Click Here to Go HomePage http://www.osp.ir
مهمان   به  GNUIran.org  خوش آمدید چهارشنبه، ۰۲ بهمن ۱۳۹۸ 
نکته ها و ترفند ها

آیا می دانید ساعت سیستم شما چند است؟ منظورم ساعت CMOS است... اگر نه پس در حالت کاربر ریشه وارد کنید:

#hwclock

--

جستجو در سایت
جستجوی پیشرفته
جستجو در انجمن‌ها

پلاگین فایرفاکس

وضعیت کاربران سایت
مدیر
هیچیک از مدیران حاضر نیست
مدیر افتخاری
هیچ مدیر کمکی حاضر
ناظران
هیچ مدیر کمکی حاضر
اعضا:
جدیدترین:جدید امروز:0
جدیدترین:جدید دیروز:0
جدیدترین:مجموع:1040
جدیدترین:جدیدترین:
RezaJafary
اعضا:حاضر
اعضا:اعضا:0
مهمان‌ها:مهمان‌ها:1
مجموع:مجموع:1
کاربران حاضر
هیچ کاربر حاضری وجود ندارد

موضوع: Debian

آیتم‌های جدیدی که با این موضوع ارسال شده‌اند به قرار زیر هستند.

<   123   >

 
نرم افزار: DebInstaller نسخه‌ی 0.2.3
937 بار مطالعه شده است
 
 
Debian

برنامه‌ی DebInstaller یک رابط گرافیکی برای نصب ساده‌ی بسته‌های محلی دبیان است و به شما اجازه می‌دهد تا بسته‌هایی را که دانلود کرده‌اید به سادگی نصب کنید. این برنامه برای کاربران تازه‌کار طراحی شده است و از +GTK برای نمایش محیط گرافیکی بهره می‌برد.این برنامه به زبان Python نوشته شده است و برای نصب آن به pygtk و gksu نیز python نیاز دارید، مسلما داشتن کتابخانه‌های +GTK نیز الزامی است. برای دریافت این بسته‌ی هجده کیلوبایتی (18 KB) اینجا کلیک کنید.


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ یكشنبه، ۳۰ بهمن ۱۳۸۴
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
مقاله‌ی آموزشی: نصب Cold Fusion MX برروی دبیان
966 بار مطالعه شده است
 
 
Debian

مدتی پیش برنامه‌ی ColdFusionبرای گنو/لینوکس منتشر شده بود. اما این برنامه به صورت رسمی از توزیع دبیان/گنو لینوکس پشتیبانی نمی‌کند، اما امکان نصب آن بر روی دبیان وجود دارد ، از آن‌جایی که دبیان گنو/لینوکس یکی از توزیع‌های محبوب برای سرویس‌دهی وب است سایت HowToForge نیز در مقاله‌ای به بررسی نصب ColdFusion MX 7 برروی دبیان گنو/لینوکس نسخه‌ی ۳.۱ (سارژ) پرداخته است. در این مقاله روش نصب و استفاده به همراه Apache سرور توضیح داده شده است.
مطالعه‌ی مقاله....


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ چهارشنبه، ۲۶ بهمن ۱۳۸۴
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
خبرنامه‌ی دبیان
760 بار مطالعه شده است
 
 
Debian

خبرنامه‌ی جدید دبیان (DWN) مربوط به این هفته منتشر شد.این دومین شماره‌ی سال ۲۰۰۶ این خبرنامه می‌باشد. برای مطالعه‌ی این خبرنامه اینجا کلیک کنید.

  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ پنجشنبه، ۲۲ دی ۱۳۸۴
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
خبرنامه‌ی هفتگی دبیان
693 بار مطالعه شده است
 
 
Debian

اولین خبرنامه‌ی هفتگی دبیان یا DWN در سال ۲۰۰۶ منتشر شد، در این شماره درباره‌ی روش‌های کاستن حجم فایل‌های فشرده شده، خبرهایی از کنفرانس FOSS.IN، بسته‌های جدید اضافه شده به پروژه‌ی دبیان و خبرها و مقالاتی دیگر را می‌توانید مطالعه کنید. برای مطالعه‌ی اولین خبرنامه‌ی دبیان در سال ۲۰۰۶ اینجا کلیک کنید.


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ دوشنبه، ۱۹ دی ۱۳۸۴
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
مقایسه: رشد چشمگیر توزیع دبیان در بین سرویس دهنده های وب
795 بار مطالعه شده است
 
 
Debian

اکنون توزیع دبیان چشمگیر ترین - پایدارترین - سریعترین رشد را در بین توزیع های مختلف لینوکس برای سرویس دهنده های وب داشته است. این رشد بنا به گزارش سایت Netcraft در ماه دسامبر به بیش از ۱.۲ میلیون سایت فعال رسیده است که اکنون نیز سیر صعودی دارد. رشد چشمگیر استفاده از توزیع دبیان در مناطقی از اروپای مرکزی نظیر Komplex, Lycos Europe, Proxad and Deutsche Telecom بسیار قابل توجه است. برای اطلاعات بیشتر به اینجا مراجعه کنید.

  
 
 
نوشته شده توسط: matarodi  در تاریخ شنبه، ۱۹ آذر ۱۳۸۴
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
مقاله‌ی آموزشی: نصب دبیان سارژ
930 بار مطالعه شده است
 
 
Debian

پس از انتشار نسخه‌ی پایدار ۳.۱ دبیان که سارژ نام دارد تعدادی راهنما در سایت‌های مختلف برای نصب این توزیع لینوکس نوشته شد، یکی از راهنماهای ساده و کارآمد راهنمایی است که سایت free-bees.co.uk نوشته است؛ در صورتی که هنوز با نصب دبیان سارژ مشکلی دارید می‌توانید این مقاله را دراینجا مطالعه کنید.


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ چهارشنبه، ۲۰ مهر ۱۳۸۴
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
راه اندازی سرور ISP با دبیان سارژ
999 بار مطالعه شده است
 
 
Debian

آیا تا به حال به این فکر افتاده اید که کاش می توانستید یک سرور ISP با دبیان سارژ برای سرویس دهنده وب - سرویس دهنده انتقال فایل - سرویس دهنده پست الکترونیک - سرویس دهنده DNS - سرویس دهنده پایگاه داده MySql - سرویس دهنده POP3 - سرویس دهنده Quota - سرویس دهنده دیواره آتش و ... راه اندازی کنید.


 
 
نوشته شده توسط: matarodi  در تاریخ چهارشنبه، ۱۹ مرداد ۱۳۸۴
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
فایلهای ویدیویی برگزاری موفقیت آمیز ششمین کنفرانس دبیان
1023 بار مطالعه شده است
 
 
Debian

ششمین کنفرانس موفقیت آمیز دبیان با حضور تعداد زیادی از علاقمندان در دانشگاه هلسینکی برگزار شد و در این کنفرانس کارگاههای متعدد آموزشی و نمایشی و .... برای دوستداران برگزار گردید. گروه و بخش سمعی و بصری پروژه دبیان با تلاش زیادی توانسته است فایلهای ویدیویی این برگزاری را به صورت mpeg در سایت دبیان قرار دهد.علاقمندان به چگونگی و مباحث مطرح شده در این کنفرانس میتوانند این فایلها را از این آدرس دریافت نمایند.
  
 
 
نوشته شده توسط: مهمان  در تاریخ پنجشنبه، ۰۶ مرداد ۱۳۸۴
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
خبرها: ششمین کنفرانس سالانه دبیان
829 بار مطالعه شده است
 
 
Debian

ششمین کنفرانس سالانه دبیان در دپارتمان کامپیوتر دانشگاه هلسینکی از تاریخ 9 تا 17 جولای برگزار خواهد شد. متخصصان و توسعه دهندگان دبیان و نرم افزارهای آزاد از سراسر جهان در طی یک هفته فشرده در کارگاههای آموزشی و سمینارها شرکت خواهند داشت. هدف اصلی از ملاقات توسعه دهندگان دبیان علاقه شدید به پیشرفت کاربران دبیان اعلام شده است. در طی برگزاری سمینار توسعه دهندگان دبیان با مشتاقان درباره معرفی هر چه بیشتر آن گفتگو خواهند نمود. برنامه های کنفرانس هنوز به طور قطعی اعلام نشده و در طی برگزاری کنفرانس به اطلاع همگان خواهد رسید. در این یک هفته سمینار چندین کارگاه آموزشی، برنامه سازی، برنامه های نمایشی و بحث و گفتگو انجام خواهد شد.

  
 
 
نوشته شده توسط: matarodi  در تاریخ پنجشنبه، ۱۶ تیر ۱۳۸۴
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
دبیان: از اینجا به کجا باید رفت؟
799 بار مطالعه شده است
 
 
Debian

یان مورداک از دبیان می‌گوید. «بالاخره دبیان سارژ منتشر شد. خوب که چی؟ اگر از من بپرسید، (اگر نپرسید هم، در هر صورت من می‌گویم) دبیان باید دو اولویت برای انتشار بعدی داشته باشد: ۱. قراردادن یک چرخه زمانی برای انتشار دبیان تا چیزی که برای سارژ رخ داد، دوباره تکرار نشود. ۲. نگه داشتن خانواده در حال رشد مشتقات دبیان حول یک هسته‌ی رایج که دبیان نامیده می‌شود. اگر ما کاری حقیقی و بالقوه در رابطه با این دو مشکل انجام ندهیم، دبیان با هر انتشارش نامنسجم‌تر خواهد شد...»
متن کامل را از اینجا بخوانید.


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ چهارشنبه، ۲۵ خرداد ۱۳۸۴
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


<   123   >

امکانات

اطلاعات

ارتباطات

پروژه‌ها

ورود اعضا
 


 برای ورود مشکل دارید؟
 ثبت نام کاربران جدید


The rest of this site is Copyright © 2004 2005 2006 2007 2008 GNUIran.org
Permission is granted to copy, distribute and/or modify this document under the terms of the GNU Free Documentation License,
Version 1.2 or any later version published by Free Software Foundation; A copy of the licence is available at www.gnu.org/copyleft/fdl.html

تمام مطالب این سایت تحت مجوز GNU/FDL نسخه ی ۱.۲ یا هر نسخه ی جدیدی که از سوی بنیاد نرم افزار آزاد منتشر شود قرار دارد شما برای کپی استفاده و/یا تغییر مستندات آزاد هستید.
می توانید یک نسخه از این مجوز را از اینجا تهیه کنید.


GIO Forums RSS   GIO News RSS   GIO Gallery RSS   Licensed under GNU/FDL  Use TW-CMS  Run on Debian GNU/Linux