Click Here to Go HomePage http://www.osp.ir
مهمان   به  GNUIran.org  خوش آمدید دوشنبه، ۰۱ مرداد ۱۴۰۳ 
نکته ها و ترفند ها

غلط های مصطلح
تلفظ صحیح JPG ٬ "جی پگ -jey peg-" است نه "جی پی جی".
این را می دانستید؟

-- ناشناس

جستجو در سایت
جستجوی پیشرفته
جستجو در انجمن‌ها

پلاگین فایرفاکس

وضعیت کاربران سایت
مدیر
هیچیک از مدیران حاضر نیست
مدیر افتخاری
هیچ مدیر کمکی حاضر
ناظران
هیچ مدیر کمکی حاضر
اعضا:
جدیدترین:جدید امروز:0
جدیدترین:جدید دیروز:0
جدیدترین:مجموع:1040
جدیدترین:جدیدترین:
RezaJafary
اعضا:حاضر
اعضا:اعضا:0
مهمان‌ها:مهمان‌ها:1
مجموع:مجموع:1
کاربران حاضر
هیچ کاربر حاضری وجود ندارد

موضوع: Kernel

آیتم‌های جدیدی که با این موضوع ارسال شده‌اند به قرار زیر هستند.

    1234567   >

 
انتشار هسته: لینوکس 2.6.27 منتشر شد
8784 بار مطالعه شده است
 
 
Kernel

نسخه‌ی 2.6.27 از هسته‌ی سیستم عامل گنو/لینوکس منتشر شد. در این نسخه علاوه بر رفع BUG های پیشین، درایورهای جدیدی برای webcamها افزوده شدند تا پشتیبانی لینوکس از webcamها هرچه بهتر شود. همچنین در این نسخه از کرنل فایل سیستم جدیدی به نام UBIFS افزوده شده است که برای Storage های برپایه‌ی flash بهینه سازی شده است، flash-based storage ها مانند دیسک‌های Solid State Disk یا SSD است که این روزها در بازار لپ‌تاپ و سرور بسیار پرسروصدا است، در این فایل سیستم جدید بهینه‌سازی‌های بسیاری از جمله روش استفاده از Direct I/O ویا روش‌های جدیدی برای Hibernation اعمال شده است. پشتیبانی از کارت‌های شبکه‌ی بیسیم Intel سری 5000 و RTL8187B و ath9k برای Atheros AR5008 و AR9001 نیز به این نسخه از کرنل افزوده شده است. پشتیبانی برای الگوریتم RIPEMD افزوده شده است. (Hashing Algorithm) برای دریافت اطلاعات کامل از تغییرات این نسخه می‌توانید به اینجا مراجعه کنید. برای دریافت این نسخه از کرنل نیز می‌توانید اینجا کلیک کنید.


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ دوشنبه، ۲۲ مهر ۱۳۸۷
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
انتشار هسته: نسخه‌های جدید لینوکس منتشر شدند
1814 بار مطالعه شده است
 
 
Kernel

نسخه‌ی پایدار ۲.۶.۲۵ سیستم عامل گنو/لینوکس منتشر شد. این نسخه تعدادی رفع اشکال مانند رفع مشکل CVE-2008-1669 است. برای مشاهده‌ی لیست کامل تغییرات این نسخه می‌توانید اینجا کلیک کنید. برای دریافت این نسخه می‌توانید اینجا کلیک کنید. همچنین نسخه‌ی پایدار جدیدی از سری ۲.۴ با شماره 2.4.52.2 منتشر شده است که برای کسب اطلاعات بیشتر دز این ضمینه می‌توانید به اینجا مراجعه کنید. برای دریافت این نسخه نیز اینجا کلیک کنید.


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ یكشنبه، ۲۲ اردیبهشت ۱۳۸۷
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
مقاله‌ی آموزشی: استفاده از Ext4 برای لینوکس
2186 بار مطالعه شده است
 
 
Kernel

اگر در جریان اخبار کرنل باشید، حتما می‌دانید که مدتی است فایل سیستم Ext4 منتشر شده است، هرچند این انتشار یک نسخه‌ی بتا است اما افراد مختلفی علاقه‌مند به آزمایش این فایل سیستم هستند. امکانات جدید مانند پشتیبانی از فایل‌های بسیار بزرگ (که در تهیه فایل‌های مولتی‌مدیا بسیار مهم است)، افزودن Extentها، افزایش تعداد زیرشاخه‌ها (که در ext3 تعدادشان ۳۲۰۰۰ است)، افزودن Journal Checksumها، امکان Undelete برای فایل‌های حذف شده و تغییرات ریز و درشت دیگر است. سایت IBM در قسمت developerWork در مقاله‌ای اجمالی اما کاربردی به نحوه‌ی مهاجرت به فایل سیستم Forth extended یا ext4 پرداخته است. در صورتی که مایل به آزمایش این این فایل سیستم هستید می‌ةوانید این مقاله را از اینجا بخوانید.


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ یكشنبه، ۲۲ اردیبهشت ۱۳۸۷
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
انتشار هسته: نسخه‌های پایدار جدید هسته
1574 بار مطالعه شده است
 
 
Kernel

در هفته‌ای که گذشت نسخه‌های پایدار جدیدی از هسته سیستم عامل گنو/لینوکس منتشر شد. ابتدا نسخه‌ی پایدار چدیدی از سری ۲.۴ با شماره ۲.۴.۳۶ منتشر شد و سپس نسخه جدیدی از سری ۲.۶ منتشر شد که ۲.۶.۲۳.۱۴ شماره گذاری شده است. برای اطلاع از تغییرات نسخه‌ی ۲.۶.۲۳.۱۴ اینجا کلیک کنید. برای دریافت سورس کد این نسخه نیز می‌توانید اینجا کلیک کنید. برای دیدن تغییرات نسخه‌ی ۲.۴.۳۶ نیز می‌توانید اینجا کلیک کنید و برای دریافت نسخه‌ی کامل سورس‌کد اینجا کلیک کنید. برای دریافت اطلاعات کامل از تغییرات نسخه‌های اخیر می‌توانید به سایت اصلی کرنل در اینجا مراجعه کنید. لیست پستی کرنل را به کسانی که مایل به بررسی بیشتر کرنل و اطلاع از اخرین تغییرات هستند پیشنهاد می‌کنیم. برای مشاهده‌ی یک آرشیو از این لیست می‌توانید اینجا کلیک کنید.


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ شنبه، ۲۹ دی ۱۳۸۶
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
انتشار هسته: نسخه پایدار جدیدی از کرنل منتشر شد
1551 بار مطالعه شده است
 
 
Kernel

نسخه‌ی ۲.۶.۲۲.۷ از هسته‌ی سیستم عامل گنو/لینوکس منتشر شد. این در حالی است که نسخه‌ی پیادار قبلی یعنی ۲.۶.۲۲.۶ کمتر از سی روز گذشته منتشر شده بود. این نسخه شامل تنها یک رفع نقص امنیتی برای سکوی x86_64 است. (CVE-2007-4573) برای دریافت نسخه‌ی پایدار جدید اینجا کلیک کنید. در صورتی که از نسخه‌ی پیشین یعنی ۲.۶.۲۲.۶ استفاده می‌کنید می‌ةوانید از این وصله برای به روز رسانی استفاده کنید. برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره‌ی هسته‌ی لینوکس به سایت Kernel.org مراجعه کنید.


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ یكشنبه، ۰۱ مهر ۱۳۸۶
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
مصاحبه: لینوس تروالدز درباره‌ی آینده‌ی لینوکس صحبت می‌کند
1892 بار مطالعه شده است
 
 
Kernel

سایت ACP Mag مصاحبه‌ای با «لینوس تروالدز» آغازگر توسعه‌ی هسته‌ی سیستم عامل گنو/لینوکس ترتیب داده است، در این مصاحبه که از طریق ایمیل صورت گرفته «لینوس» با اشاره‌ای به گذشته‌ی لینوکس در رابطه با وضعیت کنونی و انتظاراتی که برای آینده می‌رود صحبت می‌کند، همچنین به پرسش‌هایی که در باب «بنیاد لینوکس» صورت گرفته است پاسخ می‌دهد و .... بسیاری پرسش‌های خواندنی دیگر را پاسخ می‌دهد. برای مطالعه‌ی این گزارش به صورت کامل اینجا کلیک کنید. (صفحه دوم، صفحه سوم)


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ شنبه، ۱۰ شهریور ۱۳۸۶
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
انتشار هسته: نسخه جدید هسته لینوکس منتشر شد
1556 بار مطالعه شده است
 
 
Kernel

نسخه‌ی پیاداری از هسته‌ی گنو/لینوکس به شماره‌ی 2.6.22.5 منتشر شد. نسخه‌ی 2.6.22.5 دوازده روز پس از انتشار نسخه‌ی پایدار قبلی یعنی 2.6.22.3 منتشر شده است. در صورتی که مایل به مطالعه لیست تغییرات این نسخه می‌باشید می‌توانید اینجا کلیک کنید. در صورتی که نسخه‌ی پایدار پیشین را دریافت و نصب کردید می‌توانید تغییرات جدید را از طریق Patchesاین وصله‌ها اعمال کنید. برای دریفت نسخه‌ی کامل این نسخه نیز می‌توانید ینجا کلیک کنید.


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ چهارشنبه، ۰۷ شهریور ۱۳۸۶
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
یک بررسی: شبکه‌های بیسیم بهتر در هسته جدید لینوکس
3059 بار مطالعه شده است
 
 
Kernel

همان‌طور که در اخبار مطالعه کرده‌اید نسخه 2.622 هسته لینوکس منتشر شد. این نسخه نسبت به rc7 تغییرات چندانی ندارد اما نسبت به نسخه‌ی پیشین هسته بهبودهای فراوانی مشاهده می‌شود. از جمله این تغییرات بهبود فراوان در پشتیبانی از ابزارهای FireWire. از دیگر تغییراتی که می‌توان به آن اشاره کرد یک مکان‌نمای SLAB جدید برای بهبود استفاده از حافظه است. یکی از تغییرات اساسی در این نسخه بهبود در پشتیبانی از سخت‌افزارها و پروتوکل‌ شبکه‌های بی‌سیم یا Wi-Fi است.


 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ پنجشنبه، ۲۱ تیر ۱۳۸۶
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
خبرها: نسخه 2.6.22 لینوکس منتشر شد
1471 بار مطالعه شده است
 
 
Kernel

نسخه پایدار جدیدی از هسته سیستم عامل گنو/لینوکس منتشر شد. این نسخه پایدار 2.6.22 است که حدود یکماه پس از انتشار نسخه پایدار قبلی یعنی 2.6.21.5 منتشر شده است. برای اطلاع از لیست تغییرات در این نسخه می‌توانید اینجا کلیک کنید. برای دریافت نسخه کامل سورس کد این نسخه نیز می‌توانید اینجا کلیک کنید. در صورتی که وصله‌های قبلی را در هسته‌ی خود اعمال کرده‌اید می‌توانید وصله متعلق به ان نسخه را نیز از اینجا دریافت کنید.


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ چهارشنبه، ۲۰ تیر ۱۳۸۶
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
خبرها: یک زمان‌بند جدید برای کرنل
1667 بار مطالعه شده است
 
 
Kernel

هکر کرنل آقای Ingo Monlar در یک آگهی خبر از زمانبند یا Scheduler جدید برای هسته‌ی لینوکس داد. وی در آگهی خود اضافه می‌کند که این زمانبند جدید بهره‌وری لینوکس را برروی سکوهای میزکار و نیز سکوهای سرویس‌دهنده بالاتر می‌برد و بازدهی را به خصوص در سیستم‌های چند پردازنده بسیار بهبود می‌بخشد.
زمانبند یا Scheduler بخشی از هسته (kernel) است که وظیفه‌ی زمانبندی وظایف و فرایندهای سیستم عامل را به عهده دارد. در حقیقت این زمانبدی کلید و راهکار اصلی چند پردازندگی است. برای مطالعه‌ی خبر اینجا کلیک کنید.


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ پنجشنبه، ۱۳ اردیبهشت ۱۳۸۶
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


    1234567   >

امکانات

اطلاعات

ارتباطات

پروژه‌ها

ورود اعضا
 


 برای ورود مشکل دارید؟
 ثبت نام کاربران جدید


The rest of this site is Copyright © 2004 2005 2006 2007 2008 GNUIran.org
Permission is granted to copy, distribute and/or modify this document under the terms of the GNU Free Documentation License,
Version 1.2 or any later version published by Free Software Foundation; A copy of the licence is available at www.gnu.org/copyleft/fdl.html

تمام مطالب این سایت تحت مجوز GNU/FDL نسخه ی ۱.۲ یا هر نسخه ی جدیدی که از سوی بنیاد نرم افزار آزاد منتشر شود قرار دارد شما برای کپی استفاده و/یا تغییر مستندات آزاد هستید.
می توانید یک نسخه از این مجوز را از اینجا تهیه کنید.


GIO Forums RSS   GIO News RSS   GIO Gallery RSS   Licensed under GNU/FDL  Use TW-CMS  Run on Debian GNU/Linux