Click Here to Go HomePage index.php
مهمان   به  GNUIran.org  خوش آمدید یكشنبه، ۳۰ شهریور ۱۳۹۹ 
نکته ها و ترفند ها

در پنجره ی RUN تایپ کنید ! :
kcolorchooser

--

جستجو در سایت
جستجوی پیشرفته
جستجو در انجمن‌ها

پلاگین فایرفاکس

وضعیت کاربران سایت
مدیر
هیچیک از مدیران حاضر نیست
مدیر افتخاری
هیچ مدیر کمکی حاضر
ناظران
هیچ مدیر کمکی حاضر
اعضا:
جدیدترین:جدید امروز:0
جدیدترین:جدید دیروز:0
جدیدترین:مجموع:1040
جدیدترین:جدیدترین:
RezaJafary
اعضا:حاضر
اعضا:اعضا:0
مهمان‌ها:مهمان‌ها:1
مجموع:مجموع:1
کاربران حاضر
هیچ کاربر حاضری وجود ندارد

موضوع: AbiWord

آیتم‌های جدیدی که با این موضوع ارسال شده‌اند به قرار زیر هستند.
 
انتشار جدید: نسخه‌ی جدید Abiword
1191 بار مطالعه شده است
 
 
AbiWord

بالاخره نسخه‌ی 2.5.0 برنامه‌ی Abiword منتشر شد. Abiword یک پرذازشگر متن بسیار ساده و کارامد است که به دلیل سادگی و کارایی محبوبیت بسیاری نزد کاربران لینوکس دارد. Abiword برای پلتفروم‌های مختلف از جمله لینوکس و ویندوز موجود است. این برنامه آزاد بوده و تحت مجوز GNU/GPL منتشر می‌شود. نسخه‌ی 2.5.0 با قابلیت‌های بسیار جذابی ارائه شده است. یکی از مهم‌ترین تغییرات روش جدید برای Render کردن است که نمایش (Render ) در نسخه‌ی یونیکی و لینوکسی جدید به عهده‌ی Pango خواهد بود، این به معنی پشتیبانی هر چه بهتر از خط فارسی است، تا جایی که ممکن است کارایی این برنامه را بیش از OpenOffice.org برای زبان فارسی بالاببرد. علاوه بر این می‌توان به ویژگی‌های جدید دیگری اشاره نمود، مانند:
پشتیبانی از Bonobo component Framework برای سکوهای یونیکسی
پشتیبانی از Drag and Drop برای Clipboard بهبود بسیاری پیدا کرده است
تعداد زیادی پلاگین جدید اضافه شده‌اند که اغلب آن‌ها آزمایشی هستند
ایجاد یکپارچگی بیشتر با GNOME Office که باعث بالاتر رفتن کارایی می‌گردد و در اولین قدم برنامه‌ی قدیمی Charting plugin در نسه‌های یونیکسی جایگزین شده است
و تعداد زیادی تغییر و اضافات که در ایجا می‌توانید لیست کاملی از آن‌ها را مشاهده کنید. برای دریافت اطلاعات بیشتر به سایت رسمی مراجعه کنید.


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ شنبه، ۳۰ دی ۱۳۸۵
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
انتشار جدید: AbiWord نسخه‌ی 2.4.5
877 بار مطالعه شده است
 
 
AbiWord

نسخه‌ی 2.4.5 پردازنده‌ی متن AbiWord منتشر شد. این نسخه که یک نسخه‌ی رفع اشکال به شمار می‌آید تغییرات عمده‌ای در فیلترهای مخصوص وارد کردن و خارج کردن داشته و بسیاری تغییرات دیگر که حاصل کار از سوی Google Summer of Code است.برخی تغییرات 2.4.4 به 2.4.5 به شرح زیر هستند:
فیلترهای DocBook به کل از ابتدا نوشته شده‌اند
مشکل امنیتی گزارش شده توسط شخصی از بیرون پروژه حل شد.
ناپایداری‌هایی که برروی معماری x86_64 دیده می‌شد برطرف شدند.
و ... برای خواندن لیست کامل تغییرات می‌توانید اینجا کلیک کنید. در ضمن به تمام کاربران پیشنهاد شده تا به نسخه‌ی جدید به روزرسانی نمایند.
‫‏‎دانلود برنامه    |    سایت رسمی برنامه


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ چهارشنبه، ۲۱ تیر ۱۳۸۵
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
انتشار جدید: AbiWord نسخه‌ی 2.4.4
929 بار مطالعه شده است
 
 
AbiWord

بعد از مدت‌ها تیم توسعه‌ی AbiWord انتشار نسخه‌ی جدیدی از این برنامه را اعلام کرد. این نسخه نسخه‌ی ۲.۴.۴ است که یک نسخه‌ی رفع اشکال است. برنامه‌ی AbiWord یک پردازشگر متن برای محیط GNOME است که تحت مجوز آزاد GNU/GPL منتشر می‌شود. این برنامه یک WordProcessor یا پردازشگر متن کامل با امکانات فراوان است که به سادگی قابل استفاده و بسیار قابل انعطاف می‌باشد. برنامه‌ی AbiWord در حال حاضر علاوه بر نسخه‌ی لینوکسی دارای نسخه‌ی ویندوزی و نسخه‌ای مخصوص Mac OS X نیز می‌باشد. برای کسانی که از نسخه‌ی ۲.۴.۳ استفاده می‌کنند باید خاطر نشان کنیم که این نسخه با نسخه‌‌ای که آنها استفاده می‌کنند فرق چندانی نداشته و فقط در بخش Buildها تعدادی مشکل برطرف شده است. تغییرات نسخه‌ی 2.4.2 الی 2.4.4 به شرح زیر است:
تغییرات قابل توجه در فیلترهای Import و Export مستندات Open Document
تعداد زیادی بهینه سازی در پنجره‌ی رابط
تعداد زیادی اصلاح و رفع نقص در قسمت راست به چپ نویسی
و تعدادی رفه اشکال دیگر می‌توانید در بخش تغییرات صورت‌گرفته مطالعه کنید. نسخه‌ی جدید در بسیاری از مخازن توزیع‌های لینوکس به صورت بسته‌های باینری قابل دسترسی است. علاوه بر آن برای دریافت آن می‌توانید از اینجا نیز اقدام کنید.برای دریافت اطلاعات بیشتر می‌توانید به صفحه‌ی اصلی نیز مراجعه کنید.


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ پنجشنبه، ۳۱ فروردین ۱۳۸۵
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
انتشار جدید: AbiWord 2.4.1
802 بار مطالعه شده است
 
 
AbiWord

نسخه‌ی جدید AbiWord برنامه‌ی پردازنده‌ی متن GNOME منتشر شد.این نسخه اولین نسخه‌ی رفع اشکال سری 2.4 می‌باشد. بعد از انتشار نسخه‌ی 2.4 تعدا زیادی Bug یا مشکل به توسعه دهندگان AbiWord گزارش شده است که در نتیجه‌ی این همکاری کاربران نسخه‌ی ۲.۴.۱ سریع‌تر از آنچه فکر می‌شد منتشر شد. برای مطالعه‌ی متن کامل خبر در سایت رسمی GNOME کلیک کنید.


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ دوشنبه، ۲۵ مهر ۱۳۸۴
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
انتشار آزمایشی: Abi Word 2.3.0
822 بار مطالعه شده است
 
 
AbiWord

نسخه‌ی ۲.۳.۰ برنامه‌ی پردازش کلمات Abiword منتشر شد.Abiword یکی از برنامه‌های آزاد و تحت مجوز GNU/GPL برای پردازش کلمات است که برای محط میزکار گنوم طراحی شده است و بخشی از مجموعه‌ی دفتری(Office) همین محیط است. این برنامه به صورت چند پلتفورمی طراحی شده است و بهصورت رایگان قابل دریافت است. به گفته‌ی تیم توسعه‌ی این برنامه تعداد قابل توجهی قابلیت جدید در نسخه‌ی ۲.۳.۰ به این برنامه افزوده شده است.از جمله‌ی این قابلیت‌های جدید می‌توان پشتیبانی‌از فرمول‌های ریاضی (از طریق پلاگین‌ها)، پشتیبانی از Open Documentها (پلاگین)، تبدیل مستقیم جداول به متن، چک کردن گرامر (دستور زبان) از طریق پلاگین را نام برد.برای دریافت این نسخه‌ می‌توانید اینجا کلیک کنید. برای دریافت اطلاعات بیشتر نیز به سایت اصلی در آدرس http://www.abisource.com مراجعه کند.


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ جمعه، ۲۳ اردیبهشت ۱۳۸۴
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


امکانات

اطلاعات

ارتباطات

پروژه‌ها

ورود اعضا
 


 برای ورود مشکل دارید؟
 ثبت نام کاربران جدید


The rest of this site is Copyright © 2004 2005 2006 2007 2008 GNUIran.org
Permission is granted to copy, distribute and/or modify this document under the terms of the GNU Free Documentation License,
Version 1.2 or any later version published by Free Software Foundation; A copy of the licence is available at www.gnu.org/copyleft/fdl.html

تمام مطالب این سایت تحت مجوز GNU/FDL نسخه ی ۱.۲ یا هر نسخه ی جدیدی که از سوی بنیاد نرم افزار آزاد منتشر شود قرار دارد شما برای کپی استفاده و/یا تغییر مستندات آزاد هستید.
می توانید یک نسخه از این مجوز را از اینجا تهیه کنید.


GIO Forums RSS   GIO News RSS   GIO Gallery RSS   Licensed under GNU/FDL  Use TW-CMS  Run on Debian GNU/Linux