نصب تم در موزیلا فایرفاکس

(568 مجموع کلمات موجود در متن)
(13679 بار مطالعه شده است)  نسخه چاپی [1]

نام مقاله : نصب تم در موزیلا فایرفاکس
نویسنده : نویدI. تم ها در موزیلا فایرفاکس و نصب آنها

یکی از ویژگی های بسیار جالب و جزاب موزیلا و فایرفاکس که از دوره ی نت اسکیپ به جا مانده اتنخاب تم برای مرورگر است ، اگر شما به هر دلیل از ظاهر مرورگر خود راضی نیستید ، می توانید یک تم جدید که شامل رنگ بندی کل مرورگر و دکمه های آن است را از سایت هایشان دریافت کنید ؛ در این مقاله من فقط به بررسی نصب تم در فایرفاکس خواهم پرداخت .

نصب تم در فایرفاکس کاری بسیار ساده است ، درنسخه های جدید تر (نسخه ی نهایی در زمان به روز رسانی این مقاله 1.5 است.) کافیست به منوی Tools بروید و از آن جا Themes را انتخاب کنید ، مرحله‌ی بعد کلیک برروی Get new themes در قسمت پایین سمت چپ است ، فایرفاکس پنجره ای جدید باز می‌کند و به صفحه‌ی دانلود تم های فایرفاکس برروی سایت www.mozilla.org [2] می رود ، شما با کلیک برروی هر تم می توانید به راحتی آن را نصب کنید ،‌تنها کار شما کلیک و بعد از آن زدن دکمه ی OK است !!

این روش معایبی دارد ،‌برای نمونه اگر در منزل تمی را نصب کردید در محل کار نیز باید به سایت فایرفاکس رفته و مجددا چند دقیقه ای را صرف دریافت و نصب تم کنید ، حتی در صورت نصب مجدد لینوکس یا برای کاربران دیگر یا حتی پروفایل های دیگر [۱] [3] نیز باید این تم را به صورت on-line دریافت و نصب کنید ! شاید بپرسید راهی برای نصب به صورت off-line وجود ندارد؟ باید بگویم بله چنین روشی وجود دارد، کافیست بار اول به جای کلیک برروی لینک تم‌ها در سایت موزیلا روی آن کلیک راست کنید و ‏Save as را انتخاب کنید ، حال شما فایل مربوط به تم را در سیستم خود ذخیره کرده اید ، برای نصب این فایل کافیست تم مورد نظرتان را با ماوس گرفته و به داخل صفحه‌ی Themes فایرفاکس Drag کنید، پنجره‌ای گشوده می‌شود و از شما تاییدی برای نصب می‌گیرد. اگر از نسخه‌های قدیمی فایرفاکس استفاده می‌کنید ، نمی‌توانید تم مورد نظرتان را دارگ کنید و باید از روشی دیگر استفاده کنید، برای نصب در این نسخه‌ها به آدرس www.gnuiran.org/downloads/themeinstaler.html [4] بروید و بعد از وارد کردن آدرس تم برروی سیستمتان (یا browse کردن در سیستم) دکمه ی Install ( نصب) را فشار دهید تا تم شما نصب شود ،‌ اگر می خواهید در محل کار خود یا برای کاربران دیگر هم این تم را نصب کنید می توانید همین صفحه ی html را ذخیره کنید و برای دفعات آینده بدون اتصال به اینترنت و به صورت off-line تم هایتان را به روشی که گفته شد نصب کنید . کار آسانیست ، نه؟!!پی نوشت:
[۱] : اگر نمی دانید پروفایل چیست دستوری را که برای اجرای firefox وارد می کنید با گزینه ی P- بزنید ، برای نمونه :
firefox -P پنجره ای باز خواهد شد که پروفایل حاضر شما را نشان می دهد شما می توانید هر چقدر که می خواهید پروفایل ایجاد کنید و از هر کدام برای کار های خاصی استفاده کنید ،‌ Cache و History یا تاریخچه و Cookie ها در هر پروفایل مخصوص به همان پروفایل هستند;)

  
[ بازگشت به گوناگون [5] | صفحه اصلی بخش مقالات [6] ]
امتیاز دهی 1/10
_LINKS
  [1] https://www.gnuiran.org/index.php?name=Sections&req=viewarticle&artid=29&allpages=1&theme=Printer
  [2] http://www.mozilla.org
  [3] https://www.gnuiran.org/#1
  [4] http://www.gnuiran.org/downloads/themeinstaler.html
  [5] https://www.gnuiran.org/index.php?name=Sections&req=listarticles&secid=5
  [6] http://www.gnuiran.org/Articles