Click Here to Go HomePage https://addons.mozilla.org/firefox/3667/
مهمان   به  GNUIran.org  خوش آمدید دوشنبه، ۰۱ مرداد ۱۴۰۳ 
نکته ها و ترفند ها

برای پیدا کردن فایل های کاربران دیگر در دایرکتوری خانگی خود از این دستور استفاده کنید:

find /home/your_user_name -user user_name -print

در قسمت user_name نام کاربری را که می خواهید از وجود فایل هایی با مالکیت او با خبر شوید را تایپ کنید.

--

جستجو در سایت
جستجوی پیشرفته
جستجو در انجمن‌ها

پلاگین فایرفاکس

وضعیت کاربران سایت
مدیر
هیچیک از مدیران حاضر نیست
مدیر افتخاری
هیچ مدیر کمکی حاضر
ناظران
هیچ مدیر کمکی حاضر
اعضا:
جدیدترین:جدید امروز:0
جدیدترین:جدید دیروز:0
جدیدترین:مجموع:1040
جدیدترین:جدیدترین:
RezaJafary
اعضا:حاضر
اعضا:اعضا:0
مهمان‌ها:مهمان‌ها:1
مجموع:مجموع:1
کاربران حاضر
هیچ کاربر حاضری وجود ندارد

موضوع: GNOME Applications

آیتم‌های جدیدی که با این موضوع ارسال شده‌اند به قرار زیر هستند.

    123456789   >

 
مقاله‌ی آموزشی: خط فرمان شفاف با tilda
11962 بار مطالعه شده است
 
 
GNOME Applications

برنامه‌ی tilda نیز مانند بسیاری دیگر از برنامه‌های شبیه ساز ترمینال است با این تفاوت که یک ترمینال بسیار سبک است و دو قابلیت جذاب را برای کاربران فراهم می‌کند، یکی tranparency یا شفافیت را و دیگری bordeless بودن یا عدم نمایش چهارچوب کنار پنجره را، این قابلیت‌ها tilda را به یکی از برنامه‌ّای شبیه ساز ترمینال بسیار زیبا و جذاب برای میزکارهای گرافیکی تبدیل می‌کند. برای نصب tilda در دبیان و پارسیکس و سایر توزیع‌های برپایه‌ی دبیان مانند Ubuntu می‌توانید از دستور apt-get install tilda استفاده کنید. تنظیمات برنام بسیار ساده هستند، اما در صورتی که مایل به آشنایی بیشتر با این برنامه هستید می‌تونید به این مقاله مراجعه کنید.


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ سه شنبه، ۲۳ مهر ۱۳۸۷
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
نرم افزار: تغییر نام دسته‌ای فایل‌ها
2087 بار مطالعه شده است
 
 
GNOME Applications

برنامه‌ی GPRename یک برنامه برای محیط گرافیکی است که توسط GTK2-Perl نوشته شده است و برای تغییر نام فایل‌ها و دایرکتوری‌ها در مقیاس بالا نوشته شده است. محیط میزکار KDE و نیز مدیر فایل Thunar که متعلق به xcfe است از برنامه‌های ویژه‌ای برخوردار هستند که برای تغییر نام دسته‌ای فایل‌ها و دایرکتوری‌ها استفاده می‌شود، اما در میزکار GNOME به صورت رسمی برنامه‌ای برای این کار وجود ندارد، اما می‌توانید از GPRename برای این کار استفاده کنید، همچنین GPRename با اضافه کردن Action در فایل Nautilus این انکان را به شما می‌ٔهد که از طریق Nautilus به کر تغییر نام دسته‌ای فایل‌ها بپردازید.از جمله امکانات این برنامه امکان تغییر حروف بزرگ یا کوچک به یکدیگر، حذف کردن فضاهای خالی در اسامی و تغییر ترتیبدار فایل‌ها و دایرکتوری‌ها است. برای دریافت این برنامه می‌توانید اینجا کلیک کنید، برای دیدن تصاویر برنامه نیز می‌توانید اینجا کلیک کنید. همچنین این برنامه در مخازن debian و ubuntu و بسیاری توزیع‌های دیگر نیز به صورت باینری قابل دریافت است.


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ جمعه، ۲۷ اردیبهشت ۱۳۸۷
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
نرم افزار: sonata کلاینتی برای پخش موسیقی
2407 بار مطالعه شده است
 
 
GNOME Applications

برنامه‌ی Sonata یک برنامه‌ی پخش موسیقس است که با زبان Python و برای محیط گرافیکی نوشته شده است. بزرگترین ویژگی این برنامه این است که Sonata یک کلاینت یا سرویس گیرنده برای MPD است. MPD یا Music Player deamon یک سرویس دهنده یا دایمن است که موسیقی را به صورت پشت صحنه پخش می‌کند و شما می‌توایندز با هر کلاسنتی به آن متصل شودی، حتی اگر سرور و کلاینت در دو سیستم متفاوت باشند. از قابلیت‌های Sonata می‌توان به آلبوم‌های remote و locat که به صورت اتوماتیک ایجاد می‌شوند، دریافت خودکار اشعار (لیریک‌های) موسیقی در حال پخش، پشتیبانی از تغییر در tagهای برنامه، پشتیبانی از خط فرمان برای کنترل برنامه، پشتیبانی از ۱۸ زبان دنیا، پشتیبانی از صفحه‌کلیدهای مولتی مدیا و .... نام برد. برای آشنایی بیشتر با برنامه به صفحه‌ی وب آن مراجعه کنید. برای مشاهه تصاویر برنامه به اینجا و برای دریافت برنامه نیز به اینجا مراجعه کنید.


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ سه شنبه، ۲۴ اردیبهشت ۱۳۸۷
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
مقاله‌ی آموزشی: راهنمای استفاده از Terminator
1767 بار مطالعه شده است
 
 
GNOME Applications

برنامه‌ی Terminator به شما امکان اجرای همزمان چند ترمینال در محیط میزکار GNOME می‌دهد. Terminator این کار را با استفاده از تقسیم صفحه به چند بخش انجام می‌دهد. شما می‌توانید صفحات تقسیم شده را تغییر سایز بدهید و با توجه به نیازتان به محیط مطلوبتان دسترسی پیدا کنید. در صورتی که مایل به آشنایی بیشتر با این برنامه هستید می‌توانید اینجا کلیک کنید.


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ پنجشنبه، ۰۱ فروردین ۱۳۸۷
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
نرم افزار: نسخه جدید PyTube منتشر شد
1603 بار مطالعه شده است
 
 
GNOME Applications

برنامه‌ی PyTube یک برنامه‌ی گرافیکی است که برای دریافت و تیدیل ویدئوهای سایت YouTube بکار می‌رود. برای نصب این برنامه نیاز به +GTK نسخه 2.12 و یا بالاتر، PyGTK نسخه ۲، کتابخانه‌های Notify Pythin، اسکرپت Youtube-DL برای تیدیل به فرمت‌های دیگر نیز نیاز به داشتن برنامه‌های Mencoder و Mplayer و FFMPEG2Theora برروی لینوکس خود هستید. در حقیقت PyTube یک رابط گرافیکی برای این برنامه‌ها است که کار کردن با آن‌ها را ساده‌تر می‌کند. برای دریافت سورس کد این برنامه می‌توانید اینجا کلیک کید. برای دریافت بسته دبیانی این برنامه نیز می‌توانید اینجا کلیک کنید.(حجم: ۵۸ کیلوبایت) برای دیدن تصویری از برنامه نیز می‌توانید اینجا کلیک کنید.


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ یكشنبه، ۱۵ مهر ۱۳۸۶
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
نرم افزار: نسخه جدید BMP منتشر شد
1561 بار مطالعه شده است
 
 
GNOME Applications

نسخه‌ی 0.40.8 برنامه‌ی BMP منتشر شد. برنامه‌ی BMP یک برنامه پخش کننده فایل‌های چندرسانه‌ای با فرمت‌های مختلف است که بر اساس کتابخانه‌های GTK نوشته شده است و با دارا بودن تعداد زیادی پلاگین (plugin) امکانات مفیدی را در اختیار کاربران قرار می‌دهد. پخش دیسک‌های صوتی، پخش رادیوی اینترنتی، قابلیت به روز رسانی PodCastها، دسته بندی فایل‌های صوتی در گروه‌های مختلف و بسیاری دیگر از قابلیت‌های این برنامه هستند. برای دریافت اطلاعات کامل به سایت رسمی آن در اینجا مراجعه کنید. برای دیدن تصاویری از برنامه به اینجا و برای دریافت آخرین نسخه نیز اینجا مراجعه کنید.


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ دوشنبه، ۰۲ مهر ۱۳۸۶
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
نرم افزار: نسخه جدید Gajim
1720 بار مطالعه شده است
 
 
GNOME Applications

نسخه‌ی جدیدی از برنامه‌ی Gajim منتشر شد. برنامه‌ی Gajim یک برنامه Jabber Client یا سرویس گیرنده Jabber است که نسخه‌های جدید آن امکان استفاده از IRC را نیز فراهم می‌کنند. این برنامه که با PyGTK نوشته شده است یکی از برنامه‌های بسیار سبک و کاربرپسند است که امروز نسخه‌ی جدید آن به شماره‌ی 0.11.2 منتشر شد. از جمله امکانات Gajim می‌توان پشتیبانی از GPG و TLS برای رمزگاری، پشتیبانی از زبان‌های مختلف و رابط گرافیکی به زبان‌های مختلف و پشتیبانی از گروه‌بندی لیست دوستان، استفاده از کاربرگ یا Tab برای گفگوهای مختلف و پشتیبانی از کنسول برای XML را نام برد. برای دریافت اطلاعات بیشتر در این‌بازه می‌توانید به سایت اصلی در اینجا مراجعه کنید. برای دریافت این برنامه نیز می‌توانید به بخش دانلود‌های سایت اصلی مراجعه کنید. برای نصب Gajim باید Python و +GTK و PyGTK برروی سیستم شما نصب شده باشند. همچنین برای دیدن تصاویر این برنامه نیز اینجا کلیک کنید.


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ یكشنبه، ۰۱ مهر ۱۳۸۶
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
مقاله‌ی آموزشی: استفاده از iPod در لینوکس
1787 بار مطالعه شده است
 
 
GNOME Applications

p> صاحبان iPod و دوستداران این محصول می‌دانند که یکی از موفقیت‌های این ابزار به دلیل وجود برنامه‌ی جانبی به نام iTunes است. اما iTunes تنها برای سکوهای ویندوزی و مک او. اس. تن (Mac OS X) موجود است. اما ابزارهای مختل دیگری برای کاربران لینوکسی وجود دارد که می‌توانند از طریق آن‌ها به محتویات iPod دسترسی پیدا ککند، آلبوم‌های موسیقی خودشان را مرتب کنند، آلبوم‌های موجود برروی کامپیوتر و iPod خود را به روز و همسان کنند و .... از جمله این برنامه‌ها AmaroK برای محیط KDE و gtkpod برای میزکار GNOME هستند. سایت HoetoForge در یک مقاله‌ی مفصل به شرح نحوه‌ی استفاده از iPod به همراه gtkpod پرداخته است. برای مطالعه‌ی این مقاله می‌توانید اینجا کلیک کنید.

  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ چهارشنبه، ۱۷ مرداد ۱۳۸۶
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
نرم افزار: نسخه جدید GNOME Bluetooth منتشر شد
1752 بار مطالعه شده است
 
 
GNOME Applications

نسخه جدیدی از برنامه‌ی GNOME Bluetooth منتشر شد. این نسخه که نسخه‌ی 0.9 نام دارد شامل تعدادی رفع عیب نرم‌افزاری و نیز قابلیت‌های جدیدی از جمله امکانات جدید برای آیکون قسمت Try در پانل و ارسال پیغام اتمام در زمان ارسال فایل است. برنامه‌ی GNOME Bluetooth نرم‌افزاری برای کنترل و برقراری ارتباط با ابزارهای بلوتوث از طریق محیط گنوم است که مدت‌های بسیاری است که در حال توسعه و بهبود می‌باشد. این برنامه برنامه‌ای آزاد تحت مجوز GPL نسخه ۲.۱ است. برای دریافت اطلاعات بیشتر و یا دانلود برنامه می‌توانید به سایت اصلی در اینجا مراجعه کنید. اغلب توزیع‌های مدرن لینوکس حاوی این بسته هستند، قبل از دریافت سورس کد می‌توانید مخازن توزیع مورد استفاده خود را بررسی کنید.


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ جمعه، ۲۲ تیر ۱۳۸۶
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
یک بررسی: خداحافظ Beagle سلام Recoll؟
1636 بار مطالعه شده است
 
 
GNOME Applications


سایت Linux.com درمقاله‌ای به بررسی برنامه‌ی جستجوی رومیزی Recoll پرداخته است. علی‌رغم Beagle برنامه‌ی Recoll براساس Mono طراحی نشده و این باعث می‌شود تا منابع کتری از سیستم اشغال شوند.
برنامه‌ی Recoll می‌تواند صفحات وب،فایل‌ها و مستندات OpenOffice.org، نامه‌های الکترونیکی تاندربرد یا Evolution حتی مستندات ایجاد شده با Scribus را نیز تشخیص بدهد و محتوای آن‌ها را لیست کند. Recoll بر اساس Xapian نوشته شده است سرعت بالایی در اجرا و لیست کردن دارد. از سوی دیگر قابلیت تنظیم و شخصی سازی Recoll را به ابزاری بسیار قابل و توانمند تبدیل می‌کند. پشتیبانی از UTF-8 به صورت پیش‌فرض در این برنامه فعال است و برای فعالیت‌های داخلی از این کدک استفاده می‌کند. وجود بسته‌های آماده‌ی به نصب برای توزیع‌های مختلف مانند debian و SuSE و ... نیز یکی دیگر از مزیت‌های این پروژه به حساب می‌آید. در صورتی که مایل به مطالعه‌ی بیشتر درباره‌ی این برنام می‌باشید می‌توانید مقاله‌ی کامل را در اینجا بیابید.


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ پنجشنبه، ۱۳ اردیبهشت ۱۳۸۶
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


    123456789   >

امکانات

اطلاعات

ارتباطات

پروژه‌ها

ورود اعضا
 


 برای ورود مشکل دارید؟
 ثبت نام کاربران جدید


The rest of this site is Copyright © 2004 2005 2006 2007 2008 GNUIran.org
Permission is granted to copy, distribute and/or modify this document under the terms of the GNU Free Documentation License,
Version 1.2 or any later version published by Free Software Foundation; A copy of the licence is available at www.gnu.org/copyleft/fdl.html

تمام مطالب این سایت تحت مجوز GNU/FDL نسخه ی ۱.۲ یا هر نسخه ی جدیدی که از سوی بنیاد نرم افزار آزاد منتشر شود قرار دارد شما برای کپی استفاده و/یا تغییر مستندات آزاد هستید.
می توانید یک نسخه از این مجوز را از اینجا تهیه کنید.


GIO Forums RSS   GIO News RSS   GIO Gallery RSS   Licensed under GNU/FDL  Use TW-CMS  Run on Debian GNU/Linux