌کند و کمتر از یک ساعت در هفته برای توسعه‌ی KDE وقت هزینه می‌کند. اینبار مصاحبه شونده برنامه‌ی خاصی برای KDE 4 ندارد، در حقیقت وی می‌گوید کتابخانه‌های اصلی Krita در نسخه‌ی 4 تغییر چندانی نخواهند کرد و آنها فقط برروی ایجاد قابلیت‌های جدیتر فعالیت خواهند کرد.
ادامه را از اینجا بخوانید ....


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ دوشنبه، ۱۶ بهمن ۱۳۸۵
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
نرم افزار: نسخه‌ی 3.5.6 میزکار KDE
1329 بار مطالعه شده است
 
 
KDE

تیم توسعه‌ی KDE روز گذشته در یک آگهی خبر از انتشار نسخه‌ی 3.5.6 محیط میزکار KDE داد. این انتشار که یک انتشار تکمیلی برای آخرین نسخه‌ی میزکار KDE می‌باشد. محیط میزکار KDE در حال حاضر یکی از محبوبب‌ترین محیطهای میزکار گنولینوکس و نیز یونیکس‌های دیگری چون FreeBSD و Sun Solaris می‌باشد. در این نسخه پشتیبانی بسیار بهتری برای Compiz انجام شده است، مدیریت نشست برای لبه‌های مرورگر در Akregator انجام شده است، برای پیغام‌های Kmail نیز تمپلیت‌های مختلفی ایجاد شده است. سرعت دریافت و ارسال ویدئو در Kopete بهبود بسیاری یافته و منوی خلاصه وضعیت در Kontact کار کردن و نگهداری و مدیریت قرارهای ملاقات را بسیار بهبود بخشیده. علاوه بر این این نسخه شامل تعداد زیادی رفع اشکال یا Bug Fix برای KHTML و kate نیز Kicker و KSysGuard و بسیاری دیگر از برنامه‌های KDE می‌باشد. ترجمه‌ها نیز به خوبی در حال پیشروی هستند. در حال حاضر سریع‌ترین پروژه‌ی ترجمه‌ی KDE Galician می‌باشد. در حال حاضر KDE از ۶۵ زبان مختلف پشتیبانی می‌کند که این استفادهاز KDE را برای افراد مختلف در جای جای دنیا ساده‌تر می‌کند. برای بررسی تغییرات نسخه‌ی جدید یعنی 3.5.6 نسبت به 3.5.5 که در اکتبر ۲۰۰۶ منتشر شده بود اینجا کلیک کنید.


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ جمعه، ۰۶ بهمن ۱۳۸۵
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
مصاحبه: Rosegarden پروژه‌ی برتر سایت Sourceforge
1528 بار مطالعه شده است
 
 
KDE

سایت Sourceforge بزرگترین سایت ارائه کنده‌ی خدمات به پروژه‌های اوپن سورس است. (پروژه‌هایی مانند FPF) این سایت هر ماه پروژه‌ی برتر را معرفی می‌کند و این ماه برنامه‌ی rousegarden پروژه‌ی ماه اعلام شد. این برنامه که یکی از برنامه‌های بسیار کارامد میزکار KDE است محیطی ساده با امکانات فراوان برای ایجاد و تغییر حرفه‌ای فایل‌های موسیقی فراهم می‌کند. RoseGarden دارای امکاناتی مانند استودیوی کار با MIDI ها، میکس، صدا گذاری، استفاده از پلاگین‌های جانبی و ... است. این برنامه یک محیط حرفه‌ای برای کار میکس و صدا گذاری در گنو/لینوکس فراهم می‌کند. برای دیدن جزئیات بیشتر درباره‌ی RoseGarden می‌توانید به سایت رسمی بروید. برای دیدن مصاحبه‌ای که Sourceforge.net با برنامه نویسان این برنامه ترتیب داده می‌توانید اینجا کلیک کنید.
شاین ذکر است که پروژه‌ی برتر این ماه FreeNAS می‌باشد. برای دیدن پروژه‌های برتر ماه‌های گذشته به اینجا مراجعه کنید.


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ یكشنبه، ۰۱ بهمن ۱۳۸۵
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


    123456   >

امکانات

اطلاعات

ارتباطات

پروژه‌ها

ورود اعضا
 


 برای ورود مشکل دارید؟
 ثبت نام کاربران جدید


The rest of this site is Copyright © 2004 2005 2006 2007 2008 GNUIran.org
Permission is granted to copy, distribute and/or modify this document under the terms of the GNU Free Documentation License,
Version 1.2 or any later version published by Free Software Foundation; A copy of the licence is available at www.gnu.org/copyleft/fdl.html

تمام مطالب این سایت تحت مجوز GNU/FDL نسخه ی ۱.۲ یا هر نسخه ی جدیدی که از سوی بنیاد نرم افزار آزاد منتشر شود قرار دارد شما برای کپی استفاده و/یا تغییر مستندات آزاد هستید.
می توانید یک نسخه از این مجوز را از اینجا تهیه کنید.


GIO Forums RSS   GIO News RSS   GIO Gallery RSS   Licensed under GNU/FDL  Use TW-CMS  Run on Debian GNU/Linux