Click Here to Go HomePage http://www.linux-sevenler.org
مهمان   به  GNUIran.org  خوش آمدید دوشنبه، ۰۱ مرداد ۱۴۰۳ 
نکته ها و ترفند ها

mount /dev/sda1 -t vfat /mnt/anydirectory

با این دستور می توانید یک درایو قلمی usb را به سیستمتان متصل کنید. اگر از دوربین دیجیتال بر پایه یmassStorage استفاده می کنید باز هم این روش شما را به عکس هایتان می رساند! توجه کنید که تا unmount نکرده اید USB درایو یا دوربینتان را از کامپیوتر جدا نکنید...

--

جستجو در سایت
جستجوی پیشرفته
جستجو در انجمن‌ها

پلاگین فایرفاکس

وضعیت کاربران سایت
مدیر
هیچیک از مدیران حاضر نیست
مدیر افتخاری
هیچ مدیر کمکی حاضر
ناظران
هیچ مدیر کمکی حاضر
اعضا:
جدیدترین:جدید امروز:0
جدیدترین:جدید دیروز:0
جدیدترین:مجموع:1040
جدیدترین:جدیدترین:
RezaJafary
اعضا:حاضر
اعضا:اعضا:0
مهمان‌ها:مهمان‌ها:1
مجموع:مجموع:1
کاربران حاضر
هیچ کاربر حاضری وجود ندارد

موضوع: Drupal

آیتم‌های جدیدی که با این موضوع ارسال شده‌اند به قرار زیر هستند.
 
خبرها: سایت رسمی ICANN و Drupal
10874 بار مطالعه شده است
 
 
Drupal

ICANN یا

Internet Committee for Assigned Names and Numbers نیز آغاز به استفاده از Drupal به عنوان CMS وب سایت خود کرده است. برای مشاهده‌ی این سایت می‌توانید به آدرس: http://public.icann.org مراجعه کنید. Drupal یک CMS آزاد تحت مجوز GNU/GPL است که با زبان برنامه نویسی PHP نوشته شده است و از اغلب پایگاه‌های داده به عنوان Backend استفاده می‌کند. تعداد بسیاری از ارگان‌ها و شرکت‌ها و گروه‌ها از این CMS برای راه اندازی وب سایت خود استفاده می‌کنند مانند NASA، GNOME ، Sun Microsystems ، American OnLine (AOL) و بسیاری دیگر از گروه‌ها و شرکت‌ها از Drupal به عنوان محصوصلی آزاد و دارای امکانات فراوان برای مدیریت گروه‌ها استفاده می‌کنند. پشتیبانی از پایگاه‌های داده‌ی فراوان، پشتیبانی از مدل توسعه‌ی MVC و توسعه با سرعت بالا از جمله امکانات این CMS هستند. برای دریافت این CMS یا دریافت اطلاعات بیشتر به سایت رسمی در drupal.com مراجعه کنید.


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ دوشنبه، ۲۲ مهر ۱۳۸۷
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
خبرها: دولت بلژیک و Drupal
1636 بار مطالعه شده است
 
 
Drupal


دولت بلژیک از Drupal به عنوان CMS برای سایت Only in Belgium استفاده می‌کند. این سایت با هدف جذب سرمایه‌های خارجی بیشتر برای صننعت بلژیک طراحی شده است. پیش از این نیز سایت‌های بسیاری را در همین بخش معرفی نمودیم که از Drupal برای مدیریت مختوا و سایت‌های خودشان استفاده می‌کنند.
امنیت، به روزرسانی، پشتیبانی بسیار عالی از سایت‌های چند زبانه، امکان نوشتن ماژول‌های مختلف برای افزودن امکانات و مدیریت مجتمع از دلایلی است که باعث می‌شود حتی دولت‌های محلی برای مدیریت سایت‌هایشان از Drupal به عنوان CMS استفاده کنند.


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ چهارشنبه، ۱۴ فروردین ۱۳۸۷
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
خبرها: اخبار جدید از دروپال
1587 بار مطالعه شده است
 
 
Drupal

برنامه‌ی Drupal یک مدیر محتوای آزاد و اوپن‌سورس تحت مجوز GNU/GPL است که با زبان برنامه‌»ویسی php نوشته شده است، این سامانه‌ی مدیریت محتوای وب با سرعتی باورنکردنی هر زور در حال گسترش است. سایت‌های بسیاری از این برنامه برای مدیریت محتوایشان استفاده می‌کنند، از NASA و Sony تا سایت‌های شخصی و گروهی، به تازگی Studio Brussel نیز سایت خود را برپایه‌ی Drupal بنا نهاده. Studio Brussel بی‌تردید وسیع‌ترین و محبوب‌ترین رادیوی بلژیک است.
خبر دیکر انتشار کتاب «توسعه‌ی پیشرفته‌ی دروپال» است، کتاب "Pro Drupal Development" که توسط John VanDyk و Matt Westgate نوشته شده است و هدف آن توسعه‌ی دروپال برای مصارفت تخصصی مختلف است. برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره‌ی این کتاب می‌توانید به سایت رسمی آن در اینجا مراجعه کنید. برای آنکه با این کتاب بیشتر آشنا شوید می‌توانید فصل نمونه‌ی آن را از اینجا دریافت کنید.


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ شنبه، ۲۲ اردیبهشت ۱۳۸۶
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
خبرها: به روز رسانی‌های امنیتی برای دروپال
1444 بار مطالعه شده است
 
 
Drupal

امروز صبح تعدادی به روز رسانی امنیتی برای سیستم مدیریت متحوای Drupal منتشر شد. این به روز رسانی‌ها شامل به روز رسانی‌های امنیتی برای مشکلات امنیتی SA-2007010 و SA-2007009 و SA-2007008 می‌باشند. در صورتی که از ماژول Image Pager یا Secure Site یا GetID3 استفاده می‌کنید به یاد داشته باشید که حتما به روز رسانی‌های جدید را نصب کنید. این ماژول‌ها هر سه جزو ماژول‌های غیر رسمی یا Third Party می‌باشند که مشکلات امنیتی گزارش شده در آن‌ها برای هر دو سری ۴ و ۵ وجود دارد.برای رفع مشکل امنیتی SA-2007008 که مربوط به Image Pager است می‌توانید برای نسخه‌های سری 4.7 از اینجا و نیز برای نسخه‌های سری 5 از اینجا اقدام کنید.
برای رفع مشکل امنیتی مربوط به getID3 که اغلب سایت‌های ارائه‌ی موسیقی از این کتابخانه استفاده می‌کنند نیز در صورت استفاده از نسخه‌ی 4.7 از اینجا و نیز نسخه‌ی سری 5 اینجا را بررسی کنید.
برای رفع مشکلات مربوط به ماژول Scure site نیز می‌توانید برای نسخه‌های سری 4.7 از اینجا و نیز برای نسخه‌های مربوط به سری 5 از اینجا اقدام کنید.
نکته‌ی قابل توجه اینکه هر دو مشکل امنیتی ظرف روز گذشته و دیشب اعلام شده‌اند و وصله‌های امنیتی برای رفع این مشکلات نیز امروز صبح منتشر شدند. در حقیقت این نمونه‌ای است از دلیلی ایمن بودن محصولات اوپن‌سورس و آزاد که تعداد توسعه دهندگان نرم‌افزار زیاد هستند.


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ جمعه، ۲۷ بهمن ۱۳۸۵
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
خبرها: دروپال: هشدار امنیتی، یک تور از نسخه‌ی جدید
1502 بار مطالعه شده است
 
 
Drupal

دروپال همواره پروژه‌ای فعال با سرعت پیشرفت مناسب است. هفته‌ای که گذشت نیز همین‌طور. دو روز پیش برای نسخه‌ی جدید دروپال یعنی Drupal 5.0 یک ScreenCast منتشر شد. این ScreenCast با حجم ۷۷ مگابایت و فرمت QuickTime منتشر شده است. مدت زمان این نمایش ۲۲ دقیقه است و Robert Safuto از امکانات و قابلیت‌های اصلی Drupal 5.0 سخن به میان می‌آورد. در صورتی که به CMS ها علاقه دارید و به اینترنت پرسرعت نیز دسترسی دارید دیدن این ScreenCast را به شما پیشنهاد می‌کنم. دومین خبر این که چند روز Drupal در یک اعلان عمومی خبر از یک مشکل امنیتی جدید در سیستم Druplal منتشر نمود، از طرفی وصله‌های لازم برای بر طرف کردن نقص نیز ارائه شدند. این مشکل امنیتی مربوط به پایگاه داده‌های SQL است و در حقیقت به خرابکاران امکان استفاده از SQL Injection را می‌دهد. این مشکل در نسخه‌های پیش از 5.0 موجود است. در صورتی که از دروپال نسخه‌های سری ۴.۶ یا ۴.۷ استفاده می‌کنید،


 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ یكشنبه، ۰۸ بهمن ۱۳۸۵
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
خبرها: شرکت سونی از Drupal استفاده می‌کند
1410 بار مطالعه شده است
 
 
Drupal

شرکت Sony از سیستم مدیریت محتوای Drupal برای سایت Musicbox استفاده می‌کند. سایت Musicbox متعلق به شرکت Sony Music است، این سایت جایست که شما می‌توانید ویدئوهای سونی را در آن تماشا کنید.
راه اندازی این سایت توسط شرکت Lullabot صورت گرفته است که این شرکت جزئیات کار خود را در یک گزارش صوتی با فرمت mp3 در اینجا منتشر کرده است. در صورت تمایل برای دریافت این podcast می‌توانید به این صفحه بروید.


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ سه شنبه، ۲۶ دی ۱۳۸۵
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
خبرها: مشکل امنیتی در دروپال
1392 بار مطالعه شده است
 
 
Drupal

دروپال (Drupal) یکی از سامانه‌های مدیریت محتوای محبوب در میان جامعه‌ی اوپن‌سورس و نیز در میان شرکت‌های صنعتی و تجاریست. روز گذشته سایت رسمی در یک اعلامه از طریق پست الکرونیک خبر از یک اشکال امنیتی جدید در این سیستم داد. این مشکل امنیتی که درجه‌ی کمتر از بحران یا نزدیک به بحران دارد در نسخه‌ی 4.6 و 4.7 دروپال موجود است. خطر مربوط به حملات راه دور یا Remote می‌شود و در حقیقت از طریق Cross Site Scripting ممکن است رخ بدهد.
در صورتی که دروپال استفاده می‌کنید و نسخه‌ی آن کمتر از 4.6.11 یا 4.7.5 است حتما اقدام به تصحیح مشکل کنید. برای تصحیح مشکل می‌توانید در صورت استفاده از سری 4.6 از این وصله، در صورت استفاده از سری 4.7 از این وصله، در صورت استفاده از 4.6.10 از این وصله و در صورت استفاده از 4.7.4 از این وصله استفاده کنید.


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ شنبه، ۱۶ دی ۱۳۸۵
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


امکانات

اطلاعات

ارتباطات

پروژه‌ها

ورود اعضا
 


 برای ورود مشکل دارید؟
 ثبت نام کاربران جدید


The rest of this site is Copyright © 2004 2005 2006 2007 2008 GNUIran.org
Permission is granted to copy, distribute and/or modify this document under the terms of the GNU Free Documentation License,
Version 1.2 or any later version published by Free Software Foundation; A copy of the licence is available at www.gnu.org/copyleft/fdl.html

تمام مطالب این سایت تحت مجوز GNU/FDL نسخه ی ۱.۲ یا هر نسخه ی جدیدی که از سوی بنیاد نرم افزار آزاد منتشر شود قرار دارد شما برای کپی استفاده و/یا تغییر مستندات آزاد هستید.
می توانید یک نسخه از این مجوز را از اینجا تهیه کنید.


GIO Forums RSS   GIO News RSS   GIO Gallery RSS   Licensed under GNU/FDL  Use TW-CMS  Run on Debian GNU/Linux