Click Here to Go HomePage http://www.gnuiran.org
مهمان   به  GNUIran.org  خوش آمدید پنجشنبه، ۰۳ بهمن ۱۳۹۸ 
نکته ها و ترفند ها

برای اطلاع از وضعیت پارتیشن های خود در خط فرمان  :

$df -hT

--

جستجو در سایت
جستجوی پیشرفته
جستجو در انجمن‌ها

پلاگین فایرفاکس

وضعیت کاربران سایت
مدیر
هیچیک از مدیران حاضر نیست
مدیر افتخاری
هیچ مدیر کمکی حاضر
ناظران
هیچ مدیر کمکی حاضر
اعضا:
جدیدترین:جدید امروز:0
جدیدترین:جدید دیروز:0
جدیدترین:مجموع:1040
جدیدترین:جدیدترین:
RezaJafary
اعضا:حاضر
اعضا:اعضا:0
مهمان‌ها:مهمان‌ها:1
مجموع:مجموع:1
کاربران حاضر
هیچ کاربر حاضری وجود ندارد

موضوع: GNOME

آیتم‌های جدیدی که با این موضوع ارسال شده‌اند به قرار زیر هستند.

<   1234   >

 
انتشار آزمایشی: نسخه‌ی اول GNOME 2.17 منتشر شد
873 بار مطالعه شده است
 
 
GNOME

اولین نسخه از سری درحال توسعه‌ی GNOME 2.17 منتشر شد این نسخه که 2.17.1 است یک نسخه‌ی در حال توسعه می‌باشد و اولین نسخه از سری نسخه‌هایی است که به 2.18 منتهی خواهد شد. به گفته‌ی گنوم نسخه‌ی 2.18 در مارس سال ۲۰۰۷ منتشر خواهد شد. این نکته را باید ذکر کنم که نسخه‌هایی ه با عدد فرد منتشر می‌شوند نسخه‌های در حال توسعه هستند و پس از اتمام توسعه و رسیدن به مرحله‌ای مناسب برای انتشار عدد ذوج می‌شود و به عنوان نسخه‌ی پایدار منتشر می‌گردد. نسخه‌ی ناپایدار 2.17 نیز در مارس سال ۲۰۰۷ با شماره‌ی 2.18 منتشر خواهد شد. برای دریافت اطلاعات بیشتر می‌توانید اینجا کلیک کنید. فراموش نکنید که این یک نسخه‌ی ناپایدار آزمایشی است و برای میزکار خود نباید از آن استفاده کنید مگر آنکه مایل به کمک و تست کردن این نسخه باشید.


  
 
 
نوشته شده توسط: Navid  در تاریخ پنجشنبه، ۲۷ مهر ۱۳۸۵
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
انتشار جدید: نسخه‌ی ۲.۱۶.۱ میزکار گنوم
876 بار مطالعه شده است
 
 
GNOME

نسخه‌ی جدیدی از میزکار گرافیکی GNOME منتشر شد. این نسخه که نسخه‌ی 2.16.1 است به عنوان اولین نسخه از سری ۲.۱۶ به حساب می‌آید.در این نسخه تعداد زیادی مشکل برطرف شده است و ترجمه‌ها بهبود یافته‌اند. همچنین تعداد صفحات راهنماها نیز بیشتر شده است. هر چند کار برروی نسخه‌ی ۲.۱۷ آغاز شده است اما برطرف کردن مشکلات سری ۲.۱۶ همچنان ادامه دارد تا نسخه‌ی پایدار هر چه قابل اطمینان‌تر بشود. برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره‌ی نسخه‌ی جدید می‌توانید اینجا و اینجا و اینجا ونیز اینجا را ببینید. برای دریافت سورس کدها نیز می‌توانید سورس‌کدهای ادمین و binding و desktop و platform را دریافت و با GARNOME کامپایل کنید.


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ جمعه، ۱۴ مهر ۱۳۸۵
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
مقاله‌ی آموزشی: نه (۹) چیزی که درباره‌ی Nautilus باید دانست
954 بار مطالعه شده است
 
 
GNOME

برنامه‌ی Nautilus علافه بر این که در لینوکس یک مدیر فایل یا FileManager هست، میزکار را ایجاد و مدیریت نیز می‌کند. در پشت این ظاهر شاده قابلیت‌های بسیاری نهفته است. نسخه‌ی نهایی ناتیلوس که 2.14.0 است امکاناتی دارد که می‌توانید در مقاله‌ای که در اینجا نوشته شده است بخوانید. این مقاله بر اساس نسخه‌ی ۵ فدوراکور نوشته شده است، اما مطالب آن در تمام ناتیولوس‌ها در هر توزیع لینوکس صدق می‌کند.


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ پنجشنبه، ۲۱ اردیبهشت ۱۳۸۵
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
یک بررسی: بررسی F-Spot و Planner و Firestarter
895 بار مطالعه شده است
 
 
GNOME

مجله‌ی TUX Magazine در شماره‌ی سیزدهم خود در مقاله‌ای به بررسی برنامه‌های F-Spot و Planner و Firestarter از میز کار GNOME پرداخته است، در بخشی از این بررسی می‌خوانیم:
«برنامه‌ی F-Spot رابطی بسیار جذاب برای مدیریت و ترتیب‌دادن به عکس‌های دیجیتالی شما فراهم می کند. می‌توانید به سدگی عکس‌های خود را ویرایش کنید و یا با دیگران به اشتراک بگذارید. این برنامه تعداد زیادی از فرمت‌ها را پشتیبانی می‌کند و .....Imendio Planne نیز یک ابزار برای مدیریت پروژه در میزکار GNOME است که به شما اجازه می‌دهد تا فعالیت‌ها و زیر فعالیت‌های خود را از طریق آن مدیریت کنید.نسخه‌ی نهایی قابلیت وارد کردن فایل‌های Microsoft Project2002 و بالاتر را دارد...»
ادامه


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ چهارشنبه، ۱۳ اردیبهشت ۱۳۸۵
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
یک بررسی: بررسی GNOME 2.14
989 بار مطالعه شده است
 
 
GNOME

«میزکار GNOME پس از مطالعاتی که از سوی Sun Microsystems در سال ۲۰۰۱ درباره‌ی کارآیی به عمل آمد وارد مسیر تازه‌ای شد، پس از آن GNOME آموخت که چطور سناریوهای کاربری و کارآیی را وارد مرحله‌ی اجرا کند، چگونه رابط کاربری قابل فهم‌تری را ایجاد کند و تغییرات عمده‌تری را در هر انتشار ایجاد کند. GNOME نسخه‌ی 2.14 نیز این خط را سیر می‌کند. هرچند بسیاری از این مراحل از چشم کاربران به دور است، ....»
ادامه‌ی بررسی


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ سه شنبه، ۰۱ فروردین ۱۳۸۵
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
خبرها: Podcastهای گنوم
889 بار مطالعه شده است
 
 
GNOME

اولین اپیزود GNOME Podcast منتشر شد. در این اپیزود گنوم در نظر دارد تا اخبار و اطلاعات GNOME را از طریق Podcastها منتشر کند. اطلاعات شامل مصاحبه‌ها و بررسی ها و نیزفید‌بک‌هاست.برای دریافت این Podcast ها اینجا کلیک کنید. (از طریق برنامه‌های مختلفی در لینوکس می‌توان از پادکست‌ها استفاده کرد)


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ پنجشنبه، ۱۱ اسفند ۱۳۸۴
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
یک بررسی: نگاهی به GNOME 2.14
903 بار مطالعه شده است
 
 
GNOME

اگر همه چیز درست پیش برود و توسعه دهندگان GNOME به قول خود وفا کنند نسخه‌ی 2.14 محیط میزکار GNOME در ۱۵ام ماه مارس (۲۴ اسفند) منتشر خواهد شد، در این نسخه امکانات جدید بسیاری گنجانده شده است و کارکردن با آن بسیار ساده‌تر شده است. سرعت بهبودیافته است و مشکلات امنیتی به حداقل رسیده‌اند. در این نسخه بازدهی و کاراریی بسیار مورد توجه قرار گرفته و سعی شده محصولی هر چه پایدارتر و کاراتر ارائه گردد. سایت GNOME.org در مقاله‌ای به بررسی این نسخه پرداخته است. برای مطالعه‌ی این بررسی و مشاهده‌ی تصاویری از این میزکار می‌توانید اینجا کلیک کنید. قابل توجه این که روزگذشته نسخه‌ی GNOME 2.14.0 Beta2 منتشر شد.(نام دیگر این نسخه 2.13.91 است)


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ دوشنبه، ۰۱ اسفند ۱۳۸۴
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
انتشار جدید: GNOME نسخه‌ی 2.13.90
860 بار مطالعه شده است
 
 
GNOME

نسخه‌ی 2.1390 میزکار محبوب GNOME منتشر شد، در این نسخه رابط گرافیکی فریز شد و این بدان معناست که برای نسخه‌ی نهایی سری 2.13 از همین رابط گرافیکی استفاده خواهد شد. برای کسب اطلاعات بیشتر :
دانلود : Desktop | Platform | Binding
خبرها: Desktop | Platform | Binding
و گزارش باگ.


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ جمعه، ۱۴ بهمن ۱۳۸۴
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
خبرها: GNOME women GNOME Bug day
833 بار مطالعه شده است
 
 
GNOME

گروه GNOME women یا زنان گنوم اولین Bug Day خود را برگزار می‌کنید و از حضور شما در این روز استقبال می‌کند. Bug dayها که از مدت‌ها قبل از طرف GNOME برگزار می‌شوند به بررسی مشکلات و معایب میزکار گنوم می‌پردازند. Bug Dayها به صورت اجلاسی مجازی و از طریق کانال‌های IRC برگزار می شوند. اولین Bug Day زنان گنوم نیز در تاریخ شنبه ۲۸ ژانویه از ساعت ۹صبح الی ۹ شب به وقت EST در کانال bugs# سرور irc.gnome.org برگزار خواهد شد. (مصادف با شنبه ۸ بهمن ۱۳۸۴ - ساعت ۱۲:۳۰ ظهر تا ۱۲:۳۰ شب).
برای کسب اطلاع از شرکت کنندگان و نیز موضوع جلسه به اینجا مراجعه کنید.


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ جمعه، ۳۰ دی ۱۳۸۴
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
نرم افزار: دیسک زنده‌ی GParted نسخه 0.1
847 بار مطالعه شده است
 
 
GNOME

این دیسک زنده قدرت و سادگی کار با GParted بر روی یک دیسک ۵۰ مگابایتی را فراهم می‌کند. GParted LiveCD با هدف در اختیار قرار دادن امکان پارتیشن بندی برای کاربران توزیع شده است، این دیسک زنده‌ی ۵۰ مگابایتی بر اساس توزیع Slackware بوده و از Xfree86 و Xvesa به همراه میزکار کم حجم و چابک FluxBox منتشر شده است و از قدرت هسته‌ی ۲.۶ بهره می‌برد. نکته‌ی قابل توجه این که این دیسک زنده همراه با انتشارهای GParted به روز می‌شود و شما می‌توانید همواره آخرین نسخهی GParted را به صورت دیسک زنده در اختیار داشته باشید. برای دریافت آخرین نسخه اینجا و برای رفتن به سایت اصلی اینجا کلیک کنید.


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ چهارشنبه، ۲۸ دی ۱۳۸۴
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


<   1234   >

امکانات

اطلاعات

ارتباطات

پروژه‌ها

ورود اعضا
 


 برای ورود مشکل دارید؟
 ثبت نام کاربران جدید


The rest of this site is Copyright © 2004 2005 2006 2007 2008 GNUIran.org
Permission is granted to copy, distribute and/or modify this document under the terms of the GNU Free Documentation License,
Version 1.2 or any later version published by Free Software Foundation; A copy of the licence is available at www.gnu.org/copyleft/fdl.html

تمام مطالب این سایت تحت مجوز GNU/FDL نسخه ی ۱.۲ یا هر نسخه ی جدیدی که از سوی بنیاد نرم افزار آزاد منتشر شود قرار دارد شما برای کپی استفاده و/یا تغییر مستندات آزاد هستید.
می توانید یک نسخه از این مجوز را از اینجا تهیه کنید.


GIO Forums RSS   GIO News RSS   GIO Gallery RSS   Licensed under GNU/FDL  Use TW-CMS  Run on Debian GNU/Linux