Click Here to Go HomePage https://addons.mozilla.org/firefox/3667/
مهمان   به  GNUIran.org  خوش آمدید دوشنبه، ۰۷ بهمن ۱۳۹۸ 
نکته ها و ترفند ها

یک کتاب

--

جستجو در سایت
جستجوی پیشرفته
جستجو در انجمن‌ها

پلاگین فایرفاکس

وضعیت کاربران سایت
مدیر
هیچیک از مدیران حاضر نیست
مدیر افتخاری
هیچ مدیر کمکی حاضر
ناظران
هیچ مدیر کمکی حاضر
اعضا:
جدیدترین:جدید امروز:0
جدیدترین:جدید دیروز:0
جدیدترین:مجموع:1040
جدیدترین:جدیدترین:
RezaJafary
اعضا:حاضر
اعضا:اعضا:0
مهمان‌ها:مهمان‌ها:1
مجموع:مجموع:1
کاربران حاضر
هیچ کاربر حاضری وجود ندارد

گردهم آیی ۳۰ مهر ۱۳۸۳

تصاویر این مطلب به گالری تصاویر منتقل شده است....
برای دیدن تصاویر به گالری تصاویر مراجعه کند.
   همان طور که می دانید در عصر پنجشنبه ، ۳۰ مهر ۱۳۸۳ کاربران سایت تکنوتاکس و لینوکس ایران در یک گردهمایی در محل هتل هما گرد آمدند تا علاوه بر دیداری رو در رو و آشنایی بیشتر با یکدیگر بیشتر و راحت تر درباره ی وضعیت لینوکس و نرم افزارهای بازمتن/آزاد با یکدیگر تبادل نظر کنند. متاسفانه به دلیل تاخیر یک ساعته ی خودم نتوانستم از ابتدای گردهمایی با دوستان باشم اما وقتی رسیدم که یکی از اعضای فارسی لینوکس در حال گزارش آن چه در پروژه ی فارسی لینوکس رخ داده و رخ می دهد بود. البته مطالبی نیز درباره ی اهداف این پروژه نیز بیان کردند که بسیار مفید بودند، ‌اما من چیزی نفهمیدم! در واقع آن چه من شنیدم تکرار بعضی مفاهیم با کلمات مختلف بود که یکی از اعضای این پروژه بیان می کردند. (مفید بودنش هم از لحاظ لغت معنی و آشنایی با لغات مترادف فارسی بود).

   در ادامه ی بحث های دوستان آقای بیژن زاده پیشنهادی مبنی بر ایجاد یک Linux User Group دادند که در درجه ی اول متعلق به هیچ شخص یا شرکتی نباشد. در واقع هدف از ایجاد این گروه شروع یک حرکت همگانی است، ‌حرکتی که همه ی لینوکس کارهای ایران در آن سهمی دارند و همه برای پیشرفت آن تلاش می کنند و در نهایت سود آن نیز برای همه است. در راستای همین هدف از ۳۶ نفر شرکت کننده در این گردهمایی نفری ۱۰۰۰ تومان جمع آوری شد که با این مبلغ پایه نام دامینی (Domain Name) برای این گروه ثبت شود که احتمالا ILUG خواهد بود. البته برای انتشار اساسنامه و پیش‌برد این حرکت قرار بر این شد تا یک لیست پستی یا mailinglist نیز بر پا شود تا کسانی که مایلند در این حرکت سهمی داشته باشند با عضویت در این لیست پستی بتوانند نظرات خود را منتشر کنند و نیز از نظرات دیگران با خبر شوند و ... (که امیدوارم یک لیست پستی انگلیسی نباشد!). لازم به ذکر است که برای مدیریت نیز دو نفر کاندیدا داشتیم!!

  در نهایت بعد از چند بار آمدن مهمانداران هتل و در واقع به سر آمدن زمان همگی به بیرون از هتل رفتیم٬ ‌البته این پایان گردهمایی نبود و حدود ۱ ساعت در مقابل هتل ادامه داشت و دوستان نظرات خود را در زمینه های مختلف گفتند و نظرات دیگران را شنیدند. در هر حال شبی خوبی بود و فکر می کنم به یاد همه ی کاربران حاضر در این گرد همایی خواهد ماند.

  درمدت چند ساعت من ، آقای باغومیان و آقای پهلوان زاده تعدادی عکس برای ثبت این گردهمایی گرفتیم که در قسمت پایین عکس های من را مشاهده می کنید. اگر دوستان از دید دوربین من کمی بد افتاده اند باید ببخشند، به هر حال کار یک غیرحرفه ای با دوربین غیر حرفه ای همیشه مطلوب نخواهد بود. (البته دوربین حرفه ای هم فرقی ندارد!!). ضمنا به دلیل عجله در انتشار این مطلب نتوانستیم از یک برنامه ی مدیریت تصاویر شایسته تر استفاده کنیم که در اولین فرصت بعد از نصب برنامه٬ تصاویر به برنامه ای شایسته تر منتقل خواهند شد.

 چند نکته :
     اگر فکر کردید برای درست کردن thumbnail ها از The Gimp استفاده کردم، سخت در اشتباهید! اگر هم فکر کردید از فتوشاپ استفاده کردم باز هم اشتباه می کنید، از دستور convert استفاده کردم!
    اگر کسی نسبت به نوشته های بالا یا عکسش شکایتی داشت یا مشکلی بود که باید حل بشه لطفا در بخش انجمن ها و در انجمن " از آب و هوا " قید بکنه.
   در قسمت زیر عکس ها نام کاربران نوشته شده است که به دلیل ندانستن نام برخی از دوستان نامشان قید نشده لطفا برای کامل شدن اسامی دوستان نام خود را همراه آدرس عکسشان (نشانی کامل!!) برای ما بفرستند. (ایمیل، ‌انجمن ها، ‌پیغام خصوصی و ...)
امکانات

اطلاعات

ارتباطات

پروژه‌ها

ورود اعضا
 


 برای ورود مشکل دارید؟
 ثبت نام کاربران جدید


The rest of this site is Copyright © 2004 2005 2006 2007 2008 GNUIran.org
Permission is granted to copy, distribute and/or modify this document under the terms of the GNU Free Documentation License,
Version 1.2 or any later version published by Free Software Foundation; A copy of the licence is available at www.gnu.org/copyleft/fdl.html

تمام مطالب این سایت تحت مجوز GNU/FDL نسخه ی ۱.۲ یا هر نسخه ی جدیدی که از سوی بنیاد نرم افزار آزاد منتشر شود قرار دارد شما برای کپی استفاده و/یا تغییر مستندات آزاد هستید.
می توانید یک نسخه از این مجوز را از اینجا تهیه کنید.


GIO Forums RSS   GIO News RSS   GIO Gallery RSS   Licensed under GNU/FDL  Use TW-CMS  Run on Debian GNU/Linux