Click Here to Go HomePage index.php
مهمان   به  GNUIran.org  خوش آمدید جمعه، ۲۸ شهریور ۱۳۹۹ 
نکته ها و ترفند ها

برای تمیز کردن صفحه ی ترمینال از دستور clear استفاده کنید...
اگر هم می خواهید ترمینال را از ابتدا شروع کنید ( Reset کنید ) کافیست تایپ کنید:

reset

به همین سادگی!!!

--

جستجو در سایت
جستجوی پیشرفته
جستجو در انجمن‌ها

پلاگین فایرفاکس

وضعیت کاربران سایت
مدیر
هیچیک از مدیران حاضر نیست
مدیر افتخاری
هیچ مدیر کمکی حاضر
ناظران
هیچ مدیر کمکی حاضر
اعضا:
جدیدترین:جدید امروز:0
جدیدترین:جدید دیروز:0
جدیدترین:مجموع:1040
جدیدترین:جدیدترین:
RezaJafary
اعضا:حاضر
اعضا:اعضا:0
مهمان‌ها:مهمان‌ها:1
مجموع:مجموع:1
کاربران حاضر
هیچ کاربر حاضری وجود ندارد

موضوع: Novell

آیتم‌های جدیدی که با این موضوع ارسال شده‌اند به قرار زیر هستند.

    12   >

 
خبرها: گسترش بازار کار ناول پس از همکاری با مایکروسافت
1493 بار مطالعه شده است
 
 
Novell

بازار کار ناول پس از عقد قرارداد مشهورش با شرکت مایکروسافت بیش از ۲۴۳ درصد بهبود یافته است. جاستین استیمن (مدیر فروش) با ذکر این خبر افزود: این رشد بازار لینوکس ناول برای مدتی محدود نخواهد بود و ادامه خواهد داشت. (متن کامل خبر)


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ جمعه، ۲۵ آبان ۱۳۸۶
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
خبرها: مهاجرت ۱۲هزار میزکار در بانک FNB
1579 بار مطالعه شده است
 
 
Novell

بانک FNB آفرقای جنوبی در گزارشی اعلام کرد که ۱۲هزار میزکار خود را مجهز به سیستم عامل لینوکس نموده است. این مهاجرت در حقیقت بزرگترین مهاجرت به لینوکس در آفریقای جنوبی است. با آنکه انتظار می‌رفت میزکارهای این بانک را اوبونتو که توزیع لینوکس محبوب در آفریقای جنوبی است تامین کنند،‌اما پروژه‌ی مهاجرت به میزکار لینوکس به عهده‌ی شعبه‌ی آفریقای جنوبی شرکت ناول بوده است. البته هنوز نانک FNB اطلاعات بیشتری در این زمینه به روزنامه‌ها و دیگر رسانه‌ها نداده است.
منبع خبر


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ جمعه، ۱۸ خرداد ۱۳۸۶
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
خبرها: درآمد ناول کاهش، فروش لینوکس افزایش
1200 بار مطالعه شده است
 
 
Novell

برخی بر این اعتقادند که کسب و کار برپایه‌ی نرم‌افزارهای آزاد سودآور نیست، در حقیقت برخی بر این اعتقاد هستند که نمی‌توان بر اساس نرم‌افزارهای آزاد کسب و کاری راه‌اندازی نمود. از طرفی شرکت‌های بزرگ تجاری جهان که در زمینه‌ی سیستم عامل و یا نر‌م‌افزار فعالیت می‌کنند روز به روز به کسب و کار بر پایه‌ی نرم‌افزارهای آزاد روی می‌آورند. یکی از این شرکت‌ها شرکت Novell است. این روزها کمتر کسی است که نمی‌داند این شرکت پشتیبانی تجاری از SuSE Linux را فراهم می‌کند. در فصل مالی گذشته درآمد شرکت ناول نسبت به همین فصل در سال مالی گذشته ۵ درصد کاهش یافته اما این حاکی از خبرهای بد نیست، شرکت ناول در این مدت با فروشی بیش از ۱۵ میلیارد دلار فروش از طریق محصولات لینوکسی خود توانسته ۴۶ درصد افزایش در فروش نسبت به سال گذشته ایجاد کندو در حقیقت این خبر از افزایش درخواست برای سیستم عامل لینوکس در سطح دنیا می‌دهد.(یا به عبارت بهتر افزایش درخواست لینوکس در کشورهایی که شرکت ناول در آنها نمایندگی دارد ;-))


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ یكشنبه، ۲۰ اسفند ۱۳۸۵
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
خبرها: آیا ناول لینوکس را از دست می‌دهد؟
1071 بار مطالعه شده است
 
 
Novell

اگر در جریان اخبار مربوط به حوزه‌ی فن‌آوری اطلاعات و یا اخبار مربوط به لینوکس باشید حتما با خبری که هفته‌ی گذشته درباره‌ی ناول از سوی «رویترز» منتشر برخورد کرده‌اید. خبری مبنی بر این که ممکن است «بنیاد نرم افزارهای آزاد» حق فروش لینوکس را از شرکت ناول سلب کند. بحث‌های مختلفی در رابطه با این خبر پس از انتشار آن انجام شد. سایت Linux.com به عنوان یکی از پیشتازان عرصه‌ی تجارت لینوکسی، در مقاله‌ای کوتاه این خبر Reuters را به چالش می‌گیرد. در این مقاله می‌خوانیم: تصور می‌کنم اشتباه از سوی Jim Finkle است. (نویسنده‌ی مقاله در رویترز) .... در مقاله‌ای که در رویترز نوشته شده است، به نقل از Eben Moglen که مشاور ارشد «بنیاد نرم‌افزارهای آزاد» است این چنین می‌خوانیم: « جامعه‌ی مردمی همواره می‌خواهد در مقابل انجام این قرار داد و یا قراردادهای دیگر این چنینی کاری انجام بدهند.» آنها کاملا حق دارند تا نگران این موضوع باشند که این یک اقدام آغازی آشکار یک انحصار طلبی دیگراست از سوی مایکروسافت.» ... سپس Finkle پیش می‌رود و می‌نویسد: «شرکت ناول با کاربران جامعه‌ی اوپن-سورس توافق کرده است که لینوکس و برنامه‌های اوپن-سورس دیگر را ماه نوامبر توسعه دهند، زمانی که وارد مرحله‌ی بازتری از تجارت با مایکروسافت شد.»


 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ پنجشنبه، ۲۶ بهمن ۱۳۸۵
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
خبرها: نسخه‌ی جدیدی از اوپن‌آفیس از سوی شرکت Novell
988 بار مطالعه شده است
 
 
Novell

شرکت Novell روز کذشته در یک آگهی خبر از ایجاد یک شاخه‌ی جدید (fork) از OpenOffice.org داد. در حقیقت از این پس در محصولات ناول با OpenOffice Novell Edition روبرو خواهیم شد. این نسخه از OpenOffice از Microsoft OpenXML پشتیبانی خواهد نمود، البته فرمت پیش فرض ODF باقی خواهد. با این کار کاربران نهایی با سادگی بیشتری قادرخواهند بود مستندات دفتری خود مانند صفحات گسترده و صفحات تایپ‌شده‌ی خود را با کاربران Microsoft Office به اشتراک بگذراند. البته این ادعای Novell است، حال آنکه جامعه‌ی کاربران نرم‌افزارهای آزاد و نیز Sun و OpenOffice.org به چه می‌اندیشند! فراموش نکنیم که شرکت ناول خود یکی از اعضای OASIS و یکی از توسعه دهندگان استاندارد OpenDocument بوده. از گفته‌های Novell بر می‌آید که نسخه‌ی ناولی اوپن‌آفیس برای SuSE و نیز Windows منتشر خواهد شد. Novell با داشتن ۵۰،۰۰۰ مشتری در ۴۳ کشور جهان به عنوان یکی از بزرگترین شرکت‌های تاثیر گذار برروی صنعت نرم‌افزارهای بازمتن محسوب می‌شود.
منبع خبر


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ سه شنبه، ۱۴ آذر ۱۳۸۵
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
خبرها: جلسه‌ی IRC درباره‌ی روابط جدید ناول و مایکروسافت
980 بار مطالعه شده است
 
 
Novell

امروز عصر جلسه‌ای در کانال IRC سرور irc.freenode.net درباره‌ی موضوعات مرتبط با Novell و Microsoft برگزار خواهد شد. این جلسه در کنا «openSUSE-project #» برگزار خواهد شد. ساعت برگزاری این جلسه ۱۸:۰۰ به وقت CET و یا ۱۷:۰۰ به وقت GMT می‌باشد.
برای دریافت اطلاعات بیشتر به اینجا مراجعه کنید.


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ دوشنبه، ۰۶ آذر ۱۳۸۵
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
خبرها: برنامه‌های محبوب برای باز نویسی در لینوکس
1149 بار مطالعه شده است
 
 
Novell

شرکت ناول اوایل همین ماه میلادی (۲۷ روز پیش) در یک نظر خواهی در سایت خود لیستی از برنامه‌هایی را که مردم دوست دارند تا برای لینوکس دوباره نوشته شوند گرد آوری کرد. در این لیست Quickbooks رتبه‌ی اول، Autocad رتبه‌ی دوم و Photoshop رتبه‌ی سوم را دارد.برنامه‌های بعدی Itunesو Dreamweaver هستند و رتبه‌ی ششم و هفتم به ترتیب با Visio و Lotus Notes و هشت و نه Quicken و Macromedia Studio است. رتبه‌ی دهم نیز Act است. در حقیقت ده برنامه‌ای که لینوکس کارها علاقه دارند تا این برنامه‌ها برای لینوکس هم نوشته شود را در لیست ناول می‌توانید مشاهده کنید. برای مطالعه‌ی این نظر خواهی و بررسی‌های ناول میتوانید به این صفحه مراجعه کنید.


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ جمعه، ۰۷ بهمن ۱۳۸۴
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
خبرها: رئیس سابق زوزه در ناول استعفا کرد
853 بار مطالعه شده است
 
 
Novell

روز دوشنبه آقای Richard Seibt رئیس سابق شرکت زوزه از سمت خود در شرکت ناول که ژانویه ۲۰۰۴ شرکت زوزه را خریداری کرده بود استعفا داد. Seibt به عنوان رئیس بخش‌های اروپا٬ خاور میانه و آفریقا به ناول پیوسته بود و در طی این مدت درآمد ۲۱۰ میلیون دلاری برای این شرکت به همراه داشته است. استعفای Seibt به دنبال انتصاب هفته‌ی گذشته‌ی آقای Ron Hovsepian به عنوان رئیس بخش اجرائی (در سراسر دنیا) در شرکت ناول بوده است. در ٬این مقام جدید Hovsepian که همتای Seibt در آمریکای شمالی بود٬ بر تمام بخش‌های فروش و بازاریابی٬ مشاوره٬ پشتیبانی و سرویس‌ها و برنامه‌ریزی واحد ناول برای سرتاسر دنیا نظارت خواهد کرد. در ضمن Hovsepian همچنان به عنوان رئیس منطقه‌ی آمریکای شمالی باقی خواهد ماند و مسئولیت Seibt در اروپا٬ خاورمیانه و آفریقا را نیز به عهده خواهد گرفت.
اطلاعات بیشتر را در این صفحه مطالعه نمایید.

  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ چهارشنبه، ۲۱ اردیبهشت ۱۳۸۴
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
یک بررسی: OpenExchange ناول ، قدرتمند و همه کاره
850 بار مطالعه شده است
 
 
Novell

در SUSE Linux Openexchange server ها اولین چیزی که شما به آن برخواهید خورد هسته‌‌ی 2.4.19 یونایتد لینوکس است که با وجود قدیم بودن تست شده و بسیار پایدار و مقیاس پذیر و قابل اطمینان است. این سرور تحت تمام آزمایش‌های سخت ما قرار گرفت و بسیار خوب خود را حفظ کرد.... برای انجام این‌ آزمایش از یک کامپیوتر با Dell PoweEdge 2400 با دو پردازنده‌ی پنتیوم سه و یک گیگابایت حافظه و دیسک‌های سخت ۳۶ گیگابیتی که به صورت Mirror به یکدیگر متصل شده بودند استفاده شد. سیستم عامل نیز یکی از مشتقات زوزه لینوکس بود که تمام ابزارهای مدیرتی را همراه خودداشت. بسته‌های موجود شامل ابزارهای سرویس دهی وب (پاچی ۱.۳.۲۶) ، سرویس‌دهنده‌ی ایمیل (به وسیله‌ی Cyrus-IMAP) و دفترچه ادرس مخصوص تصدیق هویت کاربران (بوسیله‌ی LDAP). .....
در این بررسی اطلاعاتی از قابلیت‌ها و سازگاری‌های سیستم با استانداردها و برنامه‌های مختلف و نیز اطلاعاتی از رابط کاربری این سیستم آمده است. برای مطالعه‌ی این بررسی یک صفحه‌ای می توانید به سایت NewsForge بروید.

  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ پنجشنبه، ۱۵ بهمن ۱۳۸۳
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
یک بررسی: بررسیNovell Linuux Desktop 9
1254 بار مطالعه شده است
 
 
Novell

‏ eweek یک بررسی از توزیع ناولی لینوکس یعنی Novell Linux Desktop انجام داده است ، در مقدمه ی این بررسی می‌خوانیم:
‏NLD9 یک توزیع لینوکس توانا است که پرداخت‌های بسیاری برروی آن شده و بسیار اصلاح گردیده که می‌تواند نیازهای سازمانی را برآورده کند؛ نیازهای عملی و اساسی کاربرانی که نمی‌خواهند در انحصار ویندوز باشند.... قیمت NLD9 برای هر کاربر به ازای یک‌سال معادل ۵۰ دلار آمریکاست.
برای مطالعه‌ی کامل این بررسی کلیک کنید.

  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ سه شنبه، ۲۹ دی ۱۳۸۳
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


    12   >

امکانات

اطلاعات

ارتباطات

پروژه‌ها

ورود اعضا
 


 برای ورود مشکل دارید؟
 ثبت نام کاربران جدید


The rest of this site is Copyright © 2004 2005 2006 2007 2008 GNUIran.org
Permission is granted to copy, distribute and/or modify this document under the terms of the GNU Free Documentation License,
Version 1.2 or any later version published by Free Software Foundation; A copy of the licence is available at www.gnu.org/copyleft/fdl.html

تمام مطالب این سایت تحت مجوز GNU/FDL نسخه ی ۱.۲ یا هر نسخه ی جدیدی که از سوی بنیاد نرم افزار آزاد منتشر شود قرار دارد شما برای کپی استفاده و/یا تغییر مستندات آزاد هستید.
می توانید یک نسخه از این مجوز را از اینجا تهیه کنید.


GIO Forums RSS   GIO News RSS   GIO Gallery RSS   Licensed under GNU/FDL  Use TW-CMS  Run on Debian GNU/Linux