Click Here to Go HomePage http://www.lugir.org
مهمان   به  GNUIran.org  خوش آمدید شنبه، ۱۷ خرداد ۱۳۹۹ 
نکته ها و ترفند ها

اطلاعات عمومی

آیا تلفظ صحیح Linux را از زبان خالق آن شنیده اید؟
پس اینجا کلیک کنید تا بشنوید که آقای لینوس توروالدز چگونه آن را تلفظ می کند.

--

جستجو در سایت
جستجوی پیشرفته
جستجو در انجمن‌ها

پلاگین فایرفاکس

وضعیت کاربران سایت
مدیر
هیچیک از مدیران حاضر نیست
مدیر افتخاری
هیچ مدیر کمکی حاضر
ناظران
هیچ مدیر کمکی حاضر
اعضا:
جدیدترین:جدید امروز:0
جدیدترین:جدید دیروز:0
جدیدترین:مجموع:1040
جدیدترین:جدیدترین:
RezaJafary
اعضا:حاضر
اعضا:اعضا:0
مهمان‌ها:مهمان‌ها:2
مجموع:مجموع:2
کاربران حاضر
هیچ کاربر حاضری وجود ندارد

موضوع: GNOME

آیتم‌های جدیدی که با این موضوع ارسال شده‌اند به قرار زیر هستند.

<   1234   >

 
شعار سال ۲۰۰۶ گنوم
683 بار مطالعه شده است
 
 
GNOME

به نظر شما شعار سال ۲۰۰۶ بنیاد GNOME چیست؟! این بنیاد در سال ۲۰۶ باید برروی چه موضوعاتی بیشتر فعالیت کند و چه موضوعاتی از نظر شما پر اهمیت‌ترند؟! اگر می‌خواهید GNOME را در جریان موضوع مورد نظر خود قرار دهید، اینجا کلیک کنید!

  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ چهارشنبه، ۲۳ آذر ۱۳۸۴
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
مقدونیه و GNOME
683 بار مطالعه شده است
 
 
GNOME

نقل از GNOME Journal :پس از تصمیم مقدونیه برای استفاده از لینوکس برای ۴۶۸ مدرسه و ۱۸۲ لابراتوار کامپیوتر در سرتاسر کشور، آن‌ها میزکار GNOME را همراه توزیع Ubuntu برای کار خود انتخاب کردند. [...] برنامه ریزی برای این پروژه در سال ۲۰۰۴آغاز شد [...] ubuntu هر ۶ ماه منتشر می‌شود و برنامه‌های آن پایدار و تست شده هستند....
برای مطالعه‌ی کامل این مقاله و مصاحبه‌ی همراهش اینجا کلیک کنید.

  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ شنبه، ۱۹ آذر ۱۳۸۴
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
انتشار جدید: GRAMPS 2.0.0
837 بار مطالعه شده است
 
 
GNOME

نسخه‌ی نهایی ۲.۰.۰ برنامه‌ی GRAMPS منتشر شد.این نسخه که The Bright side of life نام گرفته اولین نسخه‌ی سری دوم اینبرنامه می‌باشد. GRAMPS یا Genealogical Research And Management Programming System برنامه‌آی است برای نگهداری تاریخچه‌ی فامیل! این برنامه تحت محیط میزکار GNOME نوشته شده است و به شما اجازه می‌دهد به راحتی شجره‌نامه‌ی خود را ایجاد و نظم دهید.در پایگاه داده‌ی این برنامه می‌توانید تا ۱۰۰۰۰ نفر از اعضای فامیل را وارد و تدوین کنید. امکانات دیگری نیز برای واردکردن (Import) و صادر کردن (Export) در این برنامه گنجانده شده است که به شما این امکان را می‌دهد که با فرمت‌های OO.o ، HTML، PDF، AbiWord، Kword،RTF، LaTex و PostScript به کار ورادکردن یا خارج کردناطلاعات بپردازید. تمام اطلاعات در پایگاه داده‌آی Berkley Database ذخیره و این قابلیت را دارد که به صورت XML نسخه‌ی ۱.۰ Import یا Export شوند. برای اطلاعات بیشتر می‌توانید به سایت اصلی در آدرس http://www.gramps-project.org مراجعه کنید.اگر می‌خواهید تصاویری از نسخه‌ی جدید این برنامه را ببینید اینجا کلیک کنید.


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ جمعه، ۲۳ اردیبهشت ۱۳۸۴
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
انتشار جدید: دیسک زنده‌ی گنوم برای چینی‌ها
821 بار مطالعه شده است
 
 
GNOME

دیسک زنده‌ی گنوم که برپایه‌ی توزیع Ubuntu است برای زبان چینی بهینه سازی شده و آماده‌ی دریافت است. در این توزیع برای نمایش حروف چینی از قلم‌های بیت مپ و بسیار شفاف استفاده شده که یکی از معدود توزیع‌هایی است که میطی کاملا چینی را برای کاربران خود با این کیفیت فراهم می‌کند. البته در نرم‌افزارها مانند Firefox یا Ephiphay نیز تغییراتی داده شده برای نمونه چاپ صفحات چینی بسیار بهبود پیدا کرده .برای دانلود این CD می‌توانید اینجا کلیک کنید.منبع خبر

  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ شنبه، ۲۹ اسفند ۱۳۸۳
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
مقاله‌ی آموزشی: gFTP
880 بار مطالعه شده است
 
 
GNOME

برنامه‌ی gFTP یک برنامه ی تبادل فایل در محیط X است.البته شاید اسم آن این تفکر را در شما ایجاد کند که این برنامه تنها برای کار با FTP است‌ ، اما این برنامه با سایر پروتوکل‌های تبادل فایل نیز کار می‌کند. از جمله HTTP یا SecureHTTP یا Foreign Exchange Protocol که FXP نوشته می‌شود ، همچنین از SFTP که تبادل اطلاعات در سایه‌ی SSH است نیز پشتیبانی می‌کند.
برای مطالعه‌ی ادامه کلیک کنید.

  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ سه شنبه، ۲۰ بهمن ۱۳۸۳
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
یک بررسی: بررسی سایت GOMEJournal
19990 بار مطالعه شده است
 
 
GNOME

«وقتی به یکی از میزکارهای لینوکس که GNOME نام دارد فکر می‌کنم به یاد RedHat یا Ubuntu می‌افتم. همچنین من به ”نرمی“ و”قدرتمندی“ و ”جذابیت“ فکر می‌کنم. GNOME Journal نیز تمام این صفت‌ها را داراست و همچنین” آموزنده“ ، ”هوشمند “و ”محرک خلاقیت“ است. ایدتورهای مجله‌ی الکترونیکی GNOME Journal شماره‌ی دوم این مجله‌ی را منتشر کردند که برای تمام علاقه‌مندان محیط گنوم تهیه شده است ، از توسعه‌دهندگا تا کاربران شرکتی و کاربران معمولی. اگر با گنوم آشنا باشیدحتما انتظار خواهید داشت که یک سایت زیبا و بدون جزئیات اضافی را ببینید که همین‌طور است. یک سایت ساده اما با محتوایی بکر و کارآمد.

یکی از چیزهایی که من خیلی آن را دوست دارم ای است که گنوم ژورنال یک وبلاگ نیست. هر شماره به طور کامل با تمام محتوایش یکباره منتشر می شوند و هیچ جایی برای نوشتن نظر یا Comment وجود ندارد. من وبلاگ‌ها را دوست دارم اما به نظر می‌رسد امروزه همه چیز به وبلاگ تبدیل شده است.

[متن کامل...] 'بررسی سایت GOMEJournal'   1021 کلمه در ادامه متن
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ دوشنبه، ۱۲ بهمن ۱۳۸۳
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
خبرها: تم‌های گنوم برای فایرفاکس
844 بار مطالعه شده است
 
 
GNOME

آیا از فایرفاکس به عنوان مرورگر پیش فرضتان استفاده می‌کنید؟ کاربر میزکار گنوم هم هستید؟ بنابراین باید علاقه‌مند باشید که فایرفاکس محبوبتان را با ظاهر گنوم ببینید ، اگر این طور است کاربران گنوم هدیه‌ای برایتان دارند ، تم‌های گنوم برای فایرفاکس نسخه‌ی ۱.۰ برای هر دو سیستم عامل لینوکس و ویندوز موجودند که که با نام GNOME-Fx شناخته می‌شوند ، این تم‌ها را می‌توانید از آدرس http://gnomefx.mozdev.org می‌توانید دریافت کنید و از دیدن گنوم در فایرفاکس لذت ببرید ، البته به کاربران KDE نیز پیشنهاد می‌کنیم از این تم‌ها را ازمایش کنند ، تم‌های زیبایی هستند هدیه‌ی گنوم به تمام لینوکس کارها با هر میز کاری.

  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ چهارشنبه، ۲۳ دی ۱۳۸۳
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
انتشار آزمایشی: نسخه‌ی آزمایشی Drivel
777 بار مطالعه شده است
 
 
GNOME

دو روز پیش نسخه‌ی ناپایدار 1.3.0 برنامه ی drivel منتشر شد. این برنامه که یک Client برای Live Journal است برای محیط GNOME نوشته شده است. در نسخه‌ی جدید پشتیبانی از حالت offline اضافه شده و ارسال پست‌ها به Blogger نیز Movable Type بسیار بهبود یافته. در واقع این برنامه به شماکمک می‌کند تا با سرعت بیشتر و اتلاف وقت کمتر به انتشار وبلاگ خود اقدام کنید. با امکانات بسیار زیاد و سادگی استفاده Drivel یکی از بهترین کلاینت‌های Live journal است.
برای کسب اطلاعات بیشتر درباره‌ی این برنامه به صفحه ی اصلی آن در اینجا مراجعه کنید. برای مشاهده‌ی تصاویری از این برنامه نیز به اینجا مراجعه کنید.

  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ دوشنبه، ۱۴ دی ۱۳۸۳
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
خبرها: بنیاد گنوم به یاریتان نیاز دارد
953 بار مطالعه شده است
 
 
GNOME

در طول سال ۲۰۰۴ ، بنیاد گنوم فعالیت‌های بسیاری داشته ، نه تنها به ایجاد یک برنامه‌ی میزکار در سطح enterprise پرداخته بلکه به برداشتن شکاف دیجیتالی در کشورهای در حال توسعه‌ای همچون هند ، چین و برزیل نیز کمک کرده. تنها در Sao Paulo بیش از۴۰۰،۰۰۰ کاربر جدید از GNOME استفاده می‌کنند که شامل محله‌های فقیر نشین شهر می‌باشند و در سایه‌ی جامعه‌های غیر متمرکز گنومی ایجاد شده‌اند.
کمک‌هایی که از سوی بخش "Freinds of GNOME" یا "دوستداران گنوم" جاگرفته به گنوم کمک م‌کند تا کاربران سرتاسر جهان را پوشش بدهد و به آنان آموش‌های لازم را ارائه کند.

 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ پنجشنبه، ۱۰ دی ۱۳۸۳
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
انتشار جدید: GParted 0.0.8
896 بار مطالعه شده است
 
 
GNOME

نسخه‌ی جدیدی از برنامه‌ی Gpatred درهفته‌ی گذشته منتشر شده است. برنامه‌ی GParted برنامه‌ای گرافیکی برای محیط GNOME است که وظیفه‌ی پارتیشن بندی و ویرایش پارتیشن‌های کامپیوتر شما را به عهده دارد. GParted یا Gnome Partition Editor از libpartedبرای شناساییی و کار با سخت افزار استفاده می‌کند. و تحت مجز General Public License بنیاد نرم افزار آزاد منتشر شده است. این برنامه با سیستم‌ فایل‌های reiserfs ، ntfs ، Linux Swap ، jfs ، hfs ، fat32 ،fat16 ، ext2 ext3 و xfs پشتیبانی می‌کند.برای کسب اطلاعات بیشتر به صفحه‌ی اصلی این برنامه مراجعه کنید. برای کسب اطلاع از قابلیت‌های آن به این برگ از وب مراجعه کنید.

  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ پنجشنبه، ۱۰ دی ۱۳۸۳
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


<   1234   >

امکانات

اطلاعات

ارتباطات

پروژه‌ها

ورود اعضا
 


 برای ورود مشکل دارید؟
 ثبت نام کاربران جدید


The rest of this site is Copyright © 2004 2005 2006 2007 2008 GNUIran.org
Permission is granted to copy, distribute and/or modify this document under the terms of the GNU Free Documentation License,
Version 1.2 or any later version published by Free Software Foundation; A copy of the licence is available at www.gnu.org/copyleft/fdl.html

تمام مطالب این سایت تحت مجوز GNU/FDL نسخه ی ۱.۲ یا هر نسخه ی جدیدی که از سوی بنیاد نرم افزار آزاد منتشر شود قرار دارد شما برای کپی استفاده و/یا تغییر مستندات آزاد هستید.
می توانید یک نسخه از این مجوز را از اینجا تهیه کنید.


GIO Forums RSS   GIO News RSS   GIO Gallery RSS   Licensed under GNU/FDL  Use TW-CMS  Run on Debian GNU/Linux